Şimdi Ara

dolar yükseliyor araç fiyatları yükseliyor / mb başkanı görevden alındı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
3
Favori
10.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
159 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coviden

Bu başlığın ön planda olması gerekiyor.

Görülen, tıklanan sayısı çok önemli. Bahsettiğiniz gibi bazı konu başlıklarında veya içlerinde algıya başlamış bile uyanıklar.

Adamın mesaj sayısı 25 adet. Üyelik tarihi 5 ay önce...

Şu fiyata ne alınır, şu kadar param var sizce hangisi gibi bir dünya kesin yatırım direktifi olan içerikler söz konusu...

Dikkatli olun ey canım vatandaş kardeşlerim. Düşecek fiyatlar, düşmek zorunda. Bunu empoze edersek herşey güzel olacak

En çok beğeni alan yoruma bakın

Dikkatli olun ey canım vatandaş kardeşlerim. Düşecek fiyatlar, düşmek zorunda. Bunu empoze edersek herşey güzel olacak

Empoze ederek fiyatların düşeceğini inanmak 

Yakında bu gidişle forumdan ekonomiyi bile yönlendirebiliriz 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 26 Şubat 2021; 4:57:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• büdünün kaşı kullanıcısına yanıt

Tamam kendin al o zaman buraya niye baslik açıyorsun?

Buradan arac ucuzlatip piyasaya yön vermeyi mi düşünüyorsun?😅

İsinize bakin

Herkesin en az sizinki kadar çalışıyor kafasi

• Allah kimseyi dövizin yükselmesine sevinecek kadar zavallı yapmasın.

• Alıcı olmazsa fiyat düşer diye bir şey ne yazık ki bizde yok serbest piyasanın s si bile yok bizde. Ben de Türkiyede bir malın fiyatı asla düşmez diyenlere katılmaya başladım geçen yıl bu dönemler mesela ev satışları aşırı düşüktü ki asıl sebebi fiyatların pahalı olması ve insanların özellikle 80lerin sonu 90ların başında doğmuş modern çiftlerin ev alıp hayatlarının 10 yılını bankaya ipotek etmek istememesiydi. O zamanlar da ev almak anlamsız fiyatlar balon tartışması vardı ekşide falan, piyasa durgun ev fiyatları düşecek deniyordu ayrıca.

Yani hayaller ev fiyatlarının düşmesiydi ama ne oldu faizler indirilince herkes ev aldı ki balon dedikleri fiyattan daha da pahalıya aldılar.

Ben artık şuna inanıyorum ki fiyatlar asla ama asla düşmez hurda araç almazsan asla zarar da etmezsin düne kadar böyle düşünmezdim. O sebeple 1 belki 2 ay daha beklerim faizler indiği gibi araç alırım inmezse yine alırım bodrum katta otururum kıyafet alışverişini azaltırım 3 yıl dişimi sıkarım ama hem arabamı sürerim hem para biriktirmiş olurum.

Araç alacaklara da tavsiyem alsınlar

• Euro 9.06

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

20 temmuz 2020 leon fr mk3 facelift aldım 207 bin'e. Üzerinde carplay, seramik vs ekstraları var. Sonra gittim bir tane de clio 4 aldım 0.9 tce. Leon'u alır almaz sahibinden'e koysaydım muhtemelen 290 bin'e satardım. Leon'a o zaman aşırı talep vardı ve felaket bir satış yapıyordu bayiler. Daha doğrusu araç gelmediği için ağlıyorlardı. Ama tabi içimde gram fırsatçılık olmadığı için arabayı satmadım. Araba hala aldığım gibi kapalı garajda yatıyor. Şu an satsam o dönem verilen paraları kimse vermez. Sahibinden'i takip ediyorum hala sıfır mk3 facelift fr'lar var ve bir çoğu satılmıyor, duruyor. Herkes pandemi dönemi üretim az falan dedi ama unutulan bir şey var. Pandemi bahara ve devamında yaza denk geldi. Bu ülkede yaza doğru araç talebi her zaman olmuştur. Bence bu yaz da aynı durum olacak ve fiyatlar artmasa bile piyasa eskisi gibi canlanacak.

Anlaşılmayan konu şu. Bu ülkede atıyorum her yıl 5m araç satılıyorsa bunun 4.2 si 2 el ise 0.8mu sıfırdı.
    Pandemi dolayısıyla 2.el 5 yıllık araçlar sıfırından pahalı satılınca 3m 2. El sıfır ü.8m oldu. Bu dediklerim afaki rakamlar.

Burada bilinmesi gereken şu. Sıfır/2.el oranı son 2 yılda sıfır lehine kayarken toplam satışlarda çok ciddi düşüş var. Buna rağmen sıfırlarda talep artışı görüyoruz. Yani toplam talebin bir kısmı bu aptal piyasada hak olunduğu gibi sıfıra kaydı. 2.el piyasası bu aptalca tavrı takınmaya devam ederse toplam satışlar azalmasına karşın sıfır araç satışları artacaktır. 2.el piyasası bu yüzden kan ağlıyor.

Türkiyede denge olan 1/9 sıfır-2.el oranı şu aralar 3/7 civarına kadar çıktı. Bizler taa 2016 17 lerde 2.elde dönen dolaplardan sonra bu işin patlayacağını anladık. Şimdi piyasa bunu benimsemiş. Ancak şunu da belirttik milleti bir yerden sonra 2.elden soğutursan kolay kolay 2.ele ısındıramazsın. Bugün 2.el piyasasının bu tavrı sebebiyle döviz düşse bile sıfır talebi düşmediğinden ve 2.elde piyasa dengesizliği artmasından bayiler bunu çok güzel fırsata dönüştürüyor. Sonrada araç alacaklar niye araç fiyatları düşmüyor diyor.

Ben 2 sene sonra olacakları yazayım. Piyasa dengesizliği tarihi seviyelere çıkacak ve belki de sıfır ve 2.el satışları birbirine çok yakınsayacak. 15 yaşında corsasına 100 bin tl yazanların oranı çok ise milleti çöpü alana kadar gider sıfırını alır.
    Evet yaza doğru araç talebi hızlanacak. Ancak sıfır araç talebi. 2.el çok çok daha kötü duruma gelecek. Ben 2.el piyasasının akp iktidarı gitmeden düzeleceğine de inanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cafzafer2

Allah kimseyi dövizin yükselmesine sevinecek kadar zavallı yapmasın.

sen asıl yükselmeyi kanal istanbul başladığında göreceksin

• damat tekrar bakan olunca arabayı bırak market sepeti bile kullanamayacaksınız

• al-satçılar sapır sapır dökülüyor. biz uyarımızı yapalım da.ellerinde patladı araçlar diye bizden çıkarmaya çalışıyorlar.

• m_kucukaksoy kullanıcısına yanıt

Devlet de tarım krediyi market gibi işletiyor. Devletin hiç bir zaman böyle şeyleri ucuzdan verdiğini görmedim. Devlet de kâr ediyor bu işten.

• dolar düşüyor araç fiyatları düşecek

mi acaba?

Nasıl gerçekçi oldu mu? Olmadı değil mi? kendiniz bile inanmadınız buna.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 26 Şubat 2021; 12:20:39 >
  • Nisan ayı itibari ile talepte artış olacak, fiyatların düşme değil artma ihtimali var, bakmayın şuan fırtınadan önceki sessizlik hakim gibi geliyor bana, tecrübe ile konuşuyorum al sattı değilim, bana göre şuan en iyi zaman ikinci el almak için

• Konu ağlak ve zırlak al-sat'çı dolmuş. Aaaahhahah

Gerçekten bu ülkede ne çok salak var yahu. Arkadaş tavandan aldığın ve elinde patlayan araçların yeniden yükselmesini isterken, milletin ekmeğinden suyuna gelen zamları düşünmüyorum musun ? Ne şeref yokusunu insanlara dönüştünüz yahu. Bir mal ya da emtea'nin fiyatının artmasını istemek/beklemek sizi utandırmıyor mu ? Ne zaman utanırsınız ki ?

Kişisel menfaati için toplumun genelinin zarar göreceği temennileri olanların yüce Allah (C.C.) cezasını versin.

• Benim anlamadığım bu araba alacak arkadaşlar paralarını dövizde veya altında muhafaza etmiyorlar mı neden bu kadar panik yapıyorsunuz ki.. döviz veya altın yükseldimi zaten sizin paranızda yükseliyor.. enteresan valla

• Euro tekrar 9 ile bitirdi şubat ayını bayiler şimdi yüzde 5 zam yapar her modele hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Rx3004

Benim anlamadığım bu araba alacak arkadaşlar paralarını dövizde veya altında muhafaza etmiyorlar mı neden bu kadar panik yapıyorsunuz ki.. döviz veya altın yükseldimi zaten sizin paranızda yükseliyor.. enteresan valla

Müdür !

Kenardaki 200 keat para ile öyle astronomik kilolarca altın alamıyorsun.

Geçenlerde yelteneyim dedim. 398 TL idi gramı. Şuan bozduran 11-13 TL gramında kar elte etti. 10 gramda 110 TL (diyelim) 100 gramda 1.100 TL (diyelim)

Şimdi düz mantık yapalım. Ciddi kar için 1-2-3-5 kg olması lazım.

Neden ?

Basit. 100 gram altın 41.500 TL diyebiliriz. 3-5 gün içinde al sat ile 700-800 gram ve üstü 5-6 bin TL den fazla kaldırdı. Buda 3 aylık mevduat faizine bedel. Otomatik olarak kâr getirdi.

Sence uzun vadede ne olur ve ne kadar altın kâr getirir ? Düşün bakalım ?

• Arkadaşlar sıfır araç fiyatı daha artmaz. Zaten düşürmedi firmalar. Muhtemelen onlar da kurun düşük kalmayacağını biliyorlardı. Ama 2. El artar. Maalesef fırsatçı bir toplumuz.

• Araba piyasasiniı kaç senedir takip ederim.hic çıktığı yerden aşağıya çok düşmedi olduğu yerde kalıyor keşke düşse
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Anlaşılmayan konu şu. Bu ülkede atıyorum her yıl 5m araç satılıyorsa bunun 4.2 si 2 el ise 0.8mu sıfırdı.
    Pandemi dolayısıyla 2.el 5 yıllık araçlar sıfırından pahalı satılınca 3m 2. El sıfır ü.8m oldu. Bu dediklerim afaki rakamlar.

Burada bilinmesi gereken şu. Sıfır/2.el oranı son 2 yılda sıfır lehine kayarken toplam satışlarda çok ciddi düşüş var. Buna rağmen sıfırlarda talep artışı görüyoruz. Yani toplam talebin bir kısmı bu aptal piyasada hak olunduğu gibi sıfıra kaydı. 2.el piyasası bu aptalca tavrı takınmaya devam ederse toplam satışlar azalmasına karşın sıfır araç satışları artacaktır. 2.el piyasası bu yüzden kan ağlıyor.

Türkiyede denge olan 1/9 sıfır-2.el oranı şu aralar 3/7 civarına kadar çıktı. Bizler taa 2016 17 lerde 2.elde dönen dolaplardan sonra bu işin patlayacağını anladık. Şimdi piyasa bunu benimsemiş. Ancak şunu da belirttik milleti bir yerden sonra 2.elden soğutursan kolay kolay 2.ele ısındıramazsın. Bugün 2.el piyasasının bu tavrı sebebiyle döviz düşse bile sıfır talebi düşmediğinden ve 2.elde piyasa dengesizliği artmasından bayiler bunu çok güzel fırsata dönüştürüyor. Sonrada araç alacaklar niye araç fiyatları düşmüyor diyor.

Ben 2 sene sonra olacakları yazayım. Piyasa dengesizliği tarihi seviyelere çıkacak ve belki de sıfır ve 2.el satışları birbirine çok yakınsayacak. 15 yaşında corsasına 100 bin tl yazanların oranı çok ise milleti çöpü alana kadar gider sıfırını alır.
    Evet yaza doğru araç talebi hızlanacak. Ancak sıfır araç talebi. 2.el çok çok daha kötü duruma gelecek. Ben 2.el piyasasının akp iktidarı gitmeden düzeleceğine de inanmıyorum.

Alıntıları Göster

Haklısın hocam ama sıfır araç bulamayan insanlar mecburen gidip ikinci el araç alıyor. Bu durumda pandeminin üretime eksi yönde etkisi olduğunu var sayarak konuşuyorum, insanlar ikinci ele mahkum da kalabilir. Çünkü bizim insanımız ne yapar eder o arabayı alır.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.