Şimdi Ara

Dolar Çakıldı! Araba için beklemeli mi? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
1
Favori
18.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla bazı arkadaşlar ya hayal aleminde geziyor ya da hesap kitap bilmiyor.. şuanda dogalgaz ve elektrik tüketimi fırtına öncesi sessizlikte.. 1-2 ay içerisinde havalar soğuduğu zaman artacak doğalgaz ve doğalgaz olmayan yerlerdeki elektrik sobalarının çalışması ile yapılacak olan tüketimi düşünemiyorum bile.. işin komik tarafı doğalgazı ödeyebilecek miyiz o bile şüpheli.. elimizdeki döviz dış borcumuzun faizini bile 2 ay karşılayamayacak düzeyde iken nasıl atlatacağız bilmiyorum. Tarım ve turizm sezonu da bitti dolayısıyla gelirlerimiz de düşecek ülke olarak.. bu da herşeyin zamlanması demek... ateist biriyim ama bu saatten sonra bizi ancak ilahi bir müdahele kurtarabilir bence..
  • Komik başlık. Polyana seni...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ZeroDisquiet kullanıcısına yanıt
    7 TL'yi geçmezse ben de sana bir yemek ısmarlayayım hocam.
  • Dolar düşmez sistemi piyasa sevmedi yatırımcı sevmedi bu sistemde doların düşmesi çooooook zor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yemek varmış rez 😂

• Hocam ne çakılması ya..
    Nerede ısmarlayacaksın yemeğimi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZeroDisquiet

nesi çakıldı be kardeşim? bir günde 1 tl yükselen dolar 20 kuruş azaldı diye çakılmış mı oluyor? aha bu mesajım da burda dursun. sene sonunda dolar 7 tl yi geçmezse konuya mesaj yazan herkese yemek ısmarlıyorum.

düzenleme: troll konusudur tutmaz unutulur dedim ama sabah pc yi açtım 400 kusur bildirim gelmiş kalbime iniyordu. gençler yapmayın çoluğum çocuğum var :(

düzenleme2: beyler etmeyin konu populerde ilk üçte gözüküyor :( modlara söyleyin sıcak fırsatlara sabitlesinler bari.

düzenleme3: beyler boyle olmucak. vallahi ocağım yıkılır. yemek çekilişine katılmak için "açım" yazmanız gerekiyor.
    Bedava pardon bedava yemek var dediler geldik.. Beğenmedim arkadaşı benim amacım yemek idi şurada sene sonuna da çok kalmamış arkadaş şimdiden yurt dışına çıkmanın planlarını yapmaya başlamış herhalde.. Her zaman söylerim büyük lokma ye ama büyük laf etme anlamıyorum çıksa ne olur çıkmasa ne olur nereden bu gazı alıp yazıyorlar anlayamıyorum.. Olsun biz beklemede kalalım..

• konu sahibi ironi yapmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bonacibo

troll konu galiba dolar %3 düştü sadece :D 2 haftaya artınca görürsünüz ayrıca sen arabayı neyle alacaksın ? krediyle alacaksan faiz... :)
    Dolar yüzde 3 mü düştü sen anlık bakıyorsun herhalde.. :) :) Dolar çok düşmemiş olabilir ama 6,48 tl idi iki gün önce şuan da 6,06 daha düşer mi çıkar mı bilemem ama 5 tl hedeflenmiş anlaşılan devlet Dolar 'ın sabitlenmesini bekledi şimdi de faiz ile geri adımları atmaya başladı.. 5 tl 'yi görürüz belki ama sonrası ne olur hiç bilemiyoruz..
  • Hazır benzin ve mazotta indirim olmuş

Bekleme

Al al

• Yok, çakılmışken al sen :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    İşte böyle büyük konuşan insanları çok seviyorum! Çekilişe katılmak istiyorum.

• Yemek için rez bakarsın dolar 31 aralıkta 6.99 da kalır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

nesi çakıldı be kardeşim? bir günde 1 tl yükselen dolar 20 kuruş azaldı diye çakılmış mı oluyor? aha bu mesajım da burda dursun. sene sonunda dolar 7 tl yi geçmezse konuya mesaj yazan herkese yemek ısmarlıyorum.

düzenleme: troll konusudur tutmaz unutulur dedim ama sabah pc yi açtım 400 kusur bildirim gelmiş kalbime iniyordu. gençler yapmayın çoluğum çocuğum var :(

düzenleme2: beyler etmeyin konu populerde ilk üçte gözüküyor :( modlara söyleyin sıcak fırsatlara sabitlesinler bari.

düzenleme3: beyler boyle olmucak. vallahi ocağım yıkılır. yemek çekilişine katılmak için "açım" yazmanız gerekiyor.
    umut fakirin ekmeği olmaz belki

• quote:

Yerimizi alalım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • akp den daha beteri dar gelirli akpye oy atandır %6.25 faiz arttırıldi bunun anlamını bilmeyen dolar düştü diyor işte %50 faiz arttırarım dolar olsun 3 lira çok akıllısınız ya kudurgan bebeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prototype91 -- 14 Eylül 2018; 5:21:40 >
  • arabadan önce o zaman yapılan akaryakıt ,elektrik ve doğalgaz zamlarını geri alsalar memnun oluruz
    ayrıca faizleri gereği kadar yükseltirsen dövizden kaçış olur ,bunu bilmeyen var mı (var galiba)
    ki faiz artışı hiç iyi değildir ve mecburiyetten yapılıyor ,önemli olan aşırı faiz yükseltmesi yapmadan dövize denge getirebilmektir (faiz artışı yada düşüşü her ülkede olur ,amaç piyasaya denge sağlamaktır)

üstelik kredi ile iş yapan herkesi olumsuz etkileyecektir ,çoğu kişi araba alırken dahi kredi çekiyor
    şahsi fikrim faiz yükseltmesi için yine geç kalındığı yöndedir ,bekleyip bekleyip büyük oranda faiz artırımı bazen ters tepebilir (ülkenin durumu gerçekten çok kötü galiba algısı oluşabilir)

sürekli krizlerle yaşayan halk olduğumuz için artık hepimiz ekonomi profesörü olduk :)
    her konuda tasarrufa gidip ülkece krizden çıkmaya çalışmak yerine ,döviz çakıldı gidip araba alayım kafasını ise hiç çözemiyorum :)

Rez

• Bu formu seviyorum
    İşte benim ülkemin her çeşit insanı var bu forumda
    Ne mutlu banaki bu foruma üyeyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.