Şimdi Ara

★ DOLAR DALGALI ★ 3,4400 ( Piyasalara 250 Milyar TL Kredi Sağlandı! ) (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
624
Cevap
3
Favori
30.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Quintus Lentulus Batiatus

Vay be tanju 80 bin dolar bozarak dünya ekonomisinin altını üstüne getirdin be aferim be yoksa biri gelip kanka burdan sonra düşmeye başlayacak mı dedi ?

Çetesi ile yaklaşık 1 milyon bozdurmuşlar, Zamanında Mersedesler iyi kaçmış, parası yeni çıkıyor.
  • 3.40 malı götüren yine götürdü.daha faiz açıklanacak yıl sonuna kadar 3.55 olur başkanlık felan nisana kadar 3.7 3.8 . görür gibime geliyor üretmeneyen bir devletiz samanı bile dolarla dışarıdan alıyoruz taşıma su ile değirmen dönmez
  • Üretim olmadığı sürece daha çok FED'in onun bunun ağzına bakarız, doların durumunu böyle dert ederiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugiacar

quote:

Orijinalden alıntı: gececi4337

quote:

Orijinalden alıntı: Mirketsesii

Ben diyorum hükümet özelleştirme yaptı toprak sattı,sen diyorsun ki 2002den önce ekonomi iyi değildi.Herkese maaş bağlıyormuş devlet.Baya bağlıyor kardeşim evet.Babam 1 sene boyunca işsiz geldi ne işsizlik maaşı ne başka bir şey.Verdiği paralar sadece yandaşlarına.Burslar,örtülü ödenekler hepsi size akıyor.Pazarda limon satan öğretmen arabayla geziyormuş.Evet arabayla geziyorlar kesinlikle.
    Asgari ücret açlık sınırının altında.Bak yoksulluk değil,açlık sınırı.Siz hangi evrende yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ben 3 şehirde uzun süreler yaşadım.Hiçbirinde dediğin gibi milley para içinde yüzmüyor.Ben fotoğraf stüdyosunda çalışırken adam 10 liraya vesikalık cektirecek para bulamıyor.
    Ekonominin durumu milletin kullandığı arabaya bakılarak değişmez.Sizleri ya haşhaş ile uyuşturdular sağlıklı düşünemiyorsunuz,ya da ilk mesajımda söylediğim gibi ağzınıza damlayan bal yüzünden böyle konuşuyorsunuz.

bak kardeşim bugün almanya fransa belçika hollanda başta olmak üzere bir çok avrupa ülkesinde türklerde içinde olmak üzere her milletden insanların kurdukları,satın alarak çoğaldıkları şehirler var..aldıkları işletmeler var..oralarda firmaları olan binlerce insanımız var..bu globalleşmenin bir sonucu..dediğim gibi satılan varlıkların getirileri yanlızca batan bankaların yüklediği yük kadar bile olamaz.babana gelince..avrupadada amerikadada işsizlik maaşı alblimek için gerekli şartlar var ..mesela prim ödeme gün sayısı gibi..kesintisiz ödeme yapılmış olması gibi..işveren tarafından çıkarılmak gibi..yoksa en dğşğk 650*9 ay olarak bildiğim bu ödemeyi alarak aynı zamanda çalışmaya devam eden binlerce insanımız olurdu..asgari ücret dediğiniz ücreti devlet hiç bir çalışanına vermiyor.özel sektördede işini iyi yapan ustalaşmış hiç bir elaman o ücrete çalışmıyor.okuyan ve işini iyi yapanlar ise zaten iyi ücretlerle çalışıyorlar..kardeşim bende ist da doğdum büyüdüm ve insanlaın nasıl son 10 yılda zenginleştiklerine şahit oldum..şimdi bunu görmek suç mu..benim küçük atelyemde maaş ssk yemek ile günde 11 saat çalışacak 2000 tl maaş ile eleman bulamıyorum..geçen ikitelli org sanayi müdürü 3-4000 arası vasıfsız elemana ihtiyaç var bulamıyoruz diye röpörtaj verdi..bugün suriyeli afgan özbek türkmen çalışanlar olmasa bir çok şirket makinalarını kapatmak zorunda kalır..burada da gerçek bu..binlerce çok yükdek fiyatlı konut yapılıyor ve satılıyor..her türlü lüks araç en köhne mahallelere girmiş durumda.bunu akp liler kazanıyor yapıyor demek de yanlızca aptallık olur çünkü hayatın içindeyiz ve görüyoruz..bu arada bende troll falan değilim akp ilede işim yok..yanlızca erdoğan a büyük sempati besleyen,onun bu ülkenin kan emici vampirlerine karşı tek çözüm olduğuna inanan biriyim vede faize giden paranın yüzde 86 dan 11 e inmesi ve faizle mücadeleye devam edişi bunun en büyük delilidir....

Lan sen daşşak mı geçiyon..günde 11 saat çalışacak adam diyor.Sizin kan emici olduğunuzu ben her ortamda söylüyorum da kendi ağzınla itiraf etmişsin .Avrupa'da çalışma saatleri haftalık 30 - 35 saat arasında değişiyor sen 2 katı çalıştırıyorsun ( 66 ya da 55 saat)..Sen ne karaktersiz bir adamsın.Bir de övünüyorsun.O insanın hazırlığı yemeği yolu derken günlük 2 saatini daha harcıyor.Bu adam senin kölen mi eşine çuluk çocuğuna hiç mi vakit ayormasın.Kaldı ki bir de maksimum çalışma saati 45 saat...Sizin gibi karaktersizler yüzünden 2 yıldır işsizim...Ayrıca 13 yıl en yüksekten vergi ödememe rağmen ne sağlık güvencem kaldı ne de işsizlik alabiliyorum.

Lisans mezunuyum 12 yıllı yönetici tecrübem var yıllık 10 milyon TL civarında cirosu olan 40 - 50 personel arasındaki bir işletmeyi yönettim.İş arıyorum 2 yıldır.Beden işçiliği dışında çalışmaya hazırm madem çok iş var bul bana. Öyle 4000 maaş da istemiyorum.Adam gibi kanunda belirtilen haklarımı versinler yeter.Ayrıca görev tanımım dışındaki işleri yapmam.Çünkü bir mağazaya müdür olarak başladım patron suriyeli hamallar ile mal taşımamı istedi kabul etmeyince işten çıkardı..

ağzını bozana daha kötü ağzımı bozarımda gerek yok....bizi yıllarca tekstil denen kölelik işine akp hükümetleri sokmadı..zamanında bunun kölelik olduğunu ağır sanayiye geçmemiz gerektiğini nerede ise her dakika söyleyen adamlada taşşak geçmiştiniz zaten.ben bu sektörde günde 14 saate varan çalışmalarımla kazandığım para ile kendime küçük bir atelye kurdum.bu swktör dünya genelinde 100 dolar aylık alan insanların yaşadığı ülkeler ile rekabet ediyor..bu nedenle onlarca büyük türk firması üretimini düşük iş gücü maliyeti olan ülkelere kaydirdi.bugün biz zaten 30 gün çalışarak senin maaş dediğin rakamların az üzerinde gelir elde ediyoruz..o yüzden tüm o çirkef sözlerini sana iade ediyorum,,,bu arada fransada 12 saat çalışma saatini biliyorsun neler yaşandı..aynısı sıra ile belçika hollanda almanya diye yayılacak...neden acaba..

• hakan_harputlu H kullanıcısına yanıt
    Abi artacağı belliydi bende kar ettim .. Tabiki ülke için iyi değil ama böyle işine gelince taraf tutmak da olmuyor
  • Hayırdır canlar yok oldunuz birden?
  • Valla yeğenin olacak kadar küçük değilim bende. Bu ülkeye sanmıyorum senin bir faydan olacağını ve olduğunu. Sizler sadece düşünürsün ve sadece kendinizi düşünür herhangi bir eylemde bulunmazsınız. Bir özür dilenecekse onuda senin dilemen gerek. Kendince laf iğneleyerek zeki görünmeye çalışmanda düşündürücü.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tugiacar

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mirketsesii

Ben diyorum hükümet özelleştirme yaptı toprak sattı,sen diyorsun ki 2002den önce ekonomi iyi değildi.Herkese maaş bağlıyormuş devlet.Baya bağlıyor kardeşim evet.Babam 1 sene boyunca işsiz geldi ne işsizlik maaşı ne başka bir şey.Verdiği paralar sadece yandaşlarına.Burslar,örtülü ödenekler hepsi size akıyor.Pazarda limon satan öğretmen arabayla geziyormuş.Evet arabayla geziyorlar kesinlikle.
    Asgari ücret açlık sınırının altında.Bak yoksulluk değil,açlık sınırı.Siz hangi evrende yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ben 3 şehirde uzun süreler yaşadım.Hiçbirinde dediğin gibi milley para içinde yüzmüyor.Ben fotoğraf stüdyosunda çalışırken adam 10 liraya vesikalık cektirecek para bulamıyor.
    Ekonominin durumu milletin kullandığı arabaya bakılarak değişmez.Sizleri ya haşhaş ile uyuşturdular sağlıklı düşünemiyorsunuz,ya da ilk mesajımda söylediğim gibi ağzınıza damlayan bal yüzünden böyle konuşuyorsunuz.

bak kardeşim bugün almanya fransa belçika hollanda başta olmak üzere bir çok avrupa ülkesinde türklerde içinde olmak üzere her milletden insanların kurdukları,satın alarak çoğaldıkları şehirler var..aldıkları işletmeler var..oralarda firmaları olan binlerce insanımız var..bu globalleşmenin bir sonucu..dediğim gibi satılan varlıkların getirileri yanlızca batan bankaların yüklediği yük kadar bile olamaz.babana gelince..avrupadada amerikadada işsizlik maaşı alblimek için gerekli şartlar var ..mesela prim ödeme gün sayısı gibi..kesintisiz ödeme yapılmış olması gibi..işveren tarafından çıkarılmak gibi..yoksa en dğşğk 650*9 ay olarak bildiğim bu ödemeyi alarak aynı zamanda çalışmaya devam eden binlerce insanımız olurdu..asgari ücret dediğiniz ücreti devlet hiç bir çalışanına vermiyor.özel sektördede işini iyi yapan ustalaşmış hiç bir elaman o ücrete çalışmıyor.okuyan ve işini iyi yapanlar ise zaten iyi ücretlerle çalışıyorlar..kardeşim bende ist da doğdum büyüdüm ve insanlaın nasıl son 10 yılda zenginleştiklerine şahit oldum..şimdi bunu görmek suç mu..benim küçük atelyemde maaş ssk yemek ile günde 11 saat çalışacak 2000 tl maaş ile eleman bulamıyorum..geçen ikitelli org sanayi müdürü 3-4000 arası vasıfsız elemana ihtiyaç var bulamıyoruz diye röpörtaj verdi..bugün suriyeli afgan özbek türkmen çalışanlar olmasa bir çok şirket makinalarını kapatmak zorunda kalır..burada da gerçek bu..binlerce çok yükdek fiyatlı konut yapılıyor ve satılıyor..her türlü lüks araç en köhne mahallelere girmiş durumda.bunu akp liler kazanıyor yapıyor demek de yanlızca aptallık olur çünkü hayatın içindeyiz ve görüyoruz..bu arada bende troll falan değilim akp ilede işim yok..yanlızca erdoğan a büyük sempati besleyen,onun bu ülkenin kan emici vampirlerine karşı tek çözüm olduğuna inanan biriyim vede faize giden paranın yüzde 86 dan 11 e inmesi ve faizle mücadeleye devam edişi bunun en büyük delilidir....

Lan sen daşşak mı geçiyon..günde 11 saat çalışacak adam diyor.Sizin kan emici olduğunuzu ben her ortamda söylüyorum da kendi ağzınla itiraf etmişsin .Avrupa'da çalışma saatleri haftalık 30 - 35 saat arasında değişiyor sen 2 katı çalıştırıyorsun ( 66 ya da 55 saat)..Sen ne karaktersiz bir adamsın.Bir de övünüyorsun.O insanın hazırlığı yemeği yolu derken günlük 2 saatini daha harcıyor.Bu adam senin kölen mi eşine çuluk çocuğuna hiç mi vakit ayormasın.Kaldı ki bir de maksimum çalışma saati 45 saat...Sizin gibi karaktersizler yüzünden 2 yıldır işsizim...Ayrıca 13 yıl en yüksekten vergi ödememe rağmen ne sağlık güvencem kaldı ne de işsizlik alabiliyorum.

Lisans mezunuyum 12 yıllı yönetici tecrübem var yıllık 10 milyon TL civarında cirosu olan 40 - 50 personel arasındaki bir işletmeyi yönettim.İş arıyorum 2 yıldır.Beden işçiliği dışında çalışmaya hazırm madem çok iş var bul bana. Öyle 4000 maaş da istemiyorum.Adam gibi kanunda belirtilen haklarımı versinler yeter.Ayrıca görev tanımım dışındaki işleri yapmam.Çünkü bir mağazaya müdür olarak başladım patron suriyeli hamallar ile mal taşımamı istedi kabul etmeyince işten çıkardı..

ağzını bozana daha kötü ağzımı bozarımda gerek yok....bizi yıllarca tekstil denen kölelik işine akp hükümetleri sokmadı..zamanında bunun kölelik olduğunu ağır sanayiye geçmemiz gerektiğini nerede ise her dakika söyleyen adamlada taşşak geçmiştiniz zaten.ben bu sektörde günde 14 saate varan çalışmalarımla kazandığım para ile kendime küçük bir atelye kurdum.bu swktör dünya genelinde 100 dolar aylık alan insanların yaşadığı ülkeler ile rekabet ediyor..bu nedenle onlarca büyük türk firması üretimini düşük iş gücü maliyeti olan ülkelere kaydirdi.bugün biz zaten 30 gün çalışarak senin maaş dediğin rakamların az üzerinde gelir elde ediyoruz..o yüzden tüm o çirkef sözlerini sana iade ediyorum,,,bu arada fransada 12 saat çalışma saatini biliyorsun neler yaşandı..aynısı sıra ile belçika hollanda almanya diye yayılacak...neden acaba..

Sen 14 saat çalışarak atölye sahibi olmak isteyebilirsin.ben ise günde 8 saat çalışarak insan gibi yaşamak ve eşime çocuğuma ve kendime vakit ayırmak istiyorum.Bu nedenle sen günde 11 saat çalışacak adam bulamıyorum dersen bozarım ağzımı.100 dolar aylık veren ülkelerle rekabet edemiyorsan yapma o sektörü kazanmıyorsan kardeşim yapabiliyorsan teknoloji üret ama birilerinin sırtından emek hırsızlığı yapmayın.Bu ülkede açlık sınırı da belli.Ayrıca bu cümlenden de anlıyorum patron adam elinde olsa çalışanına 100 dolar vermek istiyor çünkü rekabet edebilsin çocuğu ferrariler ile gezebilsin diye...Ben sizin örnek verdiğiniz aylık 100 dolar ile çalışan hindistan , çin ya da endonezya gibi bir ülke olmak sitemiyorum.Bir hollanda , isviçre , belçika , kanada olmak istiyorum.Eğitimde Finlandiya olmak istiyorum.Ama sizin gibi patronların Çin , hindistan olmak istemesine de şaşırmıyorum itiraf etmişsin zaten.
    Uzatmak istemiyordum ama dayanamayacağım demişsin ki " biz zaten 30 gün çalışarak senin maaş dediğin rakamların az üzerinde gelir elde ediyoruz."...e hani ekonomi çok güzeldi.Hani bir sıkıntı yoktu .kendinle çelişmiyor musun ? İşçi çalıştıran patron adam bir işçisi kadar ancak para kazanıyor...Tutarsız.

• Kassady kullanıcısına yanıt
    Ekonomik tedbir almaya gitmisler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • konunun sahibi neden başlığı değiştirmiyor
  • Dolar 3,4150 oldu goygoyculuğa başlayın hadi bakalım ponpon kızlar boş oturmayın.
  • 3,40 şuan olanın altında yazıyor bu konuda hep, düştümü 1 lira sevinmeye aşladı millet batmış ülke hala kafa kıyak millet 2.8 lere düşerse sevinin ''TL Yİ DEĞERLENDİRECEM DOLARLARI BOZDURUNN''

birde hep dolar dolar euro yemiş yiyeceğini ondan ses veren yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 8 Aralık 2016; 15:57:2 >
  • birileri toplamaya başladı dolarları.
  • 3.41 oldu,güncelle güncelle...
  • Jon S kullanıcısına yanıt
    Diğer konuda dolar düştü başlığı güncelle diye üşüşen tayfa nedense bu konuda hiç dolar yükseldi başlığı güncelle dediklerini görmedim
  • Aktrolller kayboldu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.80 den 3.60 a cıktı....neredeyse 1 lira arttı ...

15 kurus düstü diye sevinen beyin fukaraları var.....

dolar bozdurup bir sey yaptıgınızı zannet tırıyorlar...

isin garibi birde doların renklı fotokopısını cekıp yakıyorlar birbirlerini gaza getiriyorlar pes...

sizin 10 kurus dustugune sevıneceginizi bildiklerinden.. siz birbibrinizi gaza getirirken...

gece saat 00:30 benzine 16 kurus zam ....motorine 14 kurus zam yaparak.15 kurus düsen doları

30 kurus olarak sapladı ...bunuda anlamayın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: thsndrn

birileri toplamaya başladı dolarları.

Ampüllere göre onlar sattı da öyle düşmüştü tamam dedikleri doğru varsayıyorum ama o zamanan tekrar yükseldi o zaman bunlar geri aldı dolarlarını.Zaten böyle olduğuna da eminim.Hepsinin canını al malını parasını alma.Bedava mezar bulsalar yatarlar.Söylemeden geçemeyeceğim dün bir haber çıkmıştı bir organizasyonda bedava kuran dağıtılıyordu bu örtülü bacılarımmız beleş kuran almak için adeta birbirleri ile savaştılar..Çok acı bir görüntüydü.
  • 3.36 direnci kırılmışmışmış
  • başbakanın toplantıda foss olabilir 3 ten 4e almalarının nedeni piyasanın az etkilenmesi için yapılmış bir önlem olabilir dolar yarın 3,45 i zorlar fed le 3,55 başkanlığa kadar 3,7 3,8 zorlar hepimize geçmiş olsun . üretmezsen milletin ağzının içine bakarsın böyle..
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.