Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5642. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
24 Misafir - 24 Masaüstü
5 sn
235.373
Cevap
1.165
Favori
11.780.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56405641564256435644
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xmxksk

Bize danışmadan kafasına göre faiz arttırdı diyo galiba  

Alıntıları Göster

Dolar artınca yükü hafifliyor sanki memleketin. Allahım yarabbim şu adamı kaale alıp çay bile ısmarlamam, adamı devlet yetkilisi yapmışlar abuk subuk konuşuyor. Gelde delirme.

• altın hisselerimiz kan oldu tayfunnnnn

kalbime ağrılar girmeye başladı

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Kuzenlerin ne diyor bu ise hani her ulkede yasayan 1 kuzenin var ya birlesmis milletler gibi cagri yapilfi mi ?

Alıntıları Göster

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• 100k girecektim vazgeçtim 50k 7,97 den girdim.Kalan 50'yi de daha düşerse alırım, düşmez yükselişe doğru ilerlerse altın yada gümüş giricem.Borsa'da şuan alım fırsatı veriyor ama ondan hiç çakmıyorum.

• Arkadaşlar borsa gümledi iki kez durdurulmuş facia yaşanıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TARİHE NOT DÜŞSÜN !

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥
  • Ons belliki çoğumuzu şaşırtıyor. Buraya yazıyorum. İddadan ziyade bir öngörü. Nasıl tr de devalüasyon olması gerekiyor ise düzeltme için cari açık için globalde düzeltme ons ile gelecek. Ama çok enteresan bir şekilde coinlere kaydırdılar ilgiyi. Eğer abd de enflasyon artacak ise ilk başta coinler çok sert düzeltme içine girmesi gerekir . ama ondan önce emtialar özellikle petrol ve altın artmalı. Bunun başka yolu yok. 60 dolar brent ile 1700 dolar ons ile bunları yaparsa abd yine sazan sarmalına girer. Olması gereken madem enflasyon artacak endişesi var ise bunun hakkı 110 120 dolar petrol ve minumum 2500 dolar onstur. Zaten yellen da böyle düşünüyor ki faizler hep sabit.

Arkadaşlar bir şeyi atlıyorsunuz veya çok kısa vadede hareket size cazip geliyor. Şu görünen konjüktürün 2 3 yıl vadesi sonunda abd de enflasyon artması çok olası. Hatta 1 2 yıl vadede olursada şaşırmayın. Bknz fed 0 0.25 te tutuyor faizleri. Yarın enflasyon çıktığında bizde faizler %50 ye kadar çıkabilir gerçekten bir değişiklik olmasa yani mevcutlar yönetirse. Ancak faizler 50 lere gitmeden önce dolar endeksi zıplar. Tcmb ise sonradan gelir. Bu 30 yıldır böyle. Yok efem götümle inatlaşayım derseniz donunuza mıçarsınız. Ytd.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C99111CD4

Bu mesaj silindi.

Ekşide biri güzel anlatmış 3. kesinti için tüm hisse senetlerin %10 düşmesi lazım.Yani 3. kesinti biraz zor, ha olursa ülkenin kilidini vurup çıkalım.

• asi_ruhx kullanıcısına yanıt

Kardeşim sakın durma, hem maddi hem manevi açıdan rahat edersin.

Hatta gidebilirseniz doğum ile vatandaşlık veren Kanada'ya ya da ABD'ye gidin, hızlıca çocuk yapıp çocuğu da kurtarın. Ben Kanada'yı tavsiye ederim, ABD sosyal devlet olmadığı için Kanada daha avantajlı.

• kumarhane alev alev yanıyor 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• zero fear kullanıcısına yanıt
    Çoğu kişi bunu düşünüyor. Ama 470 i geçer mi düşüncesi var insanlarda. Benim ortalama 450 hiç çıkasım gelmiyor açıkçası tekrar al fırsatı verir mi acaba.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ben sero B kullanıcısına yanıt

yani üstat bundan ne çıkarmalıyız. dolar yerine altın mı alınmalı?

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Türkçe'ye çevirebilecek olan var mı ?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Hükümetin, optimal pozitif reel faiz seviyesinin belirlenmesinde para politikası araçlarını rasyonel kullanmadığını ve bu nedenle de ekonomiye büyük bir mali yük getirdiğini düşündüğü Merkez Bankası başkanını değiştirmesi piyasalara meydan okumak değildir" dedi.

Benim anladığım bu işi niye faizle çözdüğü. Maliyede vergi araçlar varken sana yakıştı mı naci ağbi demiş. Adam haklı. Ama naci maliyeye yeni geldi

• Galiba şifreyi çözdüm, veya büyük resim ne derseniz!

Erdoğanın yaptığı taktik şudur , bakın damat gitti ama dolar yine yükseliyor yani benim damadımın suçu yoğ, dıj güçler yapiii..

• Ben sero B kullanıcısına yanıt
    Bende açıkçası bu yükselişi bekliyorum..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Kuzenlerin ne diyor bu ise hani her ulkede yasayan 1 kuzenin var ya birlesmis milletler gibi cagri yapilfi mi ?

Alıntıları Göster

Bu elemandaki çevre benim fabrikatör yakınımda yok. Sabancı da bile yoktur bence.

• Bir ülkenin para birimi böyle canlı skor gibi anlık takip edilir hale geldiyse zaten birçok şey artık bitmiş demektir. Kendi vatandaşı bile güvenmeyip saniye saniye dolara avroya bakıyor, döviz mevduatını artırmak için kasıyor haliyle. Sana lazım olan sıcak dövizi kim neden getirsin. Haaa Kanal İstanbul'u Katar hanedanlığına peşkeş çekip biraz pansuman yaparım diyorlarsa o başka.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C99111CD4

Bu mesaj silindi.

Şuan zaten bir felaket senaryosunun içindeyiz, olmaması için dua etmekten başka çare yok.İşin kötü tarafı tl güven kaybettikçe borsadaki çöküş daha da hızlanacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sinirli ve Süratli

Ne biliyon ermeni Rum olmadıklarını  

Genetik olarak Anadolu`nun %70 kismi ermeni, yunan yani rumdur.

• Kurun artmasının asıl sebebi ayın 18 inde faiz arttıran merkez bankası başkanının ayın 19 unun gecesinde görevden alınmasıdır. Hükümet kur artışını İstanbul sözleşmesine bağlamak için 2 sini aynı gece duyurdu

• 
Sayfa: önceki 56405641564256435644
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.