Şimdi Ara

Dolby Atmos Hoparlör tavsiyesi (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
22
Favori
36.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
Giriş
    https://www.elac.com/product/debut-a4/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Pazarlamanında b.kunu çıkardılar afedersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Kalınlık haricinde ofc kablolardan farklı bir özellik görmedim ama sen de bir bakar mısın?

• CuneytBora kullanıcısına yanıt
    Hocam siz yine de alacağınız hoparlörlerin özelliklerine bakın almadan önce. Arkadaş şanslıymış yada odasına uygun olduğu için Elac seçeneğine gitmiş çünkü kullanma kılavuzunda önerilen mesafeler, şartlar vs belirtilmiş. :))

Hoparlör ve sizin aranızda tavanda yer alan kolon, aydınlatma, tavanın şekli (ve hatta elac’ın kılavuzuna göre tavanın yapımında kullanılan materyal) bile performansı etkiliyor.

• Konuyu hortlatıyorum, çunku tavsiye ve yorumlarınza ihtiyacım var.

5.1 sistemimi 5.1.2 olacak şekilde 2 adet atmos hoparlor eklemek istiyorum. sistem: Denon x1400, magnat 802 kule supreme serisi. yakın zamanda sisteme magnatın shadow centerini ekleyeceğim, sonra da atmos hoparlor ekleyeceğim. Kule üstüne tavandan yansıtmalı olarak düşündüm ama çok randımanlı değilmiş. Yaptığım araştırmarda seçenekleri ikiye indirdim.
    birincisi, Dali C1 ancak atmos lisansı yok ve yorumlar oldukça iyi. kule üzerinde bile performansı iyimiş. kule üzeri olmaz ise duvara da asabilirim. tr fiyatı 2.000,00 TL
    ikincisi ise ELAC a4.2 amazon.de'de 1.600,00 Tl ye geliyor ancak sadece kule üzeri kullanım için uygun gibi.

ayrıca, black friday inidirmlerini de beklemeli mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sony str-dh790 avr de 5.1.2 Atmos kurmak için F.height hoparlörlerin illa da Atmos enabled olması şart mı? Elimde 4 ohm 100w iki hoparlör var.. Bunları kullandım..Avr ekranında DATMOS yazmadı..DSURR, Nautral x, LINEAR pcm... vs yazıyor.. DATMOS yazmıyor ..Özellikle apple tv 4k dan netflix atmos filmleri oynatırken DATMOS yazmıyor ..Ama 5.2 hoparlörlerden ses geliyor.. Problem ne olabilir?
  • Linear PCM = uncompressed surround sound (Sıkıştırılmamış çevresel ses)

Bitstream (Dolby) = compressed surround sound(sıkıştılmış çevresel ses)

Bitstream (DTS) = compressed surround sound

Olduğundan Atmos için özel hoparlör gerekmiyor.. Surround hoparlörler de aynı işi yapıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nc39

Konuyu hortlatıyorum, çunku tavsiye ve yorumlarınza ihtiyacım var.

5.1 sistemimi 5.1.2 olacak şekilde 2 adet atmos hoparlor eklemek istiyorum. sistem: Denon x1400, magnat 802 kule supreme serisi. yakın zamanda sisteme magnatın shadow centerini ekleyeceğim, sonra da atmos hoparlor ekleyeceğim. Kule üstüne tavandan yansıtmalı olarak düşündüm ama çok randımanlı değilmiş. Yaptığım araştırmarda seçenekleri ikiye indirdim.
    birincisi, Dali C1 ancak atmos lisansı yok ve yorumlar oldukça iyi. kule üzerinde bile performansı iyimiş. kule üzeri olmaz ise duvara da asabilirim. tr fiyatı 2.000,00 TL
    ikincisi ise ELAC a4.2 amazon.de'de 1.600,00 Tl ye geliyor ancak sadece kule üzeri kullanım için uygun gibi.

ayrıca, black friday inidirmlerini de beklemeli mi ?
    merhaba ne yaptınız dolby atmos hoparlor konusunda aldınız mı ?

• Dolby Atmos hoparlör alma arifesinde olanlara kullandıkları hoparlör dome tweeter ise uyum bâbında SVS Prime elevation serisini önere bilirim.
  • Ağalar benim aklıma takıldı diyelim ki sony dolby atmos özellikli tv aldım bu film izledigimde direk bana dolby atmos sesi verirmi yoksa extra dolby atmos ses özellikli höpörlördemi almam gerekiyor 

• battousai07 kullanıcısına yanıt
    üstad tvdeki uygulamalardan(netflix,prime video gibi),atmos ses alabilirsin, tvdeki mediaplayer destekliyosa usb yada hdd deb oynatcağın videoları atmos olarak açabilirsin (ama çogu tv lisans vb nedenlerden üzerindeki oynatıcılardan atmos desteklemiyo sadece stream platformlarını destekliyor o plarformlarda dolby digital plus atmos, daha düşük kaliteli atmos ses formatı diyelim onu veriyor. d.true hd atmos yayın yapmıyorlar.) by şekilde alacağın atmos sesde tv deki hop. kalitesi ve konumu çok uygun almadığından çok tatmin edici olmaz, büyük ihhtimal hop. altda yada arkada olacağından sesi çarptırma yansıtma teknolojisi ile atmos vermeye çalışacaktır oda nekadar başarılı olur?? sonynin atmos uyumlu bir çift hop. 1500 tl gibi fiyatı var fskat o bile (ki avrye takılıp kullanılıyor) çok iyi değil diyorlar tv hop. bu işi nekadar çözer?.
    iyi bi atmos deneyimi için atmos uyumlu tv (eğer netflix yada prime uygulaması tvden açılmıcaksa ve mediaplayer yada tv box avr yada sounbara bağlanacaksa tv desteklemesede olabilir tam emin değilim yanlış yöndirmeyim) yanında destekli bi mediaplayer yada tv box, atmos uyumlu soundbar tada avr, avr olacaksada bence kaliteli hoparlörler şart. yani en garanti bütünset atmos uyumlu olması gerekiyo ve hdmi bağlantı ile bağlanmalı ürünler optik kablo atmos ses vermez
    bira karışık oldu ama bu işin içine biraz girince karışık gelen kısımlar anlaşılabiliyor

• srknzr S kullanıcısına yanıt

Sony xj90 modelini düşünüyorumda dolby atmos ve dolby vision destekli ama işte dolby atmos ses kendiliginden veriyorsa extra höpörlör almıycam tvnin kendi sesi yetiyor bana fazla gürültü sevmiyorum azda olsa hissetsin yeter bana:D ben o sesi ayyka cıkartırım kulaklarım biraz hassasda:D cok net duyuyorum ondan didim:D

• Arkadaşlar logitech z5500 ü dolby atmos uyumlu hale nasıl getirebilirim.yada bunu satıp başka mı almalıyım.Mesela başka bir amfi kullanabilirmiyim

• makinist76 kullanıcısına yanıt

merhaba ben de bu aralar atmos sistem kurmaya hevesliyim, okuduklarımdan anladığım kadarıyla:

logitech z5500'ü atmos uyumlu hale getiremezsiniz. yani elbette o hoparlörlerle atmos sese sahip film izleyebilirsiniz ama tavandan gelmesi gereken sesleri yani atmosu atmos yapan şeyi yapamazsınız. sadece atmos sesin içindeki core ac3(düz dolby) sesi 5.1 olarak dinlemiş olursunuz.

ucuz ama etkisi limitli yöntem: atmos destekli tavandan yansıtmalı soundbarlardan alıp eARC ile bağlamak. (ARC ile bağlananlarda sıkıştırılmış atmos ile limitlenirsiniz)

gerçekçi yöntem: 7 kanallı, atmos destekli avr almak ve en ucuz olarak 5.1.2 hoparlör sistemine geçmek. avr konusunda kişisel tercihim 4k, Dolby Vision destekli bir model bakmak olacaktır. medya oynatıcıyla 4k bluray-remux açıp keyfini o şekilde sürebilirsiniz.

sanıyorum sistemi tamamen ikinci el kurmayı deneyeceğim: atmos destekli bir AVR, 5.0 hoparlör seti, 1 adet aktif subwoofer, 2 adet de tavana ya da duvarın en üstüne monte edebileceğim hoparlör seçmem lazım. elimde 5.0 8ohmluk bir hoparlör seti var zaten, başlangıçta onu kullanmayı denerim diye planlıyorum. kalanlarının finansmanını halleder ve hanımdan tavana kablo çekebilme iznini alırsam güzel olacak.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.