Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (6371. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mazottt Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 27 Misafir (2 Mobil) - 26 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.427
Cevap
1.165
Favori
11.783.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
98. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 63696370637163726373
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün gece babamla iddia ya girdik ben yıl sonu 9+ dedim babamda 8- dedi bakalım kim kazanıcak

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aygnhkkt

Dün gece babamla iddia ya girdik ben yıl sonu 9+ dedim babamda 8- dedi bakalım kim kazanıcak

8-9-10 TL arasında fark yok ki !

hepsi korkunç rakam

vergiler korkunç

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mojidozirikato

Dolar 10 tl olacak 1 sıfır atacaklar planları bu

Katılıyorum

default olucaz yine

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

Dolar endeksi yükselmeye devam ediyor. Bu sene sonuna doğru iyice yükselir. Döviz alacak arkadaşların euro yerine Dolar alması daha iyi olabilir. Yıl sonuna 9.30 lar falan dedik ama iyimser bile kalabilir. :/ YTD

Bana göre dövizlerin kralı

isviçre frangı’dır ama alış satış makası epey açık

döviz bürolarında bol miktarda bulmakta zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogameci -- 19 Haziran 2021; 11:55:22 >
  • haşmetlimiz merkez bankası başkanını görevden alır, problem çözülür :) çünkü o bir "ekonomist".

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Euro/Dolar 1.18'in altına göz dikti.

Bunların kafası basmaz

ben ekonomistim dedi biri

tv’de

• En iyi dolar al sat binance da makas aralığı yok 😁

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

hepsi korkunç rakam

vergiler korkunç

Alıntıları Göster
    Soygun kelimesinin anlamını yitirdiği kepaze tablo.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

hepsi korkunç rakam

vergiler korkunç

Alıntıları Göster
    Daha bir tane sektörü idare edemeyenden ülke idare etmesini bekliyoruz. Vergiyi arttırdıkça ikinci el piyasası sıkışıyor. İnsanlar ya şimdi alamazsam hiç alamam diyor ya da zaten vergi artarsa arabam değerlenir diye yatırım amaçlı alıyor. Arabayı kullanıp dolar olarak bile daha pahalıya satma imkanı oluyor.

Sonuç olarak ne cari açığa faydası oluyor ne de vatandaşa. Araba almayın cari açık kapansın demek en başta komik zaten. Araba dediğin en fazla %5 kar marjıyla üretilen bir şey ve bir ihtiyaç.

• quote:

Orijinalden alıntı: Football Always

Merhaba dövizciler altıncılar, yatırımlar nasıl gidiyor?
    Naci faizi 19 yaptı diye şutlandı, ama bakıyorum maşallah hala faiz %19 indiremiyorlar

Ben çok fazla arttığı için 3 aydır döviz ve altın almayı durdurdum, tl faiz getirisi de enflasyonun altında olduğu için kurtarmıyor.
    Ucuzdan topladığım şöyle bir sepetim vardı;

%35 Dolar
    %35 Gram Altın (24 ayar saf)
    %20 Euro
    %5 Sterlin
    %5 Frank

Düşündüm sterlin 12 lirayı geçmiş, Euro 10 lirayı, gram altın 500 lirayı geçmiş. Frank 10 liraya Dolar da 9 liraya dayanmış, TL de durmak hariç ne yapabilirim bu ara hangi yatırım ucuz dedim, kripto birimler çok ucuzdan gidiyor dedim, baya bir araştırdım, şu işaretlediğim 10 kripto coin birime tablodaki % oranlarla ucuzdan girdim, özellikle pandemi sonrası şu TRX eğlence sektörü coini olduğu için uçacağı görüşü var..
    Döviz ve altın yatırım sepetime bunları da ekledim, dursun 5-6 yıl sonra duruma göre bakarız

EDIT;
    Benim gibi döviz ve altına ek yatırım olarak kripto birimlere girmek isteyen arkadaşlar varsa "BTCTURK" Türkiye de burayı öneririm başınız ağrımaz, maceraya girmeyin

faizi arttirdiği için mi şutlandi yoksa merkez bankasinin parasi nerde diye sorduğı için mi 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• BtcTurk te islem yapamiyorum, hicbir tepki vermiyor. Kapatip actim vs bugun böyle oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elan Morin Tedronai

Daha bir tane sektörü idare edemeyenden ülke idare etmesini bekliyoruz. Vergiyi arttırdıkça ikinci el piyasası sıkışıyor. İnsanlar ya şimdi alamazsam hiç alamam diyor ya da zaten vergi artarsa arabam değerlenir diye yatırım amaçlı alıyor. Arabayı kullanıp dolar olarak bile daha pahalıya satma imkanı oluyor.

Sonuç olarak ne cari açığa faydası oluyor ne de vatandaşa. Araba almayın cari açık kapansın demek en başta komik zaten. Araba dediğin en fazla %5 kar marjıyla üretilen bir şey ve bir ihtiyaç.

Alıntıları Göster

İhtiyaç olabilir ama bu beton ülkesinde ev sahibi olmak bile bir ömür demek, bazı binalar hayal demek.

*Ev sahibi olmak,

*Masrafsız temiz bir araç sahibi olmak,

*Aldığın bir aracı dolap süsü yapmadan binip rahatça gezebilmek, işlerini görebilmek, yakıtı düşünmemek,

*Evlenmek, nikah sonrası geçim sıkıntısı çekmeden borçsuz yaşamak,

*Yoksulluk sınırının üzerinde maaşı olan "iş güvenceli" bir işin olması,

*Hatta oyun konsolu alıp kullanmak (cihaz lüks tüketim vergisine tabi ve oyunları da gerçek değerinden inanılmaz yüksek fiyat)

Bunlar Türkiye de lüks net...

Saraydan sesleniyor halka, diyor ki;

"Lüks yaşamayın"

Peki adama demezler mi sen napıyosun sarayda? Ejder meyveleri, beyaz çaylar, badem unları. Bu halkı temsilen uygun bir yaşam şekli mi o?

- "itibardan tasarruf olmaz!"

• öpülmeye doyamayanlar, nasıl gidiyor? banggood reklam maili atıyor, Oneplus 8 128 GB 445 usd diye. 3870 lira ediyor. hepsi burada getirmiş , mecburiyetten 7.399,00 dan satıyor. aradaki fark nasıl hırslı bir şekilde öpüldüğümüzün ispatı. ilk seçimde gavura basar gibi ampule basmaya devamke.

https://www.hepsiburada.com/oneplus-8-128-gb-oneplus-turkiye-garantili-pm-HB00000UPES1

• Elan Morin Tedronai kullanıcısına yanıt

Evet sektörü mahvettiler. İnsanlar önceden arabayı ihtiyaç için alırdı, birkaç yıl sonra satıp üstüne biraz katıp daha iyisini alırdı şimdi yatırım aracı haline soktular. Fiyatı sürekli yükselen şey bizim gibi üçüncü dünya ülkelerinde para kazanmak için en kısa yoldur doğal olarak artık arabası olan adam bile gidip araba alıyor 1-2 yıl sonra rahat aldığım fiyatının %20-30 üstüne satarım diye düşünüyor. Bırakın %20-30'u son 1 yılda aldığı fiyatın %50 üstüne satıyor adam. Üstelik araba alanların çoğu da kendi pudra şekerci tayfasından. Malum partinin ilçe başkanının oğlu milyonluk arabaya biniyor. İlçe başkanının oğlunun rahat bir şekilde 1 milyonluk arabayı alabiliyorsa bunların üstü bir alışta 3-4 tane alıyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Football Always

İhtiyaç olabilir ama bu beton ülkesinde ev sahibi olmak bile bir ömür demek, bazı binalar hayal demek.

*Ev sahibi olmak,

*Masrafsız temiz bir araç sahibi olmak,

*Aldığın bir aracı dolap süsü yapmadan binip rahatça gezebilmek, işlerini görebilmek, yakıtı düşünmemek,

*Evlenmek, nikah sonrası geçim sıkıntısı çekmeden borçsuz yaşamak,

*Yoksulluk sınırının üzerinde maaşı olan "iş güvenceli" bir işin olması,

*Hatta oyun konsolu alıp kullanmak (cihaz lüks tüketim vergisine tabi ve oyunları da gerçek değerinden inanılmaz yüksek fiyat)

Bunlar Türkiye de lüks net...

Saraydan sesleniyor halka, diyor ki;

"Lüks yaşamayın"

Peki adama demezler mi sen napıyosun sarayda? Ejder meyveleri, beyaz çaylar, badem unları. Bu halkı temsilen uygun bir yaşam şekli mi o?

- "itibardan tasarruf olmaz!"

Alıntıları Göster

Bunlara sebep olan temel faktörlerden biri de kontrolsüz natalitet, habire doğuruyorlar. Amiyane tabirle , insanların bi taraflarını tıkamazlarsa Türkiye ileride hindistan vari bir ülke olacak. Bu adamlar TR'nin başına geldiklerinde 60 milyon olan nufus nerdeyse kaçak mültecilerle birlikte (demografinin içine edilmesine girmiyorum bile) 90 milyona dayandı. Nerdeyse %30 luk bir nüfus artışı. Dunyanın hangi ülkesinde böyle bir artış var, nufusa oranla.Nijerya 150 milyon hepsi sefaletten ölüp gidiyor Afrika'da. Sen ülke olarak bir Almanya değilsin bu nüfusu beslemeyezsin hem de niteliksiz katma değeri olmayan, bir çoğu asalak nüfus kaçak göçek işlere giriyor mama bulamayınca tam kambur yani.

Kendi liderliklerini tasdiklemek için durumu olmayan insanların beynine girip 3-5 çocuk yaptırtılar. Hem günahlarına girdiler hem de bu ülkenin kaynaklarını yağmalayıp o insanlara zaten yetmeyecek olan geçim şartlarını iyice yok ettiler. 85-90 milyon nüfusa bakacak bir kaynak yok bu ülkede.

Bir de cahil nesil yetişince herkes ortadoğu kafasında yaşamaya ant içmiş oluyor. Beğenilmeyen balkan ülkelerinde bile parası olan 0 araç alabilecekken 2. el araç alır. Ama burada emsali görülmemiş bir şekilde, aile ve efradına hava atmak amaçlı kredi çekip borçlanıp telefon, araç insanlar var. Bunun 85-90 milyondaki oranına vurulduğunda korkunç rakamlar ve borçlanma ortaya çıkıyor. Bankalardan her şeye bu yük zincir olarak yansıyor.

Açık açık diyorum ki, bu ülkede katma değer yapmayan insanların lüks hayat yaşaması zaten haram ve komple ülke düzenine aykırı. Ancak AKP'den yana iki kelime edemeyen herkesin yandaşlıktan görgüsüz hayat yaşadığı bir ülkeye döndü. Çünkü para dediğin şey bu ülkenin havuzunda yer alır. Kapitalist düzen de olsa devletin kontrolünden çıkıp, ticaretin kapitalist düzenine çarpıklığına sıkıştırılırsa örneğin emlakçıların saçma sapan komisyonlarıyla galericilerin kanuna nizam ve adalet tanımadan istediği fiyatı çekip haksız kazançları uzun vadede eğitimden geçmiş insanların maaşlarına ülkenin gelir adalet mekanizmasına balta vurur. Ağzına Mercedes, AUDI bile yakışmayacak adamların, aracın en ufak tehnolojik bir mekanizmasına ne bilgisi ne zekası yetmeyen adamların bu araçları elinde oyuncak edip dönüştürdüğü ülkede adaletsizlik bitmez. Mafyacılığın yeni adları, mütahitçilik, emlakçılık, galericilik oldu bu ülkede. Bunlar Enflasyon ateşine odun olacaktır. Hem iktisadi dengeyi bozar. Hem de gelir adaletsizliğine sebep olur, hem de insanlarda homurdanmaya irâs olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 19 Haziran 2021; 13:40:21 >

• Bana doların düşeceğine dair, düşmesi için herhangi bir sebep söyleyebilecek var mı? (kısa orta uzun vade farketmeden 10tl altı dolar bedava olarak görüyorum
    Doların bizdeki düşmesi anca üretimle olur başka bir bok olmaz.Dünyada dolar düşüyor ama bizim ekonomide düşüyor.Bize yükseliyor yani.20 yılda bana köprü yol haric devletin yaptıgı bir fabrika göster?( Köprüler yolalarda bizim değil tabi
    Ytd

• quote:

Orijinalden alıntı: dephyr

Bana doların düşeceğine dair, düşmesi için herhangi bir sebep söyleyebilecek var mı? (kısa orta uzun vade farketmeden 10tl altı dolar bedava olarak görüyorum
    Doların bizdeki düşmesi anca üretimle olur başka bir bok olmaz.Dünyada dolar düşüyor ama bizim ekonomide düşüyor.Bize yükseliyor yani.20 yılda bana köprü yol haric devletin yaptıgı bir fabrika göster?( Köprüler yolalarda bizim değil tabi
    Ytd

Fabrikayı devletten beklemek bizi bu noktaya getiren bir numaralı hata işte.

• Elan Morin Tedronai kullanıcısına yanıt
    eldekileri satan akp tipi siyaseti destekleyen de, sizin gibi düşünenlerdi. devlet fabrika mı işletir diyerek. gerekirse işletir tabi ki. ya da gerçek bir serbest piyasa kurar. adam kayırmacılık yapmaz. canı istediğinin vergisini "affetmez" . 3 kuruş vergi borcu olan düz vatandaş ise cehenneme döner hayatı. böyyük çete mensubu ise cennete düşmüş gibi olur. kısaca beylik laflarla düzen kurulmaz. kurallara uyarak, adaletli olarak düzelme olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

eldekileri satan akp tipi siyaseti destekleyen de, sizin gibi düşünenlerdi. devlet fabrika mı işletir diyerek. gerekirse işletir tabi ki. ya da gerçek bir serbest piyasa kurar. adam kayırmacılık yapmaz. canı istediğinin vergisini "affetmez" . 3 kuruş vergi borcu olan düz vatandaş ise cehenneme döner hayatı. böyyük çete mensubu ise cennete düşmüş gibi olur. kısaca beylik laflarla düzen kurulmaz. kurallara uyarak, adaletli olarak düzelme olur.

Fabrikayı kendine yakın olana bedavaya satınca da serbest piyasa olmuyor. O zaman da devlet fabrika işletmez diyordum ama o tür özelleştirmeye karşıydım. Şimdi de devlet fabrika işletmez diyorum ve adil özelleştirmeler yapılsın istiyorum.

Sanki devlet fabrika açsa 3 kuruş borcu olana faydası olacak. Yandaşı doldurup 5 maaşa bağlar, vergisini de senden alıp zararına işletir. O vergi borcu da büyür durur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elan Morin Tedronai -- 19 Haziran 2021; 13:59:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dephyr

Bana doların düşeceğine dair, düşmesi için herhangi bir sebep söyleyebilecek var mı? (kısa orta uzun vade farketmeden 10tl altı dolar bedava olarak görüyorum
    Ytd

Çin ile swap anlaşması yaptığını duyurmuş,

Doğalgaz ve altın kaynağı falan buluyor bazen🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

Bunlar hep dövizi düşürme projeleri🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• 
Sayfa: önceki 63696370637163726373
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.