Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4636. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dogangoxel Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 21 Misafir (1 Mobil) - 21 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.365
Cevap
1.165
Favori
11.779.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
13. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 46344635463646374638
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar alınır mı hala? YTD yazmanız yeterlidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sagropa

6000$ alınır mı? Yani hala dolar alınır mı?

3 gün önce senin gibi alınır mı derken kendimi 8.12 den dolar alarak buldum. 3 günde kâr bıraktı. TL'de kalsa hergün zarardı. Yine almak yada almamak senin kararın ama doların nereye gideceğini kimse kestiremiyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ingoshi

♦16 Eylül 2020:

Dolar : 7.50 TL
    Euro : 8.88 TL
    Benzin : 6.59 TL
    Lpg : 4.27 TL
    Çeyrek : 774 TL

Alıntıları Göster

Dolar : 8.35 TL

Euro : 9.75 TL

Benzin : 6.72 TL

Çeyrek : 822 TL

Sadece bir buçuk ayda bu farklar, cidden inanılmaz. Battık...

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Sanki bana da öyle olur gibi geliyor.Tüm ekonomistler para basmaya tam gaz devam edeceklerini ve bunun da altın, gümüş ve bitcoine yarayacağını söylüyor.485 den girdik bakalım.Ne olursa çıkmak lazım kaygılı kaygılı onu düşünüyorum.YTD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 30 Ekim 2020; 13:20:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

3 gün önce senin gibi alınır mı derken kendimi 8.12 den dolar alarak buldum. 3 günde kâr bıraktı. TL'de kalsa hergün zarardı. Yine almak yada almamak senin kararın ama doların nereye gideceğini kimse kestiremiyor...

Alıntıları Göster

Avrasya Yatırım iki haneyi görebiliriz diyor ama bilmiyorum. Düşme şansı var mı peki, doların? Faiz arttırımına gider mi MB?

• Şaka değil yıl sonu 10 TL olur.10 olmasa bile 9.xx ler ile kapar bu saatten sonra elden bir şey gelmez sıkı tutunun çarpıyoruz çünkü.

@sagropa Artırsa geçen hafta artırırdı güzel bir fırsatı kaçırdı.Şuan yapsa yapsa 150-200 puan olur oda piyasada zaten öyle.Politika faizinde bu kadar ısrar etmelerinin bedeli daha ağır olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alkımm -- 30 Ekim 2020; 13:22:36 >
  • alım satım için genelde hangi bankalar daha uygun fiyat veriyor

tavsiyeniz var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 30 Ekim 2020; 13:30:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ingoshi

Dolar : 8.35 TL

Euro : 9.75 TL

Benzin : 6.72 TL

Çeyrek : 822 TL

Sadece bir buçuk ayda bu farklar, cidden inanılmaz. Battık...

Alıntıları Göster

Benzin uygun gibi kalmiş sanki...

eli kulagında olabilir.... 🙄

depoyu fullesekmi...? 🤔

• quote:

Avrasya Yatırım iki haneyi görebiliriz diyor ama bilmiyorum. Düşme şansı var mı peki, doların? Faiz arttırımına gider mi MB?

Alıntıları Göster

Düşme şansı var tabiki merkez Bankası çıkıp faizi 600-700 puan artırdim derse 7.5 TL'ye kadar düşer ama bu seviyede artırım olursa... Eğer Faiz artırımı geç olursa 9.5-10 TL civarında o zaman en baba 8 TL'ye düşerse düşer o da geçici olur. Sonra yine artarak devam eder yoluna...YTD

• Daha yeni 8 i geçmiştik, 9 a doğru istikrarlı bir şekilde ilerliyoruz 

• doların artması, ülkenin dış borçlarını anbean daha da arttırıyor. borç devletin, özel sektörün ama genel anlamda ülkenin borcu. yani senin benim. bize sormadan dövizle dış borçlanan iktidar partisi, borçları her an katlamakta. asıl borçlu pozisyonuna sokulan bizler ise tabir-i caizse trene bakar gibi izlemekteyiz. bu iktidar gidince, borç kalacak. önümüzdeki -iyimser tahminle- on yıllar boyunca borç ödemekle uğraşacağız. sonra çocuklarımız ödeyecekler. bu nedenle, iktidarı şakşaklayan trol ...... lerini gördüğünüz yerde, içinizden sunturlu küfür edip, bloklayın. kendi pisliklerinde boğulsunlar. bütün hakkım haram olsun, bu durumu yaratanlara.

• Karısına yılda 2 tane jip alan özel sektör borçları için çok üzülüyorum.

• quote:

Alıntıları Göster

1500+ puan faiz artırımı gelmediği sürece zor gibi bence. 150-200 gibi çerez artırımlar anca alım fırsatı yaratıyor.

• Hem dolar hem de euro aldık dur bakalım. Umarım yanlış bir hamle yapmamışımdır.

• Bu da mı tokatladı lirayı?
    (Ülke hakkında bilgim yok)

Edit: 1.04 olmuş :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 30 Ekim 2020; 13:45:43 >
  • Faiz düşecek piyasa canlanacak, yatırımlar artacak diyorlar.

İnsan kaynağın var mı

Hammadden var mı

Ticaret yolların var mı

Hadi bunların hepsine sahipsin diyelim ama şuan Pandemi denen bir olgu var, insan kaynağın tam anlamıyla etkin değil, hammadden döviz ile, ticaret yollarının etkinliği kısıtlanmış. Ama sen gittin Faizi düşürdün, cidden anlayamıyorum  

• sagropa kullanıcısına yanıt

Çökerttin hocam piyasayı..  

• Konuyu açanında işi zor. Başlığı günde 2 kere degiştirmesi gerekiyor. Hergün Tl döviz karşısında eriyip gidiyor. Merkez bankası fln müdahale etse de bu saatten sonra kimse tl de kaliyimde faize koyayim demez. Üçbeş günlük küçük düşüş olur anca. Yurtdışı büyük yatırımcıda önünü göremediği bir piyasaya girmek istemez. O yüzden ipin ucu kactı. Ne yaparlarsa yapsınlar dolar belli ki yükselecek.

• Merkez bankası şu anda kesinlikle faiz artırımı yapmayacak.

Devalüasyon olma durumunda yani dolar 16-17 liraları gördüğü zaman insanlar bu sefer ellerindeki dolarları bozdurma eğilimine girecek. Merkez bankası devalüasyon olduğu zaman işte o zaman yüklü yani 1500 puanlık bir faiz artırımı sonrası doları frenleyecek. Ve dolarların bozulması le piyasayı bu şekilde döndürmeye çalışacak.

Altın şu anda yine en güvenli liman. Bunu buraya yazıyorum çok değil 4 ay gibi bir süre içerisinde gram altını 1000lira gibi bir fiyat üzerinden göreceğiz. O yüzden altından kesinlikle vazgeçmeyin beyler.

• 
Sayfa: önceki 46344635463646374638
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.