Şimdi Ara

Dolar geri 2.50 - 3TL 'yi görür mü sizce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
2.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ekonomik saldırılar püskürtüldüğüne göre ve bakanımız önlemler ve çalışmalar yaptığna göre geriler değil mi yakın zaman da?

• 2,5 veya 3TL Bence çok. Allah hükümetimizden razı olsun, doları yakın zamanda 1 tlye düşüreceklerdir.
  • a haber izle orda dolar 1.5 lira
  • Doların 2.5 - 3 lira olduğunu rüyanda bile göremezsin artık. Acı ama gerçek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi 0 atarsak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şubat sonu 7 lira olacak haziranda 10 lira. Sen kış ıykuna devam et.

• Imkansiz sürekli para basiliyor surekli enflasyon artisi var (enflasyon gizli devlet vergisidir) o rakamlar artik hayal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 lira : 2 dolar olacak
  • Şu an TL'nin değersiz kalması bizim için orta vadede iyi.
  • İl teber İ kullanıcısına yanıt
    o neden hocam?
  • 25 30 olursa bir sıfır atarız biter bu iş gardasım.
  • Aşağıya bakarsa görür sanırım 🤣🤣

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 10 olmasın diye dua ediyoruz.

Gurbetçiler de 10 olsun diye dua ediyordur.
  • Memleket elden gidiyor ne doları ne yurosu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E19076E5A

o neden hocam?
    Küresel resesyon tehlikesi var. İhracatı arttırmak , ithalatı azaltmak için TL nin değersiz olması lazım. Tl nin değersizleşmesi hayat pahalılığını artırıyor ama buna katlanmak gerek.

Türkiye Ağustosdan beri cari fazla veriyor.

Evet ekonomi büyümüyor , işsizlik artıyor , enflasyon yükseldi ama bu ilerisi için 2-3 sene kafamızı çalıştırırsak

Sağlam temeller üzerine getirtebilirsek 7-8 yılda bir kur baskısından dolayı krize girmeyiz.

Bence , yani ben olsam TL nin reel olarak değerlenmesine izin vermem . Stabil tutarım 5,5 olur 6 olur 2 sene 2,5 sene falan

Enflasyon sene-i devriyesinde baz etkisinden dolayı düşecektir.

Stabil , dengeli olmayı kast ediyorum. Değersiz TL den kasıt ayda bir %20 değer kaybetmesini kast etmiyorum.

• Burda kalırsa sukret

• quote:

Orijinalden alıntı: İl teber

Küresel resesyon tehlikesi var. İhracatı arttırmak , ithalatı azaltmak için TL nin değersiz olması lazım. Tl nin değersizleşmesi hayat pahalılığını artırıyor ama buna katlanmak gerek.

Türkiye Ağustosdan beri cari fazla veriyor.

Evet ekonomi büyümüyor , işsizlik artıyor , enflasyon yükseldi ama bu ilerisi için 2-3 sene kafamızı çalıştırırsak

Sağlam temeller üzerine getirtebilirsek 7-8 yılda bir kur baskısından dolayı krize girmeyiz.

Bence , yani ben olsam TL nin reel olarak değerlenmesine izin vermem . Stabil tutarım 5,5 olur 6 olur 2 sene 2,5 sene falan

Enflasyon sene-i devriyesinde baz etkisinden dolayı düşecektir.

Stabil , dengeli olmayı kast ediyorum. Değersiz TL den kasıt ayda bir %20 değer kaybetmesini kast etmiyorum.

Alıntıları Göster
    Peki insanlar dolara geçmeye başlarsa planın ne ?

• quote:

Orijinalden alıntı: SYLAS

25 30 olursa bir sıfır atarız biter bu iş gardasım.
    Dediğin kadar kolay olmuyor o işler.O sıfırlar iktisadi durumlarda kolalık sağlansın diye düşük enfslayon düşük kur sağlandığında oluyor yani senin paran hala 1 Dolar = 5.5 Milyon Türk Lirası sen kendi iç piyasanda kolaylık olsun iktisadi işlemlerde sıfırla uğraşmayayım diye böyle bir girişimde bulundun değişen birşey yok yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 9 Ocak 2019; 16:45:57 >
  • ne kadar saçma bir soru. acaba neden böyle bir soru sordun? bence kendini fazla tv de söylenenlere kaptırmışın. dediğin rakamlakara gelmek için enflasyonun 0 a gelmesi lazım. ihracat ve ithalatın dengelenmesi lazım. sen bakma bir kaç ay fazla verdiğimize. zorlama bir artı . eğer gerçekten dolar o seviyeye gelse türkiye iflas eder. ne patronlar nede devlet maaşları ödeyebilir. ihracatımızda biter.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 12 Ocak 2021; 17:4:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.