Şimdi Ara

Dolardaki artış teknolojik ürünlerin fiyatını nasıl etkileyecek? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
2.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten pahalıydı. Daha da pahalanacak.
  • ben büyük fiyat düşüşleri bekliyorum. doların artmasının fiyat arttırımına yol açacak hali yok ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doların sadece Türkiye de yükseldiğini sanan cahiller var. Sorsan üniversite okumuştur...

• inşallah dahada yükselir
  • Etkilemekle kalmayacak hurdalarda gezmeye başlayacaz

• quote:

Orijinalden alıntı: enizam

Bunlar zam değil, zamcık!
    Dolardaki artış teknolojik ürünlerin fiyatını nasıl etkileyecek?

Videoyu da koyup tekrar tekrar hatırlayalım.

• Türk Lirası Amerikan Doları karşısında Meksika Pezosu'ndan sonra dünyada en çok değer kaybeden para durumunda. Son 14 yılda keşke ülkemizde yapılan yolların ve köprülerin yanında Türkiye'ye ithal giren bilgisayar bileşenleri, işlemci gibi elektronik ürünleri üreten nitelikli fabrikalarımız olsaydı. Biz üretseydik Türkiye'de üretilen ürünler hem TL cinsinden olacaktı hem de bu ürünler yurd dışına satılarak ülkemize dolar girişi olacak ve doların TL karşındaki değeri düşecekti.
    TL'nin Dolar karışındaki duruma ile ilgili yazı http://www.mahfiegilmez.com/2016/11/negatif-ayrsan-turk-liras.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cray -- 18 Kasım 2016; 21:25:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: toysican

Biz Türk lirası aldığımız için bizi ilgilendirmez. Hem 2023 de bor çıkaracağız. O zaman süper güç olacağız. Cumhurbaşkanımız in dediği gibi oyuna gelmeyelim. Dış güçler bizi kıskanıyor. Çekemiyorlar bizi. Allahın izniyle cumhurbaşkanımiz başkan olduğu zaman kimse bizim karşımızda duramayacak.

arkadaş 2023 de ne olcak sanıyonuz sihirli bi değnek gelip ülkemizi şahamı kaldıraqcağını sanıyorsunuz.. cumhurbaşkanı kandırıyor sizleri günü kurtarıyor. memleketde satacak bişey kalmadı ekonomide üretim falanda yok dolar uçuyor tabiki.. bide 2023 de borları petrolu onu bunu bel bağlarsanız aynı bugünkü gibi ağzınızı açıp bakarsanız anca. oğlum amerika avrupa boşunamı elektrikli araç geliştiriyor sanıyonuz. adamlar yük kamyonlarını bile elektrikliği çeviriyorlar. onu bunu boşverin çıkarsınlar madem şimdiden petrolu bor... ama kandırıyolar sizi yok lozan anlaşması yok cart yok curt arkadaş hani rte. dünya lideriydi reis di hani tv.lerde görünüzya ey amerika ey avrupa ey almanya ey israil diye nara atıyorsa lozan antlaşması falan dinlemez ne var ne yoksa çıkarırdı. demekki o naralar kafa tutmalar falan boş... gerçek vatansever halkını düşünen insan zaten vergi üzerinden bu kadar halkına yüklenmez. her yüz liranın 70 lirası vergi hükümet milletin kazancının ortakdan fazla ötesini alıyor. arkadaş bide en komiği biz Türk lirası alıyoz bizi ilgilendirmez yazmış. bak arkadaş bu kadar beyinsiz olunmaz en basti bi örnek vereyim sana pazardaki dometesi varya komyanlar tarladan alıp hal e getiriyor. halden yine komyanlar alıp pazara veya marketlere veriyor o kamyonlar ne yakıyor mazot demi eee doların yükselmesi demek akaryakıt fiyatlarının zamlanması demek nakliye işini kamyonlar yaptığına göre nakliye zammı demek ve tarlada yetişen domatda zamlanması demek yani doların yükselişi zincirleme reaksiyon gibi herşeye zam demek. ya akp.nin paralı olarak internetde tutduğu adamlardansın yada akp. üzerinden bi dğkkan falan açmışlar sana yani çıkarın var ya bu ülkede yaşamıyon milleti salak yerine koyuyon yada vatan hainisin bunun başka bi açıklaması yok........!!!!!

• ÖZELKUVVET kullanıcısına yanıt
    Şikayetçi olduğun etkiye dış güçler mi sebep oluyor AKP'li arkadaşım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Yılbaşına kadar durumları toparlayıp fotoğraf makinesi alayım diyordum ama fiyatlar şu an bile el yakıyorken o zamana daha da uçacak demek. Ne hale geldi ülke yahu. 2001'deki o büyük krizde bile ülkenin ekonomisi daha iyiydi en azından pahalılık yoktu bu denli. O zamanki dolar kurunun altı sıfır atılmış haliyle ulaştığı maksimum kur 1,63 TL idi. 1,63 nere 3,40 nere yazıklar olsun. O zamandan bu zamana dolar ~%109 artmış. Şimdi bile 1,63 olsa fiyatlar yarı yarıya düşer. Maşallah ekonomimiz çok istikrarlı.

O zamanlar yurt dışından alım mı vardı? Şimdi her önüne gelen yurt dışından mal alıyor. Eee hal böyleyken döviz kaybediyoruz ve paramız değersizleşiyor. Şimdi size soruyorum; sorun devlette mi yoksa sizin sürekli alış veriş merakınız yüzünden mi? Mervelere, Ayşelere, Ahmetlere iyi görüneyim ya da dünyada tek ben kullanayım diye diye o kadar eşyalar satın alıyorsunuz. Peki bunun faturası nasıl olacak. Düşün sen bir ülkesin. Üretmiyorsun ya da üretimde yetersizsin ve vatandaşlar senin malını beğenmeyip başka ülkelerden mal alıyorlar. Daha açıklamaya gerek yok sorun apaçık ortada. Burada devlette sorun yok demiyorum. İyi ve güzel mal üretsinler ee bu vatandaş salak değil iyi malı tabi alır. Bizim insanlarımızda da sorun var. Lafa gelince şu ürünü yapamamışlar, şu olmamış, biz yapsak iyi yaparız (sözde) ama ne piyasaya katkısı var ne de bir icraat. Her şey sadece sözde...

• quote:

Orijinalden alıntı: MustafaC53

Doların sadece Türkiye de yükseldiğini sanan cahiller var. Sorsan üniversite okumuştur...

Aksam aksam iyi guldurdun vallahi. Insan hic mi bakmaz boyle bir yorum yazmadan once diger para birimlerinin durumuna.

Git bak bakalim sterlinin, kanada dolarinin, euronun turk lirasi karsisindaki haftalik ve aylik degisim tablolarina.

Ben niye anlatiyorumki yarin unutacaksin zaten.

• Sorun değil ben hep 50$ lık ürünler alıyorum.

• Hiçbir halt üretmeyen ülkede bunlar normal... Gören de buradan delikanlılık yapanların hepsi sanki her ay yeni bir teknoloji icat eden; adam gibi bir üniversite mezunu mühendis te icatlarına devlet izin vermiyor sanır...

O yalaması olunan Avrupa ülkelerinin hepsini özel sektörü, üniversiteleri ayakta tutuyor... Bu ülkede hemen herkes kısa yoldan parayı bulup Ferrari ile Nişantaşı'nda volta atmayı hayal edeceğine adam gibi çalışıyor olsaydı olaylar böyle olmazdı...

Suçu hükümete ya da ona buna atmak kolaydır ve kişilik bozukluğu olan herkes "benim bu durumdaki yapmadığım/eksik kaldığım yükümlülüğüm ne" diye sormak yerine kolayca bu fiili işler...

• Amazon'dan her seferinde $50'lık alışveriş yaptığım için beni etkilemiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bydvd

quote:

Orijinalden alıntı: toysican

Biz Türk lirası aldığımız için bizi ilgilendirmez. Hem 2023 de bor çıkaracağız. O zaman süper güç olacağız. Cumhurbaşkanımız in dediği gibi oyuna gelmeyelim. Dış güçler bizi kıskanıyor. Çekemiyorlar bizi. Allahın izniyle cumhurbaşkanımiz başkan olduğu zaman kimse bizim karşımızda duramayacak.

arkadaş 2023 de ne olcak sanıyonuz sihirli bi değnek gelip ülkemizi şahamı kaldıraqcağını sanıyorsunuz.. cumhurbaşkanı kandırıyor sizleri günü kurtarıyor. memleketde satacak bişey kalmadı ekonomide üretim falanda yok dolar uçuyor tabiki.. bide 2023 de borları petrolu onu bunu bel bağlarsanız aynı bugünkü gibi ağzınızı açıp bakarsanız anca. oğlum amerika avrupa boşunamı elektrikli araç geliştiriyor sanıyonuz. adamlar yük kamyonlarını bile elektrikliği çeviriyorlar. onu bunu boşverin çıkarsınlar madem şimdiden petrolu bor... ama kandırıyolar sizi yok lozan anlaşması yok cart yok curt arkadaş hani rte. dünya lideriydi reis di hani tv.lerde görünüzya ey amerika ey avrupa ey almanya ey israil diye nara atıyorsa lozan antlaşması falan dinlemez ne var ne yoksa çıkarırdı. demekki o naralar kafa tutmalar falan boş... gerçek vatansever halkını düşünen insan zaten vergi üzerinden bu kadar halkına yüklenmez. her yüz liranın 70 lirası vergi hükümet milletin kazancının ortakdan fazla ötesini alıyor. arkadaş bide en komiği biz Türk lirası alıyoz bizi ilgilendirmez yazmış. bak arkadaş bu kadar beyinsiz olunmaz en basti bi örnek vereyim sana pazardaki dometesi varya komyanlar tarladan alıp hal e getiriyor. halden yine komyanlar alıp pazara veya marketlere veriyor o kamyonlar ne yakıyor mazot demi eee doların yükselmesi demek akaryakıt fiyatlarının zamlanması demek nakliye işini kamyonlar yaptığına göre nakliye zammı demek ve tarlada yetişen domatda zamlanması demek yani doların yükselişi zincirleme reaksiyon gibi herşeye zam demek. ya akp.nin paralı olarak internetde tutduğu adamlardansın yada akp. üzerinden bi dğkkan falan açmışlar sana yani çıkarın var ya bu ülkede yaşamıyon milleti salak yerine koyuyon yada vatan hainisin bunun başka bi açıklaması yok........!!!!!

Başta ironi falan yapıyor sandım ciddi olduğu görünce akıl yoksunu diyip geçtim.

• sızlanmanın manası yok. herkes elindeki teknoloji ürününden maksimum fayda almaya çalışacak. burda sızlananlarla her sene yeni iPhone modelini bekleyenler aynı kişiler nedense?

• Saçma ekonomimizi geçtim bide üstüne mağazalar dolar yükselince anında zam yapıyor ama dolar düşse dahi tekrar eski fiyatları göremiyoruz nasıl işse artık !

• acilen el atılması lazım...

• Bu ülke daha neler görecek acaba? Şu adamların verdikleri zararın 10'da 1'ini kasa atılan Ecevit veya bir başka hükümet verseydi bırakın hükümetten düşürmeyi kafasını keserlerdi. Olsun dolar 5 olsun 7 olsun. Olsun anasını satayım hiçbir şey umrumda değil artık. Battığımıza üzülerek "ben nasıl olsa TL olarak maaş alıyorum" sığırlarının yerine de kendimi yıpratmıyorum. Onlar da batıyor bir gün fark ederlerse benim yerime onlar üzülsün, yıpransın, aç kalsın. Köprüden geçecek parası olmayıp da selfie çekmek için kuyruğa giren insanlar ülkesi burası. Öperler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.