Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (4481. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: victorybicer , programmer_onur , İl teber , İl teber Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 13 Misafir - 15 Masaüstü2 Mobil
5 sn
233.550
Cevap
1.152
Favori
11.693.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
67. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 44794480448144824483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: No Way Out

"O günden beri toplama bilgisayar almam zaten markalı bilgisayarda işletim sistemi ucuza geliyor"

Orjinal windows 10 keyleri 10 TL'e satılıyor ama helal olsun reis büyük oyunu bozmuşsun, bu kafayla devam
    ona bakarsan bırak 10 lirayı yıllarca bedava windowsta kullanılıyordu millet... Önemli olan bilgisayarın bozulunca tek tuşla kurulum oluyor mu yada bigisayar firman sana kurulum cd'si veriyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek_Kisilik_Muhalefet

ona bakarsan bırak 10 lirayı yıllarca bedava windowsta kullanılıyordu millet... Önemli olan bilgisayarın bozulunca tek tuşla kurulum oluyor mu yada bigisayar firman sana kurulum cd'si veriyor mu?

Alıntıları Göster
    Hee dvdye yaziyosun 10 liralık windowsu oliii

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Acı hayat yaşıyoruz malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: Colda

Hee dvdye yaziyosun 10 liralık windowsu oliii

Alıntıları Göster
    Eskiden yol üzerinde DVD olarak satıyorlardı şimdi internet üzerinden satıyorlar. Tabii windows basit sürümlerini çok ucuza satmaya başlamış

olabilir ama ben 10-12 sene önceden bahsediyorum

• Faiz arttırıldığında neden dolar düşer? Faiz arttırmak ne gibi olumsuzluklar yaratabilir? Aydınlatacak olan var mı,pek anlamam bu işlerden.

• faiz artarsa kredi çekmek zorlaşır. piyasa durur.
    tl bulmak zorlaşır. tl değerlenir yani.

ama gerekli yapısal ve siyasi değişiklik olmadan faiz artırmak da çok işe yaramaz, kendisi geçici çözümdür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atilla Yeşilada: "Ekonomi Eylülde tökezledi, Ekimde çakılacak. Merkez Bankası faiz yükseltti stres devam ederse bir miktar daha arttırabilir. Dolar endeksi tüm gelişmekte olan para birimlerine karşı değer kazanıyor. Türkiyede sene başından bu yana krediler %32 oranında arttı. Hükümetin de bütçe açıkları, yeni ekonomi programında baktıysanız sene sonunda milli gelirin 4.9una varacak. Merkez Bankasının para arzı %90 civarında.

Bu üç unsur sayesinde ekonomide suni bir toparlanma yaratıldı. Ekim ayına geldiğimizde bunların hiçbiri olmayacak. Merkez Bankası artık para basamıyor. Para arzı yavaşlatılıyor ve belki de bir süre sonra daraltmak zorunda kalınacak çünkü şunu gördük para arzını genişlettiğiniz zaman bu hem enflasyona hem de dövize yansıyor yani TL değer kaybediyor. Döviz kurunu koruyacak dövizleri de kalmadı. Merkez Bankasının rezervi hemen hemen hiç kalmadı. Bankalardan aldığı borçla yaşıyor.

Ekim ayı için bütün iş camiasından baskı geliyor lütfen vadesi gelen vergileri ve sosyal sigorta primlerini öteleyin çünkü kredilerin de vadesi geliyor biz bunları ödeyemeyeceğiz diyorlar. Devletin toplayabileceği vergiler bütçe açığını kapatmaya yetmeyecek ve gidip piyasadan borçlanmak zorunda kalacak."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elma -- 29 Eylül 2020; 18:37:33 >
  • Ayda 1000-1500 tl arası kenara ayırabiliyorum. Sizce Dolar mı, euro mu, altın mı almalıyım her ay?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arkey26 -- 29 Eylül 2020; 18:25:35 >
  • Faiz artarsa vadeli mevduatlarda faiz oranı yükseldiği için insanlar parasını tl olarak vadeli hesaba atar, faiz düşük olursa param erimesin diye gider dolar alır. Herkes hesaplarında tl yerine dolar tutarsa bu sefer dolar yükselir. Dolar bozun olayı bunun içindi.

Faiz çok fazla olursa insanlar iş kurmak yerine bu sefer parasını faize atar onu yer.

Benim bildiğim böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -OdATA- -- 29 Eylül 2020; 18:31:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkey26

Ayda 1000-1500 tl arası kenara ayırabiliyorum. Sizce Dolar mı, euro mu, altın mı almalıyım her ay?
    net altin 👌

• Meraxes kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevabınız için. Kuveyt Türk hesabım var. Onları altın alış satışı arasında 3.5 tl civarı var görünüyor. Bu konuda en iyi banka hangisi sizce? İmkanım olursa ordan hesap açtırırım.Düzeltme: Ziraat ve enpara da var ama onlar bu konuda daha kötü galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arkey26 -- 29 Eylül 2020; 18:38:46 >
  • Naganzo N kullanıcısına yanıt
    Daha birde askerlik var

• "faizleri düşürün, para pompalayın, tüketime yol açın, ""ehonomi"" uçar o zaman" şeklindeki filmin sonuna gelmiş bulunmaktayız. şark kurnazlığı ile makro ekonomiyi çözmek bu sonucu verdi. düşünün nasıl insanlar var ekonominin başında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 29 Eylül 2020; 19:50:52 >
  • Aslında en iyi çözüm İslami ekonomiye geçmek.
    Faiz sıfır yapılır.
    Tuik,Diyanete Bağlanır.
    Diyanet başkanı ekonomi bakanı yapılır.
    Enflasyon dua gücüyle düşürülür.
    Memur ve emekliye zam yerine şükür duası verilir.
    Yabancı para haramdır diye fetva çıkarılır.
    10 dolar 1 Tl olmazsa ateist olayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41F3DB120 -- 29 Eylül 2020; 18:59:19 >
  • Beyler Ankara kuyumcular odası fiyatları uçuyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

Buradan taze kuru alınır mı beyler

ben 430'dan aldım.
    Bölünmeye kadarda satmaya niyetim yok.
    ya herro ya merro..
    Ya bmw m550d alacağım ya da, el arabasına talim

• quote:

Orijinalden alıntı: vc1903

Altın falan hikaye yalnız. Taze Kuru Gıda Sanayi hisselerine bak arkadaş. Birileri sürekli yiyor malı
    % 900 Bölünme için spk'ya başvurdu firma 2 eylülde.
    O yüzden herkes bu hisseye saldırıyor.
    rüçhan elde edip daha fazla paraya satmak için.
    Kent gıda'da bölünme sonrası bir rüçhanı 3990 tl'ye kadar yükselince herkes bu işin kaymağını yemek istiyor.

Bende 430'larda iken biraz lot aldım.
    Bakalım bölünmeye kadar beklemeye devam..
  • "Dolarlan mı maaş alıyorsunuz" lafından sonra,

"Kur benim için önemli değil." diyen bir bakanımız var. Senin tuzun kuru tabi senin için önemli olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur1301 -- 29 Eylül 2020; 20:36:23 >
  • Euro son düzlükte 10 a koşuyor

• 
Sayfa: önceki 44794480448144824483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.