Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (6665. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
24 Misafir - 24 Masaüstü
5 sn
235.425
Cevap
1.165
Favori
11.782.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
53. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 66636664666566666667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Piyasa canlansın diye faiz düşürüyor olsalar bir şey demeyeceğim ama tamamen inşaat sektörü için yapılmış bir adım. Yahu sen istediğin kadar düşür faizleri senin o çok koruduğun müteahhitler faiz indirimini duyar duymaz evlere zamları yapıştırmışlardır bile. Boş yere doların artmasına sebebiyet verdiler bravo ellerinize sağlık.

• Battlefield Maşuku B kullanıcısına yanıt

Günlük ortalama sayı hocam çalışılan gün çalışılmayan gün var diye öyle verdim aylık gibi görülmüş cidden editlyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: first_officer

$ kuru 8,74-8,75 aralığında tutmak için saat 14:00’dan itibaren ne kadar döviz satılmış olabilir? Tahminleri alalım lütfen! ⚡⚡⚡🙄
    Bence normal vatandaş acil ihtiyacı olmadığı sürece satmaz, ileride bu seviyelerden dolar lazım olduğunda don gömlek kalmamak için. MB desen zaten emanet swaplarla satacak dövizi yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şahsım gene konuşmuş , doların çıkışı kesmedi galiba biraz daha yukarı çıksın istemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDJeRo -- 23 Eylül 2021; 18:17:9 >
  • Dünya faiz artışına gidiyor.Bunun tersi kötü olacak o net.

• Deadwood kullanıcısına yanıt

Mesele o değil.

Mesele matematik zekası sıkıntılı olan Türk halkının aylık ödeyeceği miktarın azalması..

Toplam ödediği para onu ilgilendirmiyr.

Aylık 5000 tl ödeme gücü var ama kredi 6000 mesela.

Bu 5000 olduğu an alır.. Toplam ödeyeceği para konutun parasının şişmesi onu ilgilendirmez. Faiz düşsün yada vade artsın. Alır..

Bunu yönetim çok iyi bildiği için yine bu kozu oynuyor.

Tutar mı?

Bu sefer çok iyi tutmaz zira pandemi işi bozdu. Para bitti.

İnsanlar iş korkusu yaşıyor. Faizi indirdin 20 yıl borçlandı kim ödeyecek o krediyi? Haftaya ne olacağı belli değil ülkede.

Son çırpınışlar bu hareketler başka birşey değil...

Ama bence süper.. Zirvede bırakırlar :)

• B. Albayrak şimdi neresiyle gülüyordur acaba gelinen noktaya, ben gittim gideli baktım yine bıraktığım gibi herşey diye

• 8.80 I çok beklemeyecegiz sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Değil hocam günlük ortalama 5500 konut satışı var son 10 yılda. Kredi kampanyası sonucu bir ara inanılmaz arttığı için göreceli öyle sanıyoruz ama ortalamanın üstünde 6700 civarında son 3 aydır.

Alıntıları Göster
    Önemli olan ipotekli satış miktarı. Çünkü diğer satışların hibe, veraset, intikal vs... oranı çok yüksek. Tkgm her alım satım işine satış diyor. Ancak bildiğimiz alım satım yani sen sat ben alayım işi en çok ipotekli oluyor. Yok canım istatistiksel verilerde yer alan her satışın %90 ı nakit oluyor derseniz bu işte komik. O zaman herkeste cidden para var demektir. Sence para var mı?

Burada istatistiksel değil gerçek gözlemlere dayanarak veri elde edersen satışların çok hızlı olmadığını çoğunun nakit olmadığını anlarsın. Ve emlakçıların işlerinin çok iyi olmadığını görürsün. Kiralamanın yeni gözde olduğunu görürsün.

• Ben sero B kullanıcısına yanıt

Sayılar böyle. Yeni ve ipotekli konut satışları için haklı olabilirsiniz.

• faiz çok değilde bu abd ile ilişkiler doları dahada zıplatır rte çok sert konuşuyor yine ,köprülerin atılmasına ramak kalmış gibi hava sezdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Eylül 2021; 18:38:36 >
  • Erdoğan BİM ve a101'e de savaş açtı ya la

Üstüne Biden'e giydirdi oysa Trump döneminde ypg rekor yardım aldı biden zamanında yollanan devede kulak.

• 1 yıldır 8.55den aldıgım doları yerinde sayıyor diye geçen hafta 8.55e bozdum galiba doların artmasındaki sebep benim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 23 Eylül 2021; 18:53:44 >
  • *GameOver* kullanıcısına yanıt

Küçük yatırımcının para kazanmasının tek yolu sabırdır.

Tabi seçtiğiniz varlığı doğru araştırmak kaydıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Küçük yatırımcının para kazanmasının tek yolu sabırdır.

Tabi seçtiğiniz varlığı doğru araştırmak kaydıyla.

acıkcası ben bidan seçimi öncsi almıştım 7.20'ide görmüştü yatırım değilde kullanılmayan bir para diyebilirim sadece erimesine üzülüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

8.80 I çok beklemeyecegiz sanırım

Yarın...

hadi yarın olmazsa bile önümüzdeki haftabaşına yetişir.. 👍😶

• first_officer F kullanıcısına yanıt

Dolar hükümet tarafından baskılanacak gibi görünüyor.

• Periah kullanıcısına yanıt

Mesela nasıl :)

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acquiles kullanıcısına yanıt

Ağbal ve İmf'den gelen paralar ve hatta zorunlu karşılıklar arttırılarak bankalardan toplanan döviz mevduatları bu amaçla kullanılabilir ki bu adeta ülkenin geleceğine ihanettir fakat bunu yaşadık biliyorsunuz.

• 
Sayfa: önceki 66636664666566666667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.