Şimdi Ara

Dolardaki artış teknolojik ürünlerin fiyatını nasıl etkileyecek? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
2.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: XPerience

Bu ülke daha neler görecek acaba? Şu adamların verdikleri zararın 10'da 1'ini kasa atılan Ecevit veya bir başka hükümet verseydi bırakın hükümetten düşürmeyi kafasını keserlerdi. Olsun dolar 5 olsun 7 olsun. Olsun anasını satayım hiçbir şey umrumda değil artık. Battığımıza üzülerek "ben nasıl olsa TL olarak maaş alıyorum" sığırlarının yerine de kendimi yıpratmıyorum. Onlar da batıyor bir gün fark ederlerse benim yerime onlar üzülsün, yıpransın, aç kalsın. Köprüden geçecek parası olmayıp da selfie çekmek için kuyruğa giren insanlar ülkesi burası. Öperler

yaş kaç 14 mü?

• EmuMaster kullanıcısına yanıt
    hocam gece gece ne güldüm şu yoruma ya :) :)
  • assasin34 A kullanıcısına yanıt
    Ne oldu yoksa 14 yaşındaki birinin düşüncelerinin sizinkilerden daha mantıklı olması ihtimali gözünüzü mü korkuttu yoksa, yaşla vurduğunu sandın? Neyse boş yapma alıntılamadan yorumunu yaz geç

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne yaman bi boyalı kağıtmış arkadaş. Neyse parası verelim de çıksın artık hayatımızdan şu dolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silversmith -- 19 Kasım 2016; 0:24:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

quote:

Orijinalden alıntı: bydvd

quote:

Orijinalden alıntı: toysican

Biz Türk lirası aldığımız için bizi ilgilendirmez. Hem 2023 de bor çıkaracağız. O zaman süper güç olacağız. Cumhurbaşkanımız in dediği gibi oyuna gelmeyelim. Dış güçler bizi kıskanıyor. Çekemiyorlar bizi. Allahın izniyle cumhurbaşkanımiz başkan olduğu zaman kimse bizim karşımızda duramayacak.

arkadaş 2023 de ne olcak sanıyonuz sihirli bi değnek gelip ülkemizi şahamı kaldıraqcağını sanıyorsunuz.. cumhurbaşkanı kandırıyor sizleri günü kurtarıyor. memleketde satacak bişey kalmadı ekonomide üretim falanda yok dolar uçuyor tabiki.. bide 2023 de borları petrolu onu bunu bel bağlarsanız aynı bugünkü gibi ağzınızı açıp bakarsanız anca. oğlum amerika avrupa boşunamı elektrikli araç geliştiriyor sanıyonuz. adamlar yük kamyonlarını bile elektrikliği çeviriyorlar. onu bunu boşverin çıkarsınlar madem şimdiden petrolu bor... ama kandırıyolar sizi yok lozan anlaşması yok cart yok curt arkadaş hani rte. dünya lideriydi reis di hani tv.lerde görünüzya ey amerika ey avrupa ey almanya ey israil diye nara atıyorsa lozan antlaşması falan dinlemez ne var ne yoksa çıkarırdı. demekki o naralar kafa tutmalar falan boş... gerçek vatansever halkını düşünen insan zaten vergi üzerinden bu kadar halkına yüklenmez. her yüz liranın 70 lirası vergi hükümet milletin kazancının ortakdan fazla ötesini alıyor. arkadaş bide en komiği biz Türk lirası alıyoz bizi ilgilendirmez yazmış. bak arkadaş bu kadar beyinsiz olunmaz en basti bi örnek vereyim sana pazardaki dometesi varya komyanlar tarladan alıp hal e getiriyor. halden yine komyanlar alıp pazara veya marketlere veriyor o kamyonlar ne yakıyor mazot demi eee doların yükselmesi demek akaryakıt fiyatlarının zamlanması demek nakliye işini kamyonlar yaptığına göre nakliye zammı demek ve tarlada yetişen domatda zamlanması demek yani doların yükselişi zincirleme reaksiyon gibi herşeye zam demek. ya akp.nin paralı olarak internetde tutduğu adamlardansın yada akp. üzerinden bi dğkkan falan açmışlar sana yani çıkarın var ya bu ülkede yaşamıyon milleti salak yerine koyuyon yada vatan hainisin bunun başka bi açıklaması yok........!!!!!

Başta ironi falan yapıyor sandım ciddi olduğu görünce akıl yoksunu diyip geçtim.

akıl yoksunu olsak başda yazı yazamazdık. sadece gerçekleri söylüyoz zorunuzamı gidiyor. dünya size toz pembe görüne bilir ama hayatın içinde yaşayanlar için çekilmez oluyor. ne ay sonu nede hafta sonu geliyor alınan maaşlarla. anlıcan taşak geçeçek sabır kalmadı anladınmı bebe...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: toysican

Biz Türk lirası aldığımız için bizi ilgilendirmez. Hem 2023 de bor çıkaracağız. O zaman süper güç olacağız. Cumhurbaşkanımız in dediği gibi oyuna gelmeyelim. Dış güçler bizi kıskanıyor. Çekemiyorlar bizi. Allahın izniyle cumhurbaşkanımiz başkan olduğu zaman kimse bizim karşımızda duramayacak.

arkadaş 2023 de ne olcak sanıyonuz sihirli bi değnek gelip ülkemizi şahamı kaldıraqcağını sanıyorsunuz.. cumhurbaşkanı kandırıyor sizleri günü kurtarıyor. memleketde satacak bişey kalmadı ekonomide üretim falanda yok dolar uçuyor tabiki.. bide 2023 de borları petrolu onu bunu bel bağlarsanız aynı bugünkü gibi ağzınızı açıp bakarsanız anca. oğlum amerika avrupa boşunamı elektrikli araç geliştiriyor sanıyonuz. adamlar yük kamyonlarını bile elektrikliği çeviriyorlar. onu bunu boşverin çıkarsınlar madem şimdiden petrolu bor... ama kandırıyolar sizi yok lozan anlaşması yok cart yok curt arkadaş hani rte. dünya lideriydi reis di hani tv.lerde görünüzya ey amerika ey avrupa ey almanya ey israil diye nara atıyorsa lozan antlaşması falan dinlemez ne var ne yoksa çıkarırdı. demekki o naralar kafa tutmalar falan boş... gerçek vatansever halkını düşünen insan zaten vergi üzerinden bu kadar halkına yüklenmez. her yüz liranın 70 lirası vergi hükümet milletin kazancının ortakdan fazla ötesini alıyor. arkadaş bide en komiği biz Türk lirası alıyoz bizi ilgilendirmez yazmış. bak arkadaş bu kadar beyinsiz olunmaz en basti bi örnek vereyim sana pazardaki dometesi varya komyanlar tarladan alıp hal e getiriyor. halden yine komyanlar alıp pazara veya marketlere veriyor o kamyonlar ne yakıyor mazot demi eee doların yükselmesi demek akaryakıt fiyatlarının zamlanması demek nakliye işini kamyonlar yaptığına göre nakliye zammı demek ve tarlada yetişen domatda zamlanması demek yani doların yükselişi zincirleme reaksiyon gibi herşeye zam demek. ya akp.nin paralı olarak internetde tutduğu adamlardansın yada akp. üzerinden bi dğkkan falan açmışlar sana yani çıkarın var ya bu ülkede yaşamıyon milleti salak yerine koyuyon yada vatan hainisin bunun başka bi açıklaması yok........!!!!!

Başta ironi falan yapıyor sandım ciddi olduğu görünce akıl yoksunu diyip geçtim.

akıl yoksunu olsak başda yazı yazamazdık. sadece gerçekleri söylüyoz zorunuzamı gidiyor. dünya size toz pembe görüne bilir ama hayatın içinde yaşayanlar için çekilmez oluyor. ne ay sonu nede hafta sonu geliyor alınan maaşlarla. anlıcan taşak geçeçek sabır kalmadı anladınmı bebe...

Çok ama çok özür diliyorum ya ben yanlış mesajı alıntılamışım benim sözüm ilk mesajı atan dengesizeydi. Üstüne bir de sonradan profil resmini görünce ben bu adama nasıl akıl yoksunu diyip tekrardan üzüldüm :\

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virinom -- 19 Kasım 2016; 0:46:33 >

• Hızlı stok erimesinden endişe duyan tüm firmalara, ürünlerini satın almayarak stok desteği veriyoruz arkadaşlar. Fiyatların artmamasının tek yolu bu çünkü. Hiç değilse, yüksek fiyatlardan değil de düşük fiyatlardan ulaşamamanın hazzını yaşayalım şu fani dünyada. :D

• Trollerin ağzını bıçak açmıyor. Hüloğğğ diyemiyorlar.
    Bu ülkede devalüasyon oldu bazılarının umurunda değil!
    Bize ne onlar düşünsün diyen ve adı gazeteci olan cahiller var.
    Bu illet yakında bırakın ekmeyi, suya muhtaç olacak!
    Son 14 yıldır akp sayesinde halk fakirleştikçe fakirleşti, ancak akp zenginleri türedikçe türedi...
    Siz hala uyuyun.

• quote:

Orijinalden alıntı: MustafaC53

Doların sadece Türkiye de yükseldiğini sanan cahiller var. Sorsan üniversite okumuştur...

Bunun ekonomi dilinde açıklamasını yapmayacağım ama Türk Lirası dolar karşısında en çok değerini kaybeden paralardan biri bu durumda bunuda bilin istedim
  • Dolar bu gidişle 4 TL de sabitlenecek sanırım gidişat kötü!

• Egmeğe dolarlamı alıyoğğğ?
  • daha cok degelensinki alama alamayınca kendin üret 4 tl değil 100 tl olsun işiz lik almış başını gitmiş dolar değerlenince ne zarıni gördün

• Insallah iphone 10 bin olur. Zaten alan aliyor.

Millet iphone mazotu dolarla almıyor tl ile aliyor. Ekmegide dolarla almiyor sıkıntı yok.

• İyi iyi memleket iyiye gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

ekonomik kriz var resmen. ama hükümet yetkililere önlemler alacağına iyice yangına benzin döküyorlar.

Adamlar belli ki parayı dolara gömmüş niye önlem alsınlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Raflar boşaldı:

http://mobil.hurriyet.com.tr/dolar-etkisi-urunler-depoya-yigildi-stokculuk-patladi-40282174?utm_source=email&utm_medium=newsletter&utm_channel=Mail&utm_content=manset_gorsel

İyiki yaz ortası Teknosa' dan bolca stok yapmışım...

• quote:

Orijinalden alıntı: BekiRoRo

Raflar boşaldı:

http://mobil.hurriyet.com.tr/dolar-etkisi-urunler-depoya-yigildi-stokculuk-patladi-40282174?utm_source=email&utm_medium=newsletter&utm_channel=Mail&utm_content=manset_gorsel

İyiki yaz ortası Teknosa' dan bolca stok yapmışım...

Fırsatçılara göz açtırmamak için, en azından yılbaşına kadar tüketmeyecek bir bilinçli toplum olmasını temenni ediyorum.

• Yurtışından alım hep vardı. Bunda her ne kadar tüketicinin payı da olsa ekonominin geldiği seviyede yönetimdekiler kadar etkisi büyük değil. Çıkmasında etkisi var tabiki. Ülkemizin en iyi olduğu konu olan tarımcılığı öldürdüler. Kendi kendimize yeten bir ülkeyken dışarıdan domates ithal eden bir ülkeye dönüştük. Tabi tek sorun bu da değil. Ortadoğu birbirine karışmış durumda ve ülkeyi sürekledikleri kaos yüzünden daha beter bi hale getirdiler. Şu an algı operasyonu yapılıyor. Ekonomideki çöküşü gündemden uzak tutabilmek için bilinçli olarak suni gündem yaratılıyor. Çoluk çocukla evlenilmesinin önünü açıp tacizcileri tecavüzcüleri korumaya çalışıyorlar. Aslında bunların hepsi bir algı operasyonu. Ülkedeki güvenlik sorunları yüzünden yabancı sermaye ve girişimciler ülkeye yatırım yapmaktan çekiniyor. Hal böyleyken suçu vatandaşa atmak yanlış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkiye'yi yönetenler, vakti zamanında;

Eğitimde, öğretimde, üretimde, ar-ge de, inovasyonda, uluslararası pazarlamada ve uluslararası marka oluşturmada G.KORE ve TAIWAN neler yapmış, örnek alınıp bire bir aynısı uygulansaydı, belki bizden de bir cacık olurdu. Bizim de, ekonomimizi ayakta tutacak uluslararası markalarımız olurdu.

O tren kaçtı, şimdi ne olacak kimse bilmiyor. Bekleyip göreceğiz. Arap dan, İranlı dan gelecek paraya el açmış durumdayız. Şuan resmen dünyanın dilencisi konumundayız.

Siyasiler her gün, "Allah rızası için sıcak para getirin, Allah rızası için bize de yatırım yapın." şeklinde, yalvarırcasına demeçler veriyor.

Vakti zamanında kendi yatırımını kendin yapmazsan böyle dilenirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Virtual Reality

Türkiye'yi yönetenler, vakti zamanında;

Eğitimde, öğretimde, üretimde, ar-ge de, inovasyonda, uluslararası pazarlamada ve uluslararası marka oluşturmada G.KORE ve TAIWAN neler yapmış, örnek alınıp bire bir aynısı uygulansaydı, belki bizden de bir cacık olurdu. Bizim de, ekonomimizi ayakta tutacak uluslararası markalarımız olurdu.

O tren kaçtı, şimdi ne olacak kimse bilmiyor. Bekleyip göreceğiz. Arap dan, İranlı dan gelecek paraya el açmış durumdayız. Şuan resmen dünyanın dilencisi konumundayız.

Siyasiler her gün, "Allah rızası için sıcak para getirin, Allah rızası için bize de yatırım yapın." şeklinde, yalvarırcasına demeçler veriyor.

Vakti zamanında kendi yatırımını kendin yapmazsan böyle dilenirsin.

İşin garibi hala düşünen yok! İleri seviyede enteresan bir durum. Acilen yetkili konumlara paranın gerçekten nasıl kazanıldığını bilen pazarlamacılık vb işlerle değil de üreterek emek vererek alnı terleyerek iş yapmış bilen birilerinin gelmesi gerekiyor. Öyle biri var mı? Bildiğim siyasetçiler içinde yok!

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.