Şimdi Ara

Dolar kaça düşerse sıfır otomobil fiyatları geçen seneki haline döner sorusunun cevabını buldum! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
2.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 4 e düşerseyi göremedim. 3 e düşerseyi de göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

Halk 20 senedir seçimini yapmış işte

Euro 2.80 TL iken ben daha 18 yaşındaydım Mo-Ra3 radyatörü olan PC toplamıştım Türkiye'de tek idi , kendi maaşım ile Suzuki srad 600cc motosiklet almıştım vs vs

Herkes hakettiği gibi yönetilir beter olsun Anadolu çomarları bunlara ev araba lazım değil bunlara çoban lazım

Alıntıları Göster
    Bize din gerekir kardeşim din. Karnımız doyuyormu ekmeğimiz varmı var. Büyük resmi görün ayasofya açıldığı için papa Hristiyan ülkelere talimat verdi doları yükseltti. Dolar 1000 lira olsa ne olacak ben ekmeği TL ile alıyorum. Herkesin elinde 10 milyarlık iPhone var, mersedes ten aşşa arabaya binen yok. Din olsunda ekmek bulamazsak taş yeriz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vincent54

hesap baştan hatalı. avrupa otomobil pazarı dolar değil euro üzerinden değerleniyor.

Evet ama dolar düşünce euro da düşüyor. O yüzden küçük bir hata.

• quote:

Orijinalden alıntı: elophidae

4 e düşerseyi göremedim. 3 e düşerseyi de göremedim.

Hayal gücü buraya kadar yetti :)

• quote:

Orijinalden alıntı: arapaşığı

Bize din gerekir kardeşim din. Karnımız doyuyormu ekmeğimiz varmı var. Büyük resmi görün ayasofya açıldığı için papa Hristiyan ülkelere talimat verdi doları yükseltti. Dolar 1000 lira olsa ne olacak ben ekmeği TL ile alıyorum. Herkesin elinde 10 milyarlık iPhone var, mersedes ten aşşa arabaya binen yok. Din olsunda ekmek bulamazsak taş yeriz.

Alıntıları Göster

Mercedes zatentürk, opelde türk, vw de türk...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 falan.

2 sene önce Merc. E Coupe 120 milyardı şimdi 1 milyon yaw .

• her konuya yazıyorum burayada yazalım köprü ve otoyolların borcu dolar garantili ve 26 sene daha borç ödenecek. sadece bir köprüye araç geçiş garantisi kapsamında bu sene 500 milyon dolar ödeme yapıldı. böyle giderse önümüzdeki 10 sene ülke iyice çıkmaza gidecek. bırak araba almayı ekmek 5 lirayı görmezse iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tony Ferguson

7.83ten 7 ye düşmesiyle

7den 6 ya düşmesini oransal olarak aynı şekilde hesaplamışsın bence cok yanlıs bir bakış acısı.

onun dısında suan doların kac oldugunun da bi önemi yok (kac oldugunun önemi yok derken 8.20den 7.70 e düşmesi pek anlam ifade etmiyor fiyatlar gene aşırı pahalı enflasyon gittikce artıyor )

araba,ekran kartı gibi yurtdısına bagımlı oldugumuz şeyleri geçtim markette

süt,tereyagı,makarna,kıyma gibi ürünlere bakarsanız dolar ortalama 9-10tl imiş gibi fiyatlar

Tabii hata olabilir hesaplarda. Diğer görüşlerinize de katılıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cortana12

4 falan.

2 sene önce Merc. E Coupe 120 milyardı şimdi 1 milyon yaw .

E63 Amg de 4 sene önce 500.000 di şimdi 3.000.000.

• Kardeş ,Kesin 2000 sonrası doğumlusun.
    Böyle hesap yapabilecek zamanın olduğuna göre boş zamanı çok olan birisin...
    Ne ülkenin gerçeklerinin
    Ne dünyanın durumunun farkındasın...

Dolarda artık 7,3~7,5 altı rakam yok
    Sen doları düşürsen ne olacak ötv arttı vergiyide düşürmen lazım ki imkansız...
    Kısaca kafanı böyle şeylerle yorma

Bence böyle hesap yaparak zaman harcayacağına çalışıp para kazansan bu arabalara daha kolay ulaşırsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvenxoca -- 9 Aralık 2020; 10:34:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le7els

her konuya yazıyorum burayada yazalım köprü ve otoyolların borcu dolar garantili ve 26 sene daha borç ödenecek. sadece bir köprüye araç geçiş garantisi kapsamında bu sene 500 milyon dolar ödeme yapıldı. böyle giderse önümüzdeki 10 sene ülke iyice çıkmaza gidecek. bırak araba almayı ekmek 5 lirayı görmezse iyidir.

Evet doğru diyorsunuz hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

Kardeş ,Kesin 2000 sonrası doğumlusun.
    Böyle hesap yapabilecek zamanın olduğuna göre boş zamanı çok olan birisin...
    Ne ülkenin gerçeklerinin
    Ne dünyanın durumunun farkındasın...

Dolarda artık 7,3~7,5 altı rakam yok
    Sen doları düşürsen ne olacak ötv arttı vergiyide düşürmen lazım ki imkansız...
    Kısaca kafanı böyle şeylerle yorma

Bence böyle hesap yaparak zaman harcayacağına çalışıp para kazansan bu arabalara daha kolay ulaşırsın...

Hocam arabaya ulaşmada sıkıntı yok çok şükür, 2 gün önce kazıklanıyordum hatta.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.