Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (6086. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Erzurum lu , ggreyhame , Ellemon Daha Az
3 Kayıtlı Üye ve 32 Misafir (4 Mobil) - 31 Masaüstü4 Mobil2 Android
5 sn
233.607
Cevap
1.153
Favori
11.696.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
4. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 60846085608660876088
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kısa, orta ve uzun vade için ayrı ayrı olmak üzere 3 ayrı sepet yapmak isteseniz içine neler koyardınız ve yüzdeleri ne olurdu?

Olası yatırım enstrümanları;

Altın

Gümüş

Dolar

Euro

Sterlin

Tahvil

Faiz

Coin

Hisse Senedi

Fon

...

Cevaplar için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: NEWMAN2007

Kısa, orta ve uzun vade için ayrı ayrı olmak üzere 3 ayrı sepet yapmak isteseniz içine neler koyardınız ve yüzdeleri ne olurdu?

Olası yatırım enstrümanları;

Altın

Gümüş

Dolar

Euro

Sterlin

Tahvil

Faiz

Coin

Hisse Senedi

Fon

...

Cevaplar için teşekkürler.

Kısa Vadeli ( 3 Ay)

%80 Altın

%10 Coin (Ethereum)

%5 Fon

%5 Euro

Orta Vadeli (6 Ay)

%50 Altın

%25 Fon

%20 Coin (Ethereum, Cake, BTC)

%5 Euro

Uzun Vadeli (12 Ay)

%40 Altın

%20 Euro

%20 Dolar

% 20 Coin (BNB, Ethereum, Cake, BTC)

• Istırırım ben elon muskı valla yalar yutarım.🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 8 Mayıs 2021; 1:38:46 >
  • Gençler size güveniyoruz.

Gençler size güveniyoruz.

Gençler size güveniyoruz.

Gençler bu ülkede i paranız yoksa asla, asla, asla rahat edemiyorsunuz. Hep muhtaçsınız. Hep hükmedilensiniz. Hep ezilensiniz.

Ama para varsa, istediğiniz silahla istediğinizi öldürürsünüz. İstediğiniz kadınla istediğinizi yaparsınız. İstediğiniz her şey olur.

Gençler bu ülkede üç kuruşluk menfaate onurunu, gururunu satan çok insan bulursunuz. Çünkü para tek gerçek.

Gençler bu ülkede parası olmadığı için eziyet gören, hor görülen çok insan bulursunuz. Çünkü para tek gerçek.

Gençler bu millet Doğu milleti. Bu millet maddiyatçı bir millet. Bu milletin içinde huzur sadece para ile olur.

Gençler dünya 40 yıldır bolluk içinde. Bir tek sizler bundan faydalandırılmadınız. Bir tek sizler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erzurum lu E kullanıcısına yanıt

3 aylık dönemde altının yükseleceğini 12 ay içerisinde ise düşeceğini veya daha az yükseleceğini öngörüyorsunuz. Mesela hangi seviyelere gelebilir sizce?

Fiziksel altın mı yoksa bankalardan satılan gr. şeklinde hesap mı yapmak daha mantıklı olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sinirli ve Süratli

Abowwww vurguna bak.

Yol yapıdııı !

Çalıyor ama çalışıyor ?

...

Bu millete az bile! Bu millet hakkındaki son düşüncem, Osmanlı'nın son zamanlarında, ve devamında Kurtuluş Savaşında ne kadar eğitimli, aydın Osmanlı vatandaşı varsa hepsi cephelere koşmuş, şehit olmuşlar. En kaliteli kesimin soyu kırılmış, ne kadar yavşak, vatan haini, at hırsızı vs. varsa bunlar hep savaşlardan kaçmış, bunların soyu devam etmiş. Dedesi Kubilay'ın kafasını kör testere ile kesen bu güruhlar, ülkeyi ele geçirmiş. Bunlar için hırsızlık, yavşaklık, göt yalama, güce tapma normal şeyler, atalarımız ne yazık ki bu şerefsizler, şeytanlar ve geride kalan dilsiz şeytanlar için şehit olmuşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, Bitcoin' i değer koruma aracı olarak tanıdığını ama Bitcoin yatırımcılarını korumaya yönelik de adımlar atılması gerektiğini söyledi.  

https://www.nasdaq.com/articles/sec-chairman%3A-bitcoin-is-store-of-value-but-needs-greater-investor-protection-2021-05-07

Hala Amerika çıkarlarına ve sistemine zarar verdiğine dair açıklama yapmıyorlar. Şaşırıyorum. Ve tabi faydasız ve zararlı olduğuna dair.

Bu arada Elon'a galiba artık dur diyecekler

"“We need to update and freshen our rules to ensure that, while retail investors and any individual has First Amendment rights to speak and so forth, that they’re not misleading the public, they’re not manipulating the public, manipulating the markets,” he said."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SECourses -- 8 Mayıs 2021; 3:40:52 >
  • Çin demir çelikte hamle yaptı. Esasen bu hamle şunu gösteriyor.

1970 lerden beri sadece üretip ihraç etme üzerine kurulu politika çöküyor. Devamlı baskılanmış zincir vurulmuş bir para birimi ile buraya kadar. Çin ucuz ama kopyadan 2. Aşama olan ucuz ama kaliteliye geçmiştir. Yani iç pazarda rekabet dahada önemli olmuştur. İç pazarda ki rekabet ağbabalara karşı. Mesela volvoyu almaları bu stratejik hamlenin ufak bir ayağı. Yani diyor ki tr gibi hammade çıkarıp 1 birime satıp 5 birime işlenmiş ürünü almayacam. Kendim üretecem kendim işleyecem. Mao ağanın politikaları nihayet bulmuştur.

Bundan sonra abd ile ticaret savaşlarında

Daha değerli yuan görmemiz çok olası
    Artan iç talep ile büyüme artacak
    Globalde artık sadece üretim değil tüketim üssüde olmuştur.
    Emtia fiyatları bu saatten sonra artmaya devam edecek

Bizi ilgilendiren en büyük ayak ise enflasyon korkunç yükselecek olması. Bir dünya abd tahvili elinde bulunduran çin bu ticaret savaşında doların değerlenmesine katkısı yatsınamaz. Para basan abd paraları çinde görüyordu çünkü. Abd para basıyor çin alıyor. Çok çok enteresan bir savaş. 2008 den beri abd enflasyonu niye artmıyor zannediyordunuz. Dile kolay 13 senedir birileri resmen global ticaretin içine etti. Belki inanmayacaksınız ama bitcoinin çıkış amacıda bu olabilir. Yıllardır basılan dolarlar çöp hükmüne dönüşmüşse. Abd gerçekten süper güç. Bu coin projesini musk ile öyle güzel tehdite dönüştürdüler ki gerçekten bu adamlardan korkulur.

Yeni dünya düzeni dedikleri düşmanı hiç bilmediği yerden mağlub et anlayışı. Açın bakın son zamanlarda ki haberlere hep abd li borsa ve kurumlar bu coine sahip çıkıyor. Zamanında trump çıkıp çine ve almanyaya iç tüketimi arttırın bu kadar cari fazla size dert olur derken sanırım bunu kastetmiş. Evet çin gayriresmi olarak yuanın develüe işini durdurmuştur. Bu saatten sonra çinde çok ciddi bir refah artışı görülebilir. Demir çelik hamlesi diyip geçmeyin açın dünya tarihini okuyun 1. Ve 2. harbi umumi ne yüzden çıkmış... Eee demiştim size dünyada enflasyon bu seviyede kalmaz ki imf başkanından aylar önce burda anlatmıştım. Dünyada ki üretim fazlalığı tüketim çılgınlığına dönüşüyor. Satılık ev, araba, cep telefonu, ekran kartı, en basit çip işte bu yüzden yok. Var olanında fiyatı pahalandı. Ne dediysek o. 70 ler coming.. Ecevite çemkirenler onu anlamadan bu dünyadan göçmeyecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada geçmişte omo blokçeyn teknolojisi diyerek dalga geçiyordum. Bazı aklı evveller bana teknolojisini anlatmaya çalışıyordu. Merkeziyetsiz hiç bir şey yoktur. Yukarıda anlattığım gibi birileri sahip çıkıyorsa bütün ipler onun elindedir. Meşhur Abdulkadir Geylani Hz. sözü gibi şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır. Bende diyorum merkeziyetçi olmayan paranın ve varlığının merkezi şeytandır (anglosaksonlar)

• AdRenaLime kullanıcısına yanıt
    Biliyorum hocam gördüm ay içinde inceleyeceğim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • NEWMAN2007 N kullanıcısına yanıt
    Herkesin yatırım anlayışı ve risk iştahı farklıdır. Bu örnekte en önemli nokta miktar benim için. Ama hem yüzdelik hemde tatmin edici bir miktar ile sorunuza yanıt vereyim.

100.000 TL paramız olsun.

50 bin TL yani %50 fiziksel altın
    20 Bin TL fon yatırımı %20 ( içerik size kalmış ancak ortalama 10 fon öneririm )
    20 Bin TL coin %20 ( benim gibi zamanınız kısıtlı ve sürekli takip edemeyecekseniz ağırlıklı mantıklı olabilecek ön satışları veya uzun vadeli coinleri öneririm. Ayrıca miktarın bir kısmını usdt de bekletmekte fayda var )
    5 bin TL gümüş %5 ( son dönemde beklentiler karşılanır ise önü açık gözüküyor )
    5 bin TL dolar %5

Bu örnek uzun vade için verilmiştir. Kısa vade al sat yapacaksanız mutlaka nakitiniz olmak zorunda

Yatırım tavsiyesi değildir

• Ben sero B kullanıcısına yanıt
    Doge alanlar köpek mi oluyo bu mantığa göre

• quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Bu arada geçmişte omo blokçeyn teknolojisi diyerek dalga geçiyordum. Bazı aklı evveller bana teknolojisini anlatmaya çalışıyordu. Merkeziyetsiz hiç bir şey yoktur. Yukarıda anlattığım gibi birileri sahip çıkıyorsa bütün ipler onun elindedir. Meşhur Abdulkadir Geylani Hz. sözü gibi şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır. Bende diyorum merkeziyetçi olmayan paranın ve varlığının merkezi şeytandır (anglosaksonlar)

anglosaksonlara şeytan diyorsun , daha geçen aylarda yurtdışında ( anglosaksonların ülkesinde ) nasıl oturma izni alabilirim diye konular açmıyor muydun

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥

Allah akıl fikir versin kardeşim

@M4M00D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-89183934B -- 8 Mayıs 2021; 8:57:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEWMAN2007

3 aylık dönemde altının yükseleceğini 12 ay içerisinde ise düşeceğini veya daha az yükseleceğini öngörüyorsunuz. Mesela hangi seviyelere gelebilir sizce?

Fiziksel altın mı yoksa bankalardan satılan gr. şeklinde hesap mı yapmak daha mantıklı olur?

3 Aylık dönemde ağırlığın altında olmasının sebebi Basel III beklentisidir. Fiziksel altının karşılığını bankalara zorunlu hale getirme yönünde karar alınacağı bekleniyor. Bu da altının üç aylık dönemde çok hızlı yükseleceğini gösteriyor. Altı ve oniki aylık periyotta ister istemez bir geri çekilme söz konusu olacaktır. 3 ayın akabinde ağırlık değiştirilmesi bu anlamdadır. Benim tahminim altının onsu ilk 3 ayda şu anki şartlar devam ederse 3500 doları rahatlıkla geçecektir. Sonraki dönem için projeksiyon çok zor, ancak 12 aylık periyotta 2000 doların altına düşmeyeceğini tahmin ediyorum. Sadece tahmin. Bankaların gerçekten karşılık ayıracaklarına inanmıyorum. Hatta piyasada söz gelimi altın 800 TL/Gram iken banka ben 500 liradan alıyorum. İster sat ister satma diyebilir mi, diyebilir çünkü burası Türkiye. Yani birikimlerimizin üstüne yatabilirler. Saklaması sıkıntı olmayacaksa kesinlikle fiziki alımdan yanayım. Külçe olarak alınırsa işçilik ücreti de vermezsiniz.

Kişisel fikrimi söyledim yatırım tavsiyesi değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: SECourses

Hala Amerika çıkarlarına ve sistemine zarar verdiğine dair açıklama yapmıyorlar. Şaşırıyorum. Ve tabi faydasız ve zararlı olduğuna dair.

Bu arada Elon'a galiba artık dur diyecekler

"“We need to update and freshen our rules to ensure that, while retail investors and any individual has First Amendment rights to speak and so forth, that they’re not misleading the public, they’re not manipulating the public, manipulating the markets,” he said."

Alıntıları Göster

Öyle bir açıklama yapmıyorlarsa demek ki öyle bir şey yok demektir 🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 

• Ne zaman kripto para işini araştırayım, işin içine girip bir deneyeyim desem şikayetvar'a bakıyorum, şikayetleri görünce, olumsuz yorumları görünce vazgeçiyorum. Bir miktar param var haziran sonuna kadar biraz değerlendirebilirsem, 3-5 üzerine eklersem çok güzel olacak ama bir türlü adım atamadım. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

Ne zaman kripto para işini araştırayım, işin içine girip bir deneyeyim desem şikayetvar'a bakıyorum, şikayetleri görünce, olumsuz yorumları görünce vazgeçiyorum. Bir miktar param var haziran sonuna kadar biraz değerlendirebilirsem, 3-5 üzerine eklersem çok güzel olacak ama bir türlü adım atamadım. :)

Hocam ben de gsm operatörü alayım diyorum ama ne zaman şikayetvar' a baksam, hepsi hakkında şikayet var. Telefonsuz kaldım, telegraf ve duman ile haberleşiyorum, vahşi batıyı yaşıyorum resmen 🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 

• yok ööölee beleş geçmek. geçiş garantisini de sen verdin ya ey vatandaş.

"Ramazan Bayramı'nda köprü ve otoyollar ücretsiz; yap-işlet-devret projeleri hariç!"

https://t24.com.tr/haber/ramazan-bayrami-nda-kopru-ve-otoyollar-ucretsiz-yap-islet-devret-projeleri-haric,951199

• elon musk olayına farklı bir açıdan bakmak isterseniz, nasa'nın artık yapılmayan uzay gezilerini, space x 'in sürekli uzaya gidiş-gelişlerini, geliştirilmeye çalışılan , iniş yaptığı gibi kalkış da yapabilme yeteneğini vb. inceleyin. gezegenin uzay işleri neredeyse komple elon'a devredildi.

• Uluslararası Finans Enstitüsü: TL'nin dolar karşısında 'adil değerini' 9,50 olarak değiştiriyoruz 🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥

https://tr.euronews.com/2021/05/03/uluslararas-finans-enstitusu-tl-nin-dolar-kars-s-nda-adil-degerini-9-50-olarak-degistiriyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 8 Mayıs 2021; 12:44:49 >
  • 
Sayfa: önceki 60846085608660876088
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.