Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (6702. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: 22MARTLI , empire1530 , fujigef , Turcopolo , Turcopolo Daha Az
5 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 18 Misafir (2 Mobil) - 17 Masaüstü6 Mobil1 iOS
5 sn
235.423
Cevap
1.165
Favori
11.782.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
13. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 67006701670267036704
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acquiles

Açılıştan degul, mkk ye ödenen aylık bir cüzi kesinti oluyor.

Tahmini ne kadardır acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • the__executioner__ kullanıcısına yanıt

Komik bir para.. Hesaba gerek yok..

Çay parası diyebilirim..

Ağustos 0.8 tl Eylül 0.5 tl benim.. Bir oranı var ama milyonlarinz yoksa elle tutulur bir para kesilmiyor

Her banka farklı uygulama yapabilir tabi. Maaş müşterisi olma olmama durumu vs..

Örneğin Teb de açılış ücreti de varmış.. Bankaniza sorun ona göre hareket edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 30 Eylül 2021; 17:15:58 >
  • quote:

Komik bir para.. Hesaba gerek yok..

Çay parası diyebilirim..

Ağustos 0.8 tl Eylül 0.5 tl benim.. Bir oranı var ama milyonlarinz yoksa elle tutulur bir para kesilmiyor

Her banka farklı uygulama yapabilir tabi. Maaş müşterisi olma olmama durumu vs..

Örneğin Teb de açılış ücreti de varmış.. Bankaniza sorun ona göre hareket edin

Teşekkürler  

• ampulcüler hala şahlanışa alışamadı,ekonomi diyanet başkanına bırakılırsa buyrun cenaze namazına🤣🤣🤣

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

ampulcüler hala şahlanışa alışamadı,ekonomi diyanet başkanına bırakılırsa buyrun cenaze namazına🤣🤣🤣

Saray ve cennete huriler ırmaklar şerbetler, ejderha meyveli smoothiler vs vadedenler şuan dünyada cenneti yaşıyor.Bu avuntu ile yaşayanlarda toprak altında börtü böceğe meze olacak bu akılsız hayalleri ile anca.

• Ons ben de varım ŞAHLANİS da dedi

• BirGün Gazetesitwitter
    “#SonDakika CHP'li Akın: Elektrik fiyatlarına yarından itibaren yüzde 15 zam uygulanacak https://t.co/QAH2o1Sogz https://t.co/HUnl8Y05CL”
    https://twitter.com/BirGun_Gazetesi/status/1443585159178059788?s=20
  • değişken fonlardan tcd yi örnek vermişsin de bir kere tcd fonu normal hisse yoğun hiise senedi gibi %80 in üzerinde hisse senedi taşıyor hemi de bist hiiseleri bu yüzden son 6 ayda zararda.

kara portföy değişken döviz fonu ise istese portföy için de hisse senedi ağırlığını %0 bile yapabilir. yani küresel bir ekonomik krizde borsa düşüşü trendi olursa ihhiselerden çıkıp full borçlanma araçları ile yola devam edebilir. yani sen elma ile armudu örnek göstermişsin.

• bu arada kub un bas yoneticisi ilkokul arkadasimmis..tcd herseyi 0*100 gostermis..kub ise ortaklik fonlari dis borclanma araclari gidiyor dolayli hisse yatirimi gibi..

• quote:

Orijinalden alıntı: redferrari

avrupada skandal oldu lpg 1000 euro oldu, zaten avrupa oksürse Türkiye zatüre falan olur, otomotiv satışları kesilmesin diye benzine bişey yansıtamıyorlar, ulaşım ve tarımda mazot kullanıyor, büyük kazık lpgcilere saplandı, birazdaha gaz bulursak falan komple yoğun bakımdayız lpgciler olarak,

yazık yav kıyıda köşede ucuz bir şey kalmış mı diye bakıyorlar herhalde

• dana2222 D kullanıcısına yanıt

neyse fonlar hakkında daha çok şey öğrenmen gerek. sen doğru bildiğin yolda devam et. adı değişken olup değişmeyen fonlar ile gerçekten değişken fonların ayrımını yapmayı öğren.yani adı her değişken fon gerçekten değişken değil. TCD fonun izahnameye göre istese hisse senetleri oranını %0 bile yapabilir ama bunu hiç bir zaman yaptığını görmedik.

tcd nin karakteristik özelliği çok yüksek miktarda hisse senedi tutmak borsalar yıkılsa da buna devam ediyor.

ama kub gerçekten hisseleri çok azaltıp borççlanma araçlarını artırdığı günlerini de gördüm. yani bu fon yöneticisinin hisse senedi takıntısı yok,piyasa koşulları neyi gerektiriyorsa onu yapabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 30 Eylül 2021; 19:13:12 >
  • altın çıkıyor mu noldu bir yıldır bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

LPG ciler ağlıyor başkanlık sistemi harika

lpg adam mıdır

• quote:

Ons ben de varım ŞAHLANİS da dedi

çıkar mı hocam daha nolur

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

doların kendisini almaktansa. parayı döviz fonuna yatırmak bence daha mantıklı çünkü dolar artınca zaten bu fon fiyatı da artıyor. ayrıca dolar bazlı faizden de faydalanabiliyorsun.

ben şahsen şu fona paramı yatırıyorum

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=KUB

bu fon değişken döviz fonu yani konjektür değişikliklerine göre fon içindeki yatırım araçlarından bazılarını artırıp bazılarını azaltabiliyor.

içinde ne ararsan var

çok karışık geldi hocam ya , bizim gibi cepten altın alan adam için bunlar karışık geliyor :d

• quote:

Düşecek dedik..

Gece maaş ödemeleri var.. Bizde 8.92den bozduk bugün :)

Hemen uvvvv nasıl düştü diye atlamayın troll gençler..

Az daha düşer. Pztesi yeni maceralar..

Alıntıları Göster

8.92 hangi bankadan bozdunuz hocam

• Faıthful kullanıcısına yanıt

altın,gümüş,dolar almak boomer kuşağının yatırım aracı. sizin bu yaşlı kuşaktan bir farkınız olması gerek.

70 yaşındaki adama lityum desem,o ne der,onların tek bildiği altın ve dolardır.

ama bu forumda bakıyorum gençlerin de onlardan bir farkı yok.

mesela altın son 1 yılda %100 ün üzerinde artsaydı her halde zil takıp oynardınız. lakin bakın lityum eft i son bir yılda %105 artmış hem de dolar olarak. yani bunu tl bazında düşününce %130

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Buralarda %95 kaybetmeyi göze almalı, küçük miktar paraları balinalar çok çabuk hiç ediyor, milyon dolarla girmiyorsun ki , 1 yıl bekleyelim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektriğe bu geceden itibaren uygulanmak üzere %15 zam yapılacağı söyleniyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 30 Eylül 2021; 19:34:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

altın,gümüş,dolar almak boomer kuşağının yatırım aracı. sizin bu yaşlı kuşaktan bir farkınız olması gerek.

70 yaşındaki adama lityum desem,o ne der,onların tek bildiği altın ve dolardır.

ama bu forumda bakıyorum gençlerin de onlardan bir farkı yok.

mesela altın son 1 yılda %100 ün üzerinde artsaydı her halde zil takıp oynardınız. lakin bakın lityum eft i son bir yılda %105 artmış hem de dolar olarak. yani bunu tl bazında düşününce %130

Bunun sebebi araştırmayı seven bir toplum değilsin.Garantici çoğu kişi ondan.Oynak ekonomi ilede normal riske bulaşmak istemiyor kimse.

• 
Sayfa: önceki 67006701670267036704
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.