Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (6487. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: YaralıPanda , sigsegv , programmer_onur Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 19 Misafir (3 Mobil) - 17 Masaüstü5 Mobil1 iOS
5 sn
235.345
Cevap
1.165
Favori
11.779.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
10. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 64856486648764886489
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Plastik hammadeye sürekli gelen zamlar bugün de devam etti.

Dolar düştü mü demiştiniz . O zaman çok yakında gelecek zamların sınırlı olmasına sevinebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen hafta 75 ton pp sipariş geçmiştim satın almacı bide patron laf ediyordu napcaz bu kadar pp yi diye bi anlatamadım adamlara tr de stok yapmak kazandırır  

• M4M00D kullanıcısına yanıt

Işin komiği, pp mi yiyoruz diyenler var  

Bilmiyor ki içtiği suyun ambalajı su dan pahalı. Ve dahası kullandığı telefondan, yediği içtiği herşeyin ambalajından, diş fırçasından giydiği giysiye her yer plastik..

Ve en önemlisi, makarnanin da ambalajı plastik :)

ve daha bir çok hammaddenin fiyatlarınin 2022 başına kadar artmaya devam etmesi bekleniyor. Navlun fiyatları da astronomik onlarda yarı mamul ve mamul fiyatlarını daha da arttıracak. Dolar 30 kuruş düştü diye indirim bekleyenleri çok güzel sürprizler bekliyor..

Şöyle diyeyim sattığımız ürüne tarihte (8 yilda) dolar bazında ilk defa 6 ay da 2 kere zam yapmak zorunda kaldık. Üçüncü olmasın diye dua ediyoruz. Zira alım gücü yalan oldu. Faizlerde uçtu sanayici sıkıntıda.. Zannediliyor ki sanayici babamızkn oğlu ve hayrına hatta üste para verip üretip size ürün yapacak..

Resmi üretici enflasyonu %40 olmuş o rakam makyaj olmasına rağmen ne anlam ifade ediyor ülkenin yarısının haberi yok..

Yakında anlayacak o ayrı...

• nedir bu düşüş yahu? ortada düşmesine sebep nasıl bir gelişme var ki? ekonomi temmuzdan sonra şahlanacak mı yoksa harbiden 

• quote:

Orijinalden alıntı: eylemsizler

nedir bu düşüş yahu? ortada düşmesine sebep nasıl bir gelişme var ki? ekonomi temmuzdan sonra şahlanacak mı yoksa harbiden 

davidchin79youtube
    The sound of an arrow being released from bow during a Kyudo (Japanese archery) demonstration. Nippon Sports Science University perform at Albert Park Sports Stadium, Melbourne on 13 February 2010.
    https://www.youtube.com/watch?t=4&v=maMnRvJVih8&feature=youtu.be

Geri çekilen oku dolar olarak düşün,gerisi malum  

• DH | equ* kullanıcısına yanıt

Ahahaha.

Ses çok iyi ama firladiginda.. O sesi duymamız için çok zaman geçmeyeceğini düşünüyorum..

Hala 2 çok ciddi sebep var çünkü

1. Yandaşı candasi yancısı muhalifi ilgisizi alakasizi Z kuşağı kara kuşağı her kesimin direk veya alttan alttan çaktırmadan kabul ettiği, cuvallayan bir başkanlık sistemi

2. Üretime ve katma değerli ürüne hizmet etmeyen borç ve tüketim ekonomisi, paradoksa dönüşen faiz kur enflasyon sarmalı.

Bu ikisi çözülmeden, dövizde ki her düşüş videodaki kızımızın yayı çekmesi ile aynı şey..

• Akıl tutulması... Bu mantık olduğu sürece TR de döviz ASLA DEĞER KAYBETMEZ.. Net...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 2 Ağustos 2021; 22:44:15 >
  • Selçuk reyiz patladı be

https://twitter.com/_selcukgecer/status/1422280846116073487

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Akıl tutulması... Bu mantık olduğu sürece TR de döviz ASLA DEĞER KAYBETMEZ.. Net...

Adam resmen toplumun geneline "gelin beni hunharca linç edin" diye kendi kendini hedef gösteriyor. Büyük bir toplumsal devrim olması lazım. Öyle böyle değil. Ülkeye reset atmak gibi birşey, hard reset. Böyle olmadan bu mikroorganizmalar çoğalmaya devam eder kıyıda köşede. Büyük temizlik lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 2 Ağustos 2021; 23:23:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu ıslak devrimci hayallerinden vazgeçin artık, film stüdyosu değil bu ülke. Bu devran en az 10 yıl daha böyle gider, nesil değişmesi lazım evvela.

• değişti zaten. 6 milyon z kuşağı seçmeni var.ve her yıl 1,2 milyon genç seçmen oluyor. öte tarafta aradan geçen 10 yılda 3 milyon bommer kuşağı seçmen de öldü. şuan 1940 lı yıllar doğumlu sayısı çok çok az.

ha akp bu kaybı suriye ve afganlara vatandaşlık vererek kapatılsa bilemem.

• Para babaları doldur boşalt yapıyorlar.buyuk oyuncaklar 8.70den doları sattılar şimdi alttan topluyorlar.Bende büyük oyuncu olsam bunlar düşüşe pozisyon açtıkça yükselişe oynardım.bizde okadar büyük sermaye olmayınca adamlar memlekette istediği gibi at oynatıyor.vatandasin parasından para kazanıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sinirli ve Süratli

Şu ıslak devrimci hayallerinden vazgeçin artık, film stüdyosu değil bu ülke. Bu devran en az 10 yıl daha böyle gider, nesil değişmesi lazım evvela.

okanyoutube
    “Burada düzen böyle dönüyor. Bu düzeni kırmazsan da hiçbir şey düzelmez. ‘Ya bu düzen değişmez’… Bu düzen değişmez diyen gitsin abi. Değişir. Bu ülkede çok şey değişir.Bu ülke kurtuluş savaşını yaşadı. Bu ülke yeniden kuruldu ve şahane de bir yer oldu. Bu ülke değişir, 3 tane kafayı takmış adama bakar. ‘Bu ülkeden bir şey olmaz’… Senden bir şey olmaz, defol. Senden olmaz. -mehmet demirkol, NTV Spor/ Spor Servisi 9 Ekim 2017
    https://www.youtube.com/watch?v=UhTtPiVZqvE
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

değişti zaten. 6 milyon z kuşağı seçmeni var.ve her yıl 1,2 milyon genç seçmen oluyor. öte tarafta aradan geçen 10 yılda 3 milyon bommer kuşağı seçmen de öldü. şuan 1940 lı yıllar doğumlu sayısı çok çok az.

ha akp bu kaybı suriye ve afganlara vatandaşlık vererek kapatılsa bilemem.

Benim kast ettiğim yeni nesil değil zaten, dinozorların neslinin tükenmesi gerekli.

• boomer kuşağı siyasi parti liderleri yerine 40-50 yaş aralığında siyasetçiler ülke yönetimine gelse belki bir şeyler değişebilir.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

Onu yapacak parti iç tuzukleri vs lazım.. Zira partilerdeki kafa da aynı olduğu için yeniliğe kapalı..

Emin olun arada birileri sivrilmeye çalışıyordur ama yukarıya gidemiyor..

Yahu ana muhalefet liderine bakınız, yaşı geçtim, arkadaş en fazla veznede memur olur..

Kitleleri etkilemek yön vermek için lider vasfı olacak. Vatandaş heyecan duyacak..

Arkadaş böyle rakibim olsun, ceketi assam ben bile kazanırım chp ye karşi.. :)

İktidarı eleştiriyoruz ama muhalefet de bir zahmet artık bir değişime girsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Onu yapacak parti iç tuzukleri vs lazım.. Zira partilerdeki kafa da aynı olduğu için yeniliğe kapalı..

Emin olun arada birileri sivrilmeye çalışıyordur ama yukarıya gidemiyor..

Yahu ana muhalefet liderine bakınız, yaşı geçtim, arkadaş en fazla veznede memur olur..

Kitleleri etkilemek yön vermek için lider vasfı olacak. Vatandaş heyecan duyacak..

Arkadaş böyle rakibim olsun, ceketi assam ben bile kazanırım chp ye karşi.. :)

İktidarı eleştiriyoruz ama muhalefet de bir zahmet artık bir değişime girsin..

Zaten üçüncü dünya ülkeleri hariç dünyada partilerin başında liderler bu kadar kalıyor mu merak ediyorum. Parti ayrımı yok hepsinin başındaki adam en az 10 yıldır görevde. Milletvekilleri de keza öyle kaç dönemdir görev yapıyorlar. Evet CHP'nin parti olarak politikası değişti ama içindeki adamlar hala boomer kuşağı.

• Ve enflasyon 18.95

Ama asla 19 değil bu sayede faiz halen enflasyonun üstünde.

• Öncelikle Şuan Full Tldeyim. Buradaki çoğu kişi gibi pozisyonuma göre yorum yapmadığımı bilin isterim.

Faiz artırımı fiyatlanıyor gelen kötü enflasyon verisi sebebiyle.
    Faiz artırımı gelmeyeceğine dair bir sinyal gelirse veya toplantıda faiz artırımı yapılmazsa 9 lirayı göreceğiz. Artan covid vakaları, Turizm sezonunun sona yaklaşması ile reel getirisi - ye düşen faiz birleştiğinde 9 liraya çok hızlı bir yolculuk bizi bekliyor olacak. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

• Şahap abi faizi %20 yapacak mı bakalım reise rağmen :)

• 
Sayfa: önceki 64856486648764886489
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.