Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5462. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 19 Misafir (1 Mobil) - 22 Masaüstü4 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
235.365
Cevap
1.165
Favori
11.779.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
14. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 54605461546254635464
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Circassian81

Merkez bankasının yerinde olsam toplantıyı erkene çekerim hemen enflasyonda beklentilerin kötüleşmesi ve Amerikan faizlerindeki yükselişi sebep göstererek faizleri %30 seviyesine çıkartırım hatta gerekirse daha fazla sıkıkaşma sözü veririm hükümette acil tasarruf planı açıklayarak bütçe açığını kapatmalı ama pandemi sürecinde bunları yapmak neredeyse imkansıza yakın o yüzden TL yine eriyecek gibi maalesef

Artık ne yapsalar boş yigenim.. Testi çatlak.olunca ne yaparsan yap su tutmuyor...Bir süredir yaptikları gibi Gunu kurtarmacalarla erken secime kadar devam etmek disinda baska yollarida yok zaten..Zira gercek anlamda cıkmaza girdiler, güven saglayamıyorlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt

Yanlış değil gerçek.

500 den 480 den vs altın alan Türk öpsen bozmaz onu..

:) benim vatandaşım işini bilir.

Fon mon anlamaz o işlerden.

• Selçuk Geçer şimdi çıkar dolar 20-25 olacak diye yok mu arttıran

Adamlara dedim ki 460 lardan beri çıkın faize girin 550 lira olmuş kadar paranız olacak sene sonunda hem de 0 risk.Yok aga 1000 olacakmış alın size 1000 ahahaha

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

2013 yılına ait market fişi

aynı listedeki ürünleri bugün alsan kaç paraya mal olur onu merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Toplantı sonunda da helva dağıtırım deseydiniz bari :)

%30 faiz nedir  

Aslinda %35 in uzerinde reel enflasyonu olan memlekette %30 bürut faiz nagatif faizdir.. yani azdır... 😆

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Ben 490 dan almıştım son altınmı :) şuanda biriken paramla fon alıyorum :) anlamasam da :) sen yine de ümidi kesme milletten altından zararım çıksın hepsiyle fona geçeceğim
  • ağlayanmezun A kullanıcısına yanıt

Eurobond faizlerine bak istersen %6.5 faiz veriyorsun adam kendi ulkesinde bile %1 alamiyor

• Pazartesi benzine zam gelir arabasının benzini boşalmış olanlar fullesin benden söylemesi.

çünkü hem petrolün varil fiyatı %4 artmış hem de dolar artıyor.

• Kimyager gel külçe fln de bizi yalnız bırakma

25 kuruş civarı gelir herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

Pazartesi benzine zam gelir arabasının benzini boşalmış olanlar fullesin benden söylemesi.

çünkü hem petrolün varil fiyatı %4 artmış hem de dolar artıyor.

Önceki yıllarda ÖTV'den karşılamak suretiyle pompa fiyatına yansıtmıyorlardı. Şimdi o da kalmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mrt nerdesin grafik yok mu atıcak

800₺ yakın tutar
  • fearuq kullanıcısına yanıt

Mümkün değil. Siz azinliksiniz emin olun :)

Foruma girmeyi bırak Türkçe zor konuşan binlerce insan altına gömdü parayı.. Hayatta bozmaz..

Bu ülkede herşey değiştir 2 şey değişmez..

1. Altın sevdası

2. Dizel araba sevdası

• quote:

Orijinalden alıntı: fearuq

Ben 490 dan almıştım son altınmı :) şuanda biriken paramla fon alıyorum :) anlamasam da :) sen yine de ümidi kesme milletten altından zararım çıksın hepsiyle fona geçeceğim

yabancı hisse senedi fonları çok üzüyor bugünlerde ama ben Warren Buffett tavsiyelerine uyacağım bir şeyi almak istiyorsanız ve o aldığınız şeyin yükseleceğine samimi olarak inanıyorsanız her düşüş bir fırsattır.

ben tüm paramla fonlara girmemiştüm paramın %25 dolardaydı. şuan Nasdaq borsası çok kötü düşüşte. dolar şöyle 7,70 tl olsa da bozdursam da bir miktarıyla en çok düşen yabancı hisse senedi fonlarından alacağım.

örnek garanti temiz enerji karma fonu acayip düştü ondan alacağım, aldığm ertesi gün yine düşerse yine alacağım. yani düştükçe kaademei olarak alacağım. çünkü ben gelecekte bu temiz enerji hisselerinin çok değerleneceğine inanıyorum. uzun vadeci yatırımcıyım 5 yıl gibi süre bekleyebilirim.

• Naci faizi %24 çıkarıcağı konuşuluyor; valla millet bir topan ekmeğe muhtaç kalır.
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Evet azınlık olabilirim ama Buda iyi bişi mesela çevremdeki insanları sa yönlendirmeye çalışıyorum .Altın ve dolar da 10 bin tersteyim. Şükür ki ihtiyacım yok şuanda o paraya . Ama artık aylık ekleyeceğim paralar fona gidecek . Kaybedeceksek biraz da orda kaybedelim :) ha bu arada düşerse btc ye biraz daha ekleme yaparım :)

Son olarak bu 5. Arabam hepsi turbo benzinliydi :))
  • 
Sayfa: önceki 54605461546254635464
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.