Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5482. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: s.h.a. , first_officer Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 22 Misafir - 22 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.128
Cevap
1.165
Favori
11.770.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
18. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 54805481548254835484
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar her aksam 11-12 gibi kerimcem in farkli ulkelerdeki kuzenlerinden o ulkelerin nasil battigini en iyi ulkenin burasi olduguna dair masallarimiz var kacirmayin.

Spotify listesi de olsa keske tadimlik dinleyip uyusak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya arkadaşlar faiz oranı %17 diyorlar ama bankalar %14 ten fazla vermiyor, neden böyle ?

• into007 İ kullanıcısına yanıt
  • dolar harbi durdurak bilmiyor vallaha nereye gidecek bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYLAS -- 8 Mart 2021; 15:10:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SYLAS

dolar harbi durdurak bilmiyor vallaha nereye gidecek bakalım.

$= 7,70.... simdilik...!

• S2 tuttuk yine :)

• cup/handle formasyonu takibindeki yükseliş kanalımız şu şekilde (hedef 8.08 max)

7.75-7.80 arası düzeltme gelir oralara çıkabilirse. 7.58 üstü günlük kapanış yükselişi teyid eder.

YTD

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 8 Mart 2021; 15:16:21 >
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt

benim abd de almanyada ve hollandada tanıdıklarım var sadece onun dışında yok bu bir..

konu ilginç biryer oldu.

dövizin fırlamasnını istemek ,ülkenin batmasını bitmesini arzulamak vatanseverlik.

dövizin düşmesini istemek ,ekonomin iyiye gitmesini istemek akp trollüğü oldu🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

konu cidden fantastik bir konu olma yolunda hızla ilerliyor..

ayrıca düşüş tahiminini muhalafte yakın ciddi ekonomistler bile bekliyordu kimse totosundan sallamadı,ha burası türkiye sessiz günü pek yok atillanın istifası tahviller derken yine zortladı tahminler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Mart 2021; 15:17:43 >
  • Buradakilere kalırsan faiz düşman dolar dost :)) 3 kuruşluk pozisyonunuz var diye doları tutun bakalım çöp alabilecek misiniz bundan sonra.

• Doların yükselmesini hangi aklı başında adam ister yahu. Elinde 5 10 bin dolar olup bunun yükselmesiyle para kazanacağını sanan zaten ahmağın önde gidenidir. Bu yükselişlere sevinebilmenin tek yolu döviz ile maaş almaktır. Elimdeki 5 10 bin dolar yükselince kazandığım uzun vadede TL ile aldığım maaştan ettiğim zararı karşılamayacaktır çünkü.

Sayın troller buradaki adamlar elindeki paranın değerini korumaya çabalayan insanlardır. Dövizin yükseldiğine kimse sevinmiyor zaten. Burada siyasi konuşmaların sebebi zaten dövizin daha da artmasından endişe edildiği için ülke için kaygı duyulduğundandır.

Değilse 30 bin euroya alacağımız araba her zaman 30 bin euro olacaktır. Elinde tuttuğun dövizin bir anlamı yok yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: ağlayanmezun

Buradakilere kalırsan faiz düşman dolar dost :)) 3 kuruşluk pozisyonunuz var diye doları tutun bakalım çöp alabilecek misiniz bundan sonra.

ameriga battı yegenim, almanya sürünüyor yegen 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• into007 İ kullanıcısına yanıt

mevduat miktarına göred e faiz değişir bazı bankalarda. büyük bankalarda faiz diğerlerine göre düşüktür. %18 olmaz mesela.

örneğin en para da 50 bin tl ye kadra düşük, 150bin tlye kadar bir tık fazla alırsınız. 500.000 tl başka oran gibi..

yine hoşgeldin faizi vs gibi süreli uygulamalrda va mevcut(1 ay sonra düşer oran gibi)

Örnek Garanbi Bankası evadeli faiz oranları

32 günlük

1.000-50.000 TL arası (%13,5)

5.000-100.000 TL arası (%14)

100.000-200.000 TL arası (%15,5)

100.000-200.000 TL arası (%15,5)

200.000-500.000 TL arası (%16,25)

500.000-1000.000 TL arası (%16,50)

1000.000-5000.000 TL arası (%16,75)

5.000.000 ve üstü %15

örneği bin,10bin tl gibi düşük rakamlara %18 sürekli mevduat faiz alamazsınız. ,

bunu yapabileceğiniz yer bono oalbilir (Nkolay bono bir örnek) %18 faiz verir stopaj da %5 olduğundan net getirisi %18 vadeli mevduata göre daha yüksek olur.

fakat bono bir mevduat ürünü olmayıp TMSF kapsamında değildir. Mevduatınızın garantisi yoktur. teorik olarak risk içerir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 8 Mart 2021; 15:26:17 >

• 6 aydır diyorum. Açığa döviz satmasınlar TL nin düşüşünü asla durduramazlar. 9,10,11... her gün artar. Güven, şeffaflık, demokrasi sıfır. Enflasyon canavar gibi.

Kendi cepleriymiş gibi 125 milyar doları nereye harcadıklarını söylemiyorlar. Her gün ayrı hikaye anlatıyorlar.

• Kesin ondandır:)) Dolar 8.40 dan 7ye düştüğünde ekonomi özürlü olup hala pozisyon koruduğundan faiz pis faiz kötü ayağına elinizdeki doların tekrar artmasını istemiyorsunuzdur kesin.0 reel getiriye yüksek faiz diyenlere ne anlatıyorsun ahahah.
  • konudaki kadrolu şakşakçıların yazdıklarını ciddiye alan, cevap verme nezaketini gösteren arkadaşlar; bunların asıl ve tek amacı iktidardaki akp 'yi korumak, kollamak, yaşatmaktır. ne ülke umurlarındadır, ne vatandaş. yaşama sebepleri akp'dir. lütfen ya ciddiye almayın şunları ya da bloklayın gitsinler. gram faydaları da yoktur. siz cevap yazdıkça ciddiye alındıklarını düşünüp seviniyorlar. iki çikolata alıp çocuk sevindirin daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 8 Mart 2021; 16:27:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakalım Mr pinke falan laf yapanlar çok iddialı ya hani faiz artmayacakmış ya.Bakalım o gün geldiğinde ne yapacaksınız.Ben söyleyeyim faiz arttı ülke battı yabancıya çalışıyoruz evevevv diye yine ağlayacaksınız.

• TL nin degerlenecegine inanan cok ufak da olsa bir kesim vardiysa da bu son hareketle birlikte onlar da artik inanmaz olmuslardir.Dolarizasyon uzun vadede olusur ve uzun vadede ortadan kalkar. Bu yonetim o sansini coktan tuketti...!

• quote:

Bakalım Mr pinke falan laf yapanlar çok iddialı ya hani faiz artmayacakmış ya.Bakalım o gün geldiğinde ne yapacaksınız.Ben söyleyeyim faiz arttı ülke battı yabancıya çalışıyoruz evevevv diye yine ağlayacaksınız.

ülke batınca suçlu burada dolar altın konuşanlar olacak ha🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥  minareyi çalanın suçu yok he 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• quote:

Bakalım Mr pinke falan laf yapanlar çok iddialı ya hani faiz artmayacakmış ya.Bakalım o gün geldiğinde ne yapacaksınız.Ben söyleyeyim faiz arttı ülke battı yabancıya çalışıyoruz evevevv diye yine ağlayacaksınız.

evet yegen ehonomin batışının sorumlusu mr. kemal çıksın konuşsun 20 yıldr batırdı da batırdı yegen

• İki yüzlü olmayacaksın erkek gibi diyin ki ben hükümetin değişmesini istiyorum o yüzden de doların yükselmesine seviniyorum paramı da dolara koyuyorum yükselince de seviniyorum hiçbir şey demem.Ama hem böyle düşünüp vatan millet sakarya derseniz öyle de bir dünya yok.
  • 
Sayfa: önceki 54805481548254835484
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.