Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5412. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Kerim674 , bestgr Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 15 Misafir - 16 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
235.425
Cevap
1.165
Favori
11.782.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
16. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 54105411541254135414
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Altın öldü gibi.1750 nin altına düşmemesi lazımdı.Biz 11k zararla satıp çıktık.Allah kalanlara yardım etsin.Dolar için de uyarıyorum bakın zaten 7.51 e kadar bir tepki yükselişi bekleniyordu.7.60-7.70 seviyeleri geçilmeden düşüş trendi bitti diyemeyiz.Gaza gelmeyin sonra bizim gibi üzülürsünüz.Ytd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 26 Şubat 2021; 19:16:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • road warrior kullanıcısına yanıt
    Ons bu aralar üzüyor
  • Ons battı

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

AKP'nin gidip gitmemesi artık pek umrumda değil zaten geleceğimizi bitirdiler ama giderlerse en çok Kerimcem gibiler boşta kalacak ya sırf buna seviniyorum yemin ederim.

valla ister inan ister inama hiç bir siyasi partiyle bağım yok benim için milli çıkarlar ülkem önemlidir.

tl nin değer kaybına göbek atıcak ,abd den demokrasi dilenecek kadar kanım bozulmadı henüz. 

ince ye son zamanlar sepmati duymaya başadım, adam milli çıkarlarımızın arkasında duran politikalar gözetirse inandırısa oy verebilirim partisine ama abd basın sözcüsü gibi konuşan yapıya benden oy çıkmaz bazı kişiler gibi burdada babamın sülalemin partisi diyede asla oy atmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 26 Şubat 2021; 19:9:58 >

• dolar 7.40

• Altınları kiloyla hurdacıya vereceğiz bu gidişle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dark dragon kullanıcısına yanıt

50gr da 3500 Bin TL zarar var gerisini siz düşünün

Üstüne diğer kazançlardan mahrum kaldık

• Cerade kullanıcısına yanıt

ölu taklidi yapiyor donusu muhtesem olcak

• quote:

Orijinalden alıntı: fotoyapar

bu saatten sonra tekrar alım fırsatı verir mi dolar euro sizce? yoksa tren kaçtı mı 

Verir verir merak etme, pazartesi bi bakmışsın düşmüş belli mi olur. Bu günlerde sert hareket ediyor stabil hale gelmesi lazım.

• dolar değerlendiği sürece altın niye çıkıcak,ama fedin uçsuz bucaksız para basımının etkileriyle 1-2 ayda yine işler tersine döner gibi doların değerlenmesi uzun soluklu değil bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 26 Şubat 2021; 21:10:22 >
  • Altını alıcan unutcan yokmuş gibi davranıcan zaten gerisini altın hallediyor yok oluyor  

• Tunç Şatıroğlu da ons 2000 dolar üzeri beklentim var diyordu..
    Hayaller hayatlar

• AgA aLtıN ALacAN uNUTCan.2013 te ons çöktüğünde dolar bazında kar etmeniz için 7 sene unutmanız gerekiyordu.Dolar artıramayan zaten kar ediyorum sanmasın bu ülkede.

• Tuncer hocanın 6 şubattaki analizi:

• Şimdikinin daha üzeri kurdan aldığım cüzi miktar döviz yatırımım vardı, uzun süre tuttum, baktım her geçen gün eriyor ve daha düşecek gibi, zararı kabul edip sattım ve coin borsasına yatırdım. Benim satmam ile birlikte geçtiğimiz günlerde malum olaylar üzerine döviz tekrar tırmanma modunu açtı, coin borsası ise sert bir düşüşe girdi (BTC 58k$ → ~48k$). Dönüp bakıyorum; dövizi dip seviyeden satmışım, coinleri ise neredeyse en tepeden almışım. İşte hayattaki şansım.

"Coin aldım" dediğim BTC değil bu arada, alt coinlerden sepet yapmıştım. Neyseki ilk bir kaç gün iyi kazandırmıştı da oraya yatırdığım paradan ekside değilim (henüz). Döviz zararı / coin kârı bakımından eksideyim ama. Coinleri asla bozmayacağım, sadece anlık iyi pump yapanları parça parça satıp düştüklerinde tekrar topluyorum.

Bu da böyle bir anımdır.  

• quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Ben sizden daha önce yapıp yabancı hisse senedi, yerli hisse senedi yapmıştım. Lakin borsalar çöktü dolardaki zararın çıkmasına 10 kuruş kaldı.

yabancı hisse senedi fonlarındaki zararı kur farkı kurtarıyor. bak bugünki kur farkı %2,60. nasdaq ve sp 500 de şuan yeşil. yani böyle kapatırsa yabancı hisse foblarından %3 vea daha fazla kar edersin.

ben bugün borsa istanbuldan %1 zarar ettim, lakin dolarlarım,eurobond fonlarım ve yabancı hisse senedi fonlarından %2,5 kar edeceğim en az.

tüm parayı tek bir yere yatırmamış olmanın faydalarını görüyorum.

• Altın alacağınıza inşaat demiri alsaydınız daha karlı olurmuş.

daha 1 hafta önce inşaat demirinin ton fiyatı 5100 iken şuan 5800tl olmuş.

• Ons'u yukarı hareketlendirecek tek şey teşvik paketi. Onunda ne kadar etkisi olacağı meçhul.

• kerimcem K kullanıcısına yanıt

Bak belki de ilk kez seninle aynı fikirdeyiz, muhalif ekonomistlere göre öldük bittik yandaş ekonomistlere göre de dünya lideriyiz uzaya gideceğiz. Benim cevabım Yiğit Bulut'a okuduğu okullar üzerinden anlam yüklemenize idi. Bir kişinin çok iyi okullarda okuması onun o alanda çok iyi olduğunu göstermez, sabah akşam ders çalışırsanız istediğiniz okula girersiniz. Lakin tek başına okul size hiçbir şey katmaz, mühim olan sizin o eğitimin üzerine ne kattığınızdır. Ki bence mevcut hükümette şu anda iyi bir ekonomist yok, olanlarda gitti. Eğer olsaydı bu kadar yanlış yapıp farklı sonuç beklenmezdi. Bu faiz-kur-enflasyon döngüsünden sonra artık ilköğretim öğrencileri bile bu ekonomi politikasının yanlış yaptığını anlayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

Altın alacağınıza inşaat demiri alsaydınız daha karlı olurmuş.

daha 1 hafta önce inşaat demirinin ton fiyatı 5100 iken şuan 5800tl olmuş.

PP alsan daha çok kazandırırdı   Üstelik epeyce de sıkıntı var piyasada.

• 
Sayfa: önceki 54105411541254135414
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.