Şimdi Ara

★ DOLAR DALGALI ★ 3,4400 ( Piyasalara 250 Milyar TL Kredi Sağlandı! ) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
624
Cevap
3
Favori
30.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese laf yetiştirebilmiş o ecdad 2023cü tayfa size cevap verememiş malum bu konuda sonuna kadar haklısınız ya içlerini yiyorlardır şimdi
  • Bu dalgalanma dünyada gerçekleşti bizim ülke batiricilar iyi algi yapti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: B4ris

13-14 aralık fed toplantısı olacak,oradan %99 ihtimalle faiz artırımı çıkacağı için,şu an dolar'ın düşmesinin hiçbir anlamı kalmıyor zira,faizler arttığında tekrar ciddi bir yükselişe geçecek ve 3.60'ı da aşacağını tahmin ediyorum...

faizin artma ihtimali yüzünden bir yükseliş bar bunu fiyatlıyor piyasa dolayısı ile faiz kararından sonra dolar durulmaya başlar ve ons fırlar
    uzun zamandır doların yükselme sebebi fedin faiz politikası arttı artmadı çıktı çıkmadı bu ayarda belli bir süredir doları fiyatlıyorlar her karardan önce çıkar karardan sonra çekilir.
  • Dolarla ilgili bir dalgalanma değil bu! Az bakın TL bu hafta tüm kurlarda yükseliyor. Öncekinde de Doların yükselmesinin yanı sıra TL ciddi değer kaybı yaşamıştı. Hatırlarsanız sadece dolar değil Suriye Lirası dahi yükselişteydi. Bu hafta ne oldu da TL böyle bir yükselişe geçti bilmiyorum. Fakat böylesi ani bir yükselişin uzun soluklu olmayacağına inanıyorum. Er ya da geç TL tekrar dibe vuracaktır. Umarım yanılırım.
  • Büyük resmi gördüler demek...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tarihi boyunca dolar düşmüş mü acaba?

2002 krizinde 1,1 civarlarındaydı yanlış hatırlamıyorsam.

14 yılda 3 kat katlanmış. Daha da çıkıp birileri ekonomi dersi vermesin.

dolar bozdurunca doların düşeceğine inananlar, ülkede ingilizceyi yasaklayalım kimse konuşmasın dünya dili ingilizce olmaktan çıksın demekle eş değerdir.

türkiyedeki tüm dolar rezervlerini toplasan, dünya üzerindeki milyarda 1'i falan belki eder.
  • TITAN kullanıcısına yanıt
    neden uyku zamanı gelsin gayet haklı bir yorum olarak görüyorum.

iflas çeken ve iflası ertelenen şirket sayısı 150K'ya yakın.
  • Suanda dolarin dusmesi elde avuctaki dolarlarin satilmasi gecici bir dusus adeta tasima suyla degirmen donuyor 4 seviyelerini gorebiliriz ulkede suanda kriz kendisini gostermeye basladi yiyecek stoklarida baslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEYMAR-JR -- 8 Aralık 2016; 8:40:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden Türkiye çok daha güzel bir yerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kilo Moana

Satacakları neyimiz kaldı hala savunuyorlar ?

Anlatın beyler ben bilmiyorum ya bana anlatın veya Arap parasının hibe olmadığını şu cühela sürüsüne anlatın.

Ulan hadi kimseden utanmıyorsunuz saman ithal ediyoruz saman.

Bu toprakların ismi Anadolu. Bu topraklar tarımın doğduğu topraklar ve bugün bu topraklarda yaşayan milletin ataları tarımını memnu metasını korumak için ne isyanlarla uğraştı bugün saman ithal ediyoruz lan. Köylü milletin efendisidir lafının üstünden 100 sene geçmedi daha oy attıklarınız utanmıyor bari siz utanın.

http://blog.milliyet.com.tr/son-on-yilda-ozellestirilen-buyuk-kuruluslar/Blog/?BlogNo=395556
    http://www.birgun.net/haber-detay/ohal-torbasindan-ozellestirme-cikti-bircok-kurum-satis-listesinde-124124.html

Sözde OHAL sonucu bu hal.

Bugün doların düştüğüne inanıyorsunuz ulan 1 dolar 3.39 Türk lirası bundan daha büyük felaket mi var ?

bi bitmediniz ......... bi akıllı siz varsınız... kendini akıllı gören diğerlerini cahil yerine koyan zavallılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rambo_FT

Eskiden Türkiye çok daha güzel bir yerdi.

bence de bir gecede ne güzel dolar 0.60 dan 1.25 oluyordu. şimdi iki katı olamıyor. pis tayyip, iki katı olacaktı dolarlarım.
    çöplerde her yerdeydi, temiz daha nedir a.k, bokk gibi haliç koklar içimiz açılırdı.
    neyse ecevit gelse de yine 1 milyar için döttt yalasa.
    neydi o eski türkiye.. özledim yawww...

• quote:

Orijinalden alıntı: hikodaci

Tarihi boyunca dolar düşmüş mü acaba?

2002 krizinde 1,1 civarlarındaydı yanlış hatırlamıyorsam.

14 yılda 3 kat katlanmış. Daha da çıkıp birileri ekonomi dersi vermesin.

dolar bozdurunca doların düşeceğine inananlar, ülkede ingilizceyi yasaklayalım kimse konuşmasın dünya dili ingilizce olmaktan çıksın demekle eş değerdir.

türkiyedeki tüm dolar rezervlerini toplasan, dünya üzerindeki milyarda 1'i falan belki eder.

Canım kardeşim, konu istatistik boyutunu geçti.
    Konu siyasi. Eğer biz Ülke olarak istersek, mevcut tavrımızı korursak, o milyarda 1 dahi gidişatı değiştirebilir.

Bak fitch vb. kurumlar tutuşmaya başladı, 3,50lerden aldıkları dolarlar ellerinde patladı.
    Şimdi nasıl tekrar bir krizle doları yükseltiriz de elimizden çıkarırız derdine düştüler.

• Ohal bitsin iflas ilan edemeyen sirketler etsin o zaman gorursunuz iniyormu cikiyormu hemen oo ampuller ekonomiyi duzeltiyor moduna girmesin bazi kisiler.Ben sahsen 4 kusur e dayanmasini bekliyorum ohal bitince.

• benzin ve motorine zam yapıldı...yapılan zam kadar dusurecekler...

akıllı adamlar yemıyor bu numaraları ama....butun akp lilerde bunu yiyecek..hatta bız düsürdük diyecekler

doların renklı fotokopısını cekıp ..yakıyoruz diye birbiri ni gaza getiren cahili cüheyla tayfası...canımsınız
  • Arkadaşlar vatan için parti icin değil. Vatanımız için uyanık olun. Ülkeyi yönetenlere güvenmek zorundayız. Biz arkalarında olursak. Onlarda biseyler başarabilir. Yanlısa yanlis demeliyiz. Dolar satmamız isteniyorsa. Bunu yapmalıyız. 3 5 milyar para kazanmak icin vatana ihanet etmeyin. Kaybedince hepimiz kaybedecegiz ve 3 5 milyar kimseyi kurtaramıyacak. Bunu görelim artık. Yatırım yapacakasak baska seyler bulalım su adamların parasını kullanmayin artik. Tüm dünya bize oynuyor. Yeter demek icin fırsat yarın torununuz soracak dede ne yaptın o donemde diye. Tankin onune yattin mi vatan icin dolar sattiniz zarar ettiniz mi vatan icin. Bunlar benim duygularımın yazıya yansıması.
    İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1403

Arkadaşlar vatan için parti icin değil. Vatanımız için uyanık olun. Ülkeyi yönetenlere güvenmek zorundayız. Biz arkalarında olursak. Onlarda biseyler başarabilir. Yanlısa yanlis demeliyiz. Dolar satmamız isteniyorsa. Bunu yapmalıyız. 3 5 milyar para kazanmak icin vatana ihanet etmeyin. Kaybedince hepimiz kaybedecegiz ve 3 5 milyar kimseyi kurtaramıyacak. Bunu görelim artık. Yatırım yapacakasak baska seyler bulalım su adamların parasını kullanmayin artik. Tüm dünya bize oynuyor. Yeter demek icin fırsat yarın torununuz soracak dede ne yaptın o donemde diye. Tankin onune yattin mi vatan icin dolar sattiniz zarar ettiniz mi vatan icin. Bunlar benim duygularımın yazıya yansıması.
    İyi forumlar.

Vatan için dolar sattın mı mı diyecek?

Sen vatan millet derken o doları düşünce alanlar var. Sen 1 bozuyorsan o adam bin alıyor. Uyandırayım dedim.

Sarayın icraatlerini biliyoruz, o yüzden nasıl güvenilebilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MachinaeSupremacy -- 8 Aralık 2016; 9:52:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Carbon Dioxide

Vatan hainleri nasıl da üzülüyor dolar düşünce.Adamlar haklı tabi 1.70 lerde olan doları gezi parkı 17/25 aralık ve 15 temmuzla 3.50 lere getirdiler o kadar emek verdiler düşünce üzülüyorlar.

He bu arada dolar 3.60 ı görünce hükümet düşücekmiş dayanın 24 saat daha ahahhaa..

Vay anasını, 2 3 olay nasıl da doları yükseltmiş, hep dış mihraklar

• doların kaç olduğu önemli değil,
    yerinde dursun yeterlidir.
    önemli olan iş akışı ve türkiyenin ekonomisine olan güveni.

parti düşmanlığı vatan hainliğine çevirmenin alemi yok, bunlar gidecekse ekonomi batsın anlayışındaki adamdan bu memlekete hayır gelmez.

demokrasi denen bir şey var, verirsiniz oyunuzu dilediğiniz parti geçer başınıza.

vakti zamanında erbakana vs tahammül edebilseydiniz bunlar da olmazdı, siz azıttıkça size de en kabadayısı düştü.

şansınızı zorlamayın bir sonraki lider nasıl bir şey olur bilemem.

oturun bununla uzlaşın bence.
  • Kendi kendine bir de şu direnç zorlanıyor, bu direnç zorlanıyor yazıyor, Allahım yarabbim. Dolar ülkemizin malum yerine zorlayacağını zorladı, sen rahat ol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musluman Metalci -- 8 Aralık 2016; 10:10:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsungj7

quote:

Orijinalden alıntı: MachinaeSupremacy

En acınası olan da adamın sorduğu tonla soruya sadece bi siz biliyosunz diye trip atmaktan başka bir şey yapamaman... çok acınası çok...

Bu ülke senin gibi insanlardan kurtulmadan düzlüğe çıkamaz.. niyet çok önemli..

Ben herhangi bir görüş belirtmedim, sadece konuda gözlemlediğim kadarıyla ne biriyle tartışabilecek kapasiten ne bi karşı argümanın ne de herhangi bir bilgin var. Sadece karşındaki senle aynı fikirde olmayan insana siz bilmonuz sizden kurtulsak filan diyorsun. Adam gayet güzel sorular sormuş, vatanın karış karış satılmasına sesiniz çıkmıyor demiş, sen de cevap veremeyip pf bi siz bilonuz demişsin. Işte en acı ve komik olan bu.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.