Şimdi Ara

'DomiNations' Rehber (Ulus seçimi,Alliance,Wonders)Klasik çağ yapıtları eklendi ! (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.048
Cevap
18
Favori
89.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • saldırı yeyince ne oluyor arkadaşlar? binalar yıkılıyor ve altınlarımızı falan mı alıyorlar?
  • Hocam hiç CoC veya boombeach oynadiysan onun gibi
    Biraz malzeme kaybediyorsun :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ittifakınıza katılabilirmiyim 41 levelim.

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • Ya bende burdan gördüm indirdim. Yapımcısının Big Huge Games olduğunu bilsem önceden indirirdim. Tek sıkıntı duvar çıkmak yaaa, akropol kuruyorum lazım olur diye, ama duvarın tanesi 200,Stonehenge çıkasımda yok değil. Napiym bilemedim, zaten daha bronze çağındayım

• Ya şu okçu birlikleri oyunun bugu gibi yemin ederim. Klasik çağdayım. Gelişmedim, duvarlara yatırım yaptım. 60 tane duvarı'da level 5 yaptım kapılarla beraber. Sırf hammadde kaptırmayayım diye.(Duvarın tanesi level 4'den level 5'e 30000 altın karşılığında yükseltiliyor düşünün.)(60 kapı level 4'den level 5' toplam 1 milyon 800 bin altınla yükseltiliyor) Herif okçuları koyuyor, hedef belirlemeyle hemen 5 saniyede Catapult'u yıkıyor.
    Duvarları yıkmadan, duvarın dışından içerideki binaların tümü yıkılıyor. Garrisondan çıkar askerler tek bir kılıç darbesi vuramadan okçular tarafından öldürülüyor. Bu nasıl iştir anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chlorohydrate -- 20 Eylül 2015; 16:37:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chlorohydrate

Ya şu okçu birlikleri oyunun bugu gibi yemin ederim. Klasik çağdayım. Gelişmedim, duvarlara yatırım yaptım. 60 tane duvarı'da level 5 yaptım kapılarla beraber. Sırf hammadde kaptırmayayım diye.(Duvarın tanesi level 4'den level 5'e 30000 altın karşılığında yükseltiliyor düşünün.)(60 kapı level 4'den level 5' toplam 1 milyon 800 bin altınla yükseltiliyor) Herif okçuları koyuyor, hedef belirlemeyle hemen 5 saniyede Catapult'u yıkıyor.
    Duvarları yıkmadan, duvarın dışından içerideki binaların tümü yıkılıyor. Garrisondan çıkar askerler tek bir kılıç darbesi vuramadan okçular tarafından öldürülüyor. Bu nasıl iştir anlamadım.

Aynen bence de kilit askerler okçular.Önceden full atlı ile çıkıyordum 8.5k hpye sahip update ede ede.Duvarlardan filan geçmek imkansız oluyordu.Okçuya döndüm ben de.Tek problem catapult oluyor.Saldırırken catapultların yan yana olduğu şehri seçerim özellikle.İşte yukarıdan ok yağan skill var ondan 2 tane kullanınca catapultlar yıkılıyor hemen.Savunmada da biraz daha geriye koymak lazım catapultları en azından korumak için.

• quote:

Orijinalden alıntı: analitikduzlem

quote:

Ya şu okçu birlikleri oyunun bugu gibi yemin ederim. Klasik çağdayım. Gelişmedim, duvarlara yatırım yaptım. 60 tane duvarı'da level 5 yaptım kapılarla beraber. Sırf hammadde kaptırmayayım diye.(Duvarın tanesi level 4'den level 5'e 30000 altın karşılığında yükseltiliyor düşünün.)(60 kapı level 4'den level 5' toplam 1 milyon 800 bin altınla yükseltiliyor) Herif okçuları koyuyor, hedef belirlemeyle hemen 5 saniyede Catapult'u yıkıyor.

Aynen bence de kilit askerler okçular.Önceden full atlı ile çıkıyordum 8.5k hpye sahip update ede ede.Duvarlardan filan geçmek imkansız oluyordu.Okçuya döndüm ben de.Tek problem catapult oluyor.Saldırırken catapultların yan yana olduğu şehri seçerim özellikle.İşte yukarıdan ok yağan skill var ondan 2 tane kullanınca catapultlar yıkılıyor hemen.Savunmada da biraz daha geriye koymak lazım catapultları en azından korumak için.

Ben şuan Orta çağdayım. Orta çağ ile birlikte toplamda iki adet catapult kullanabiliyorsunuz. Ben kütüphaneden catapult limitini artırıp toplamda 3 catapult'u köye yerleştirdim. Galiba gözleri korktu okçu ile saldıran görmedim 3 catapulttan sonra.
    Saldırılarımı atlı askerlerle yaptığım için karşı oyuncudaki catapult sayısı pek umrumda olmuyor.
    12 knight - 4 cavalry raider - 1 wall miner ile saldırı yapıyorum. 2 adette sabotaj taktiği basıyorum. Ballista kuleleri için kullanıyorum.
    Yine kütüphaneden knight'ın canını %10 artırdım.

Şu an rahatım.

Okçu askerlerin canı düşük olduğu için saldıran kişiler, yaya saldırı askerl veya atlı asker koyup arkalarına okçu koyup destekliyor. Klasik çağdaki birine saldırıyorsanız 2-3 adet atlı ve 1 wall miner ile catapultu yıkıp ardından okçuları sahaya sürebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chlorohydrate -- 24 Eylül 2015; 16:01:12 >

• quote:

quote:

quote:

Ben şuan Orta çağdayım. Orta çağ ile birlikte toplamda iki adet catapult kullanabiliyorsunuz. Ben kütüphaneden catapult limitini artırıp toplamda 3 catapult'u köye yerleştirdim. Galiba gözleri korktu okçu ile saldıran görmedim 3 catapulttan sonra.
    Saldırılarımı atlı askerlerle yaptığım için karşı oyuncudaki catapult sayısı pek umrumda olmuyor.
    12 knight - 4 cavalry raider - 1 wall miner ile saldırı yapıyorum. 2 adette sabotaj taktiği basıyorum. Ballista kuleleri için kullanıyorum.

Şu an rahatım.

Okçu askerlerin canı düşük olduğu için saldıran kişiler, yaya saldırı askerl veya atlı asker koyup arkalarına okçu koyup destekliyor. Klasik çağdaki birine saldırıyorsanız 2-3 adet atlı ve 1 wall miner ile catapultu yıkıp ardından okçuları sahaya sürebilirsiniz.

Evet wall miner+3 atlı taktiğini denedim onlara ama duvarın seviyesine göre bazen 1 wall miner da yetmiyor.Fazla da wall miner üretmek istemiyorum yer kaplamasın diye.Catapult yetmezmiş gibi redoubtlar da çok fazla sorun yaratıyor okçulara.Supply cart ile de can sağlayabiliyorsun ama o da yetmiyor.Dediğim gibi catapultlar yanyanaysa 2 barrage skilli ile onları ortadan kaldırıp önümde hiç bir engel olmamasını sağlayabiliyorsun onun dışında pek yanaşmıyorum öyle şehirlere.
    Amacım sadece yağma almaksa 2-3 wall miner + yağmacı atlıları yolluyorum madalya kaybedebiliyorum ama olsun okçu taktiğine geçip yükseltebiliyorum yine madalyalarımı.Madalyalar da gerçi gereksiz gibi gözüküyor şimdilik en azından köyü iyice geliştirene kadar.1000li madalyalarda çok zorlandım 800 altı ideal gibi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şu an rahatım.

Evet wall miner+3 atlı taktiğini denedim onlara ama duvarın seviyesine göre bazen 1 wall miner da yetmiyor.Fazla da wall miner üretmek istemiyorum yer kaplamasın diye.Catapult yetmezmiş gibi redoubtlar da çok fazla sorun yaratıyor okçulara.Supply cart ile de can sağlayabiliyorsun ama o da yetmiyor.Dediğim gibi catapultlar yanyanaysa 2 barrage skilli ile onları ortadan kaldırıp önümde hiç bir engel olmamasını sağlayabiliyorsun onun dışında pek yanaşmıyorum öyle şehirlere.
    Amacım sadece yağma almaksa 2-3 wall miner + yağmacı atlıları yolluyorum madalya kaybedebiliyorum ama olsun okçu taktiğine geçip yükseltebiliyorum yine madalyalarımı.Madalyalar da gerçi gereksiz gibi gözüküyor şimdilik en azından köyü iyice geliştirene kadar.1000li madalyalarda çok zorlandım 800 altı ideal gibi

Siz barut çağını geçtiniz galiba. 1 wall miner yeterli olmuyor demişsiniz ama level 5 duvar için hiç geliştirme yapılmamış wall miner tek başına gayet yeterli.
    Açıkçası saldırı yaparken köylere bakıyorumda savunma yapmasını başaran insan sayısı çok az.

Kimi barut çağına gelmiş duvarları ilk seviyede bırakmış
    Kimi köyü kare içine almış
    Kimi savunma yapılarını dışarıda bırakmış
    Kimi ballista veya catapultun çevresine 2-3 sıra duvar yapmış diğerleri boş kalmış.

Bense duvarları şimdiden level 6 yapmaya başladım. Ama tek duvar için ödediğimiz altın sayısı çok fazla. 6.seviyeden 7.seviyeye geçmek için tek duvara 200.000 altın harcamak lazım.

Madalya almak bir açıdan kolay aslında. Saldırdığınız köyün merkez binasını yıktığınız takdirde + madalya alıyorsunuz. (Başka bir yapıyı yıkmasanız bile) Ama sırf +1-+3 madalya için bütün orduyu telef edmeye değer mi orası soru işareti ???

Bazen altına ve hammaddeye ihtiyacım oluyor. 1 wall miner, 2 knight, geriye kalanlarınıda cavalry raider olarak basıyorum.(Cavalry raider çok hızlı hareket ediyor.)
    Hemen wall miner ve 2 knight ile merkez binasını yıkıyorum(bazen wall miner'e gerek kalmıyor) ardından hammadde alanlarına cavalry raider'leri bırakıyorum. Sonuç olarak bir çok yapı yıkılmıyor ama hammadde çalıyorsunuz ve madalya sayınız azalmıyor. Tek eksisi ortu telef oluyor.

Madalya sayısına gelirsek;
    Buna önem verenler köylerinde merkez binalarını duvarlarla çevrelemişler. Vermeyenler ise dışarı bi köşeye bırakmış. Ama dediğiniz gibi madalya sayısı arttıkça zorlandığımı, acilen çağ atlayıp askerleri güçlendirmem gerektiğini ve daha fazla sayıda asker basmam gerektiğini hissediyorum. Çağ atladıkça kaliteli birlikler sizden yüksek madalya sayısı bekliyor. 800 dediğiniz gibi ideal. Şuan 600-700 arasında değişen madalyam var ama bir sonraki çağa geçene kadar bir üst madalya klasmanına atlamayı düşünmüyorum.

• Beyler benim ülkem çin su an medical cagdayim
    Benim saldırı taktığı su : 9 tane atlı koyuyorum 2 tane atlı okçu 4-5 tane mızraklı geriye kalan 8-9 kişilik yere de okçu koyuyorum bi de yanlarına bi general koyunca çok güzel oluyor
    Ama benim madalya levele gore düşük
    Ama böylesi daha güzel oluyor hem saldırıda hem savunmada
    Bide ittifak arıyorum yok mu sizin

• Dun itibariyle enlightenment cagina gectim.Nedense bu caga gecer gecmez saldirilar da artti depoda kaynak tutamaz oldum.Bir de zeplinle ve tanklarla saldirmazlar mi supurduler resmen :D
    Petrol bulmak zora benziyor petrol deposunu insaa ettim ama factory icin de petrol istiyor.petrol uretilen yerlerin yapilma suresi uzun geldi.sabirsizim hemen asker uretmek istiyorum :D saldirilarimda daha denk gelmedik ama petrole

• Petrol olayı eğlenceli olmuş ama çağları abartip uzay üssü falan olursa çok harika olur
    Maden olarak yıldız tozu kuleler lazerli falan

• Sizin ittifak var mi hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: bybyoss

Sizin ittifak var mi hocam

Bulundugum bir ittifak var ama pek aktif degil

• Bushrangers var hocam
    Güzel ittifak çoğu kişi barut çağından asker yolluyor iş görüyorlar

• sadtneverdie kullanıcısına yanıt
    Yorumu okuyunca gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Türkler de bulunmalı o konuda birşey demiyorum ama Grekler küçümsenip aşağılanacak bir millet değil. Zaten o kadar filozof, matematikci bizden çıktı. Helen kültürünü de biz ortaya attık zaten. trakyadan hindistana kadar olan sınırlar da bizimdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 800 lü kupalarda gezıyordum dune kadar sımdı 500lerdeyım. gunpowder ıcın 1.3 mılyon altını 1.5 saatte topladım ama kupayı saglam dusurduk. ( atlı okcu basın ganımet ıcın)

62 levelım kutuphanede 30 tane upgrade im var surlarım cogunlukla 6 lvl. ırkta ne kadar sevmesemde fransızlar :((

Chevalier bu oyunun bugu değil resmen hulku. yenecek karsısında duracak asker bu oyunda malesef yok

9 chevalıer + supply cart + armor blessing + weapon blessıng + sabotage ile yenemecegınız kısı cok az olur. benım kombınasyonum bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gentlement39 -- 19 Ekim 2015; 3:55:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gentlement39

800 lü kupalarda gezıyordum dune kadar sımdı 500lerdeyım. gunpowder ıcın 1.3 mılyon altını 1.5 saatte topladım ama kupayı saglam dusurduk. ( atlı okcu basın ganımet ıcın)

62 levelım kutuphanede 30 tane upgrade im var surlarım cogunlukla 6 lvl. ırkta ne kadar sevmesemde fransızlar :((

Chevalier bu oyunun bugu değil resmen hulku. yenecek karsısında duracak asker bu oyunda malesef yok

9 chevalıer + supply cart + armor blessing + weapon blessıng + sabotage ile yenemecegınız kısı cok az olur. benım kombınasyonum bu

Onlarin da ilaci balistalar.sabotage ile yikabiliyorsun onlari ama bir de suvariler cok agir olunca bazen savasi bitirmeye sure yetmiyor :D

• 30 levelim 550 madalyam var. Onerileriniz var mi. İrkim romalilar.

• Arkadaslar ben onceden iki tane balista olan koylerde zorlaniyordum simdi onlari soyle bir yontemle yikiyorum artik.

9 tane agir atli aliyorum 1 tane duvar yikici geri kalana da kucuk hizli ve hizli bina yikan askerlerden 13 tane aliyorum.
    Duvar yikiciyla balistanin onundeki duvari yikiuorum. 13 askerin 8 i ile hemen balistayi yikiyorum. Sonra yonlendirme ile diger balistayi yikiyorum. Cunku balistalar cok yavas ok atiyor. Sonra agir atlilari suruyorum onlarda askeri binalari yikiyorlar sonra geri kalan ucuz askerleride oyuna dahil ediyorum ortalik tozduman oluyor. Benim taktigim bu. Sizin taktikleriniz nedir acaba.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.