Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (6196. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: siyanur86 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 13 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
235.373
Cevap
1.165
Favori
11.780.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
23. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 61946195619661976198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Merkel göçmenlere tavizi kendi verdi onun dışında bir unsur yok yani negatif bir çok protesto oldu.

Sen uyuyorsun galiba.Zaten bu nedenle ta en son hitler döneminde olan ayrılıkçı aşırı sağın oranı inanılmaz arttı buna dur demek için koltuğundan vazgeçti bunu zaten 1-1.5 sene önce demişti.

Alıntıları Göster

kendi bıraktı. zorla indirilmedi oradan. ben bunu yazıyorum. sen ne demek istiyorsun şimdi anlamadım. kendi bıraktı yazdım yerine birini buldu ve onu başa getirdi. gerçi onu da eleştirince şimdi Bavyara eyalet başkanı olan CDU'lu kişiyi şansöyle olarak göstericekler deniyor. onların durumu karıştı baya. bunu ben de yazdım zaten. afd %20lere çıktı mesela. eğer oy falan çalmazlarsa %25e yaklaşır bana göre. Türingende eyaleti Free demokratlar kazanmıştı , başa getirdikleri adama , tüm tvler "nazi" diye saldırınca adamı iflas ettirdiler ama bu seçim Türingen'de coşturacak free demokratlar.

Almanya'da ekonomi büyüyor ama borç da büyüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kuasudba

iyi oldu bunu duyduğum.

Neyi duyduğun? Lgbt nin azınlık olduğu ve oylarının önemsenecek derecede olmadığınımı. Çıkıp Mansur tasvip etmiyorum dese ne yazar ya. 50 bin oy kaybetse 5 milyon oy kazanır. Siyaset bu, oy sayısı önemli. Azınlıklar için çoğunluğu feda eden kaybeder bu altın kuraldır. Ayrıca hiç bir lgbt nin gidip akp ye oy verecek hali yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sinirli ve Süratli

Neyi duyduğun? Lgbt nin azınlık olduğu ve oylarının önemsenecek derecede olmadığınımı. Çıkıp Mansur tasvip etmiyorum dese ne yazar ya. 50 bin oy kaybetse 5 milyon oy kazanır. Siyaset bu, oy sayısı önemli. Azınlıklar için çoğunluğu feda eden kaybeder bu altın kuraldır. Ayrıca hiç bir lgbt nin gidip akp ye oy verecek hali yok.

Alıntıları Göster
    neden olmasın? biz zaten cehennemi yaşıyoruz. akp de size yaşatsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Alıntıları Göster

akpyi de palazlayanlar 2002 seçimlerinde , ordu ve milliyet düşmanı liberaller değil miydi?

çok iyi hatırlıyorum "derviş'e işini yaptırtmadılar, şimdi görelim hadi akpye de yaptırtmasınlar" diye övünüyorlardı akp zaferi sonrası. yetmez ama evet döneminde de oyları uçuranlar yine liberal kesimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dellialli -- 21 Mayıs 2021; 22:11:7 >

• Dellialli D kullanıcısına yanıt

O komplo teorilerini bizim yandaş kanallar çok işliyor o yüzden şahsen ben bile gerçek bile olsalar insan soğuyor. Çünkü tek dünya düzenine karşı çıkacak tek ülke Türkiye ve Erdoğan'mış, saçma sapan kişileri de konuşturuyorlar. Her komplo teorisinin gerçek bir yanı olabilir sonuçta atalarımız "ateş olmayan yerden duman çıkmaz" demiş. Eşcinsellik konusunda çok bilinçli bir şekilde meşrulaştırma ve empoze etme çabası var. Netflix bunun en büyük örneği ve tüm eşcinsel senaryosu aynı hep bunlar mağdur, hep bunlara ırkçılık yapıyorlar. Bir yerden sonra sıkıyor artık. İnsanların tercihlerine çok karışmam, kim ne olursa olsun isterse taşa tapsın ya da gay genelevi işletsin ama her yerde göze sokulması mide bulandırıyor.

ABD'de şirketler artık devletten daha üst seviyelere gelmişler ve onların istediklerini konuşabiliyoruz. Netanyahu'nun hesabı kapanmaz ama İran Dini Liderinin hesabı kapatılır, Esad'ın hesabı kapatılır, Trump'a bile ambargo uygulanır.

Yalnız sağcı partiler iktidara gelirse benim Avrupa hayalleri de biter. Burada karın tokluğuna köleliğe devam.

Oy sayısı mühim, o yüzden hitap edeceğin kitleyi memnun edecek sözler söylenmeli, çoğu yobazlardan oluşan bir topluma çıkıp lgbt haklarından bahsedersen kaybedersin hocam bu kadar basit. Ha lgbt çoğunluk olsa neyse. Birde şu durum var kendilerine yaklaşımının nasıl olduğunu bildikleri bir partiye de gidip oy vermezler.

Arkadaş bana ilk önce Mansur a lgbt sorsanız cevap veremez kötü laf eder babında bir şey söyledi ve oyları olumsuz etkiler dedi. Öyle değil işte ama. Gerçekçi olmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

O komplo teorilerini bizim yandaş kanallar çok işliyor o yüzden şahsen ben bile gerçek bile olsalar insan soğuyor. Çünkü tek dünya düzenine karşı çıkacak tek ülke Türkiye ve Erdoğan'mış, saçma sapan kişileri de konuşturuyorlar. Her komplo teorisinin gerçek bir yanı olabilir sonuçta atalarımız "ateş olmayan yerden duman çıkmaz" demiş. Eşcinsellik konusunda çok bilinçli bir şekilde meşrulaştırma ve empoze etme çabası var. Netflix bunun en büyük örneği ve tüm eşcinsel senaryosu aynı hep bunlar mağdur, hep bunlara ırkçılık yapıyorlar. Bir yerden sonra sıkıyor artık. İnsanların tercihlerine çok karışmam, kim ne olursa olsun isterse taşa tapsın ya da gay genelevi işletsin ama her yerde göze sokulması mide bulandırıyor.

ABD'de şirketler artık devletten daha üst seviyelere gelmişler ve onların istediklerini konuşabiliyoruz. Netanyahu'nun hesabı kapanmaz ama İran Dini Liderinin hesabı kapatılır, Esad'ın hesabı kapatılır, Trump'a bile ambargo uygulanır.

Yalnız sağcı partiler iktidara gelirse benim Avrupa hayalleri de biter. Burada karın tokluğuna köleliğe devam.

işte sağ partilerin neler yapacağını bilemiyoruz.

ama şu var. dikkat ettin mi? ben bunları okudukça fark ettim.

nedense nazi dendiğinde hep motorcu, içen sağa sola saldıran keşler gösterilir. ama nazi tarihine bakınca

Von Braun gibi modern roket biriminin babası (sovyetler bu adamın yaptıklarına çökerek uzaya çıkabildiler) veya Kondrad Zuse gib modern bilgisayarın babası gibi adamlar vardı ve sayamadıklarımız da var. ama nedense nazi dendiğinde bunlar değilde ruh hastaları gösteriliyor?

ama diğer tarafı da gördük. anti-fa'cı teröristleri. Amerika'da sayısız insanı bıçakladılar iç karışıklarda. 4 tane polisi öldürdüler ama hangisi haber yapıldı? liberal sosyalistler 4 polisi öldürdü haber yapıldı mı?

bu arad bestgore ile bahsettiğim malum olaydaki iki şahıs

(katil, kendisini Sheron Stone sanıyormuş)

-------------------

(bu da kurban)

Ortada kaçırma falan yok. bu iki gay arkadaş evde toplanıyorlar. üstteki alttakini yatağa bağlıyor. fantazi yapıp sevişecekler işte kesecekler biraz biraz. lakin üstteki manyak birden adamı bıçaklamaya başlıyor. sonra parçalara ayırıyor falan. videoyu izledim. yani zorlama vs yok tvlerde anlatıldığının aksine. bunun ilerise artık pedofili dir. yakında pedoları da cinsel seçim diye özgür bırakacaklar.

• quote:

Oy sayısı mühim, o yüzden hitap edeceğin kitleyi memnun edecek sözler söylenmeli, çoğu yobazlardan oluşan bir topluma çıkıp lgbt haklarından bahsedersen kaybedersin hocam bu kadar basit. Ha lgbt çoğunluk olsa neyse. Birde şu durum var kendilerine yaklaşımının nasıl olduğunu bildikleri bir partiye de gidip oy vermezler.

Arkadaş bana ilk önce Mansur a lgbt sorsanız cevap veremez kötü laf eder babında bir şey söyledi ve oyları olumsuz etkiler dedi. Öyle değil işte ama. Gerçekçi olmak lazım.

işte batıda herkes buna "multicultural approach" yani çok kültürlü yaklaşım olarak yaklaşıyor ama işte böyle bir yerlerden sonra tıkanıyor. herkese sınırsız özgürlük veremezsin. ben şahsen kişinin özel hayatında illegal birşey olmadığı sürece karışılmasından yana değilim ama işte fanatizim burada işi bozuyor. elini veriyorsun kolunu istiyor. yok sokak ortasında öpüşeceklermiş, işte orasını burasını açacaklarmış ve bunun adı honor parad olacakmış yani gurur yürüyüşü. herkes cinselliğini yaşasınmış özgürce ... yahu ben eşimle neden sokak ortasında cinsellğimi yaşayıyayım özgürce. yani bu düşünce bile hastalık bana göre.

ama işte huylu huyundan vazgeçmes. yetmez ama evet olsun, sistem referandumu olsun içine edenler hep bu "çok kültürlü" liberaller oldu. hele bir tanesi yok mu o dört göz olan. neydi adı ...kürdçü Atatürk düşmanı... yetmez ama evetçi. sonra en son buraya kaçtı. mesela o en uyuz olduğum liberal kişiliğidir. yeri gelince Atatürkçü yeri gelince kürtçü yeri gelince almanyacı yeri gelince batı karşıtı sosyalist oluyor. sanırım çol kültürlü kavramı bunlar için ideoloji karmaşası. yoksa benim mantığım almıyor bunlar hangi kafayla buralara geliyorlar.

• burda coin konuşunca laf eden arkadaşlar lgbt ile ilgi 1-2 sayfa fasafiso konuşulunca laf etmemiş

cihangir solcusu nerde görsem tanirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-19B1EB24B -- 21 Mayıs 2021; 22:41:40 >
  • Yalnız Ekrem İmamoğlu biraz popülist o yüzden tasvip ediyorum diyebilir. Zaten popülariteye kapıldığı için sürekli AKP'ye koz veriyor. Gerçekten iyi yaptığı işler (halk bakkal gibi) bu yüzden geri planda kalıyor.

• mustifb M kullanıcısına yanıt
    kim akpye koz veriyormuş? anketlerin tamamı, ekrem bey'in tayyip bey'i % 10dan fazla farkla geçtiğini gösteriyor. eski alışkanlıklarınızı bırakın bence. akp'ye su taşımayın artık. akp finiş, uzatmaları oynuyor. ilk seçimde yenilgiye doyacaklar.

• kendini, lgbt birey hakkında karar verici sanmak nasıl bir saçmalıktır? sen kimsin? insanlar evlatlarına nefreti , öfkeyi öğretmek yerine sadece sussalar keşke.

o çocuk sonra büyüdü, katil bir faşist oldu diyelim, asıl suçlu, azmettirici kim oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 21 Mayıs 2021; 22:58:43 >
  • harbiden burayı ülke gündemi siyaset forumuna çevirdiniz. siyaset konuşun ama ekonomiyle bağlantılı olsun.

• mustifb M kullanıcısına yanıt

Bu memleketin sorunları kimin kime yürüdüğünden daha mühim. Popülüzminde kendi içinde kuralları vardır, çoğunluğa oynanır. Azınlığa oynayan kaybeder. Tasvip etmiyorum demek onlardan nefret ediyorum anlamına gelmez. Ne yaparlarsa yapsınlar anlamına gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

cücük kadar "destek" mi korkuttu sizi? sen merak etme, bu cücükten zarar gelmez, müteahhit beşlisine yapılan kıyaklardan , haybeye ödenen garanti paralardan, rezervlerin eksilerde olmasından, ganal istanbul'dan kork. o zaman gerçekten korkman gerekiyor.

• ekonomiden bağımsız siyaset yoktur. bir bakan çıkıp saçma bir şey dedi-yaptı vb. diyelim örmek olarak. bu durumu hazırlayan şartlar ile, devamında oluşan eylemler , yönetimdeki partinin oynayan dinamiklerini , nasıl bir halde olduğunu tespit eder. belki normal bir ülkede bu kadar birebir bağlantı kurmak zor olabilir ama bizde , merkez bankası başkanını bir partinin genel başkanı atıyor, maliye bakanını da, ve benzeri tüm atamaları da bir siyasi partinin genel başkanı yapıyor. an-la-ya-bil-di-niz mi? yavaş yavaş sordum, soruyu sindirebilin diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 21 Mayıs 2021; 23:24:57 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

editledim. sildim mesajı. konu dağılıyor fazladan. burada herkesin belirli bir görüşü olduğu ve troll olmamasından kaynaklı güzel muhabbetler dönüyor ama konu çok dağılıyor. o yüzden sildim mesajımı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dellialli -- 21 Mayıs 2021; 23:33:45 >
  • Aslında ülke olarak fakirleşmedik. Biz sadece hakkımız olmayanı yıllarca tüketmiş olma rüyasının sonuna geldiğimiz için bazı şeyleri kabullenmek istemiyoruz.

Hani filmlerde de vardır ya, parasız olduğu için toplum ve kadınlar tarafından ilgi görmeyen adamın yıllardır görmediği akrabasının ölmesi sonucunda kendisine kalan servet sayesinde bambaşka bir hayata adım atan adam misali... Ev, araba, lüks kıyafetler, tatiller ve güzel kadınlar... Ne var ki bu para üretimden değil, servetten geldiği için sonu da en sonunda gelmek zorunda. Adam da böyle bir durum yaşanmayacakmış gibi har vurup harman savuruyor tabii. En sonunda hesabında para kalmadığını görünce ve çektiği son 100 doları eline alınca yaşadığı psikoloji neyse bizler de şu an onu yaşıyoruz.

Hep söylüyorum, ülke olarak henüz ekonomik kriz yaşamıyoruz. Fakirleşiyor olmamızın ruhsal sonuçlarını hissediyoruz sadece. Ekonomik kriz bundan daha beter bir şey. Her şeye rağmen farkındaysanız hiçbir banka batmadı. Neden sizce? Yanıt basit, tüketim yüksek de ondan. Kapanma var dediler, 17 gün evdeyiz hani, aslında çarşı pazar açık ama insanlar savaşa giriyormuşuz gibi alışveriş yaptı. 17 günlük kapanmada iPhone 11 en çok satan telefonlar arasına girdi. Birçok firma kampanya yaptı. E-ticaret satışları patlama noktasına geldi. Ardından kapanma bitti, herkes caddelere doldu. Yemek sektörü kapalı olmasına rağmen İstanbul'da şu an anormal bir insan kalabalığı var. İşletmelerin açıldığı dönemde de normal zamana göre anormal bir kalabalık olduğunu herkes gözlemlemiştir.

Kısacası, yalancı baharın son rüzgarlarının biz 2018 yılında yaşadık. 2002-2013 arasında evini arabasını alan, dünyalığını yapan insanlar açısından sorun yok. Aldığını satarsın, üstüne ekler yenisini alırsın. Çok zor değil. Hayata yeni atılan ya da atılacak gençler için büyük bir buhran var. Ailesinden maddi anlamda durumu olmayanlar için büyük sorunlar var. Gençlerin gelecekten umut edebiliyor olmaları için şu an aileleri tarafından finanse ediliyor olmaları lazım. Öteki türlü yarın uyanıp kalkmak için ben mantıklı bir sebep görmüyorum.

0

||

Sene 2014 Diyarbakır da görev yaparken çok enteresan bir olaya şahit olmuştum. 1 erkek çocuğuna yanlış hatırlamıyorsam 22 tane başka çocuk tecavüz etmiş hepsi tutuklanmıştı. Cinselliği yeni yeni keşfetmeye başlamış çocuklar örgütlenipte yapmamışlardır bu işi diye düşünüyorum, hepsinin ifadesi ahmet yaptı onu görünce bende yaptım gibi ifadelerdi. Şu tabloyu gördükten sonra ben çocuğuma nasıl anlatayım başka türlü hocam. Çocuk gördüğünü yapıyor çünkü. Ben yönelimlere karışmıyorum ancak bırakında kendi çocuğumu yönlendireyim yahu. Ona bari karışmasınlar. Ben çocuğumun ne yaptığını dakika başı takip edememki, kendimce eğitim verip yanlış yönelimlere düşmemesi için gayret ederim. Kimse kusura bakmasın yani biyolojisine göre yönlendireceğim elbet çocuğumu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Aslında ülke olarak fakirleşmedik. Biz sadece hakkımız olmayanı yıllarca tüketmiş olma rüyasının sonuna geldiğimiz için bazı şeyleri kabullenmek istemiyoruz.

Hani filmlerde de vardır ya, parasız olduğu için toplum ve kadınlar tarafından ilgi görmeyen adamın yıllardır görmediği akrabasının ölmesi sonucunda kendisine kalan servet sayesinde bambaşka bir hayata adım atan adam misali... Ev, araba, lüks kıyafetler, tatiller ve güzel kadınlar... Ne var ki bu para üretimden değil, servetten geldiği için sonu da en sonunda gelmek zorunda. Adam da böyle bir durum yaşanmayacakmış gibi har vurup harman savuruyor tabii. En sonunda hesabında para kalmadığını görünce ve çektiği son 100 doları eline alınca yaşadığı psikoloji neyse bizler de şu an onu yaşıyoruz.

Hep söylüyorum, ülke olarak henüz ekonomik kriz yaşamıyoruz. Fakirleşiyor olmamızın ruhsal sonuçlarını hissediyoruz sadece. Ekonomik kriz bundan daha beter bir şey. Her şeye rağmen farkındaysanız hiçbir banka batmadı. Neden sizce? Yanıt basit, tüketim yüksek de ondan. Kapanma var dediler, 17 gün evdeyiz hani, aslında çarşı pazar açık ama insanlar savaşa giriyormuşuz gibi alışveriş yaptı. 17 günlük kapanmada iPhone 11 en çok satan telefonlar arasına girdi. Birçok firma kampanya yaptı. E-ticaret satışları patlama noktasına geldi. Ardından kapanma bitti, herkes caddelere doldu. Yemek sektörü kapalı olmasına rağmen İstanbul'da şu an anormal bir insan kalabalığı var. İşletmelerin açıldığı dönemde de normal zamana göre anormal bir kalabalık olduğunu herkes gözlemlemiştir.

Kısacası, yalancı baharın son rüzgarlarının biz 2018 yılında yaşadık. 2002-2013 arasında evini arabasını alan, dünyalığını yapan insanlar açısından sorun yok. Aldığını satarsın, üstüne ekler yenisini alırsın. Çok zor değil. Hayata yeni atılan ya da atılacak gençler için büyük bir buhran var. Ailesinden maddi anlamda durumu olmayanlar için büyük sorunlar var. Gençlerin gelecekten umut edebiliyor olmaları için şu an aileleri tarafından finanse ediliyor olmaları lazım. Öteki türlü yarın uyanıp kalkmak için ben mantıklı bir sebep görmüyorum.

0

||

krizden anladığın nedir?

Ben sana o meşhur 1997 krizinden örnek vereyim. Depremden sonra patlayan bu kriz ile istanbul yıkıldı. aynı deprem şu anda olsa daha beter duruma düşersin de ...

1997 krizine rağmen meşhur gece kulübü vardı Laila. Laila'da doğum gününe gece 250.000 dolar, 100,000 dolarlar harcayanlar vardı. Hülya avşar bile içinde olduğu bir çete ülkeye kaçak yoldan 30 adet G class merco sokmaktan yakalanmışlardı. he biz araba aldık o vakit mesela.

o zaman kriz yine yoktu diyelim? ne kadar saçma sapan düşünce.

Bursa'da 1998 de zafer park açıldı mesela. ilk AMV. tıklık tıklımdı her gün. eee o zamanda 1997 krizi yoktu. abi siz ne sanıyorsunuz 1997de, 98de , 99da millet sokaklarda mı yatıp kalkıyordu ne sanıyordunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dellialli -- 21 Mayıs 2021; 23:46:10 >

• 
Sayfa: önceki 61946195619661976198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.