Şimdi Ara

Dolu izi nasıl anlaşılır ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün araç park halindeyken dolu yağdı ve sabah kontrol ettiğimde bir iz göremedim beyaz renk pek belli etmiyor sanırım üzeri çok hafif tozlu bu dolu izini nasıl detaylı bakarım gece el feneriylemi yoksa başka yöntemi var mı duruma göre iz varsa yaptıracağım kaskodann şimdilik yok dedim ama hem aracı satarken mahcup olmayalıö hemde kasko yapsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOLDVIPER -- 23 Mart 2021; 10:26:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kizilotesi isik tutacaksin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • realitych R kullanıcısına yanıt

Komikmisin sen

• araç ıslakken belli olmaz bir avm otoparkına götürün bezle kurulayıp telefondan flaş tutarak bakın

• Temiz araba üzerindeki yansımalara açık havada bakınca direkt anlaşılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

Komikmisin sen

kısmen doğru söylemiş uv ışık kusurları çok iyi gösteriyor tabi ev kullanımı için olanlardan bahsediyorum

güneşli havada da çok iyi belli olur

4300k ışık bulursanız o da çok iyi gösterir. telefon flaşı çok verimli olmuyor

• Benim araba da dün açıktaydı, 3 kez yağan dolunun hepsini yedi üzerine. Akşam iş çıkışı baktığımda üzerindeki lekelerden bir şey anlaşılmıyordu, ben de sizin gibi kurtlandım. Ankara'ya yağan 3. dolu hem iri hem çok şiddetliydi, olduysa o doluda ufak tefek gamzeler olmuştur sanıyorum. Güneşli bir günde, araç temizken kontrol edeceğim ben, sizde de ancak öyle çıkar herhalde.

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Evet öyle bende bakamadım yagmur kaç gündür dinmedi, merak ettiğim eskiden ben sigorta işi yaparken kaskoya bildirmr süresi vardı iki üç gün zamanlıydı. Şimdi hala aynımı sorunuda tespit edemedik henuz bildirmesek beklesek kasko kabul etmeyebilir mi

• Aracı yıkayıp gün ışığında baktığınızda kabaca belli olur, onarım ihtiyacı var mı anlaşılır. Detay incelemesi için ise kızılötesi önerisi doğru, renkli arabada beyaz florasan da net gösteriyor fakat beyazda çok iyi ayırt etmeyebilir.

• Çevrede akvaryum varsa onun ışığı da iyi iş görür.

• Arabaya değil yansımaya bak
  • evet düz çubuk şeklinde ışıkla bakmak lazım, bozuk olan yüzeyde yansıyan ışık kırılma yapar.

• trafikte yakalandım bende 3-4 dakika civarı yağdı dün istanbulda yağan dolu hasar vemiş midir sizce araca

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.