Şimdi Ara

Dolby Atmos Hoparlör tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
25
Favori
27.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 ay
  • Cevaplayan Üyeler 65
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 gün 16 saat 25 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 25
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • saheemr (42 mesaj) turuncu55 (41 mesaj) Burakay2015 (35 mesaj) JuMu (27 mesaj) ocean72 (12 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (153 mesaj) Mobil (163 mesaj) Tablet (23 mesaj) Mini (6 mesaj) Uygulama (16 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Ses Sistemleri >> Ev Sinema Ses Sistemleri >> Dolby Atmos Hoparlör tavsiyesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    153 Mesaj

https://www.elac.com/product/debut-a4/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    CuneytBora kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1565 Mesaj
    Pazarlamanında b.kunu çıkardılar afedersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Kalınlık haricinde ofc kablolardan farklı bir özellik görmedim ama sen de bir bakar mısın?

|
    |
    turuncu55 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2529 Mesaj

Hocam siz yine de alacağınız hoparlörlerin özelliklerine bakın almadan önce. Arkadaş şanslıymış yada odasına uygun olduğu için Elac seçeneğine gitmiş çünkü kullanma kılavuzunda önerilen mesafeler, şartlar vs belirtilmiş. :))

Hoparlör ve sizin aranızda tavanda yer alan kolon, aydınlatma, tavanın şekli (ve hatta elac’ın kılavuzuna göre tavanın yapımında kullanılan materyal) bile performansı etkiliyor.

|
    |
    CuneytBora kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2296 Mesaj
    Konuyu hortlatıyorum, çunku tavsiye ve yorumlarınza ihtiyacım var.

5.1 sistemimi 5.1.2 olacak şekilde 2 adet atmos hoparlor eklemek istiyorum. sistem: Denon x1400, magnat 802 kule supreme serisi. yakın zamanda sisteme magnatın shadow centerini ekleyeceğim, sonra da atmos hoparlor ekleyeceğim. Kule üstüne tavandan yansıtmalı olarak düşündüm ama çok randımanlı değilmiş. Yaptığım araştırmarda seçenekleri ikiye indirdim.
    birincisi, Dali C1 ancak atmos lisansı yok ve yorumlar oldukça iyi. kule üzerinde bile performansı iyimiş. kule üzeri olmaz ise duvara da asabilirim. tr fiyatı 2.000,00 TL
    ikincisi ise ELAC a4.2 amazon.de'de 1.600,00 Tl ye geliyor ancak sadece kule üzeri kullanım için uygun gibi.

ayrıca, black friday inidirmlerini de beklemeli mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Arkadaşlar sony str-dh790 avr de 5.1.2 Atmos kurmak için F.height hoparlörlerin illa da Atmos enabled olması şart mı? Elimde 4 ohm 100w iki hoparlör var.. Bunları kullandım..Avr ekranında DATMOS yazmadı..DSURR, Nautral x, LINEAR pcm... vs yazıyor.. DATMOS yazmıyor ..Özellikle apple tv 4k dan netflix atmos filmleri oynatırken DATMOS yazmıyor ..Ama 5.2 hoparlörlerden ses geliyor.. Problem ne olabilir?
    |
    |

Bitstream (Dolby) = compressed surround sound(sıkıştılmış çevresel ses)

Bitstream (DTS) = compressed surround sound

Olduğundan Atmos için özel hoparlör gerekmiyor.. Surround hoparlörler de aynı işi yapıyor..
    |
    |

Orijinalden alıntı: nc39

Konuyu hortlatıyorum, çunku tavsiye ve yorumlarınza ihtiyacım var.

5.1 sistemimi 5.1.2 olacak şekilde 2 adet atmos hoparlor eklemek istiyorum. sistem: Denon x1400, magnat 802 kule supreme serisi. yakın zamanda sisteme magnatın shadow centerini ekleyeceğim, sonra da atmos hoparlor ekleyeceğim. Kule üstüne tavandan yansıtmalı olarak düşündüm ama çok randımanlı değilmiş. Yaptığım araştırmarda seçenekleri ikiye indirdim.
    birincisi, Dali C1 ancak atmos lisansı yok ve yorumlar oldukça iyi. kule üzerinde bile performansı iyimiş. kule üzeri olmaz ise duvara da asabilirim. tr fiyatı 2.000,00 TL
    ikincisi ise ELAC a4.2 amazon.de'de 1.600,00 Tl ye geliyor ancak sadece kule üzeri kullanım için uygun gibi.

ayrıca, black friday inidirmlerini de beklemeli mi ?
    merhaba ne yaptınız dolby atmos hoparlor konusunda aldınız mı ?
    |
    |
    İntel Core i7 5820K işlemci 3.3 ghz ,Corsaiır H100i GT Cpu Coller, Msi X99 Gamin 7 Anakart 512 Mb Samsung 8850 ssdGskıll(4x4) 16 gb 3000 mhz 15-12,5-15-35 ram, Msi Gtx 980Ti Ekran Kartı, Acer XB240H 144 Hz G-SYNC monitör, SİLVERSTONE 1000 AP MODULER 1000 watt powersuply.win8.1 64 bit işletim sitemi COLLER MASTER HAFX 942 FULLTOWER KASA Logitech G910Orion Spark GAMING Klavye, Logitech G 502 Mause.

• Binbaşı
    1531 Mesaj
    Dolby Atmos hoparlör alma arifesinde olanlara kullandıkları hoparlör dome tweeter ise uyum bâbında SVS Prime elevation serisini önere bilirim.
    |
    |
Cancer Clinical Trials
kripto para haberleri
Sohbet
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.