Şimdi Ara

Dolby Atmos %30 İndirimde 29,75 TL (Bitti) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
6
Favori
12.566
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Önceden yoktu desteği. Alınmış artık evet.

Cyberpunk 2077'in de Atmos destekleyeceği açıklandığı için Atmos alınır =)

• Hocam ben de bir bakayım alsam mı acaba dedim. Ses tuşunu sağ tıklayarak spatila sound > Donly digital'i tıkladım. Mağazaya yönlendirdi. Ancak Dolby access free gözüküyor? Sebebini anlamadım. Yoksa indirdikten sonra mı ücretli oluyor?

Dipnot: Bu baktığım iş bilgisayarı ve W10 Pro yüklü. Acaba bunun ile alakalı bir durum olması mümkün mü?

Dolby Atmos %30 İndirimde 29,75 TL (Bitti)
  • ahmetnbr kullanıcısına yanıt

Ilk 1 hafta free trial var. O sebeple öyle görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Usbli Logitech G35 kulaklık var fakat dolby aktif olmadı.Anakartın ses kartını seçince aktif oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetnbr

Hocam ben de bir bakayım alsam mı acaba dedim. Ses tuşunu sağ tıklayarak spatila sound > Donly digital'i tıkladım. Mağazaya yönlendirdi. Ancak Dolby access free gözüküyor? Sebebini anlamadım. Yoksa indirdikten sonra mı ücretli oluyor?

Dipnot: Bu baktığım iş bilgisayarı ve W10 Pro yüklü. Acaba bunun ile alakalı bir durum olması mümkün mü?

Program içi satın almada fiyat çıkıyor.

• Referans olması açısından geçen seneki konuyu inceleyebilirsiniz:

Dolby Atmos for Headphones %25 İndirimle 31,87₺

https://forum.donanimhaber.com/dolby-atmos-for-headphones-25-indirimle-31-87--141397887

• Tamamdır anladım şimdi teşekkür ederim herkese :)

• Steelseries Arctis 3 ve Sony WH-1000XM4 ile Dolby ve DTS'i deneme sürümünde denedim. Hem oyun hem film test ettiğimde dolby atmos daha etkili geldi bana. Özellikle oyun, film ve müzik profillerinin ayrı olması ve custom profil oluşturabiliyor olmamız da daha genel bir kullanım için olanak sağlıyor. Benden +1 Dolby Atmos'a

• İlkin biraz fazla etkilenmiştim. Daha fazla test ettiğimde Atmos'un sesi yükselttiğini ve ekolayzır ayarlarıyla biraz değiştirdiğini düşünüyorum. Patlamalı vs sahnelerde bass'ı biraz daha yüklüyor olsa gerek. Atmos kodu içeren bir filmde ekstra duyulmayan bir ses duyuluyor mu bilemiyorum. Belki biraz ekolayzır ayarları biraz atmosferi arttırmaya yönelik ufak oynamalar yapılıyor olabilir. Kulaklıklar için bahsedecek olursam ama 5.1 7.1 hoparlör ses sistemi varsa tabi orada çok daha iyi olacaktır. Sonuçta kulaklıklar için olay tamamen yazılımsal ve sanal surround'a giriyor anladığım kadarıyla.

Açıkçası çok da büyük fark ettirmediğini düşünmeye başladım. Netflix Amazon vs gibi platformlarda da desteklenen film veya dizilerde aktif oluyormuş. Marketteki bilgiler şu şekilde.

Dolby Atmos %30 İndirimde 29,75 TL (Bitti)

• Arkadaşlar bende Logitech Z906 5.1 Ses sistemi ve Cretive AE-5 ses kartı mevcut.Dolby veya Dts'den birini satın alırsam seste bir fark olurmu ?

• Philips receivere bağlı creative thx 550 hoparlörleri kullanılıyorum. Filmlerde sesi receiver çözüyor. Bu programın faydası olur mu ekstradan?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xbox için dolby atmos alırsak, Windows için de kullanabilir miyiz arkadaşlar ?

• Deneme sürümünü yükledim bir haftalık. Kendi test videolarında işe yarıyor kulaklıkta çok güzel çevresel ses veriyor. Ama film vs hiçbir farkı yok sesi artırıyor evet ama çevresel sesi veremiyor. Logitech'in de buna benzer bir programı vardı hatırlıyorum. Normal bir kulaklığı 5.1-7.1 ses verecek hale getiriyordu.

Özellikle dts olan filmlerde denedim kulaklıkla hiçbir farkı artısı yok. Video oynatıcım Pot Player. Pot Player'da video oynarken çıkış hoparlörlerini değiştir seçeneği var baya kurcaladım ama fark göremedim.

• bf1 de dolby seçeneği var 7+1 oyun kulaklığında fark eder mi acaba ? bilgisi tecrübesi olan yazabilir mi? anakartım 550 serisi tier 1 7+1 desteği de var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurmurat360x

Arkadaşlar bende Logitech Z906 5.1 Ses sistemi ve Cretive AE-5 ses kartı mevcut.Dolby veya Dts'den birini satın alırsam seste bir fark olurmu ?

Deneme sürümlerini kullanıp kendiniz görseniz daha iyi olur.

• renzokuken kullanıcısına yanıt
    Windows için aldım aynı hesapta xbox cihazda kullanıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mersinaki M kullanıcısına yanıt
    profecco kullanıcısına yanıt

Atmos, Windows 10 üzerinden decode edilecekse, Potplayer bunu desteklemiyor. An itibariyle Atmos decode edebilen media player yalnızca Windows 10'un kendi media player uygulaması(Movies & TV).(VLC de destekliyor diyorlar ama denemedim ve problemliymiş sanırım). Online olarak da Netflix vb sitelerin media player'ı yapabiliyor.

Eskiden Potplayer'da çalışıyormuş gibi görünmesinin sebebi de, yalnızca jenerik sanallaştırma yapmasıydı ama bu gerçek Atmos datasını kullanmıyordu. Zaten, Atmos desteği olmayan içerikte de çalışması bunu gösteriyordu.

Atmos içeren video dosyalarının sesi, DDP5.1 (E-AC3) veya DD+ ile encode edilmiştir (TrueHD lerden emin değilim). Dosya isminde belirtilir genellikle. Videonun Atmos destekleyip desteklemediği, kesin olmasa da buradan anlaşabilir.

Yani Windows 10'da kulaklıktan gerçek Atmos deneyimi için, videoların Atmos destekli olması ve Netflix vb. üzerinden ya da Windows'un kendi media player'ı kullanılarak izlenmesi lazım.

Örnek olarak, test etme amaçlı, The Mandalorian dizisini tavsiye edebilirim.

@profecco

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strategen -- 21 Kasım 2020; 21:2:33 >

• epivep E kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler

• strategen kullanıcısına yanıt

Dolby Atmos for Headphones aslında tüm 5.1/7.1 ses sinyallerini kulaklıklar için sanallaştırabiliyor. Atmos datası içeren filmler veya Atmos destekli oyunlarda ise daha gelişmiş bir sanallaştırma sunuyor.

Benim kullandığım ve bana göre en iyi video oynatıcı olan MPC-BE'de açtığım 5.1 veya 7.1 ses içeren videolarda Dolby Atmos sorunsuz bir şekilde devreye giriyor. Bunun için MPC-BE ayarlarında ses işleyicisini MPC Audio Renderer yapmak yeterli.

Video oynatıcılarının Dolby Atmos tarafından desteklenmemesinin sebebi ses çözme işini direkt ses kartına bırakmalarıdır, ses kartı stereo olarak yapılandırılmışsa 5.1 veya 7.1 ses sinyalini stereo'ya indirgiyor. MPC'nin ses işleyicisi ise 5.1/7.1 kanallı sinyali Windows'a iletiyor, Windows bu sesleri Dolby Atmos'a iletiyor, Dolby Atmos kendi algoritmalarıyla sesi sanallaştırıp ses kartına iletiyor.

Dileyen MPC-BE'yi şuradan indirebilir: https://sourceforge.net/projects/mpcbe//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi euphrates.k -- 22 Kasım 2020; 0:37:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: strategen

Atmos, Windows 10 üzerinden decode edilecekse, Potplayer bunu desteklemiyor. An itibariyle Atmos decode edebilen media player yalnızca Windows 10'un kendi media player uygulaması(Movies & TV).(VLC de destekliyor diyorlar ama denemedim ve problemliymiş sanırım). Online olarak da Netflix vb sitelerin media player'ı yapabiliyor.

Eskiden Potplayer'da çalışıyormuş gibi görünmesinin sebebi de, yalnızca jenerik sanallaştırma yapmasıydı ama bu gerçek Atmos datasını kullanmıyordu. Zaten, Atmos desteği olmayan içerikte de çalışması bunu gösteriyordu.

Atmos içeren video dosyalarının sesi, DDP5.1 (E-AC3) veya DD+ ile encode edilmiştir (TrueHD lerden emin değilim). Dosya isminde belirtilir genellikle. Videonun Atmos destekleyip desteklemediği, kesin olmasa da buradan anlaşabilir.

Yani Windows 10'da kulaklıktan gerçek Atmos deneyimi için, videoların Atmos destekli olması ve Netflix vb. üzerinden ya da Windows'un kendi media player'ı kullanılarak izlenmesi lazım.

Örnek olarak, test etme amaçlı, The Mandalorian dizisini tavsiye edebilirim.

@profecco

Ben de diyorum niye windows ses ayarlarında gözükmüyor :) Evet dediğinde haklısın. Ancak media player, mpc-hc ve splash player ile de denemeler yaptım. Onlarla yaptığım zaman dolby atmos yazısı çıkıyordu.

Pot için şöyle bir çözüm sunmuşlar ama bende çalışmadı. Bu arada mpc-be'de de çalışmadı. Oluyormuş :) üstteki arkadaşın dediğini yapınca mpc-be'de çalıştı.

https://www.programmersought.com/article/78103592292//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mersinaki -- 22 Kasım 2020; 0:45:10 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.