Şimdi Ara

dolar bu kadar yükselirken borsa nasıl 100binin üstünde kalıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet aklıma takılan bir soru dolar her geçen gün yükseliyorken borsa nasıl oluyorda 100binin üstünde kalıyor düşmüyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunu reise sorsana delikanli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt
    sorsam ne cevap verir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cevap; çünkü tl'nin değeri düşüyor dolar yükselmiyor bu kadar basit
  • Ben bi miktar alım yaptım

• tl nin değeri düşüyorsa insanlar parasını neden borsada tl de tutuyor?

• the show must go on kullanıcısına yanıt
    kimsenin parasını tlde tuttuğu falan yok insanlar döviz alıyor harıl harıl ve kaçıyorlar.
  • bunun kesin cevabı bilinemez ama, bana kalırsa "gerçek değeri ertelemek" bu. yani düşmesi gerekiyor ve düşmüyorsa bu düşüşü borçlanmak gibi bir şeydir kanaatimce. ileri tarihlerde krizin derinleşmesine sebep olabilir.

ama, dolar/tl'ye müdahale etmek çok zor iş. merkez bankası ara sıra rahatlatıcı açıklamalar yapıyor ama yapabildiği tek şey "düzeltme" oluyor. alım fırsatı veriyor anca. tl'deki değer kaybına müdahale edemiyorlar, fakat asgari ücreti kolayca arttırabilirler. bu da değersiz tl ile daha kolay olur zaten.

• tamam işte bende onu diyorum herkes parasını kaçırıyorsa bu borsadaki para kimin?

• kesin bir cevabı olmasada muhakkak mantıklı bir nedeni olması gerek

• tatmin edici bir cevabı yok heralde

• atıyorum borsada 50 dolarlık türk lirası var 3,5 iken 165 lira yapar sonra dolar artmaya başlıyor kimisi çekilip gitme derdinde kimiside kalıyor 10 dolarlık bir küçülme oldu diyelim 40 dolar kaldı çarp 4,5 ile 180 lira yaptı tabiki rakamlar böyle ufak değil örnek olsun diye verdim sonra bazıları çıkıp diyor yav dolar yükseliyor borsa neden düşmedi.borsa düşüyor ama anlayana , kısacası borsanın değerine aldanma dolar bazında otur hesapla değer kaybettiğini o zaman net görürsün he bazı içeriden olaylar olabilir vs onu bilemem ama benim aklıma gelen ilk neden bu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.