Şimdi Ara

Dolar milyoneri olmak için 26 yıla ihtiyacım var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 10
  • Ortalama Mesaj Aralığı 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • mrslimshady_reloaded (13 mesaj) ozbey08 (10 mesaj) Xakler (3 mesaj) highest in the room (1 mesaj) ShibLeg (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (25 mesaj) Mobil (3 mesaj) (1 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Dolar milyoneri olmak için 26 yıla ihtiyacım var.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5210 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

10 000usd parayı yıllık ortalama %20 getiri ile 1 milyon dolar yapmak için 26 yıl lazımmış.

tabi bu %20 getiri dolar olacak, yoksa TL bazla %20 getrinin hiç bir espirisi yok.

yaş 35 buna 26 yıl ekleyince 61 yaşında anca dolar milyoneri olabiliyorum.

lanet olsun dostum bu süre çok uzun be.

|
    |
  • Yarbay
    5210 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

ben de Kanada da olsam bende kazanırım. elimden hiç bir iş gelmese dahi amazon kuryesi olurum,uber yaparım yine de Türkiye ki maaşın neredeyse 5 katını 1 ayda kazanırım.

en hızlı zengin olmanın yolu kendi işini kurmaktan geçiyor bunu çok iyi biliyorum. ama işte o radikal kararı bir türlü alamıyorum. çünkü Türkiye deyim, ya kurduğum iş batarsa iflas ederse korkusu zengin olmamın önündeki en büyük engel.

|
    |
    mrslimshady_reloaded kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 6 gün cezanın, 5 gün 3 saat 29 dakika kadarı kaldı.

Allah versin

|
    |
  • Çavuş
    72 Mesaj

he he kesin öyledir ondan dakika başı forumdasın bu hayal dünyan hiçbir zaman gerçek olmayacak 1+1 penceresiz evinde kurduğun fantezi dünyandan bi çık artık olm
    |
    |
  • quote:

Orijinalden alıntı: highest in the room

he he kesin öyledir ondan dakika başı forumdasın bu hayal dünyan hiçbir zaman gerçek olmayacak 1+1 penceresiz evinde kurduğun fantezi dünyandan bi çık artık olm
    |
    |

• quote:

Orijinalden alıntı: highest in the room

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/23/ca/28/23ca283cdc38cfe0db3f8f1ed63e59a8.jpeg&t=0&width=480&text=1

Paranın seri numarasını görebilirsin , diğer konudakilerle aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrslimshady_reloaded -- 1 Ekim 2021; 19:57:19 >
    |
    |

• Yarbay
    5210 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

eğer gerçekten Kanada da yaşıyor ve 10 ve daha üzeri yıldan beri düzenli olarak parasını nasdaq da işletiyorsa bu matematiksel ve istatiksel olarak mümkün.

bende borsaya yatırım işine 10-15 yıl önce başlasaydım şuan temiz bir 300 bin dolarım olurdu. o da Türkiye de komik dolar karşılığındaki maaşla

Türkiye 5300tl maaş alan öğretmenin maaşı bile şuan 600 dolar sadece.

halbuki kanada da çalışan biri 600 doları 1 haftada kazanıyor.

|
    |
    highest in the room kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5210 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: mrslimshady_reloaded

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

aldığın maaşın dolar karşılığıyla alakası var. bu ülkede mühendis adam bile 1000 dolar alamıyor şuan.

ayrıca borsa yatırımına başlama sürenle de alakalı bir durum mesela sen kaç yıl önce başladım borsaya?

|
    |
  • Yarbay
    5210 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: mrslimshady_reloaded

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

1 yılda 100x yapmak için çok aşırı derecede riskli yatırımlar yapmak gerekir. ben o riski alamam.

he de kaldıraçlı coin alıp satma işi hiç bana göre değil. orası şampiyonlar liği ben haddimi hududumu bilirim o işlere girmem.

|
    |
  • Yarbay
    5210 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

evet risk almadan zengin olunamaz,ama herkeste kendi çapını bilip ona göre risk almalı. mesela benim çapım o dediğin riskli coinlere para yatırmaya gelmez.

ben tahmin edilebilir şeylere yatırım yapmayı seviyorum. ve borsada da yeni yeni başladım.

benim şuan alabileceğim en büyük riskli iş mevcut işimi bırakıp kendi şirketimi kendi işimi kurmak olur. lakin şu piyasa koşullarında yeni iş kurmakta çok riskli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 1 Ekim 2021; 20:23:6 >
    |
    |
  • Yarbay
    5210 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

işte kritik cümle

Bir tanesi mühendislik terk , asgari ücretli işini bırakıp youtube yaptı. 6 ayda kanal tuttu ve şuan aylık 25 bin falan kazanıyor.

yani o arkadaş radikal kararlar alıp işini bırakıp youtuba başlamış, yani risk almış. youtube işi tutmayadabilirdi ama işte tutunca eski maaşın 10 katını kazanabiliyor kendi işinden.

|
    |
  • Teğmen
    136 Mesaj

Haklısın hocam 15 yaşındaki kuzenim bile babasının hesabından kripto oynayıp on binler kazandı biraz kafayı çalıştırmak gerekiyor. Ben her yıl tatilimi kripto sayesinde beleşe getiriyorum arabamı kripto sayesinde beleşe aldım. Ekonomist olmak gerekmiyor bunlar için   

|
    |
  • Yarbay
    5210 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

evet doğru diyorsun. maaşlı çalışan olunca devletin veya iş verenin sana verdiği zam oranında gelirin artıyor. o da hep enflasyonun altında kalıyor.

mesela esnaflar şuan kendi kafalarına göre sattıkları ürünlere %50 hatta %100 bile zam yapabiliyorlar. ama maaşlı çalışan maaşı yılda en fazla %20 artıyor.

mesela benim hayalim hep e ticaret yapmak olmuştur. ama nedense bir türlü bu hayalimi gerçekleştirmek için bir adım atmadım.

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant points
vp satın al
bankacılar
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.