Şimdi Ara

🔥 Dolar 8,36 Euro 10,17 - Altın 496 | 17 MAYIS 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ozbey08 , MRT_ , Dallamos , programmer_onur , into007 Daha Az
5 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 76 Misafir (35 Mobil) - 43 Masaüstü38 Mobil
5 sn
123.959
Cevap
872
Favori
6.128.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 17 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6761
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1591
  • Ortalama Mesaj Aralığı 19 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 7
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 813
  • Favoriye Eklediklerim 880
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (4165 mesaj) MRT_ (3221 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2426 mesaj) mitokondrioglukadayi (2370 mesaj) Equris (2262 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (70342 mesaj) Mobil (42487 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (12293 mesaj) Uygulama (5141 mesaj) (4 mesaj) (761 mesaj)
  • @
980 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
23. Sırada  bugün en iyi #2
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 8,36 Euro 10,17 - Altın 496 | 17 MAYIS 🔥
Giriş
    1365 Mesaj

devletinin dolar rezervleri yok olmuşsa, fanatiğin ne dediğinin kıymet-i harbiyesi yoktur. düzelme olmayacağına göre, daha fenasının gelmesinin engeli yoktur. bugün fark etmiyormuş gibi yapanlar, yarın seve seve fark edecekler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    acquiles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1040 Mesaj

Devlet diyor ki "Kripto para değildir. Ödeme yapamazsın!"

Devletin hakimi diyor ki "Kripto paradır, bal gibi hesaba bloke koyar en yüksek değerden TL ye çevirir ve lokum gibi haczedersin!"

Nihat Hatipoğlu diyor ki: Kripto'ya caiz diyemiyorum ama gönül rahatlığı ile caiz değildir de diyemiyorum.

Vatandaşın elinden alınacaksa hem paradır hem de caizdir bu kadar basit yani...

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiyede-kripto-parayla-ilgili-bir-ilk-1829568

• Yüzbaşı
    375 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Burdan birşey çıkmayacak..

Çevremdeki fanatikler "yok öyle birşey yıpratmak için uyduruyorlar" şeklinde ciddi bir düşünce içindeler.

Emin adımlarla yola devam ediliyor..

Aksine pozitif etki yaratmaya başladı yönetim üzerinde.

Valla eskiden olsa haklisiniz, su anda da hala oylari %40-45 bandinda seyrediyor ancak, haziran sonrasi bu yazdiklarinizi tekrar konusalim. O sallamayanlarin nasil 180 derece donduklerini hep birlikte gorecegiz. Cumhuriyet tarihinin en kotu ekonomik durumlarindan birisi icerisindeyiz ve halkin borcluluk orani hic bu kadar yuksek olmamisti.

Turkiye`de bankalar bile market isine girdiler cunku diger is kollarinda hareket yok, herkes gida almak zorunda, mantar gibi uygulama cikiyor, gotur-getir-gonder-marketyo-hadiyolla-amanhizligelsin-istegelsin-vodafonemarket-banka uygulamalari...

Bu aslinda ekonominin ne halde oldugunu cok net gosteriyor.

• Yüzbaşı
    375 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Erzurum lu

Devlet diyor ki "Kripto para değildir. Ödeme yapamazsın!"

Devletin hakimi diyor ki "Kripto paradır, bal gibi hesaba bloke koyar en yüksek değerden TL ye çevirir ve lokum gibi haczedersin!"

Nihat Hatipoğlu diyor ki: Kripto'ya caiz diyemiyorum ama gönül rahatlığı ile caiz değildir de diyemiyorum.

Vatandaşın elinden alınacaksa hem paradır hem de caizdir bu kadar basit yani...

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiyede-kripto-parayla-ilgili-bir-ilk-1829568

Herhangi bir kripto borsasina bagli olanlar icin gecerli bunlar, cuzdanini acmis, ve sadece is yaptigi insanlarin bildigi kripto hesaplarinin bunlarla ilgisi yok. Cunku o hesaplar isme tanimli degiller. Kripto borsalari ilk ciktiginda belliydi zaten, bunlarin olacagi.

|
    |

• Yarbay
    8610 Mesaj

Haciz kısmı pek sağlıklı bir benzetme olmadı zira evdeki koltuk da hacz edilebilir. Ama koltuk ile ödeme yapamazsınız. Once koltuğu satar paraya çevirir öyle ödersiniz.

Yani ödeme aracı değildir ama satılabilir ve paraya dönüşebilir olduğundan haciz edilebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Erzurum lu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8610 Mesaj

Bende sizin gibi düşünüyorum (dum) ve lakin 180 derece hareketinin olması için Dibin dibine vurup, emekli maaşlarının ödenmemesi, kesinti yapiomaai, memur maaşlarının ödenmemesi gibi artık uçta şeyler lazım.

Yoksa "pandemi var normal bunlar" ile geçecek gidecek bu dönem malesef hafif sıyrıklarla gibi görünüyor..

|
    |
    mitokondrioglukadayi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    611 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    alperend

quote:

Haciz kısmı pek sağlıklı bir benzetme olmadı zira evdeki koltuk da hacz edilebilir. Ama koltuk ile ödeme yapamazsınız. Once koltuğu satar paraya çevirir öyle ödersiniz.

Yani ödeme aracı değildir ama satılabilir ve paraya dönüşebilir olduğundan haciz edilebilir

Kısacası menkul olan herşey haczedilebilir. Gayrimenkul bile haciz edilebiliyor koşullar oluşursa.

• Yüzbaşı
    438 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

dolar sattımya artar artık

biz yavaştan almaya başlasak mı o zaman  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 20 Nisan 2021; 15:34:56 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    611 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    alperend

quote:

Bende sizin gibi düşünüyorum (dum) ve lakin 180 derece hareketinin olması için Dibin dibine vurup, emekli maaşlarının ödenmemesi, kesinti yapiomaai, memur maaşlarının ödenmemesi gibi artık uçta şeyler lazım.

Yoksa "pandemi var normal bunlar" ile geçecek gidecek bu dönem malesef hafif sıyrıklarla gibi görünüyor..

Para basıp öderler enflasyon yükselince yarısını saklarlar yarısınıda suçu gılışdara ve dış minnaklara bulurlar öyle devam eder gider bir süre daha. Yiyecek bulamayıp köprüleri yolları kemirmeye başlamadıkça sorun yok yani. 

• Yarbay
    8610 Mesaj

Üzülerek katılıyorum.

Emekli maaşları ödenemez hale gelinceye ki kadar devam.. Benim kriterim bu seçmen kitlesinde gördüğüm :)

|
    |
    Hayatı Tespih Yapan Adam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8610 Mesaj

Verginin vergisinin vergisini, ödeyemezsen de gecikme cezası ve faizini ödeten bir sistemi çok da sorgulamamak lazım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 20 Nisan 2021; 15:46:6 >
    |
    |
  • Yarbay
    8610 Mesaj

EKMEK YOKSA PASTA YİYİN  

|
    |
    MRVT_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5498 Mesaj

Cidden ben böyle birşey görmedim şu anda ak tayfanın tek derdi faiz. Mahalle bakkalı bile dolardan çıktık bekliyoruz hala faizi düşürmediler düşürsünler kalkınırız sen internete bakma diyor. İyi de dolar yükselecek dedim dolar hep yükselir 90'larda dolar 50-60 bin lira idi 8-9 lira nedir ki diyor. Vergi artışı içinde şimdi devlet zor günde o yüzden tabii ki biz bakacağız iyi günde onlar bize kötü günde biz onlara bakacağız diyor. 10 dakikada error verdim valla. Adamın oğlu pandemide işten çıkarıldı koca adam karısıyla birlikte evine gelmiş hala inanılmaz destek.

Hee bizim ilçe başkanının 1 milyonluk arabayla gezmesine kızıyor. Ama cumhurbaşkanımızın bunlardan haberi yok olsa izin vermez diyor ona da. Şu pandemi döneminde AKP'den vazgeçen tek kişi gördüm o da genç sayılır zaten maaşına haciz konulmuş adam. Ama maaşındaki haciz kaldırılsın o da taraf değştirir büyük ihtimalle.

|
    |
    acquiles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1365 Mesaj
    akp=r. t. erdoğan.

formül bu. hem mansur yavaş hem de ekrem imamoğlu karşılaştırmalı (aday olurlarsa) anketlerde her iki aday da erdoğan'ı geçiyor. gerçeklerin huyu, siz ne yapsanız da, ne dilesenizde er geç ortaya çıkmasıdır. demem o ki, sokakta araba sayarak, mahalledeki bakkal emiceyle sohbet ederek siyasi analiz yaparsanız, yapamamış olusunuz.

|
    |
  • Yüzbaşı
    412 Mesaj

arkadaşlar dün 100 dollarlık doge aldım. lakin başka coinslerde alacaktım tabi sorun çıkmasaydı. vadeli coins almak istediğimde test çıkarıyor. anlamıyorum neyin testi bu? vadeli dediğimiz faize yatırır gibi değil mi? kaldırgaç vs koymuşlar. işlevleri nedir anlamadım. yok para toz oluyormuş tutmazsa vs?

|
    |
  • Binbaşı
    1365 Mesaj

size yazmadım zaten.

|
    |
    MRVT_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1492 Mesaj
    bazıları çok kolay ev araba alıyormuş

• Yüzbaşı
    412 Mesaj

Gold canlanıyor 

• Kurmay Yarbay
    18195 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

bazıları çok kolay ev araba alıyormuş
    Yav he he demek lazım. 3 yılda fiyatlar 4x olmuş, 2018 yılında 2 litrelik vergi diliminde bulunan 530i fiyatına bugün 1.6 Elantra alamıyorsunuz. Allah'ından bulsunlar.

• Yüzbaşı
    382 Mesaj

Dur güldürme :)

|
    |
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
kripto para haberleri
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.