Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5485. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Allforfun , samikaan Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü3 Mobil2 iOS
5 sn
235.183
Cevap
1.165
Favori
11.772.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
22. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 54835484548554865487
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Coinler Dolar a endeksli, ileride kriptolar altın ve gümüşe endeksi işlem görecek o an büyük bir finansal dönüşüm gerçekleşecek ve kağıt doların dolasimdan kalkacağı anlamı çıkıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • into007 İ kullanıcısına yanıt
    Akrabamız izmir karşıyaka halkbanktan pazarlık etmeden 18 faiz aldı.
  • Sabah biri dolar 7 olacak diyordu 8 olmaya ramak kaldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt

Kerimcem birader kendini akıllı zannediyorsun ama yazdıklarınla kendini ele veriyorsun aslında. "ha burası türkiye... tahminler yine zortladı" tarzı ifadeler kullanmışsın. Yani ülkenin ne halde olduğunu, ülkenin kaynaklarının nasıl yiyip bitirildiğinin ve dolayısıyla ekonominin nasıl kırılgan hale getirildiğinin gayet iyi farkındasın.

O yüzden bırak bu vatansever ayaklarını. Kimse yemiyor. Bu işin senin mesleğin olduğunun herkes farkında. Kurttan post, ayıdan dost, senden de vatansever olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intercityfirm1895 -- 8 Mart 2021; 17:44:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheStarBox

Faiz arttırmak dövizin artmasını önler, dışarıdan sıcak para getirir.Bizim gibi ithalata bağımlı ülkelerde döviz artışı yüksek enflasyona sebep oluyor.

Faiz kanser gibi yavaş yavaş öldürür, ani döviz artışı ise yılan zehri gibi bir anda ekonominizi felç eder.

Şu an ülke olarak geldiğimiz bu noktada hayalci davranma lüksümüz yok, ülkemiz yatırımcılar tarafından yatırıma veya sıcak para girişine değer görülmüyor, bunun siyasi ve hukuksal güvensizlik ortamı ile çok alakası var.Bu noktadan sonra merkez bankasının da elinde başka koz olmadığına göre, dövizi sabitlemek için elinde faiz den başka silah yok.

Bütün dünya 0 faiz verirken sen %18 faiz veriyorsun, gelen miktar 20-30 milyar dolar. Amerika %1 den %1.5 yapıyor, o %0.5 için sana gelen adam parasını alıp amerikaya gidiyor.İşte ülkenin dışarıdan nasıl görüldüğünün çok net bir örneği bu.Bu kadar güveniliriz işte.

Şu an bulunduğumuz noktanın sorumlusu instagram üzerinden istifa edip gitmeseydi şu an muhtemelen çok çok daha kötü bir durumda olacaktık bu arada.O arkadaşın 2 yıldır uyguladığı politikalar sonucunda şu an bulunduğumuz noktaya geldik ve şu an faiz kötü döviz şöyle diye ağlamaya hakkımız yok.

Bana kalsa devlet hiç faiz arttırmasın bu arada, dolar ile maaş alıyorum.Çalıştığım firmanın gelirleri de döviz üzerinden. Ayrıca bütün birikimim döviz üzerinde yoğunlaşmış durumda.Ama ben merkez bankası başkanı olsam, şu resimde bakıyorum, elimde faiz arttırmaktan başka seçenek yok.ytd.

Alıntıları Göster

Katılıyorum....

Ancak:

Çok uzatmadan belirteyim. Bu gibi ortamlarda yani haif bir rüzgarla sallanan durumlarda faizin çözüm olmadığını daha önceki artırımlarda gördük. Şimdi evet artırdık ama piyasa bu sefer fazlasını istemeye başlıyor ve bir noktadan sonra tıkanıyor. Hikayenin sonunda elinde kalan yüksek faiz ve yüksek kur ortamı! Geri dönüşü ise zor.

Ben olsam artırmak yerine, bekleyip görürdüm. Bazı sözüm ona ekonomistlerin faizle ilgili yorumları da şaşkınlık verici ve tutarsız, örnek vermeyeceğim. Alanım ekonomi değil ancak bu net görünüyor.

YTD tabi. Ama faiz tıkanabilir bir noktada...

• Fed Dünya için doğrusunu yapıyor orta uzun vadede.

Ha gelişmiş ülkelerde berbat yönetilenler ciddi dayak yiyecek. Bundada Güney Afrika ve biz başı çekeriz.

• RFKGRSN R kullanıcısına yanıt

Hocam yapıkredi 14 veriyo, yukarısı yok kesinlikle, ziraatte 15. Neden böyle ya ? Hani faiz oranı 18 di, bunlar neden böyle yapıyorki ?

• quote:

Orijinalden alıntı: into007

Hocam yapıkredi 14 veriyo, yukarısı yok kesinlikle, ziraatte 15. Neden böyle ya ? Hani faiz oranı 18 di, bunlar neden böyle yapıyorki ?

Cepteteb hesap aç işletme ücreti yok 18 faizi var

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

cup/handle formasyonu takibindeki yükseliş kanalımız şu şekilde (hedef 8.08 max)

7.75-7.80 arası düzeltme gelir oralara çıkabilirse. 7.58 üstü günlük kapanış yükselişi teyid eder.

YTD

...

• into007 İ kullanıcısına yanıt

Mesajımı gözden kaçırdınız sanırım.

Büyük bankalarda 18 faiz olmaz. Yan lış bankalara bakıyorsunuz..

• Mevcut Hükümet istifa etsin dolar otomatik düşer emin olun... Nasıl berat albayrak istifa edince dolar düştüyse aynı etkiyi gösterir... AKP ülkeyi yönetemiyor bunun en iyi göstergesi döviz ve enflasyon verileridir...

• Berat albayrak istifa etmedi ama :) istifa diye bir kavram yok mevcut sistem de. Duzeltelim lütfen 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 8 Mart 2021; 18:25:20 >
  • quote:

Berat albayrak istifa etmedi ama :) istifa diye bir kavram yok mevcut sistem de. Duzeltelim lütfen  

Pardon hocam görevinden affını istemişti unuttum :))

• Paraniz nasıl 10 günde %15 e yakın değer kaybeder= Türkiye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakikaten en iyisi boş koltuk. Ama en üstteki koltuk nasil boşalacak? Nasıl bir tutkalla yapıştırılmış ise şu an imkansız görünüyor.

• Durum bu. Her şartta mutlu olmak :)

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

• 18 Martta faiz artırımı kesinleşti diyebiliriz. 200-300 baz puan bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stannis Baratheon. -- 8 Mart 2021; 18:36:21 >
  • quote:

Durum bu. Her şartta mutlu olmak :)

Güzel araba alıp binmek hayal oldu zaten. 2015 senesinde kredi ile ev alıp 2022 ye doğru borcunu bitirip corolla tarzı birde sıfır araba için borç altına girip alırız demiştim. Hayal olarak kaldı. Nah alırım sıfır corolla bu düzende.

• Iyi tarafından bakin

MTV yok, kasko yok, yıkama derdi yok, benzin kac tl oldu köprü otoyolda kaç para derdi yok, çizildi mi dolu mu yağdı derdi yok, araba kadar ötv ödedik diye hayiflanmak yok..

• 
Sayfa: önceki 54835484548554865487
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.