Şimdi Ara

🔥 Dolar 9,31 - Euro 10,80 - Altın 529 | 18 EKİM 🔥

13 Kayıtlı Üye (6 Mobil) ve 116 Misafir (62 Mobil) - 61 Masaüstü68 Mobil1 Android
5 sn
137.003
Cevap
877
Favori
6.972.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 6 dk. önce
 • Cevaplayan Üyeler 6924
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 1592
 • Ortalama Mesaj Aralığı 19 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 10
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 813
 • Favoriye Eklediklerim 885
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • acquiles (5823 mesaj) MRT_ (3958 mesaj) M3lank0lik (2587 mesaj) mitokondrioglukadayi (2436 mesaj) programmer_onur (2267 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (77823 mesaj) Mobil (47037 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (14623 mesaj) Uygulama (5182 mesaj) (221 mesaj) (1308 mesaj)
 • @
1001 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
3. Sırada  bugün en iyi #1
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 9,31 - Euro 10,80 - Altın 529 | 18 EKİM 🔥
Giriş
Mesaj
 • Binbaşı
  1417 Mesaj

  karşı cinsten bir insanla genelde saygı ve sevgi çerçevesinde iletişim kurarım. sizin tarzınız ise bana itici geldi. benim nick'imin olduğu mesajları hiç okumadan geçmenizi rica ediyorum. buraya yazma sebebim sizi mutlu etmek değil de, ülkenin ekonomi-politiğini anlamak ve sonra anlayamayanlara yardımcı olmaktır. sizlik bir durum yok. iyi forumlar.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 23 Temmuz 2021; 22:55:7 >
  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  MRVT_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Binbaşı
  1417 Mesaj

  en temizi blokluyorum ben. lütfen siz de beni bloklayın. zaman kaybı durumu olmasın.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  MRVT_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  3438 Mesaj
  Gençlere suyu bile çok gören bir kafa böyle insanlar yüzünden azı ile yetinmek zorundayız.
  https://www.instagram.com/reel/CQs3GwAnp19/?utm_medium=copy_link

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  2032 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: 1234Rambo

  en büyük sorun, partili c.başkanlığı sistemi. o kadar aşırı yetkilerle donatıldığı halde, her gün yeni bir "az geliyor, daha çok yetki lazım" haberi okuyoruz . şimdi de kalan %1 tarafsız haber veren medyayı tamamen yok etmek istiyorlar. ardından da yabancı yatırımcılarla toplantı yaparlar. "çok güzel buralar, mutlaka gelin ha" derler.

  çok kötü bir şaka , akp .

  Yabancı yatırımcı gelmez... Ne zaman AKP giderse ülke ayağa kalkar... Rize de sel felaketi oluyor cumhurbaşkanı milletin kafasına çay paketi atıyor komedi gibi... Bu ülkede açık öğretim üniversitelerini ve tabela üniversitelerinin kapatılması gerek....Okumuş cahil ve okumamış cahiller bitmez yoksa... Kitap okumayan araştırmayan İnterneti instagram Facebook Twitter dan ibaret sanan bir toplum şuan Türkiye...  Edit : imam hatip liselerinin de kapatılması ve mesleki ve teknik liselerin açılması gerek... Şuan teknik eleman sıkıntısı var...Ülkede yeterince imam var... İmama değil teknik elemana ihtiyacımız var...
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kimyager06 -- 24 Temmuz 2021; 14:43:17 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Emekli Yönetici
  12179 Mesaj

  Cayi yakalamak icin, ellerini havaya kaldirip, bize de atin diye bagiran kitlenin sucu bence daha buyuk. Ben bu tur konularda bu ulkenin Baskanina kizmiyorum artik. Herkes hakettigi davranisa maruz kaliyor.


  Duşkun ve zavalli insanlara az bile.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Kimyager06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Onbaşı
  20 Mesaj

  https://brandday.net/genel/2021/04/12/ege-cansene-gore-turk-lirasinin-gelecegi-yok-ortadan-kalkacak//  Ege Cansen’e göre Türk Lirası’nın geleceği yok, ortadan kalkacak


  Taksim Toplantılarının son konuğu kıdemli ekonomist Ege Cansen’di. Cansen toplantıda ‘para’, ‘dolar’, ‘devalüasyon’, ve ‘dijital para’ olarak gösterilmek istenen ‘bitcoin’ ve benzeri yeni moda ürünleri anlattı. Her zaman keyifle dinlediğim Cansen, yine çok aydınlatıcı idi. Önce neler söylediğini aktaralım:

  “Türk lirası ile dolar 1940’lı yıllarda 1,3 düzeyindeydi ve neredeyse birbirlerine eşitti, o günden beri Türk Lirası dolar karşılığında 8 milyon kat değer kaybetti. Eğer atılan 6 sıfırı da eklersek, günümüzde bir dolar 8 milyon TL değerinde.

  Türkiye iki paralı bir ülke oldu. Hem dolar hem de TL geçiyor. Ama TL, İngilizci deyimiyle ‘Hard Currency’ yani ‘Sert para’ olmadığı, tersine ‘yumuşak para’ olduğu için dolar karşısında hep dayak yiyor, daha da yiyecek.

  Türkiye’de hayat dolar olarak çok ucuz. Bu yüzden döviz geliri olanlar için Türkiye bir cennet. 

  Osmanlı İmparatorluğu ‘haraç sistemi’ üzerinde kuruluydu, hep dışardan gelen parayla yaşadı ve büyüdü. Bunu sürdüremeyince borç almaya başladı, borçları ödeyemeyince de battı. Bu gelenek bizim ruhumuza işledi. Halen de biz dışardan borç alıp sürdürmeye gayret ediyoruz. Rahmetli Turgut Özal da bu kafadaydı, bunu yöntem olarak belirlemişti.

  Ancak dışardan borç alıp karşılığını ödemeyince de ‘Cari açık’ oluyor. Cari açık olduğu müddetçe bu düzen değişmez, Türkiye her zaman böyle ekonomik krizler yaşar. Şimdi de cari açıkla borç alıp, ithalat yaparak Türkiye’de harcıyoruz. Ödeme zamanı gelince de ödeyemiyoruz.

  Halen Türkiye’de yaşayanların 180 milyar dolarlık altını var. Bir de yurtdışındaki hesaplarda 140 milyar dolarlık banka hesabı var, yani Türkiye’den yabancı bankalara aktarılmış servet var. İkisini toplayınca zaten aşağı yukarı dış borç toplamı eder. Yani gelen para, ya altına gitmiş, ya da yurtdışındaki banka hesaplarına gitmiş. Aslında devletin cari açığı var ama Türkiye insanının cari açığı yok, onların altın ve döviz hesapları var.”

  Ege Cansen’i dinleyince, moralim bozulmadı değil. Biz cari açığı hiçbir zaman yok edemeyeceğimize göre sorunlarımız da hep devam edecek gibi gözüküyor.

  Cansen en iddialı sözlerini ise Türk Lirası’nın geleceği için söyledi. Ona göre bir para biriminin ‘para’ olabilmesi için dört fonksiyonu yerine getirmesi gerekir. Bu fonksiyonlar şöyle:

  Satın alma aracıdır.

  Ölçü birimidir.

  Değer saklama aracıdır.

  Sözleşmelerde geçer.

  Ama hepimiz biliyoruz ki, Türk lirası bir saklama aracı olamaz, saklarsanız değer kaybeder. Sözleşme de yapamazsınız, zararlı çıkarsınız. Ölçü birimi olarak da alamazsınız, zamanla değişir. Geriye tek işlev kalır, satın alma aracı.

  Yani TL dört işlevinden üçünü kaybetmiş durumda. Bu yüzden Türkiye gibi ülkelerde halen iki paralı bir sistem vardır biri dolar, öteki yerel para olarak. Ama yerel para, yani bizim örneğimizde Türk Lirası güven vermiyor ve bu yüzden geleceği de yok. Şöyle devam ediyor:

   “Uzun vadede Türk Lirası ortadan kalkacaktır. Çünkü Türk Lirası, para olma özelliğini kaybetti. Siz hiç Türk Lirası olarak borç vermeyi düşünen gördünüz mü? Zaten küresel ekonomi ulusal parayla olmaz.”


  Ege Cansen olarak “Bitcoin” gibi dijital paralar konusunda konuştu ve ‘Bitcoin’ benzeri ürünlerin ‘Dijital para’ olmadığını söyledi. Ona göre bu ürünler olsa olsa ‘Elmas’ gibi ‘kıymetli meta’ olarak değerlendirilebilir. Şöyle dedi:

  “Bir paranın para olması için arkasında devletin olması lazım. Bitcoin ve benzeri ürünlerin arkasında devlet yok. Bu yüzden bitcoin gibi ürünler dijital para değildir. Belki elmastır, kıymetli madendir. Oysa Dolar, Euro, Türk lirası, normalde de, dijital olarak da paradır. Bakın bitcoin’in değerini anlatırken ‘Bir bitcoin 58 bin dolar ediyor’ diyoruz. Siz hiç ‘bir dolar, şu kadar bitcoin eder’ diyeni duydunuz mu?”

  Ve tabi dijital para olarak gösterilen ürünler para olmadığına göre, elmas veya benzeri öteki kıymetli metalar gibi bugün değeri çıkar, yarın da düşer.

  Ege Cansen usta bunları söylüyor.

  Cansen’in Türkiye’nin büyük problemi olan ‘Cari açık’ için anlattığı bir sarhoş fıkrasını da yazayım, kayda geçsin.

  “Sarhoşun biri doktora gitmiş ve peltekleye peltekleye ‘Doktor benim konuşmamı düzeltir misin?’ demiş. Doktor adama bakmış zil zurna sarhoş, sonra saatine bakmış, daha sabahın dokuz buçuğu. ‘Evladım içmemen lazım’ demiş. Sarhoş itiraz etmiş, ‘Ya içki konusunu boş ver, sen benim konuşmamı düzelt!’ Yani sarhoş diyor ki, ‘ben hep içeyim ama pelteklemeyeyim.’ Bu durumda doktor ne yapsın?”

  Türkiye ekonomisi de bu halde, cari açıktan vazgeçmeyip, kriz olmasın diye bekliyor.

 • Yarbay
  17711 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: krstarica

  Cayi yakalamak icin, ellerini havaya kaldirip, bize de atin diye bagiran kitlenin sucu bence daha buyuk. Ben bu tur konularda bu ulkenin Baskanina kizmiyorum artik. Herkes hakettigi davranisa maruz kaliyor.


  Duşkun ve zavalli insanlara az bile.

  Bide otobüs üstüne çıkan akp liler tek tek anons edilip sonrada millet alkışlamış


  adamları sel vurdu hala alkış, çay


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  7685 Mesaj

  Doğru söylemiş. Aslında kazanmak da bir kültür oluşturur, bak dünya kupasına, bak olimpiyatlara..


  Kazananlar az çok belli çünkü o ülkelerde bir mindset var. Adamlar kazanmak için çalışıp odaklanmış ve meyvesini yiyiyor.  Türkiye Cumhuriyeti de üç beş kazanıp değerlendireyim ve bir almaya kalkınca satıp çıkayım kafasında. Oradan buradan üçe beşe alayım


  iç piyasada sekiz ona sokayım.. Zaten ticaretimizde ahlak da yok kalite de.


  Onun dışında köklüleşerek kazanma kültürü yerine hep bi ketenpere var. Ne yazık ki yüz yıllar içinde bu ülkeden o güç çıkmış gitmiş


  insanlar anca palavra sıkar olmuş. Kimsenin kimseyi sevmediği dağılmaya yüz tutmuş bir ülke Türkiye.

  |
  |
  çiko miko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Emekli Yönetici
  12179 Mesaj

  Bu bilmedigimiz bir sey degildi ki, hicbir zaman guvenli liman olarak gorulmedi, ve o noktaya tasiyamadik. O veya bu sekilde olmadi. Bu onceden de degildi simdi de degil.


  Turk lirasinin onemli olan gelir sisteminde idare edilebilir duzeyde olmasi bize yetti. Bugun Dolar 3,5 Euro 4.5 lira olsa boyle bir konu bile olmazdi forumda.


  Her 20 senede bir batip cikiyoruz. Tesaduf mu bence degil. Hedge Fonu sistemi Ponzi sistemi uygulanip duruyor. Tekrar bir sekilde duzelir ama parca parca bolunuyoruz. Gun gelecek komple kirilacagiz.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  çiko miko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yüzbaşı
  503 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: çiko miko

  https://brandday.net/genel/2021/04/12/ege-cansene-gore-turk-lirasinin-gelecegi-yok-ortadan-kalkacak//  Ege Cansen’e göre Türk Lirası’nın geleceği yok, ortadan kalkacak


  Taksim Toplantılarının son konuğu kıdemli ekonomist Ege Cansen’di. Cansen toplantıda ‘para’, ‘dolar’, ‘devalüasyon’, ve ‘dijital para’ olarak gösterilmek istenen ‘bitcoin’ ve benzeri yeni moda ürünleri anlattı. Her zaman keyifle dinlediğim Cansen, yine çok aydınlatıcı idi. Önce neler söylediğini aktaralım:

  “Türk lirası ile dolar 1940’lı yıllarda 1,3 düzeyindeydi ve neredeyse birbirlerine eşitti, o günden beri Türk Lirası dolar karşılığında 8 milyon kat değer kaybetti. Eğer atılan 6 sıfırı da eklersek, günümüzde bir dolar 8 milyon TL değerinde.

  Türkiye iki paralı bir ülke oldu. Hem dolar hem de TL geçiyor. Ama TL, İngilizci deyimiyle ‘Hard Currency’ yani ‘Sert para’ olmadığı, tersine ‘yumuşak para’ olduğu için dolar karşısında hep dayak yiyor, daha da yiyecek.

  Türkiye’de hayat dolar olarak çok ucuz. Bu yüzden döviz geliri olanlar için Türkiye bir cennet. 

  Osmanlı İmparatorluğu ‘haraç sistemi’ üzerinde kuruluydu, hep dışardan gelen parayla yaşadı ve büyüdü. Bunu sürdüremeyince borç almaya başladı, borçları ödeyemeyince de battı. Bu gelenek bizim ruhumuza işledi. Halen de biz dışardan borç alıp sürdürmeye gayret ediyoruz. Rahmetli Turgut Özal da bu kafadaydı, bunu yöntem olarak belirlemişti.

  Ancak dışardan borç alıp karşılığını ödemeyince de ‘Cari açık’ oluyor. Cari açık olduğu müddetçe bu düzen değişmez, Türkiye her zaman böyle ekonomik krizler yaşar. Şimdi de cari açıkla borç alıp, ithalat yaparak Türkiye’de harcıyoruz. Ödeme zamanı gelince de ödeyemiyoruz.

  Halen Türkiye’de yaşayanların 180 milyar dolarlık altını var. Bir de yurtdışındaki hesaplarda 140 milyar dolarlık banka hesabı var, yani Türkiye’den yabancı bankalara aktarılmış servet var. İkisini toplayınca zaten aşağı yukarı dış borç toplamı eder. Yani gelen para, ya altına gitmiş, ya da yurtdışındaki banka hesaplarına gitmiş. Aslında devletin cari açığı var ama Türkiye insanının cari açığı yok, onların altın ve döviz hesapları var.”

  Ege Cansen’i dinleyince, moralim bozulmadı değil. Biz cari açığı hiçbir zaman yok edemeyeceğimize göre sorunlarımız da hep devam edecek gibi gözüküyor.

  Cansen en iddialı sözlerini ise Türk Lirası’nın geleceği için söyledi. Ona göre bir para biriminin ‘para’ olabilmesi için dört fonksiyonu yerine getirmesi gerekir. Bu fonksiyonlar şöyle:

  Satın alma aracıdır.

  Ölçü birimidir.

  Değer saklama aracıdır.

  Sözleşmelerde geçer.

  Ama hepimiz biliyoruz ki, Türk lirası bir saklama aracı olamaz, saklarsanız değer kaybeder. Sözleşme de yapamazsınız, zararlı çıkarsınız. Ölçü birimi olarak da alamazsınız, zamanla değişir. Geriye tek işlev kalır, satın alma aracı.

  Yani TL dört işlevinden üçünü kaybetmiş durumda. Bu yüzden Türkiye gibi ülkelerde halen iki paralı bir sistem vardır biri dolar, öteki yerel para olarak. Ama yerel para, yani bizim örneğimizde Türk Lirası güven vermiyor ve bu yüzden geleceği de yok. Şöyle devam ediyor:

   “Uzun vadede Türk Lirası ortadan kalkacaktır. Çünkü Türk Lirası, para olma özelliğini kaybetti. Siz hiç Türk Lirası olarak borç vermeyi düşünen gördünüz mü? Zaten küresel ekonomi ulusal parayla olmaz.”


  Ege Cansen olarak “Bitcoin” gibi dijital paralar konusunda konuştu ve ‘Bitcoin’ benzeri ürünlerin ‘Dijital para’ olmadığını söyledi. Ona göre bu ürünler olsa olsa ‘Elmas’ gibi ‘kıymetli meta’ olarak değerlendirilebilir. Şöyle dedi:

  “Bir paranın para olması için arkasında devletin olması lazım. Bitcoin ve benzeri ürünlerin arkasında devlet yok. Bu yüzden bitcoin gibi ürünler dijital para değildir. Belki elmastır, kıymetli madendir. Oysa Dolar, Euro, Türk lirası, normalde de, dijital olarak da paradır. Bakın bitcoin’in değerini anlatırken ‘Bir bitcoin 58 bin dolar ediyor’ diyoruz. Siz hiç ‘bir dolar, şu kadar bitcoin eder’ diyeni duydunuz mu?”

  Ve tabi dijital para olarak gösterilen ürünler para olmadığına göre, elmas veya benzeri öteki kıymetli metalar gibi bugün değeri çıkar, yarın da düşer.

  Ege Cansen usta bunları söylüyor.

  Cansen’in Türkiye’nin büyük problemi olan ‘Cari açık’ için anlattığı bir sarhoş fıkrasını da yazayım, kayda geçsin.

  “Sarhoşun biri doktora gitmiş ve peltekleye peltekleye ‘Doktor benim konuşmamı düzeltir misin?’ demiş. Doktor adama bakmış zil zurna sarhoş, sonra saatine bakmış, daha sabahın dokuz buçuğu. ‘Evladım içmemen lazım’ demiş. Sarhoş itiraz etmiş, ‘Ya içki konusunu boş ver, sen benim konuşmamı düzelt!’ Yani sarhoş diyor ki, ‘ben hep içeyim ama pelteklemeyeyim.’ Bu durumda doktor ne yapsın?”

  Türkiye ekonomisi de bu halde, cari açıktan vazgeçmeyip, kriz olmasın diye bekliyor.

  Mantıklı konuşmuş. Yalnız kripto paralar volataliteleri nedeni ile tam olarak para görevi görmeseler de alışveriş anındaki dolar değeri ile anlık alışveriş yapılabilmesine olanak sağlıyor. Bizde olmasa da paypal kripto paralar ile ödeme olanağı getirmeye hazırlanıyor. Bir nevi yurtdışından alışveriş yaparken anlık olarak TL' nin dolara çevrilip ona göre alışveriş yapılması gibi düşünebiliriz.


  Bitcoin' in çıkartılmasının asıl amacı da merkezi bir sistem tarafından kontrol edilmemesi idi. Bir başka şey ise kripto paralar için bitcoin bir ölçü aracıdır yani xx/btc şeklinde pariteler vardır. Dolar tüm dünyadaki emtia' lar için bir ölçü aracıdır, adı üstünde rezerv para birimidir, herşeyi ona göre ölçeriz. Soru garip. 1 dolar 0.000017 bitcoin eder gibi bir kavram oldukça garip olur. Şöyle de bir durum var, kendi sorduğu soruya bakarsak 1 TL kaç dolar eder diyor muyuz mesela? Para için verdiği fonksiyonlardan ilk üçünü yerine getirebiliyor, sözleşmelerde geçer maddesi ise henüz devletler için olmasa da firmalar uygulayabilir.  Cointelegraph Newsyoutube
  Online payments giant PayPal will start to accept cryptocurrency as a medium of exchange at its millions of global merchants, the firm’s president and CEO revealed on Tuesday ahead of a formal announcement. News broke regarding PayPal’s rumored decision to accept cryptocurrencies early on March 30. Later in the day, the firm’s CEO, Dan Schulman, confirmed to Reuters that the rumors were true and that an official statement would be released imminently. The new system is expected to feature a crypto checkout service where users can pay for goods and services at approved vendors using their stored coins. The system will reportedly see merchants receive equivalent funds directly in fiat currency after coins are subject to a quick transfer at the time of sale. The checkout service is expected to be available for all four of PayPal’s supported cryptocurrencies upon launch, consisting of Bitcoin ( BTC ), Ether ( ETH ), Litecoin ( LTC ) and Bitcoin Cash ( BCH ). Customers who pay with cryptocurrencies will incur no transaction fees on purchases, and only one coin can be used per purchase.“We think it is a transitional point where cryptocurrencies move from being predominantly an asset class that you buy, hold and or sell to now becoming a legitimate funding source to make transactions in the real world at millions of merchants,” said Schulman, regarding the launch. In October 2020, when PayPal’s intention to wade into the crypto space was first announced, Galaxy Digital CEO Mike Novogratz called it “the shot heard around the world” in regards to how Wall Street would receive the news. PayPal continued to make inroads into the industry in early March, when it acquired digital assets security firm Curv in a deal thought to be worth $200 million. The PayPal news comes just 24 hours after Visa announced that it would pilot a new payments system using stablecoins on the Ethereum blockchain. The pilot will see participating merchants agree to settle customers’ fiat transactions using the USDC stablecoin. All data is taken from the source: https://cointelegraph.com/ Article Link: https://cointelegraph.com/news/paypal-to-start-letting-us-customers-pay-in-bitcoin-at-global-merchants #paypal #etncoin #bitcoinfork #cryptocurrencynews #cryptocurrencyexchange #cryptonews #cryptoexchange
  https://www.youtube.com/watch?v=pGCQPrKIt-I
  |
  |
 • Yarbay
  3438 Mesaj
  Çizgici arkadaşlara gelsin

  https://www.instagram.com/reel/CQow_5on-dG/?utm_medium=copy_link

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Binbaşı
  1417 Mesaj
  insan merak ediyor, gizli saklı, rüşvetli yolsuzluklu para değiş tokuşlarının ne kadarı coinler yoluyla yapılmıştır acep? takibi mümkün değil bildiğim kadarı ile.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yüzbaşı
  975 Mesaj

   


  yok mu şöyle bol çizgili bir grafik havamızı bulalım

  |
  |
  Portraitclub kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Kurmay Yarbay
  18624 Mesaj
  Özgür hocayı da delirttiler sonunda

  https://twitter.com/ProfDemirtas/status/1419032194266378241

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  9243 Mesaj

  Geçen ben de denk geldim böyle bir modele.

  Gerçekten duvara anlatsaniz daha kolay olur..trolluyor diye düşünüyorsunuz ilk başta ama gerçekten konudan çok uzak..

  Aşı ile bize çip takacaklar kafası ile aynı..

  Ama işte ulkenin kaderini belirlemek için verilen oy değeri  aynı..


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  programmer_onur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  9243 Mesaj

  Bir sonrali hayatımda iş olarak devlet kurmayı planlıyorum  çok karlı..  https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/af/3f/a1/af3fa189ab2302a5aa604bcb215c5df5.png&t=0&width=480&text=1

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  2032 Mesaj
  Halkbanktan geçen yıl 3000 TL kredi çekmiştim....kredi ödemem aylık 112 TL her ay krediye 1 hafta kala sürekli mesaj geliyor kredi ödemenizi unutmayın diye :)) Aksatmadan ödüyoruz sıkıntı yok acaba 750 milyon dolar kredi çekenlere de bu mesajlar gidiyor mudur? Halka verdiği 3k TL kredinin peşine düşenler 750 milyon dolar kredinin peşine ne zaman düşecekler acaba

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yüzbaşı
  503 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Kimyager06

  Halkbanktan geçen yıl 3000 TL kredi çekmiştim....kredi ödemem aylık 112 TL her ay krediye 1 hafta kala sürekli mesaj geliyor kredi ödemenizi unutmayın diye :)) Aksatmadan ödüyoruz sıkıntı yok acaba 750 milyon dolar kredi çekenlere de bu mesajlar gidiyor mudur? Halka verdiği 3k TL kredinin peşine düşenler 750 milyon dolar kredinin peşine ne zaman düşecekler acaba

  Onlara da tabi ki mesaj atıyorlardır, attıkları mesaj şöyle olabilir: "ödeme yapmanıza gerek yok, canınızı sıkmayın."

  |
  |
 • Yarbay
  9243 Mesaj

  O krediler odenmek için verilmiyor zaten hazine garantili.

  Yani bankanın bir riski yok rahatsız etmez her ay :)


  Ama sizin arazi olma ihtimaliniz var 


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Kimyager06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  5546 Mesaj

  Arazi olsa da banka mahkeme kararıyla yeni adresini buluyormuş. Yurtdışına çıkarsa vizeli ülkelere giderse zaten vize alamaz, pasaport ile gidilen ülkeler için ne yapılıyor bilmiyorum. Ama yurtiçinde arazi olmak işe yaramıyor. 

  |
  |
  acquiles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
Webtures SEO;SEO Nedir?
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
2,109
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.