Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (2510. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 37 Misafir (3 Mobil) - 38 Masaüstü6 Mobil1 Android
5 sn
233.117
Cevap
1.148
Favori
11.664.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1144 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
15. Sırada  bugün en iyi #5
Sayfa: önceki 25082509251025112512
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6.70 de tutulmaya çalışılan bir kur var. Bakalım mb daha ne kadar buralarda tutabilecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • migrosta 20 tlnin altinda dis macunu gormedim bu nedir yav en son 7 8 liraydi.

• suicide kullanıcısına yanıt
    Evet sen ve bütün dünya hatta bütün dünya devletleride karşı çıksa Allah faizi yasaklamış ve yiyeni yedireni serbest göreni cezalandıracağını vaadetmiş Allah vaadinden dönmez ve acelede etmez. 94 krizi sonrası olanların ardından gelen 99 depremi var ve bugün bilim adamları hazır ol trakya 7 ila 9 arası deprem gelirse bu ülke bunu kaldıramaz diye bağırıyor.

42. Andolsun ki, senden önceki ümmetlere de elçiler gönderdik. Ardından boyun eğsinler diye onları darlık ve hastalıklara uğrattık.

43. Hiç olmazsa, onlara bu şekilde azabımız geldiği zaman boyun eğselerdi! Fakat kalpleri iyice katılaştı ve şeytan da onlara yaptıklarını câzip gösterdi.

44. Kendilerine yapılan uyarıları unuttuklarında, (indirmiş olduğumuz sıkıntı ve musibetleri kaldırıp) üzerlerine her şeyin kapılarını açtık. Nihayet kendilerine verilenler yüzünden şımardıkları zaman onları ansızın yakaladık, birdenbire onlar bütün ümitlerini yitirdiler.

45. Böylece zulmeden toplumun kökü kesildi. Hamd, âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur. (Allah'ın verdiği nimete şükredecekleri yerde nankörlük ettiler, böylece kendilerine zulmettiler. Yüce Allah da yeryüzünü onların zulüm ve küfürlerinden temizlemek için onları helâk etti.)

Enam suresi

Anlamazsın biliyorum ama yinede yazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozman80

migrosta 20 tlnin altinda dis macunu gormedim bu nedir yav en son 7 8 liraydi.
    Dış macunlarına ve dış fircalarina %50 zam gelmişti en son.

• Allah doların yukselmesinide haram kılmışmı onu söyle bakalım

• Dinle ekonomiyi yorumlamaya calisan tiplerin burada ne isi var acaba ? Paranin dini imani yoktur.

Faiz cozum degildir ama hata yapanlara zaman kazandirir, mesela para bollugunda varini yogunu insaata yatirip para bitince dis gucler diyenlere zaman kazandirabilir.

2009'da carry trade bitme surecine girmisken, 2013'te fed dolari toplamaya baslamisken hala deli gibi borclananlar odeme gunu gelince faiz odemek haramdir diyorlar.

Sen istedikleri faizi odemezsen muhtac oldugun dis kaynak ulkeye girmiyor ve ekonomi Batisa geciyor.

Ayrica uc gun vergini geciktir bakim gecikme faizi geliyor mu gelmiyor mu gorelim...

Bos konusmayin, Bos konusanlar da kahvehaneye, kek var cay var... Haydi ...

Ezberlemis bir faiz lafi, Sabah aksam ayni seyi terennum edip duruyor.

Sen once doviz geliri olmayan sirketlere neden dovizle borclanma izni verildi onu acikla.

• kemalbey12 kullanıcısına yanıt
    Dolar yükselmiyor tl değer kaybediyor. Bunun haram olduğuna dair bişey bilmiyorum. Yalnız faiz üzerine kurulu dünya düzeninin krizlerden kurtulmadığını biliyorum. Faiz düzeni çok acımasız bi düzen. İnsanların birbirine merhamet etmediği bi günde yaşıyoruz. Şu anda şirketler işçi çıkartmaya başladı Allah sonumuzu hayır etsin

• Dindar insanlara saygim sonsuz, dincilere ise selam bile vermem. Lutfen bu sigligi yapmayin, o depremde olen onlarca kucucuk coluk cocugun, sucsuz gunahsiz insanin anisina kufretmeyin. Sonsuz kudret sahibi olduguna inandiginiz varligi boyle toplu kiyimlarla itham etmeyin.

Sizinle tartisacak cok bir sey yok, inanc ile akilciligi ayiramadiginizi dusunuyorum cunku. iyi gunler.

• Hocam dolar alan hain, faizle parasının değerini korumak isteyen kafir oluyor, bu millet napsın, dünya düzeni zaten faizin üzerine kurulu, devletin kendisi acımadan senden faiziyle borçlarını tahsil ediyor, enflasyon, döviz kavramları insanları faize yönlendiriyor, mecbur bırakıyor, alın terimle kazandığım malım durduğu yerde ciddi anlamda değer kaybediyorsa, en azından onun değerini korumak için faize yatırırım.

Bu ülkede kimler kimler faiz haramdır diyip, paralarını faizlere yatırmadı ki, islami bankalar bile farklı yollardan faiz ile para kazanıyor.
  • Yavaş yavaş yükseliyor bunun düşmesi zor balon yükseliş değil.TL değer kaybediyor devamlı.
  • Lütfen şu aktroll faiz horomm muhabbetleri yapan organizmaları ciddiye alıp zaman kaybetmeyin.
  • Hız almak icindir o, geri vites olsa duramazlar :)

• Bu ekonomik krizden çıkış çok zor olacak. Paramız ticaretimiz herşey zarar gördü ve şu ana kadarda herhangi bi müdahale söz konusu değil.

Eğer hükümet elle tutulur gözle görülür bi iş yapmazsa 90 lı yılları yaşayacağız ve 90 ları görmeyenler bu olayları daha iyi anlayacak.

Burada ekonomi uzmanı kesilenler. Dolar alıp satıp para kazananlar 1 2 yıla kadar ağlayacaklar. Milyon dolarları olanlara bişe olmaz onlarda burayla uğraşmaz. Biz çok gördük allı yeşilli bayramları.

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Bu ekonomik krizden çıkış çok zor olacak. Paramız ticaretimiz herşey zarar gördü ve şu ana kadarda herhangi bi müdahale söz konusu değil.

Eğer hükümet elle tutulur gözle görülür bi iş yapmazsa 90 lı yılları yaşayacağız ve 90 ları görmeyenler bu olayları daha iyi anlayacak.

Burada ekonomi uzmanı kesilenler. Dolar alıp satıp para kazananlar 1 2 yıla kadar ağlayacaklar. Milyon dolarları olanlara bişe olmaz onlarda burayla uğraşmaz. Biz çok gördük allı yeşilli bayramları.
    ''Burada ekonomi uzmanı kesilenler. Dolar alıp satıp para kazananlar 1 2 yıla kadar ağlayacaklar.''

bu cümleyi sanki birisinden duydum kimdi ya? he jöleli.

• Dolar 6.68 çakıldı

• Döviz konusunda niye din konuşuluyor arkadaşlar? Cevap vermeyin şunlara ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

''Burada ekonomi uzmanı kesilenler. Dolar alıp satıp para kazananlar 1 2 yıla kadar ağlayacaklar.''

bu cümleyi sanki birisinden duydum kimdi ya? he jöleli.

Alıntıları Göster
    Dolar alan yaya kalır.($:2,50 TL iken malum kişi söylemişti.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 5 Eylül 2018; 14:51:20 >

• Ben bunu dolar düşecek manasında söylemedim. Dolar belli bi seviyeye gelip 2 yılda üzerine küçük artışlar koyarsa dolara güvenip yan gelip yatanlar yatarak para kazanamayınca ağlayacak demek istedim. Yoksa dolar 3 tl ye 4 tl ye düşecek diyenlerden değilim. Bazıları bana aktrol yazmış Allah akıl versin

• Antares kullanıcısına yanıt
    Herkes istediğine yazar özgür ülke😏

Beğenmiyorsan blokla butonuna bas. Arkadaş

• güzel dirsek verdi dolar bey
  • 
Sayfa: önceki 25082509251025112512
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.