Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Donanım Dünyası’nın Kanseri: Sıvı soğutmalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
35
Cevap
2
Favori
997
Tıklama
Tüm Forumlar >> Overclock, Soğutma ve Modifikasyon >> Overclock, Soğutma ve Pc Modifikasyon >> Su Soğutma >> Donanım Dünyası’nın Kanseri: Sıvı soğutmalar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      120 Mesaj
      12 Nisan 2019 15:34:47
      quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out "Ama hem işlemci hem vrm soğutacak bir su bloğu,oradan radyatöre gitse, soğuyup bu sefer kuzey köprüsüne oradan da ekran kartına gitse, sonra tekrar radyatör soğutsa çok daha amacına uygun bi soğutma olur diye düşünüyorum."

Dostum bu dediğin zaten custom water cooling, bizim CWC ile derdimiz yok bu konuda bahsedilen AIO'lar. Alıntıları Göster
      Bende öyle diyorum zaten.

"" Bir kasanın içinde hem AIO bir kit takmak, hem kasaya bir de egzoz fanı koymak, ekran kartını fan ile beraber kullanmak, VRM-kuzey köprüsü gibi bileşenleri de pasif soğutmayla kullanmak bana güzel gelmiyor. ""

dedim.

Sıvı olacaksa özelleştirilmiş olursa anlamlı olur diyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      2403 Mesaj
      12 Nisan 2019 19:33:01
      Bende bu durumu son bir kaç ay içinde farkettim. İnceleme testlerinde sıvı soğutmalar ile hava soğutmalar arasında fiyat farkına değecek kadar uçurum yok. Fiyatlar arasında uçurum var ama performanslar arasında yok. AIO sıvı soğutmalar tamamen balon. Fiyatlarına göre balon tabi. Sıvı soğutma tercih edilecekse Custom yapılmalı.
      |
      |

ASUS P8Z68-V - Intel Core i5 2500k • 4.1 Ghz - 16 GB DDR3 1866 Mhz - Sapphire Nitro RX 580 - Goldenfir 360 GB SSD
    • Yarbay
      9874 Mesaj
      12 Nisan 2019 21:15:02 Konu Sahibi
      Arkadaşlar çeviride yardımcı olacak birisi olursa konuyu Reddit'de de açmak istiyorum. Özelikle Türkçe > İngilizce de pek iyi sayılmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 12 Nisan 2019; 21:15:20 >
      |
      |

• Binbaşı
      1765 Mesaj
      13 Nisan 2019 22:27:00
      Valla bilmiyorum tabi daha performanslı olursa neden kullanmayayım.? Ben sanırım 3 senedir corsair h100i gtx sıvı soğutucu kullanıyorum. Bugüne kadar bir sorun yaşamadım. Ses ve performansında bir sorun yok. Ne yalan söyleyeyim, aldığım zamanlar performansından çok görünüşü ilgimi çekiyordu.

• Yarbay
      22965 Mesaj
      13 Nisan 2019 23:05:17
      |
      |

• Yarbay
      9874 Mesaj
      14 Nisan 2019 17:12:17 Konu Sahibi

Sıvı soğutmalar soğutmuyor veya çok gürültülü diye bir şey söylemedik zaten hocam. Ama düzgün bir hava soğutucu işini çok daha sorunsuz ve ucuz bir şekilde en az sıvı soğutma kadar iyi yapıyor.
      |
      |
      lautream0nt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1765 Mesaj
      14 Nisan 2019 17:18:38

Ben bu sıvı soğutucuyu almadan önce hava ile soğutuyordum. Soğutucu inanılmaz kirleniyordu ve temizlemesi zor oluyordu. Ve ben 2. el garantili temiz olarak almıştım. 3 sene oldu ve hiçbir sorun yaşamadım. Temizlemesi ve monte etmesi daha kolay. Ayrıca işte görünüşüde hoş.
      |
      |
      Hobar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      607 Mesaj
      15 Nisan 2019 15:20:02
      Yazıya ses konusunda pek katılmıyorum, msi 1080 seahawk kullanıyorum, corsairin işlemcilerde kullandığı bir sıvı soğutma ile birlikte geliyor, yanında işlemcide de 240 lık aio bir sıvı soğutma kullanıyorum, işlemci de ekran kartı da oc moddayken oyunda veya render alırken çıt çıkarmıyor alet. Çalışıp çalışmadığı bile zor anlaşılıyor. Bundan önce sapphire rx580 kullanıyordum, kasanın içinde uçak var gibi ses çıkarıyordu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    • Yarbay
      9874 Mesaj
      15 Nisan 2019 16:59:04 Konu Sahibi

Karşılaştırdığınız rx580 in soğutucusu işlemcide stok soğutucuya denk geliyor yalnız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      SaxHobbit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      907 Mesaj
      16 Nisan 2019 11:45:21
      bende sivi sogutma alayim diyordum goresligi ve anakarta yuk olmasin diye hava sogutma arastirsam iyi olacak

• Yüzbaşı
      831 Mesaj
      16 Nisan 2019 17:16:32

EVGA CLC 280 öneririm biraz gürültülü ama performansı muazzam
      |
      |
      waroflords kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

AMD Ryzen 5 2600 @ 4.2 ghz 1.33v - EVGA CLC 280 AiO Cpu Cooler - ASUS ROG STRIX B450-F GAMING - G-Skill FlareX 2x8 GB 3200 mhz CL14 - Zotac GTX 1060 Mini 6 GB - Samsung 256 GB M2 SSD + Samsung 860 EVO 250 GB - NZXT H440 + FSP Hydro G 750W Gold Full Modular - AOC G2460PF 24" 1 MS 144Hz - Logitech G413 Carbon Mechanical Keyboard + Logitech G633 Artemis Spectrum Headphones + Logitech G700S Gaming Mouse

Samsung Galaxy S8, iPod Nano 7g, Lenovo Ideapad Y570

Playstation 4 Ultimate Player Edition

psn&steam: canozturk21

https://valid.x86.fr/5s6g7n

AMD Ryzen İşlemci Kullananlar Kulübü
    • Yüzbaşı
      907 Mesaj
      17 Nisan 2019 20:06:18

tessekur ederim bakacam

|
      |
      thack_can kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      9874 Mesaj
      18 Nisan 2019 13:54:51 Konu Sahibi

Her türlü işini görecektir.

https://www.bilisimport.com/urun/be-quiet-bk021-dark-rock-4-kule-tipi-intel-amd-cpu-sogutucu

|
      |

• Yüzbaşı
      907 Mesaj
      24 Nisan 2019 12:35:14

ddr 4 vengace pro rgb ramlerim var cakismaz degil mi

|
      |
      Hobar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      9874 Mesaj
      24 Nisan 2019 13:08:54 Konu Sahibi

Çakışmaz. Zaten fanı gerekirse yükseltebiliyorsunuz. Ama ışıkların görünmesini engelleyebilir. Görsellik sizin önemli ise sıvı soğutma alabilirsiniz.
      |
      |

• Teğmen
      191 Mesaj
      24 Nisan 2019 16:10:51
      Hali hazırda 2 farklı sistemde h110i gt vs h100i ürünlerini 5 senedir kullanan biri olarak ben pompa yönünden bir sorun yaşamadım,termal olarakta memnun kaldım. Pc i kapatma alışkanlığı pek olan biri değilim o sebeple bahsettiğim 5 sene dolu dolu bir 5 sene gel gelelim benim ürünler bozulmadı diye bu ürünler sorunsuz değil elbet etrafımda yahut forumlarda pompa sorunları cirit atıyor hatta bazı markalarda sızdırma gibi ucu açık masraflar çıkaracak sorunlarda mevcut. Benim tercih etme sebebim kasa içi sadelik ve düzen sağlamak amaçlı cpu çevresinde devasa bir metal bakır yığını görmek hoşuma gitmiyordu. Kaldi ki itc ve micro atx sistemlerde çok kaba duruyordu ayrıca her kasaya uymuyordu.
      Hava soğutmanın çok daha mantıklı olduğuna katılıyorum. Gerek ömrü verek fiyat düzeyleri bence de çok makul. Ben artık aio sistemleri gerçekten sıvı soğutma olarak görmüyorum. Şuan sıvı soğutma ile bir sistem kuracak olsam kesinlik ile Cpu,Gpu aynı anda kapsayan kitlerden alıp 360mm ve büyük bir hazneli sistem kurardım. Aksi halde hava soğutmaya yönelir keyfime bakardım.
      |
      |

İntel Core i7 4790K(4.6GHZ) - Corsair H110i GT - MSİ Z97I AC - G-skill Drr3 2133mhz 16GB - Samsung EVO 750 240Gb SSD - Gigabyte GTX 1080 G1 - Corsair 750D - Asus Mg278q 2K 144HZ

Reklamlar
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.