Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4979. sayfa)

8 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 32 Misafir (2 Mobil) - 36 Masaüstü4 Mobil1 iOS
5 sn
235.099
Cevap
1.165
Favori
11.769.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
2. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 49774978497949804981
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MRT_

Bu mesaj silindi.

Çok üzdü bizi hocam 2 haftadir 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MRT_ kullanıcısına yanıt

Hocam selam nasılsın? Şu Pirelli’ın açıklamalarının geri dönüşü nasıl olur sizce? Yukarıda bazı açıklamaları yazmışsınız.

• Son iki haftadır bir gün emtia lar aşağı giderken kripto paralar yukarı ertesi gün ise emtia lar yukarı kripto paralar aşağı tam tersi oluyor. Ortalama %2-3 arası oynaklık var. Birileri sağlam para kazanıyor.

• Aşıda olsak dünyanın normale dönmesi öyle kısa vade de mümkün görünmüyor. Bunu altın yükselecek falan tahmini olarak söylemiyorum. Bu hastalık tüm dünyayı mahvetti. Çevremde insanlar gergin. Patlamaya hazır bomba gibi. Mutlu insan yok. Herkes gergin , mutsuz . Tartışacak yer arıyor. Maske uzunca bir süre hayatımızda olacak gibi görünüyor.

Çocukken okulda derslerde gördüğümüz eski çağlarda veba vardı şu kadar milyon insan öldü tarzı bir dönem yaşıyoruz. Öldürücü etkisi okadar olmasa bile psikolojik ve ekonomik etkisi çok çok büyük.

Bu olayda hadi aşıyı bulduk baharda bitsin yaza bitsin demeyle bitecek gibi durmuyor. Daha bugün Rus aşısı haberi bile ne kadar çaresiz bir durumda olduğumuzu gösterir nitelikte .

• Ekonomik reform dedikçe hükümet, ne yapacaklar acaba diye meraklanmıştık.
    Meğer ülkeyi parsel parsel Katar’a satacaklarmış!

• Spotify Netflix gibi abonelikler bakalım kaç tl olucak.

• first_officer F kullanıcısına yanıt

ben varlık fonunu ne zaman satacaklar onu merak ediyorum.

• Gümüş yüzde 7
    Altın yüzde 2.2 değer kazandı.

Dün grami 444 den almak lazımmış. Bu seviyeden alsam mi bilemedim.

• MRT_ kullanıcısına yanıt

hocam 470 küsürden bozdum alttan alırız diye. Kaçırdık dün dibi. Şimdi almayı düşünüyorum paraya ihtiyacım yok suan. Aşı filan onayı gelecek düşecek filan diye düşündüm ama nolacak hiç öngörülemiyor.

Herkesin aşıyı vs olması zor tabii ama gene de haberler etkiliyor habire.

1saatta 110 dolar düştüğü de oldu malum. Kafam karışık. Sadece USD mi alsam diyorum bir yandan da.

Çoğu yorumcu 2000i geçeçek filan diyor ama bana oralar zor gibi geliyor. Malum 2011dede bir müddet 2000 üstünü gördü ama sonrası malum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYLAS -- 1 Aralık 2020; 21:34:22 >
  • Gümüş bu gün güzel kazandırdı 5.70 den alanlara (%6,4).

• Geçen aylarda 407 den ve dün 445ten almıştım çıkmak için 2 ay daha bekleyeyim diyorum sizler ne dersiniz?

• Gümüş nerden alabiliriz bilginiz varmı sanal ortamda ?

• Asgari ücret
    Cumhurbaşkanlığı Bütçesi kadar artarsa: 3000 ₺
    Doğalgaz zammına oranla artarsa : 3200 ₺
    Elektrik zammına oranla artarsa : 3300 ₺
    Gıdadaki enflasyona göre artarsa : 3800 ₺
    Resmi enflasyona göre artarsa : 2600 ₺
    olur...
    peki sizce ne yaparlar ? 🤔

• first_officer F kullanıcısına yanıt
    bu ülkede iki şeyin zammı en düşük oranda olur. asgari ücret ve emekli maaşı. hele ki işçi emeklileri. ensesine vur lokmasını al hesabı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bulgaristan ortalama çalışan ücretleri Euro bazında bizden epey daha iyi durumda üstelik.

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 1 Aralık 2020; 23:29:58 >
  • Paranın dini, ırkı ve sokağa çıkma saati yoktur.

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

• geçen yıl 60-70 lira olan internet paketi şimdi 105-120 liralarda. ama akp'ye göre enflasyon %12. asgari ücret ve emekli maaşları bu %12 üzerinden zam alabiliyor. yatacak yeri yok bu akp'nin be.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 2 Aralık 2020; 0:46:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

geçen yıl 60-70 lira olan internet paketi şimdi 105-120 liralarda. ama akp'ye göre enflasyon %12. asgari ücret ve emekli maaşları bu %12 üzerinden zam alabiliyor. yatacak yeri yok bu akp'nin be.

Hocam siyonist ve kapitalizmin bir oyunu bu bunu Almanya’da yapıyor ABD de yapıyor Türkiye’de yapıyor Almanya’da enflasyonu -0,5 diyor herseye zam geliyor az yada çok ama amaç asgari ücretliye ve emekliye az zam vermek beyaz yakalılara daha çok vermek

• X şıkkını seçiyorum. Hiçbiri ! 2.500 verirlerse öpüp başlarına koysunlar. Hazinede para yok ki.

• 
Sayfa: önceki 49774978497949804981
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.