Şimdi Ara

'Doları olan yaya kalır!' (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
1
Favori
11.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
146 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu sahibini uzaklaştırmak nedir abi ya 😂😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kardeşim 10 dakikadır, gülüyorum. Allah sağlık sıhhat versin. 😅😅😅

• Şu adamı ciddiye alan var mı hala ? Pensilvanyada hain arayana kadar aynaya baksın, vatandaştan haraç keser gibi vergi alan yan kesici gibi cüzdana göz dikmiş bir hükümet.

• Halkta asosyalliğe gitme durumu var ve bunu kabullenmişler. Adamı çevirip ekonomiyi soruyor, ben 1600 lira maaş alıyorum bana yetiyor, ekonomi on numara diyor. Nasıl geçiniyorsun falan diye sorgulandığında da ‘bana bir paket sigara yeter’ diyor. Bilgisayar? Araba ? Evlilik ? Çoluk çocuk? Okul ? Yeme içme ? Sinema ? Tiyatro ? Yurt dışı tatili ? Yurt içi tatil? Gezelim görelim ? Hiçbiri yok. Bir paket sigara yeter ama. Çok ilginç insanlar görüyorum, inanmak istemiyorum ben artık bunlara. Muhtemelen çip takıp sabah sokağa salıyorlar böyle böyle konuşmaları için. Başka izahı yok benim gözümde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

Halkta asosyalliğe gitme durumu var ve bunu kabullenmişler. Adamı çevirip ekonomiyi soruyor, ben 1600 lira maaş alıyorum bana yetiyor, ekonomi on numara diyor. Nasıl geçiniyorsun falan diye sorgulandığında da ‘bana bir paket sigara yeter’ diyor. Bilgisayar? Araba ? Evlilik ? Çoluk çocuk? Okul ? Yeme içme ? Sinema ? Tiyatro ? Yurt dışı tatili ? Yurt içi tatil? Gezelim görelim ? Hiçbiri yok. Bir paket sigara yeter ama. Çok ilginç insanlar görüyorum, inanmak istemiyorum ben artık bunlara. Muhtemelen çip takıp sabah sokağa salıyorlar böyle böyle konuşmaları için. Başka izahı yok benim gözümde.

Aptallar işte, nefes alınca yaşadıklarını zannediyorlar.

• firatkrky kullanıcısına yanıt

Sen milletin demesiyle mi iş yapıyorsun? Dolar alım gücünü korumadı ama altın korudu.

• quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Sen milletin demesiyle mi iş yapıyorsun? Dolar alım gücünü korumadı ama altın korudu.

Yav hiç mi mizahtan anlamıyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firatkrky -- 8 Ağustos 2020; 11:14:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Türkiye’de her zaman siyasetçilerin lafına bakılarak iş yapılır

Bir siyasetçi dolar almayın diyorsa hemen bir döviz sepeti oluşturulur.

bakınız Çiller

Doların hizaya getirmediği siyasetçi bu anlamda yoktur.

• Yol yabdı, köbrüler inşaat yabdı.

• Şu an en sağlam yatırım altın, bir lira bile düşmüyor son 4-senelik grafiklere falan bakarsanız. 400 liralık altın fonum 798 lira olmuş.

• Bir videosu daha vardı şu fakire yetki verin dolarla nasıl mücadele edilir görün diye

• TIGERSHARK kullanıcısına yanıt
    Bu argümanı her seçim öncesi kampanya döneminde + özellikle referandum öncesi çok kullandı. :D başkanlık gelecek, tek elden yetki, uçacağız...

• quote:

Orijinalden alıntı: oytunjo

Bence bu kafanız eğitilmeli, tek düşmanımız bu düşünce yapısı. Artık tek haneli iqlu troller hariç kimse bu dış güç lafını yemiyor.

Papua Yeni Gine de mi saldırıyor bize?

Alıntıları Göster

aynen yukarı Mozabikten saldırı var bize  

• bizim işyerindeki aktroler sordum neden bukadar yükseldi bu dolar €uro diye yoğun ilgi var ondan diyorlar  

• quote:

Orijinalden alıntı: Artizt

Bu argümanı her seçim öncesi kampanya döneminde + özellikle referandum öncesi çok kullandı. :D başkanlık gelecek, tek elden yetki, uçacağız...

Yalnız ALLAH var doğru söylemiş. Uçuyoruz

• Şu anda kur dengesizliğindeki problemin tek kaynağı faiz ile olan savaştır. Türkiye'nin içerisinde bulunduğu durumu tüm güvenilir ekonomi kaynakları, hükümetin faiz inadına bağlıyor. Zaten bunu görememek için kör olmak gerekir. Şu anda faizleri baskılamaya çalışmasalar, emin olun dolar kısa vadede olması gereken noktaya geriler. Belki 1 lira olmaz, 2 lira ya da 3 lira olmaz ama 3-4 lira arasında çok rahat konumlanabilir.

Faiz sistemiyle uğraşmak t...k ister. Bu sistemle uğraşılmalı mıdır ya da uğraşılmamalı mıdır, bu farklı bir tartışma konusudur. Ben bu yorumu, olaya faiz penceresinden bakın diye yazıyorum.

Yoksa şu anda ülkede yeteri kadar üretim ve yeteri kadar kemer sıkma politikası yok. Bunlar da yadsınamaz ekonomi hataları fakat faiz kısmını gözden kaçırmamak lazım.

Benim şahsi görüşüm, Libya, Suriye ve Ege'deki adalar konuları sebebiyle, faiz ile dalaşma konusu bir süreliğine rafa kaldırılmalı ve yabancı paraların yükselişi frenlenmelidir.

• Dolar 10 olsa da bunlar güçleniyoruz diyecekler, hani 10 olsun kurtulalım falan yok. 2023'e kadar ne kadar ayakta kalabilirsek o kadar iyi. Sonrasında yeniden inşa edeceğiz.

2024'te yemin edecekler biz hiç onlardan olmadık, siz onlardansınız diye.

• Tabi yaya kalır yahu sizde satın dolarları  

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.