Şimdi Ara

Dolmuşçular Telefonu Telsiz Gibi Kullanıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
13.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adapazarı'nda çoğu dolmuş hattında 1 yıldan fazladır kullanılıyor bu sistem...
  • babam taksi şoförü onlarda baskonuş kullanıyorlar vede telsiz taşımaya gerek kalmıyor, çok güzel birşey bu baskonuş
  • bas konuş aslında yine kullanılıyordur, birden çok kişiye seslenmelerde iyi bir uygulama :)
  • Çok telefonda görmüştüm ne işe yaradığını bilmiyordum. Aslında çok yararlı bir uygulamaymış
  • Vay be Ankara'da hiç kullanılmıyor. Ben de heves ettim arkadaşlarla bas konuşlu telefon mu alsak napsak ucuzmuş
  • biz de arkla öle konuşuoz:D
  • oooo iyiymiş :)))
    quote:

Orjinalden alıntı: emremania

biz de arkla öle konuşuoz:D
  • sarı dolmuşlardan bahsediyosun heralde, 5-6 kişilik olanlardan. hiç denk gelmedim. normal telsiz kullanıyo benim bindiklerim
  • kimler kullanıyor peki ?
    quote:

Orjinalden alıntı: westblood

sarı dolmuşlardan bahsediyosun heralde, 5-6 kişilik olanlardan. hiç denk gelmedim. normal telsiz kullanıyo benim bindiklerim
  • quote:

Orjinalden alıntı: westblood

sarı dolmuşlardan bahsediyosun heralde, 5-6 kişilik olanlardan. hiç denk gelmedim. normal telsiz kullanıyo benim bindiklerim

evet küçük arabalarda normal telsiz var. benim dediğim Ford Transit ile taksim-bakırköy, meciziyeköy-taksim vs vs 8-9 kişilik dolmuşlar...

Dolmuşçular Telefonu Telsiz Gibi Kullanıyor

• Bu bas konuş sistemine telsiz dahil olabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknikkonular

Bu bas konuş sistemine telsiz dahil olabiliyor mu?

Hayır gsm şebekesi üzerinden kullanılıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

quote:

Eyvallah, yani ek bir cihaz yardımıyla telsizleri cep şebekesine bağlamanın imkanı yok diyorsun...

Aynı şekilde cep telefonlarını da telsiz şebekesine...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

quote:

Eyvallah, yani ek bir cihaz yardımıyla telsizleri cep şebekesine bağlamanın imkanı yok diyorsun...

Aynı şekilde cep telefonlarını da telsiz şebekesine...

Nasıl yapılsınki...Biri uydu üzerinden ve sim kart vasıtası ile veri alış verişi yapıyor...Diğerinde alıcı ve verici olsun yeter...

• Cevap için teşekkürler.

Bilemiyorum gelişen teknoloji sayesinde bir imkanı olabilmeli diye düşündüm sadece
  • sırf şu dolmuşçuların muhabbetlerini dinleyebilmek için alınabilir bir tane.. :)))

ama sanırım aralarına dahil olmak için onların da kabul etmesi gerekir.. :))) rica ederiz nolur ki dimi ama :)))
  • bizim şirket taksilerinin hepsinde var. bende aktif olarak kullanıyorum. açıkçası heveselenen arkadaşlara şaştım kaldım. son derece uyuz, gıcık bişey. bir süre sonra o dilit dülüt sesler yankılanıyor kulağında falan. konuşurken kesiliyo zaman zaman. bazen sesin anlaşılmıyo karşı tarafta.

ama mecbur kullanılıyor.. başka yol yok çünkü..
  • bende sormuştum "neden telsiz kullanmıyorsunuz" diye.
    o da ""istanbul gibi biryerde neden kullanalım ki . çekme derdi yok . türkiyenin diğer ucuna gitsem çekiyor hem de ucuz"" demişti.
    bende peki abi doğrusun dedim :)
  • teknikkonular kullanıcısına yanıt
    Sanırım düşündüğün teknoloji gelişmeye başladı. Şöyle bir cihaz üretmişler.
    https://gotennapro.com/products/gotenna-pro?_ga=2.120639680.995219094.1575454564-719140779.1575454564

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husopa -- 4 Aralık 2019; 13:30:57 >
  • Bu nece bir horttur.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.