Şimdi Ara

🔥 Dolar 8,65- Euro 10,15 - Altın 486 | 17 EYLÜL 🔥

8 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 81 Misafir (33 Mobil) - 53 Masaüstü36 Mobil10 Android
5 sn
133.284
Cevap
883
Favori
6.781.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 23 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6865
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1592
  • Ortalama Mesaj Aralığı 19 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 10
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 813
  • Favoriye Eklediklerim 891
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (5327 mesaj) MRT_ (3884 mesaj) M3lank0lik (2516 mesaj) mitokondrioglukadayi (2436 mesaj) Equris (2262 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (75923 mesaj) Mobil (45807 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (13925 mesaj) Uygulama (5181 mesaj) (162 mesaj) (1184 mesaj)
  • @
993 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
6. Sırada  bugün en iyi #3
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 8,65- Euro 10,15 - Altın 486 | 17 EYLÜL 🔥
Giriş
    1272 Mesaj
    Daha durun enflasyon başlamadı. Sadece piyasaya gülücük verdiler. Ne demiştik brent ve altın belirli düzeye gelmeden hepsi hikaye. Piyasanın gazını alma. Boşuna mı varlık alımları devam ediyor. Sedat peker gibi çok ileri hamleleri görüyoruz ki yazıyoruz. Brent ve altında çok ciddi yukarı yönlü ataklar ve seviyeler gelmeden piyasa soğutalamaz. Söz namus. Ytd.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ben sero -- 17 Haziran 2021; 0:13:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    417 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Ben mi yaniliyorum, az once daha forumda gordum, yetkili bir kimse Almanya da sirasi gelmeden asi oldugu icin gorevden azledilmiş. Turkiyede boyle bir sey olmasinin mumkunati yok.

O ulkelere kolay kolay bir sey olmaz bu benim gorusum. Zamaninda da Holanda dogalgaz bulup Baltikta, Kaliformiya Sendromu misali altina hucum ettigi gibi, Holanda hastalagina yakalanmisti 1 nesli tembellikten kirildi oradan kalkip bugun dunya tarim devi.Bu adamlarda yerleşmis bir zihniyet var. Dunyanin en buyuk afyonu olan din tesiri bu mulletlerde yok aşmişlar, o endüljans zamanindaydi. Catir catir Almanya muhendislikte kaldigi yerden devam ediyor. Donemsel olarak yasanilan ufak tefek yolsuzluklar Berlusconi Italyasinda da vardi. Netenyahu Israilinde de vardi , Sarkozy Fransasinda da. Hepsi kaldigi yerden devam ediyor.

Alıntıları Göster

din ile yani bizim din anlayışımız ile adamları kıyaslıyamayız. Da Vinci mesela dindar adamdı. Keza almanlarda Von Braun katolik idi, Konrad Zuse Katolik idi ve bu adamlar devrimsel keşifler yaptılar. Bizdeki zihniyet yok adamlarda. katolik okulları var mesela eğitim olarak daha üst düzeyler normal alman okullarına göre.

neyse diğer konuda

o bahsettiğin harcanabilirler. göz boyamalıklar. benim bahsettiklerim federal vekiller ve bakanlar nezlinde. Span 4 milyon dolarlık evde kalıyor gay sağlık bakanı, merkel aylık 30.000 euro kazanıyor. ama artık Almanya'da ortalama maaşlar 12 13 euro civarına indi. 2015 yılının da altına düştü!

yani ekonomik olarak 5 yıl ileri gittiğinde bir nevi geri gitmiş oluyorsun.

şöyle anlatayım:

2012 yılında Tussenkrup'a kaynakçı giren birisi şu anda 5000 euro bürüt alırken

2015 yılında Tussenkrup'ta işe başlayan başka bir kaynakçı 3800 euro alıyor bugün.

Yarın aynı işe sen başvur bu sefer sen 3500 alacaksın. yani yıllar arasında maaş artışı düşüşü inanılmaz.

birde 1995 yılında tussenkurpa giren kaynakçı 3500 mark alıyordu ama düsseldofrta 3 odalı daire kirası 400 mark idi.

umarım demek istediğimi anlamışsındır.

çünkü bana bunları anlatan kişi , tanıdığım bir abinin emekli olmuş babası.

o yüzden bende bir an önce b2 alıp kapağı bir firmaya atıp kervanımı güdmek istiyorum. yoksa yıllar geçtikçe inanılmaz şekilde maaşlar yerinde saymaya başladı. 2017 de geldim yazılımcı ortalama maaşı 50.000 euro idi, dün job center kurs ilanında gördüm "almanya da ortalama maaş miktarı 2020 de 49.7** euro" şeklinde. 3 yıldır maaşar yerinde mi sayar? ama enflasyon? ilk geldiğimde elektrik faturamı şirket 70 euro kesiyordu. 1 sene geçti 90 euro olur ve bu sene ile birlikte 112 euro. %30 zam gelmiş elektriğe ama nasılsa enflasyon Almanya'da %2 deniliyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dellialli -- 17 Haziran 2021; 0:20:47 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    619 Mesaj

Altın yine düşüyor anasını satim, daha geçen 527 liraydı. Yarın 490 falan olursa şaşırmam.

• Yüzbaşı
    417 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

oy oy dxy fırlamış altın şelale olmuş

tüh ya!

2 gün önce 500 euro için Amerikan kartından 0.82 den dolar bozdurdum! 630 dolara patladı. şimdi 0.83 ve 20 dolar zarardayım  

neyse 84 vs çıkarsa 4000 doları direkt bozdururum.

• Yüzbaşı
    483 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dellialli

tüh ya!

2 gün önce 500 euro için Amerikan kartından 0.82 den dolar bozdurdum! 630 dolara patladı. şimdi 0.83 ve 20 dolar zarardayım  

neyse 84 vs çıkarsa 4000 doları direkt bozdururum.

Alıntıları Göster

avrupa bitmiş hocam

• Yüzbaşı
    417 Mesaj

geçen hafta suni düşüen doları görüp telaşla 8.40 dan bozduran , ayrıca altında terste kalan kardeşlerimiz anlık olarak :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dellialli -- 17 Haziran 2021; 0:35:7 >
  • Yüzbaşı
    417 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

avrupa bitmiş hocam

Alıntıları Göster

3 4 sefer hariç koca sene doları 0.82 den bozdurdum. yani bu meblada 5000 dolara tekabül ediyor. 5000 doları 0.84 den bozaydım en az 400 dolar karım vardı. az mı 400 dolar?

|
    |
  • Yarbay
    2668 Mesaj
    Zalim zenginlerin iktidarı AKP, onun başı Erdoğan gitmeli.

En ufak demokrasi esintisi dövizi, enflasyonu en az %30 düşürür. En ufak demokrasi rüzgarı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kurmay Yarbay
    18517 Mesaj
    Reyiz yine fena atarlandı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    10978 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dellialli

geçen hafta suni düşüen doları görüp telaşla 8.40 dan bozduran , ayrıca altında terste kalan kardeşlerimiz anlık olarak :

Bende tam tersi tam 8.40dan alcakken enparadan ekranda kur güncellendi mesai dısı oldu almadım çıktım hop 50 55 60 diye gitti kur nato zirvesinden sonra.Pişmanım :(

|
    |
  • Yüzbaşı
    250 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Reyiz yine fena atarlandı

hahaha noldu buna eskiden atmazdi böyle şeyler

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Fırsat veriyor yine

Ytd

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ldr1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    417 Mesaj

arkadaşlar... sıkıntıya düşmeyin. Dünya'da neler var. Halimize şükür

( siyaset olarak yazmıyorum, durumlar zor olsa da beterin beteri var. şu saatte iş yaparken video geldi, halimi , sahip olduklarımı tekrar sorguladım. dert etmeyin. sağlınız varsa yine edinirsiniz)

https://www.instagram.com/reel/CPQ1CNQB0uC/

iyi geceler cümleten.

• Kurmay Yarbay
    765 Mesaj

Kesinlikle altında duruş amacım o parayı kontrol edecek zamanım vaktim ve risk iştahım yok bu yüzden dolar bazında paramı korusun yeter. Ki zaten hesaplarıma göre uzun vadede benim için dolar bazında çok ufak karlar ve TL bazında iyi bir koruma aracı olmuş. Ancak fırsat bulursam veya risk iştahım açılırsa %20 satış düşünüyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
    dark dragon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    765 Mesaj
    Şu yorumları yazıp yazıp silmeyin la sanki FBI ajanları arkadaşlar 2 dk yazıp yok oluyosunuz sileceksen niye yazıyorsun

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    765 Mesaj

Herşeyin başı sağlık hocam doğru ama biz bu ülkede sinir stres ve ağır çalışma koşulları sebebiyle zaten onu kaybediyoruz

|
    |
    Dellialli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    765 Mesaj

Altın yine Allah'ına kavuştu hocam

• Kurmay Yarbay
    765 Mesaj
    Pazartesi salı Çarşamba parçalı fon alımı yapmıştım altın doların bu hareketi ile iyiki yapmışım diyorum hatta böyle devam ederse bankada duran altın miktarını satıp farklı yatırım araçlarına geçeceğim biz bekledikçe o sürünüyor

|
    |
  • Yarbay
    9074 Mesaj

NATO görüşmesi sonucu elde var sıfır.

Ermeni soykırımı için estik gurledik konusu bile acilmasldi.sayin CB nincevabi ise ilginç "hamdolsun o konu hiç gündeme gelmedi".

Yani yine unuttuk 1 ay içinde her zaman olduğu gibi....

Bakalım Biden daha neler edecek ve biz sadece seyredeceğiz.

|
    |
  • Yarbay
    2110 Mesaj

Kaçırdık alamadık diye diye arşa çıktı Fener hissesi. 39 liradan giriş yaptım bakalım. Batarsak da yapacak bir şey yok. Bir kaç bomba transfer gelsin de eski zirvesini yakalayalım

Reklamlar
pubg mobile uc
pubg mobile uc
Webtures SEO;SEO Nedir?
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
1,031
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.