Şimdi Ara

🔥 Dolar 8,54 Euro 10,02 - Altın 500 | 20 TEMMUZ 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
65 Misafir (15 Mobil) - 50 Masaüstü15 Mobil
5 sn
129.839
Cevap
868
Favori
6.495.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6835
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1592
  • Ortalama Mesaj Aralığı 19 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 813
  • Favoriye Eklediklerim 876
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (4687 mesaj) MRT_ (3638 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2489 mesaj) mitokondrioglukadayi (2432 mesaj) Equris (2262 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (73811 mesaj) Mobil (44437 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (13243 mesaj) Uygulama (5165 mesaj) (141 mesaj) (1089 mesaj)
  • @
988 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 8,54 Euro 10,02 - Altın 500 | 20 TEMMUZ 🔥
Giriş
    471 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

şimdiye kadar olmadı diye olmayacak anlamına gelmez. bu borsaların yasal denetimi,yasal bir alt yapısı var mı? yok.

tek güvence borsa yöneticilerin insafı?

Alıntıları Göster

Denetim olması bir işe yarayacağı anlamına gelmez, imar bank 20 yıl önce battı yok oldu, imarbank zedeler hala para falan alamadılar. Banka batsa yok olsa alabileceğin miktar 150.000 lira, tüm hayat birikimini milyonlarını koyan biri için garip bir rakam. Denetimin güzelliğine bakın:

https://onedio.com/haber/turkiye-nin-uzun-yillar-gundeminde-kalan-imar-bankasi-nasil-batti-neler-yasandi-873021

https://www.cnnturk.com/turkiye/icisleri-bakanligindan-bir-duyuru-daha-merak-edilen-o-sorulara-yanit-verdiler

Denetim yoksa borsalara nasıl haciz falan koyabiliyorlar? Vergi kesecekleri haberleri dolaşıyor, nasıl kesecekler?

https://www.cnnturk.com/ekonomi/turkiye/turkiyede-kripto-para-piyasasina-siki-denetim-geliyor?page=1

Dünya çapında denetime sahip borsalar da var bu arada, amerikadaki coinbase gibi. amerika denetleyemediği bir şeye yol vermez ve amerikada başka borsalar da var.

İngiltere

Kripto paralar: Yasal

Kripto borsaları: Yasal, FCA kayıt şartı var

İngiltere 2020'de kripto varlıklarının varlık olduğunu onaylasa da, belirli bir kripto para birimi yasası bulunmuyor ve kripto para birimleri yasal ödeme aracı olarak kabul edilmiyor. Kripto para borsalarının ise Birleşik Krallık'ta kayıt şartı var. Firmalar, tanınmış kripto borsaları, danışmanlar, yöneticiler ve profesyoneller dahil FCA'e kayıt zorunlu.

İsviçre

Kripto para birimleri: Yasal, bazı açılardan ödeme aracı

Kripto para borsaları: Yasal, SFTA ve FINMA düzenleniyor

İsviçre'de kripto ve sanal para birimleri varlık veya emtia olarak sınıflandırılıyor. Borsalar finans kurumlarına eşdeğer kabul ediliyor. Gelir ve sermaye kazancı beyan ile vergilendiriliyor. Borsalar Finans Piyasası Denetleme Kurumu (FINMA) lisansı almak zorunda

Avrupa Birliği

Kripto paralar: Yasal, Euro üyeleri kripto paraları konusunda kısıtlanabiliyor

Kripto para borsaları: Yönetmelikler ülkeden ülkeye değişiyor. Ancak EBA, AB Komisyonu ve ECB ile uyumlu olmalı. Kripto para birimleri genel olarak Avrupa Birliği'nde yasal olarak kabul ediliyor, ancak vergilendirmesi değişiyor. Borsalar ise standart raporlama şartlarını yerine getirmek zorunda

Avustralya

Kripto paralar: Yasal, yatırım aracı

Kripto borsaları: Yasal, AUSTRAC'a kaydolma zorunlu

Kripto para birimleri, dijital para birimleri ve kripto para borsaları Avustralya'da yasal ve ülke, en liberal olanlardan. 2017'de kripto para birimlerinin yasal olduğunu ve bu nedenle Kara Para Aklamayı Önleme ve Terörle Mücadele Finansmanı Yasası'na tabi olduğunu ilan etti. Vergi de alınıyor. Kripto borsaları konusunda da 2018'de Avustralya İşlem Raporları ve Analiz Merkezi (AUSTRAC) kurallarına tabi olunması kararlaştırıldı.

Japonya

Kripto borsaları: Yasal, Finansal Hizmetler Ajansı'na kaydolmak şart

Japonya şu anda kripto para birimleri için dünyanın en ilerici düzenleyici iklimine sahip. Bitcoin ve diğer dijital para birimlerini Ödeme Hizmetleri Yasası (PSA) kapsamında yasal emtia olarak kabul ediyor. Japonya'daki kripto borsalarının kayıtlı olması ve geleneksel kara para aklamayı önleme yükümlülüklerine uyması gerekiyor.

ABD

Kripto borsaları: Yasal, düzenleme eyalete göre değişiyor

Eyalet düzeyinde yasal bir yaklaşım olmasa da, ABD federal düzeydeki kripto para mevzuatı geliştirmede ilerleme kaydediyor. ABD Hazinesi 2013'te bitcoin'i tanıdı. Ardından 2015'te Vadeli İşlemler Komisyonu CFTC bir emtia olarak tanımladı. Finansal Suçlarla İlgilenen FinCEN, kripto para birimlerini yasal kabul etmiyor. Borsalar kayıtları saklama ve Şüpheli Faaliyet Raporları (SAR) ve Döviz İşlem Raporları (CTR) hazırlamak zorunda.

Kanada

© AP PHOTO / LUDOVİC MARİN

Kripto paralar: YasalKripto borsaları: Yasal, FinTRAC'a kaydolmak gerekiyor

Kanada'da yasal ödeme aracı değil. Ancak online veya bunları kabul eden mağazalarda mal ve hizmet satın almak için kullanılabiliyor. Kara para aklama ile ilgili düzenlemesini onaylayan ve menkul kıymetler yasaları kapsamına alan ilk ülke. 2020'den itibaren tüm borsaların, Kanada Mali İşlemler ve Raporlar Analiz Merkezi'ne (FinTRAC) kaydolması ve sermaye gerekliliklerine uyması gerekiyor.

Singapur

Kripto para borsaları: Yasal, Singapur Para Otoritesine kayıt gerekli

Singapur'da kripto para borsaları ve ticareti yasal. Kripto para birimleri yasal ödeme aracı olarak kabul edilmese de, Singapur Bitcoin ve diğer kripto paraları emtia olarak değerlendiriyor ve bu nedenle Mal ve Hizmet Vergisi uyguluyor. Singapur Para Otoritesi (MAS) kripto para birimlerinin gelişmesi üzerine nötr duruş benimsedi. 2020'de MAS, bu ürünlere yatırımın riskleri konusunda uyarılarda bulundu.

https://tr.sputniknews.com/ekonomi/202104261044357344-turkiyede-kripto-para-piyasasina-siki-denetim-geliyor/

Aynen listeye bakın sadece yöneticilerin insafına kalmışlar.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/c4/40/7e/c4407e75677c397d5ae73547e935fe00.png&t=0&width=480&text=1

Kimse assetlerini borsada tutmak zorunda değil, işlem yapacağı an anlık olarak kullanabilirler. "Soğuk cüzdan" diye bir şey var, gerek bilgisayarda gerekse usb üzerinden kullanabilirsiniz, anlık olarak hiç borsaya çekmeden dahi defi üzerinden anlık al sat yapabilirsiniz. Borsa bir arayüzdür, kimse bir kuruş dahi tutmak zorunda değildir. İnsanların assetlerini borsada tutmak zorunda olduğunu düşünmek veya aldığı coini 500 yıl tutmak zorunda olduğunu düşünmek ilginçmiş bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 3 Mayıs 2021; 22:29:10 >

• Yarbay
    5176 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: M4M00D

Sitelerinde Hesaplarken tek seferlik %25 olarak gördüm ben toplam kazancı o yüzden bu şekilde yaptım. Ya ben yanlış gördüm yada sitede yanlış hesapladı

yanlış bilgi esasen her ay veriliyor. yani 100tl BES kesintisi yapılıyorsa 100TL+25TL katkı veriliyor. 12 ayda 1200tl senden kesilmiş olur. devlette 300tl ekliyor. oluyor 1500tl. tabi 3 yıldan önce çıkarsan devlet o %25 lik katkı payını vermiyor.

• Kurmay Yarbay
    761 Mesaj

Otomatik bes kullanmıyorum ama ayrıca bir bes açabilirim belki

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ozbey08 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5176 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

Denetim olması bir işe yarayacağı anlamına gelmez, imar bank 20 yıl önce battı yok oldu, imarbank zedeler hala para falan alamadılar. Banka batsa yok olsa alabileceğin miktar 150.000 lira, tüm hayat birikimini milyonlarını koyan biri için garip bir rakam. Denetimin güzelliğine bakın:

https://onedio.com/haber/turkiye-nin-uzun-yillar-gundeminde-kalan-imar-bankasi-nasil-batti-neler-yasandi-873021

https://www.cnnturk.com/turkiye/icisleri-bakanligindan-bir-duyuru-daha-merak-edilen-o-sorulara-yanit-verdiler

Denetim yoksa borsalara nasıl haciz falan koyabiliyorlar? Vergi kesecekleri haberleri dolaşıyor, nasıl kesecekler?

https://www.cnnturk.com/ekonomi/turkiye/turkiyede-kripto-para-piyasasina-siki-denetim-geliyor?page=1

Dünya çapında denetime sahip borsalar da var bu arada, amerikadaki coinbase gibi. amerika denetleyemediği bir şeye yol vermez ve amerikada başka borsalar da var.

İngiltere

Kripto borsaları: Yasal, FCA kayıt şartı var

İngiltere 2020'de kripto varlıklarının varlık olduğunu onaylasa da, belirli bir kripto para birimi yasası bulunmuyor ve kripto para birimleri yasal ödeme aracı olarak kabul edilmiyor. Kripto para borsalarının ise Birleşik Krallık'ta kayıt şartı var. Firmalar, tanınmış kripto borsaları, danışmanlar, yöneticiler ve profesyoneller dahil FCA'e kayıt zorunlu.

İsviçre

Kripto para birimleri: Yasal, bazı açılardan ödeme aracı

Kripto para borsaları: Yasal, SFTA ve FINMA düzenleniyor

İsviçre'de kripto ve sanal para birimleri varlık veya emtia olarak sınıflandırılıyor. Borsalar finans kurumlarına eşdeğer kabul ediliyor. Gelir ve sermaye kazancı beyan ile vergilendiriliyor. Borsalar Finans Piyasası Denetleme Kurumu (FINMA) lisansı almak zorunda

Avrupa Birliği

Kripto paralar: Yasal, Euro üyeleri kripto paraları konusunda kısıtlanabiliyor

Kripto para borsaları: Yönetmelikler ülkeden ülkeye değişiyor. Ancak EBA, AB Komisyonu ve ECB ile uyumlu olmalı. Kripto para birimleri genel olarak Avrupa Birliği'nde yasal olarak kabul ediliyor, ancak vergilendirmesi değişiyor. Borsalar ise standart raporlama şartlarını yerine getirmek zorunda

Avustralya

Kripto paralar: Yasal, yatırım aracı

Kripto borsaları: Yasal, AUSTRAC'a kaydolma zorunlu

Kripto para birimleri, dijital para birimleri ve kripto para borsaları Avustralya'da yasal ve ülke, en liberal olanlardan. 2017'de kripto para birimlerinin yasal olduğunu ve bu nedenle Kara Para Aklamayı Önleme ve Terörle Mücadele Finansmanı Yasası'na tabi olduğunu ilan etti. Vergi de alınıyor. Kripto borsaları konusunda da 2018'de Avustralya İşlem Raporları ve Analiz Merkezi (AUSTRAC) kurallarına tabi olunması kararlaştırıldı.

Japonya

Kripto borsaları: Yasal, Finansal Hizmetler Ajansı'na kaydolmak şart

Japonya şu anda kripto para birimleri için dünyanın en ilerici düzenleyici iklimine sahip. Bitcoin ve diğer dijital para birimlerini Ödeme Hizmetleri Yasası (PSA) kapsamında yasal emtia olarak kabul ediyor. Japonya'daki kripto borsalarının kayıtlı olması ve geleneksel kara para aklamayı önleme yükümlülüklerine uyması gerekiyor.

ABD

Kripto borsaları: Yasal, düzenleme eyalete göre değişiyor

Eyalet düzeyinde yasal bir yaklaşım olmasa da, ABD federal düzeydeki kripto para mevzuatı geliştirmede ilerleme kaydediyor. ABD Hazinesi 2013'te bitcoin'i tanıdı. Ardından 2015'te Vadeli İşlemler Komisyonu CFTC bir emtia olarak tanımladı. Finansal Suçlarla İlgilenen FinCEN, kripto para birimlerini yasal kabul etmiyor. Borsalar kayıtları saklama ve Şüpheli Faaliyet Raporları (SAR) ve Döviz İşlem Raporları (CTR) hazırlamak zorunda.

Kanada

© AP PHOTO / LUDOVİC MARİN

Kripto paralar: YasalKripto borsaları: Yasal, FinTRAC'a kaydolmak gerekiyor

Kanada'da yasal ödeme aracı değil. Ancak online veya bunları kabul eden mağazalarda mal ve hizmet satın almak için kullanılabiliyor. Kara para aklama ile ilgili düzenlemesini onaylayan ve menkul kıymetler yasaları kapsamına alan ilk ülke. 2020'den itibaren tüm borsaların, Kanada Mali İşlemler ve Raporlar Analiz Merkezi'ne (FinTRAC) kaydolması ve sermaye gerekliliklerine uyması gerekiyor.

Singapur

Kripto para borsaları: Yasal, Singapur Para Otoritesine kayıt gerekli

Singapur'da kripto para borsaları ve ticareti yasal. Kripto para birimleri yasal ödeme aracı olarak kabul edilmese de, Singapur Bitcoin ve diğer kripto paraları emtia olarak değerlendiriyor ve bu nedenle Mal ve Hizmet Vergisi uyguluyor. Singapur Para Otoritesi (MAS) kripto para birimlerinin gelişmesi üzerine nötr duruş benimsedi. 2020'de MAS, bu ürünlere yatırımın riskleri konusunda uyarılarda bulundu.

https://tr.sputniknews.com/ekonomi/202104261044357344-turkiyede-kripto-para-piyasasina-siki-denetim-geliyor/

Aynen listeye bakın sadece yöneticilerin insafına kalmışlar.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/c4/40/7e/c4407e75677c397d5ae73547e935fe00.png&t=0&width=480&text=1

Kimse assetlerini borsada tutmak zorunda değil, işlem yapacağı an anlık olarak kullanabilirler. "Soğuk cüzdan" diye bir şey var, gerek bilgisayarda gerekse usb üzerinden kullanabilirsiniz, anlık olarak hiç borsaya çekmeden dahi defi üzerinden anlık al sat yapabilirsiniz. Borsa bir arayüzdür, kimse bir kuruş dahi tutmak zorunda değildir. İnsanların assetlerini borsada tutmak zorunda olduğunu düşünmek veya aldığı coini 500 yıl tutmak zorunda olduğunu düşünmek ilginçmiş bu arada.

Alıntıları Göster

one minute.

1990 ve 2002 yıllarında bankacılık denetleme kurumu yoktu. o yıllarda bankalar şuanki kripto para borsaları gibiydi,önüne gelen istediği gibi banka kurabiliyordu. hatta 1990 larda bankerler bile vardı. yani bugünki anlamda bir bankacılık denetimi ve yasal altyapısı yoktu. işte bu banka batışları yüzünden devlet çok ciddi tedbirler aldı,bu tedbirler sayesinde 21 yıldır hiç bir banka batmıyor.

• Yüzbaşı
    471 Mesaj

bddk 99 yılında kuruluyor

imar bankası 2001' de batıyor ve mahkeme kararı ile 2007' de iflas ediyor

Ben demiyorum, internet diyor  

|
    |
  • Yüzbaşı
    559 Mesaj
    Halkbank davası ne oldu bugün açıklanacaktı sayın yargıç ve juri üyeleri kararı. Elli kez sordum cevap veren yok kafam bozuluyor bakın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    5176 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

bddk 99 yılında kuruluyor

imar bankası 2001' de batıyor ve mahkeme kararı ile 2007' de iflas ediyor

Ben demiyorum, internet diyor  

bddk nın 1999 yılında kurulmuş olması bir anlam ifade etmiyor. kağıt üzerinde o tarihte kurulmuştur ama denetim yapmadığı ortada o yıllarda yapmış olsa.

o bankalar batmazdı.

o devirde de parasını bu bankalara kaptıranlar yine aç gözlülük yapanlar olmuştur. çünkü öteki bankalar %40-50 faiz verirken bu imar bankası reklamlarda %70 a varan faizden bahsediyordu.

şimdi de insanlar aç gözlülük edip çok kısa zamanda paralarını 2 ye katlama derdine düşüp kripto para alıyor. işte bu aç gözlülük yüzünden hep tokatlanıyorsunuz.

• Yarbay
    5176 Mesaj

birileri çıkıp diyorki kripto paralar 10 yıldır var ve her zaman birileri bu balon bir gün patlayacak diyor ama patlamıyor.

lakin bilmediğiniz şey şu o kötü örnek olarak verdiğiniz imar bankası da 15 yıl boyunca dolara,Mark a ve TL vadeli mevduata en yüksek faizi veren bankaydı. o tarinlerde imar bankasına para yatıranlara deseydimki bakın bu iş bir yerde patlar altında kalırsınız. o tarihlerde insanların vereceği tepki aynen şöyle olurdu.

Yıllardır batmayan banka batacak ha,milyonlarca müşterisi olan banka batacak ha falan derlerdi.

|
    |
  • Yüzbaşı
    848 Mesaj
    Arkadaşlar annem üzerine bir bes yapmıştım 2016 başlangıcı. Benim birikimim direk. 5 yıl kaldı sizce oradaki aylık ödeme miktarını iyice arttırıp altın döviz fonuna bağlasam mı. Çünkü 5 yıl sonunda kesintisiz tüm parayı alacağım. Yoksa ne verirse versin bes e çok para bağlamaya değmez mi dersiniz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    272 Mesaj

BES' de %25 devlet katkisi alabilmek icin en az 10 yil birikim yapmis olmak ve 56 yaşında büyük olmak gerekli...

Ayrica konu ile alakasiz ama otomatik katilim fonlari BES olarak gecmiyor, eurobond fln seçemiyosunuz kendi belirledikleri uyduruk fonlar var ve işe yaramaz...

|
    |
  • Yarbay
    5330 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

39 milyar dolar işlem hacmi olan binance puf olacaksa yapacak bir şey yok, her türlü bist'den iyidir.

Binance puf olmaz belki ama bastığın coin yalan olursa ? Kriptoya iyi yada kötü demiyorum risk tamamen kullanıcıya ait batanda var çıkanda ama bist le kıyaslamak çok doğru değil. Gerçektende yarın sabah coinlerde hesabın boş olmayacağının garantisi varmı ? Bist te manipüle edilmemiş balon şirkete basmadığınız sürece sıkıntı yok. Özetle herkes kendi kazandığı plarformu seviyor aslında ben bist'ten 1 ayda gayet güzel paralar kazandım ben bist ile sağlamcıyım  

|
    |
  • Yüzbaşı
    471 Mesaj
    quote:

bddk nın 1999 yılında kurulmuş olması bir anlam ifade etmiyor. kağıt üzerinde o tarihte kurulmuştur ama denetim yapmadığı ortada o yıllarda yapmış olsa.

o bankalar batmazdı.

o devirde de parasını bu bankalara kaptıranlar yine aç gözlülük yapanlar olmuştur. çünkü öteki bankalar %40-50 faiz verirken bu imar bankası reklamlarda %70 a varan faizden bahsediyordu.

şimdi de insanlar aç gözlülük edip çok kısa zamanda paralarını 2 ye katlama derdine düşüp kripto para alıyor. işte bu aç gözlülük yüzünden hep tokatlanıyorsunuz.

Alıntıları Göster

Aynen ya kurulmuş ama işte yapmamışlar, çevir kazı yanmasın

Halk Bankası anlık olarak nelerle suçlanıyor :

Banka nelerle suçlanıyor?

New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi'nde geçen yıl Ekim ayında Halkbank aleyhine açılan davada şu suçlamalar yer alıyor:

• ABD'yi dolandırmak amacıyla komplo kurmak,
    • Uluslararası Acil Ekonomik Güç Yasası'nı İran'a para transferleri yaparak ihlal etmek için komplo kurmak,
    • ABD bankalarını dolandırmak,
    • ABD bankacılık ve finans sistemini dolandırmak amacıyla komplo kurmak, kara para aklamak, kara para aklamak amacıyla komplo kurmak.'

Denetim bunları da atlamış sanırım, olur öyle şeyler takılmamak lazım.

Ha ben bu arada 10x yaptım. Anaparamı ve çok büyük miktarda karı çektim, fena tokatladılar. Keşke ben de yılda %25 kazandığımı sanıp aslında -%15 kaybetsem, bir türlü başaramıyorum. Böyle büyük başarıları herkes yapamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 3 Mayıs 2021; 23:38:54 >

• Teğmen
    144 Mesaj

ArkadaşlarSelamlar,

6 Mayıs Faiz beklentiniz nedir acaba, yükselirmi, sabit mi kalır,yada düşer mi sizce ?

|
    |
  • Yarbay
    5176 Mesaj

10x kazandığını zannedipte gelecekte bir gün tüm parasını kaybedecekler olacak.

herkes 10x kazanıyorsa kaybeden kim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 4 Mayıs 2021; 0:13:54 >
    |
    |
    Redeemertr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1395 Mesaj
    bilgilendirme: halkbank davasının duruşmalarının başlayabilmesi için, öncelikle halkbank avukatlarının itiraz ettiği konunun açıklığa kavuşması gerekiyor. halkbankçılar diyor ki," abd mahkemesi bizi yargılayamaz" , karar verecek olan yine abd hukukçuları. belli bir tarhi vermediler sanırım ama yakın zamanda açıklanır diye tahmin ediyorum. kararın yüksek olasılık ile halkbank aleyhine olacağını hukukçuların çoğunluğu düşünüyor. kısaca, halkbank'ın abd 'de yargılanmasında bir engel yoktur vb. benzeri karar verildiği anda, yaptırım delme, dolandırıcılık vb. iddiasındaki normal halkbank davası için tarih açıklarlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teğmen
    225 Mesaj
    quote:

10x kazandığını zannedipte gelecekte bir gün tüm parasını kaybedecekler olacak.

herkes 10x kazanıyorsa kaybeden kim?

ee borsada da böyle değil mi

• Yüzbaşı
    963 Mesaj

Geçen sene turizm hisseleri 30x yapmış. Bunlar 30x yaptıysa kaybeden kim?

|
    |
  • Yarbay
    5176 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ageofempiresköylüsü

ee borsada da böyle değil mi

Alıntıları Göster

kısmen,ama tam olarak da değil. çünkü borsadaki şirketler bir değer üretiyor. şirket karı artınca hisse fiyatı da artıyor. borsada hisse alarak bir şirkete küçük çaplı ortak oluyorsun. bu şirket yüksek kar elde ederse temettü olarak dağıtabiliyor. dağıtmazsa bunu yeni yatırımlar için harcıyor ve şirketi büyütüyor,şirket büyüyünce hisse fiyatı da artıyor.

yani sen borsada bir şirketin hissesini alınca karına da zararına da ortak oluyorsun. Ama kripto para alınca bir şeye ortak olmuyorsun sadece dijital bir para alıyorsun. çoğu coin bir değer bile üretmiyor.

bir değer üreten coninler de var mesela etherium gibi. bu blokchain zinciri üzerinde işlem gören iyi projeler var. işte zaten bu tür coinler hayatta kalacak geriye kalan coinlerin %90 ı çöp olup gidecek. bunu ben söylemiyorum prof. Özgür Demirtaş hoca söylüyor.

|
    |

• Yarbay
    5176 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: -KRONOS-

Geçen sene turizm hisseleri 30x yapmış. Bunlar 30x yaptıysa kaybeden kim?

cevabı apçak belli o şirketlerin hisselerini kim zirvelerdeyken satın almışsa onlar.

mesela benim elimde xcd şirketi hissesi var ve fiyatı 10tl. bu hisse 20tl olduğunda 20tl den kimler çıkış yapıp kimler satın alırsa işte kaybedener hisseyi 20 tl den zirveden satın alanlardır. sonra 20tl lik hisse tekrar 10tl ye düşer . ne olur 20tl den alan adam %50 para kaybeder.

• Yarbay
    5093 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

bilgilendirme: halkbank davasının duruşmalarının başlayabilmesi için, öncelikle halkbank avukatlarının itiraz ettiği konunun açıklığa kavuşması gerekiyor. halkbankçılar diyor ki," abd mahkemesi bizi yargılayamaz" , karar verecek olan yine abd hukukçuları. belli bir tarhi vermediler sanırım ama yakın zamanda açıklanır diye tahmin ediyorum. kararın yüksek olasılık ile halkbank aleyhine olacağını hukukçuların çoğunluğu düşünüyor. kısaca, halkbank'ın abd 'de yargılanmasında bir engel yoktur vb. benzeri karar verildiği anda, yaptırım delme, dolandırıcılık vb. iddiasındaki normal halkbank davası için tarih açıklarlar.

And mahkemesi onlari yargilar cunku abdnin koydugu ambargoyu delmislerdi 

|
    |

Reklamlar
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Webtures SEO;SEO Nedir?
eksikgedik.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
2,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.