Şimdi Ara

Dolar Can Yakıyor !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eskiden 2000 liraya krallar gibi sistem toplardık bugün ise giriş seviyesi bile 2100 lira olmuş . Ufak upgrade yapmak isteyen eleman 1500 lira harcıyor. Orta seviye ekran kartları 1400 lira. Eskiden 1000 lira üstüne en baba kartlar alınırdı. 300 500 lira arası gtx 1060 gibi kartların yeriydi.

Adam eli yüzü düzgün bir pc için 6000 lira harcıyor 6000 !!! &000 lira ile eskiden araba alınırdı araba !!!

Kısacası paramız çöp değerinde telefonlar bile neredeyse 5000 liraya ulaşıyor. Bu böyle gitmez. Hani istikrar istikrar diyorsunuz bu doların hali ne !!! 3 lira aklımızın ucundan geçmezdi eskiden bugün 4e çıkmasın diye dua ediyoruz.

Elin orta seviye 400 500 liralık tabletini bugün 1000 liraya alamıyorum. 8 ay önce 1000 lira verip aldığım işlemci bugün yeni nesli çıkmasına rağmen 1450 liraya satılıyor bu nedir arkadaş !!!

Eskiden ekonomi kötüydü ama nasıl kötüyse alım gücümüz yüksekti bugün artık dolara eksenli hiçbirşeye el süremiyoruz. 1080ler 3000 liradan piyasaya giriyor. i7 işlemciler ortalama 1500 lira olmuş amd ryzenler bile genel hatlarıyla 1000 lira civarında geziniyor. benim 240 liraya eskiden aldığım fx6300 bugün 6 yıllık eski püskü işlemci olmasına rağmen 400 liralara çıkmış. Bu nedir arkadaş !!!

Boş boş laf yarıştıracağınıza şu durumu eleştirseniz hepimize bir iyilik yapmış olursunuz !!!

• Başkanlık gelince 1.5 lira olacak merak etmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dolar 5 tl olmadan ne alacaksan al düşmez artık
  • Dolar 2.2 iken dolar yükseldi acaba düşer beklesem mi diyordum. Sonra 2.2ye topladım. 3 - 4sene önce topladığım sistem şimdi daha pahalı. 3 sene eskidi ama şimdi o paraya toplanmaz. Normalde ürünler eskiyince fiyatı düşer ama bizde ters işliyor. Ülke eyiye gidiy.

• Şu konudan anladığım kadarıyla millet altı yavaş yavaş ısıtılan tenceredeki kurbağaya dönmüş. Bitkisel hayatta herkes...
  • 2008 yılında 2000 liraya üst düzeye yakın bir sistem toplamıştım.
    9 sene içinde sadece ekran kartını yükselttim HD7850'ye. Bir de ek HDD aldım 1TB'lık.

Şimdi öylesine bakayım dedim, yine üst düzeye yakın parçalara baktım (işlemci+anakart+bellek+ekran kartı+SSD+güç ünitesi) ve 5100 lira civarında bir fiyat çıktı.

Bir mucize veya arıza olmadığı takdirde devam edeceğim bu emektar sistemle. İşimi görüyor.

He bu arada Galaxy S2 ile de devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shintai -- 21 Nisan 2017; 22:4:7 >
  • Türk Lirası şuanda tüm para birimleri içerisinde en ucuz para diye açıkladı bugün Deutsche Bank.

Yani dünyada en değersiz para demek oluyor bu.

Neden değersiz diye oturup bir düşünmek gerekmiyor mu? Mesela bir BMW neden değerli, bir Hacı Murat neden değersiz?
  • shintai kullanıcısına yanıt
    7850 1 gb olan mi 2 gb olan mi bu sizin icin cok kritik su anda : ) bendede 1 gb olan vardi eskiden sifirini 390a almistim... Simdi 390a dahili grafikten hallice kart veriyorlar !

• Periah kullanıcısına yanıt
    2 GB'lık olandan almıştım. Galiba 380 lira civarındaydı. Daha önceki kartım HD4870 1GB'lıktı.
    O zaman daha gideri var hic degistirmeyin. Birde monitor 1366 768se butun oyunlari oynatir cok rahat.

Bendeki kart 1 gb oldugu icin donma yapmaya baslamisti yoksa cok memnundum guzel kartti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 21 Nisan 2017; 22:27:29 >
  • gtx 960 sistemimi amerika'dan 1200'e toplamistim 2 yil oldu hala bu paraya toplama imkanim yok. bekleyin daha ohal vs uzatildi. hele iflaslar patir patir yagacak sonra. tabi istemezler bitirmeyi. satacak firma da kalmadi. ekonomiyi kurtaracagiz diye ozerklik getirmeye calisacaklar. umarim ic savas vs cikmaz. cunku siyaset boyle biseydir, hicbirsey durdurmaz, doyurmaz.

• Bizim merkez bankası kalpazanlık yapıp Amerikan Doları bassa bile bu saatten sonra toparlamayaz ortalığı. Lira değersiz. Devalüe oldu. Parayı dolarla kazanmıyorsanız üzülmeniz boşuna.

Gideri var halen sistemin. E8500 işlemci, 4GB DDR2, 750W Tagan PSU ve Syncmaster 932GW (1440x900). Valla 9 sene az zaman değil ama gerçekten iyi idare etti,ediyor.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Dolarin bu durdurulamaz yukselisinin nedeni ne onu bir cozebilsek dolar 1 lira 25 kurusken ne yapiyordukta durduk dolar 3 65 oldu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 21 Nisan 2017; 22:32:52 >
    Torunlara bırakırsın bu gidisle sen ^-^ 9 yıl tam emektar olmus ona iyi davran az kshrini cekmemistir : )

• Millet çok geriye gitmiş bundan 2 ,3 Sene oncesine kadar üst düzeye yakın sistem toplanabiliyordu 2000 tlye şimdi ise 2000 tlye giriş seviyesi sistemi zor topluyorsun hatta birşeylerden kısmak gerekiyor vallaha ne olacak böyle bilemiyorum .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    18'inde evlenseydim, şu an 14 yaşındaki çocuğuma bu bilgisayarı bırakırdım ama vermem kimse emektarımı.

Sağolsun kahrımı çok çekti ama ben de iyi baktım ona. Ayda bir elektrikli süpürgeyle tozunu alır,temizliğini yaparım halen.
  • doların fiyatı çok düşük ya olması gerekenin oldukça gerisinde en az 4,75 tl olmalıdır
    hep baskı altında olan doların balonu bir gün patlayacak inşallah....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Türk Lirası şuanda tüm para birimleri içerisinde en ucuz para diye açıkladı bugün Deutsche Bank.

Yani dünyada en değersiz para demek oluyor bu.

Neden değersiz diye oturup bir düşünmek gerekmiyor mu? Mesela bir BMW neden değerli, bir Hacı Murat neden değersiz?

Dünyadaki en değersiz para olması olanaksız hocam afrikadaki ülkelerin ekonomisi daha mı iyi oluyor yani?

• dephyr kullanıcısına yanıt
    Marketen ekmegi dolarlami aliyorsun. Bize ne kardesim elalemin parasindan...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.