Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (2506. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
65 Misafir (1 Mobil) - 64 Masaüstü1 Mobil
5 sn
233.553
Cevap
1.152
Favori
11.693.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
65. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 25042505250625072508
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6.700'i görüyor ama öyle bir alıştık ki sanki bizi hiç ırgalamıyor gibi devam ediyoruz hayatımıza.

https://piyasa.paratic.com/doviz/dolar/

mesela 8 olsa ne olacak merak ediyorum...
    veya bunun sonu nereye kadar gidecek, onca önlem, hamle yapıldı ama bir türlü sönmedi doların ateşi.
  • Paratic kullanıcısına yanıt
    piyasa ekranları çok komik .. basit olarak teknoloji zihin kontrolü

bu ekranlar nereye baglı da doviz altın vesaire rakamları fiyatlaması oluşuyor ?

https://dovizborsa.com/

mesajları okyorum arada herkes ekonomist maşallah ..
  • Paratic kullanıcısına yanıt
    7yi geçince ses çıkmaya başlar, daha önce görülen rakamları pek umursamıyor millet
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    7.8 i gösterdiler ses çıkmadı 7 yi geçince niye ses çıksın

• Erol Mütercimler ne demişti? bu ülke 7.50 yi dayanabilir mi? dayanamaz

bu ülke ister 3 dakika ister 30 saniye doların 10 olacağını görücek demişti.

fakat oralarda kalmaz ama 7.50 de bu ülke çıpalayacaklar çıpalandığı zaman çatı çökmüş olucak geçmiş olsun.
  • 6.72 güncel olarak dolar.

• hypercubematrix H kullanıcısına yanıt
    Bu verileri Türkiye'de iki tane veri sağlayıcı firma var, yayınılar olarak onlardan satın alıyoruz.
    bankalar, aracı kurumlar, websiteleri vs herkes aynı noktadan alıyor datayı yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

7yi geçince ses çıkmaya başlar, daha önce görülen rakamları pek umursamıyor millet
    bir şeyi görmemiz ona alışmamıza yetiyor yani, aman ne olacak daha önce 6,90 gördük şimdi 6.70 olsa ne yazar deniyor sanırım :
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

7.8 i gösterdiler ses çıkmadı 7 yi geçince niye ses çıksın
    7.8i görmedi, 7.2x civarı gördü piyasalar kapalıyken pazar gecesi. zaten en çok konuşulduğu zamanlar o pazartesi ve önce ki cuma, 2sinde de yeni rekorlarını kırmıştı.
  • Kur mevduat faizini yukselt, tl mevduat faizini sifirla... kur farki esasken cok anlamli degil idi.

Simdi de ihracat yapan sirketlerin paralarini 180 gun icinde bir turk bankasina satma zorunlulugu getir. Ihracatcinin elini kolunu baglayan bir karar.

2019-2020 gibi, aciklandigi sekilde japonya ve AB faiz artisina gitsin, gorecegiz curcunayi.

• LeviGerman kullanıcısına yanıt
    En son çıkan ihracat tebliği bir garip. Sanırım politika faizine fazla dokunmadan ne yapabiliriz diye yeni yollar arıyorlar. 13 eylülde ne olacağını göreceğiz. Glp gibi saçmalıklardan ders alınıp alınmadığını göreceğiz.
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    7.8 i anlık görmüş.ben bunu 2 3 kişiden duydum. Hemde forumlarda da yazdılar. Demek ki 7.2 de bi müddet durduğu için 7.2 daha çok konuşuluyor.

• 7 i çok rahat geçeriz bu ay.Ekimde 8 leri görürüz.ytd.
  • egemena E kullanıcısına yanıt
    Acikcasi faizle enflasyon arasindaki iliski butun dunya iktisadi literaturunun tersi seklinde savunuldugunda, bunun biraz ic politik soyleme olarak kulkanildigini saniyordum (bir de bazi malum firmalari korumak icin), oysa gercekten buna inaniliyor gibi.

Bu noktadan sonra MB faizi arttirirsa ne kadar etkili olur supheliyim. Arjantin bu yonden cok olumsuz bir ornek.

Yani bir de anladigim kadariyla bir kac yildir ayak seslerini duydugumuz bu gerilemenin daha basinda sayiliriz.

• Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye ekonomisinin önünde 4 risk faktörü olduğunu belirterek, büyüme tahminlerini düşürdü.

Bu haberin ardından döviz kurları yukarı yönlü hareket etmeye başladı.

https://piyasa.paratic.com/doviz/

Daha ne kadar yukarı çıkacak artık orası kimse bilemiyor, hükümet birçok önem almasına rağmen doların ateşini söndüremedi.
    Ve açıkcası ben ülkemizdeki yatırımcıların bile dolarda pozisyon aldığını TL'ye güvenmediğini düşünüyorum.
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    Temel sıkıntı bu zaten. Arjantin - Venezüela noktasına gelmeden sıkı para politikasına geçmek lazım. Bu benim fikrim tabii ki. Tvlerde konuşan bazı ekonomistler hala güçlüyüz, faiz arttırmaya gerek yok gibisinden mesaj veriyorlar. Tl ye hala belli bir güven var bu momentumu kaybetmemek lazım. 13 eylüle daha çok var ama kur 7 nin altında nispeten sabit kalırsa gene ipe un sereceklerini, göstermelik bir artırım yapacaklarını düşünüyorum. Ytd.
  • faizler ile dolar kuru arasında ters orantılı bir ilişki var

doların çıkışını durdurmanın yolu faizi arttırmaktan geçer ki zaten 1 ay önce yüzde 28 lerdeydi tekrar o seviyeye çekecekler 10 gün içinde

burada esas önemli konu faiz arttırılarak doların düşüşü olmaz gibi sanki yani anca yükselişini durdurur gibime geliyor nedeni şuana kadar yapılmayan müdahele kalmadı tüm imkanlar kullanıldığı halde böyleyse

herkesin anlayacağı şekilde söyleyelim

sanırım fakirleşmeyi herkes kanıksayacak yani istemeden kabullenecek zengininden fakirine

ve bu ülkenin belli bir limitleri olduğunu bunun dışına asla çıkmasının mümkün olmadığını

anlayacak tahminim bu yönde
  • görmedi hocam.

• https://www.bloomberght.com/cds/turkiye-cds

kredi risk swapı 6 ları görmüş abovvv....
    CDS (Credit Default Swap) bir alacaklının, 3. bir kişiye belli bir ücret ödeyerek alacağını garantilemesidir. Yani alacaklının, borçlunun iflas riskinden kurtulmasıdır. Alacaklı, borçlunun iflas riskinden belirli bir ücret karşılığı kurtulur. Bu ücrete CDS primi denir
  • 
Sayfa: önceki 25042505250625072508
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.