Şimdi Ara

Dolar 8.5 lira iken yapılan zamlar 7.7 lira iken neden düşmüyor? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
3
Favori
25.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
502 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birçok mağaza ve site indirim adı altında kampanya yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akp oy atanlar şimdi nasıl ağlıyorlar  

• distribütor firmasınız dolar 8.3tl üzerinden 6 aylık ihtiyacınızı karşılayacak kadar amd 5xxx serisi işlemci ve nividia 3xxx serisi kart aldınız. Döviz düşşe bile ucuza satar mısınız. Kurun düşmesi de yükselmesi de bu noktada avantaj sağlamaz. dediğiniz mantıkla yürümüyor o işler. lakin benim zoruma giden bugün en ucuz rtx 3070 in bile en yüksek kur üzerinden kdvsini düşüp hesapladığınızda 720 dolar civarından satılmasıdır. Bu fırsatçılıktır. Hainliklir.

• Normal şartlarda işleyiş, aldığı ürünün o anki kuruna göre zam yapılır, kur düştüğü zaman yeni ürün alınana kadar eski aldığı kurdan ürün satılır. Bazı yüzsüzler daha ucuz kurdan aldığı halde,yaptığı zammı indirmez. Bunun adına esnaflık denıyor işte..

• Dolar 7.9 TL'den iken baktığım external hdd 5TB 2.5" 799 TL idi. Şimdi bakıyorum 999 TL hadi Trendyol indirimi kullansam 100 TL kupon mupon, yani durum ortada...

• Atını Öpen Kovboy A kullanıcısına yanıt

90 yılların sonlarıyla, 2000'li yılların başlarını özlüyorum. Fiyat Listeleri bile dolarla çıkardı. Bizde cebimize dolarımızı koyar giderdik, O zamanlarda OEMci tabir ettiğimiz firmalar Kur çakallığı yaparlardı. (Serbest piyasa kuruna, şimdi para birimimizle 10~20 kuruş ekleme yaparlardı.) Hiç olmazsa 7.9 TL kur'un olduğu zaman baktığım 799 TL'lik ürünü, 999 TL.'yi görmek zorunda kalmazdık.

• emrahcey E kullanıcısına yanıt

Kadıköy Yazıcıoğlu listesi mi?

• Rindaman kullanıcısına yanıt

Evet Kadıköy Yazıcıoğlu olsun, Mecidiyeköy piyasası olsun.

• emrahcey E kullanıcısına yanıt

Ben hem Mecidiyeköy hem de Kadıköy'de epey vakit geçirdim.

Mecidiyeköy'de Babacan PC falan vardı, son hedef bilgisayar vs. Bazı depolar da oralardaydı.

Kadıköy zaten çok nostaljik transdata, gold, mavi vs.. Yazıcıoğlunun içi dördüncü katlara kadar bilgisayarcı ve korsan CD satıcısı doluydu.

Neydi o, bir cd yazıcı çıkıyordu taa 549 dolar Yamaha.

X-Com oyunu çıkmıştı, AOE 2 çıkmıştı Titanic filmi çıkmıştı korsan kaynıyordu. 1999 - 2000

• Doların fiyatı düştüğünde satıcı diyor ki "Ben bunu yüksek halinden aldım, dolayısıyla yüksek halinden satmalıyım.". Fakat fiyat arttığında "Ben bunu düşük halinden aldım ama neden yüksek halinden satmayayım ki?" diyor.

• Ticaret Bakanligina sikayet edin.

• çünkü doların tekrar yükseleceğini biliyorlar. dolar düştüğünde bunu bilenler kazandığını kazandı. zenginler zengin oldu

• Yag niye 62 lira ya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çünkü ahlaksİzlik karakterimiz haline gelmiş bazılarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cafzafer2 -- 12 Kasım 2020; 14:31:24 >
  • ben bunu üye olduğum bütün yerlerde yazdım dolar kuru vergiler böyle diyenlere cevap vererekten!ve ne kadar haklı olduğumu görüyorum..ne oldu telefon bilgisayar fiyatları dolara bağlıysa neden düşmüyor peki?diye sorduklarımdan da daha henüz cevap alamadım,çünkü hepsi reis lerine toz kondurtmayan cahiller!!

• Arkadaşlar mantıklı yönetilen hiç bir firma dolar kurunun o günkü karşılığını hesaplayıp malları satmaz. Doların 1 günde 50-60 kuruş arttığı ülkede satıcı kendisini koruyabilmek adına güncel dolar kurunun üzerinde fiyatlama yapar. Böylelikle olası ani TL değer kayıplarına karşı kendini korumaya alır. Tabi ki olan biz tüketicilere olur ve yüksek fiyatlar ile karşılaşırız. Oynak olan döviz kuru nedeniyle firmalar ülke ekonomisine güvenmediği için fiyatları yüksek döviz kuruna göre endekslemiş durumda. Ayrıca firma dolar yüksekken ürün aldıysa stoklarını eritene kadar fiyatını düşürmek istememesi çok normal. Dolar 8 in üstündeyken mal almış bir şirket, dolar 8 in altına inince stoklarını zarar etmek istemediğinden dolayı eski fiyatına satmak isteyecektir. İlerleyen dönemlerde bu olumlu hava devam ederse fiyat düşüşlerini o zaman görebiliriz. Bence bu ocak ayından önce olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssdestroyer -- 12 Kasım 2020; 14:56:53 >

• Çünkü malı 8.50 den almışsa indirim yapmaz.

Kurda değişim tüketiciye hemen yansımaz

Mb faiz indirimi ile 7 olursa dolar 3 aya indirim başlar. Ancak enflasyonu unutmamak lazım

• Ulkede ticaret zihniyeti maalesef bu,

Bu ülkede fiyati yukselen hicbirşeyin fiyati döviz kuru yariya inse bile düsmez.

• Ülkedeki en büyük sorunlardan biri ticari ahlak yoksunluğu. Bu rezaletler hep yaşandı. Son bulacak gibi de görünmüyor. Toplumsal ahlak ticarete doğrudan yansıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPeople kullanıcısına yanıt

Nasıl bir sistemse bu her seferinde satıcının lehine işliyor. Bir gün sattıktan sonra o anki kurdan ödeme yapıyor oluyorlar, diğer gün satıcının aldığı günkü kura göre hesaplanmış oluyor. Her iki türlü de geçirilen taraf vatandaş oluyor ne yazık ki. 7.9'dan sipariş ettiğini 8.5'dan satıyorlarsa bir zahmet 8.5'dan aldıklarını da 7.9'dan satsınlar. Ama uçuk fiyatlardan alan ve bu düzeni savunanlar olduğu sürece haliyle satıcılar da geçirmeye devam edecekler.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.