Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4988. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: .Eray. , programmer_onur , emrotkn , Litejra Daha Az
4 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 56 Misafir (2 Mobil) - 57 Masaüstü3 Mobil
5 sn
234.946
Cevap
1.164
Favori
11.763.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
7. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 49864987498849894990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yusufd84

insanlar oraya ulaşmak için kaçak göçek gitmeye çalışıyor. ne güzel belki de orada doğmuşsunuz ve doğuştan orda olunca oraların değerini bilmiyorsunuzdur. çoğu arkadaşımın evine hiç zam gelmedi. belki bulunduğunuz yer çok rağbet gören bir yerdir.

Ben burda doğup büyümedim hocam 24 yıl Türkiye’de doğdum büyüdüm benim demek istediğim kapitalist güçler resmî rakamları düşük gösterip işçi sınıfını sömürüyor hep arkadaşlarının evine zam gelmemiş olabilir ama misal ulaşıma %9 zam geldi e madem enflasyon % 0,5 ise niye bu rakama göre zam yapılmıyor ????

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avente kullanıcısına yanıt
    kardeş seni tr server ina alalım rahat batmış.
    daha yeni ehliyet için 1000 lira haraç verdim devlete.
    ha yine tepkinizi gösterin oradakilerle ama; buraya, bu komik problemlerinizi yazıp sinir bozmasanız keşke.

bana deseler ki bir böbreğin gidecek ama tr den kurtulacaksın, 1 sn düşünmem.
    yıllardır gitmek için uğraşıyorum.
    keşke birkaç km daha batıda doğsaymışım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SYLAS S kullanıcısına yanıt

ben 3.385den cumhuriyet almıstım , büyük patladım acaba eski fiyatına geri cıkar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: kuasudba

kardeş seni tr server ina alalım rahat batmış.
    daha yeni ehliyet için 1000 lira haraç verdim devlete.
    ha yine tepkinizi gösterin oradakilerle ama; buraya, bu komik problemlerinizi yazıp sinir bozmasanız keşke.

bana deseler ki bir böbreğin gidecek ama tr den kurtulacaksın, 1 sn düşünmem.
    yıllardır gitmek için uğraşıyorum.
    keşke birkaç km daha batıda doğsaymışım.

Aslan parçası yaşın gençki yazdıklarımı anlamamışsın benim anlatmak istediğim emperyalist güçler devletlere enflasyonu düşük gösterip alt tabakayı fakirleştiriyor devlet diyor enflasyon %12 asgari ücretliye %12 zam yapıyor sonra devlet ulaşıma veya damga harçlarına %30 zam yapıyor neden enflasyona göre zam yapmıyor bunu bütün devletler yapıyor sadece Türkiye değil ben Almanya’ya gitmek için kellemi ölümü göze alıpta gittim iki kere namlu ile burun buruna geldim birleri başarmak istiyorsan büyük riskleride göze Alman gerek

• Avente kullanıcısına yanıt
    hmm. dıj güjler yani.
    aslan parçası diyerek seviyeyi cıvıklaştırmanı yok sayıyorum.
    eğer enflasyonu düşük gösteriyorlarsa örgütlenin ve protesto yapın. sonuçta türkiye'de yaşamıyorsunuz 🤭.

ha, orayı bilmem ama bizdeki zamların nedeni dıj güjler değil alamancım. ij güjler.
    biz bizdeki ij güjleri bir türlü doyuramadık o yüzden fakirleşiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Avente

Hadi ya kira fiyatları aynımı 15 yıldır bak ben sana şöyle bir örnek vereyim Almanya Türkiye’den kat kat iyidir bunu yalanlayamam ama gerçekleride söylemek zorundayım bu kapitalizm güçlerinin oyunları hep aynı Almanya’da geçen yıl enflasyon 0 dedi çalıştığım ev Bürosu bana 20 € zam yaptı ve bu sene evimin ısınma su vs yan giderine yine aynı ev bürom 27 € zam yaptı yeme içme kiraya vs gelen zamları saymıyorum bile enflasyon 0 tabi yersen sen çok güzel yemişsin 😂😂

Alıntıları Göster

Hocam sen buna mı takıldın alınma ama 20 Euro-30 Euro zamdan bahsediyorsun şaka gibi birazcık, Türkiye'de biz sabahından gece yarısına gelen benzin zammında o parayı 1 depoda veriyoruz zaten. 20 Euro'nun eti ne budu ne 1 paket Marlboro parası Türkiye'de.

Bu tabiki de haksız bir şeyden bahsediyorsun demek değil ama pireyi deve yapmışssın sende. Zeytinyağının litresi Almanyada 2-3 Euro. Türkiye'de 35 liradan başlıyor. Zeytin memleketi. Market fiyatları abartım yok. Ufacık fındık ezmesi 5 liraya aldığım zamanlar dün gibiydi Migrosta şu an 30 liraya dayanmış durumda. 25 liradan aşağıya hardalından sosuna yok. Peynir olmuş 45-50 lira kilosu 3 kişilik 1 aile en fazla 3 gün yiyebilir. Domates, biber 10 ar liradan gidiyor. Et, balık enflasyon ve zamlara göre bu ülkede ucuz bile kaldı. Sen oradan 20 Euro ev kira zammını eleştiriyorsun. 20 Tl Türkiye'de 1 saatlik Avm otopark ücreti artık, biraz ayılın lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 3 Aralık 2020; 1:29:10 >

• Altın konusunda bir şeyi atlamamak gerek. ABD tarihinde görülmemiş bir şekilde para genişlemesine gidildi(küresel krizi para basarak sübvanse edebilmek), Covid-19 gündemi meşgul ederek unutturdu belki ancak, bu paranın tamamı dünyaya tıpkı Lehmann Brothers krizindeki gibi dağıtıldı farkı bu para akışa çıkmadı. Tüm kuruluşlar özel şirketler ve başta AB ülkeleri bu parayı rezervlerine gömdü. Bu para uzun sürede tedavüle girmeyecek, çünkü neredeyse tüm ülkelerin birbirlerine borcu var. Buna istinaden tüm ülkeler zaruri giderleri ve harcamalar dışında para saçmak istemiyor. Türkiye'ye bu sıcak paranın gelmesi durumu şu şartlarda imkansız gibi zaten. Bu borcun sebebi de ticari spektrumun genişlemesi artık 1900 lerin dünyası yok. İş dünyasında, küreselleşme, dijitalleşmenin getirdiği bir girift söz konusu ve uzun yıllarda bu sorunlar katlanarak büyüyecek. İklimsel değişikliklerde tüm ticari antlaşmaları ve düzeni etkileyecek. Petrolün yerine yenilenebilir enerji gibi alternatiflerin yerine geçmesi gibi... Bunlar bir virüsten daha büyük sorunlar ve uzun vade de değil. Önümüzdeki 15 yıl ciddi problemler bizi bekliyor. Bu sürede altın şu anki değerinin çok çok üstüne katlayacaktır. Bunlar benim şahsi düşüncelerim. Yatırım tavsiyesi değildir.

Çok uzatmadan bu para basma işlemi Biden ile de devam edecek-Trump da seçilseydi devam ederdi.- Bu da doların uzun vadede değersizleşmesine altına yönelimi arttıracaktır. Kaos ve kriz her zaman altına yarar.

Olaya TR açısından bakarsak bizim durumumuz tamamen Allah'lık bundan sonra. Ülkede ekonominin düzelmesi için değil, düzeltilmemesi için ne kadar yanlış varsa yapıldı başta halk kutuplaştırıldı, düşmanlaştırıldı, ötekileştirildi bu bile ekonominin nefret edeceği başta güven ortamını yok edici bir sebeptir. Uzun vadede TR'de dövizde emtia da çıkacaktır. Ancak madenlerin değerlenmesi çok daha fazla olacağı düşüncesindeyim. Zaten son 2 yıllık rasyolara bakarsınız. Yıllık bazda bu sene altın 1.60 oranında değerlendiyse, dolar ve euro 1.35-1.40 bandında devalüe olmuştur. Bunda elbette korona etkisi de vardır. Ancak başta dediğim gibi daha piyasaya yansımayan 3-5 trilyon dolar civarında muazzam bir para genişlemesinin yansımadığına da dikkat çekmek isterim. Bu yansıma uzun vadede olacak.

YTD şahsi düşüncelerimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 3 Aralık 2020; 1:46:18 >

• crzyhntr kullanıcısına yanıt

altın yükselir borsa özellikle abd borsalarını takip ediyorum şimdilik yükseliyor . teşvik paketinin de onaylanması an meselesidir zaten

• Türkiye ekonomisi berbat halde. İş yok iş. Düzgün haftada 5 gün, günde 8 saat, aylık 700 euro maaşlı iş bulamıyor millet. Avrupanın dibinde bin beter maaşlar, çalışma şartları...

Devletin uydurma hikaye olduğu ortada. 1 yıl oldu, faizli kredi veremedi, 130 dolar hibe veremedi.

Para yoksa sürünürsün. Para varsa güç var, imkan var, refah var. Para lazım para. Devlet lazım değil. Yıl 2020.

• 2020 yılında bu ülkede olgun bir insan araba, ev alacak parayı çalışarak kazanamıyor.

2010-2020 arası bolluk döneminde araba, ev, arsa alacak parayı kazanamadı bu millet.

Sevdiği işi yapan, hak ettiği maaşı alan insan yok ülkede ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Türkiye ekonomisi berbat halde. İş yok iş. Düzgün haftada 5 gün, günde 8 saat, aylık 700 euro maaşlı iş bulamıyor millet. Avrupanın dibinde bin beter maaşlar, çalışma şartları...

Devletin uydurma hikaye olduğu ortada. 1 yıl oldu, faizli kredi veremedi, 130 dolar hibe veremedi.

Para yoksa sürünürsün. Para varsa güç var, imkan var, refah var. Para lazım para. Devlet lazım değil. Yıl 2020.

Acaba işini severek yapan kaç kişi vardır ?

ben %10 diyorum

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt

Bu ülkede bir seyler yapabilmek için;

Ya gelecek 20 seneni borclanir kıyıdan köşeden bir şeyler yaşarsın.

Ya da 15 sene kabuğa çekilip en asgari düzey yaşarsin hayatta kalirsan bir evin ve araban olur.

Ginler sonra alışkanlık haline gelir hep kazanmak ama para harcamaktan nefret eden biri haline gelirsin.

Bu işin kısa yolu parti yalamaliğı o da omurgasızlara yakışır.

• Gram 463

• Türkiye İstatistik Kurumu Kasım ayına ilişkin enflasyon rakamlarını duyurdu. TÜFE yıllık yüzde 14.03 oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: the__executioner__

Türkiye İstatistik Kurumu Kasım ayına ilişkin enflasyon rakamlarını duyurdu. TÜFE yıllık yüzde 14.03 oldu.

Gerçek oran %80-100 falan.

• Gram 465

• 11 Aralık aşı olayını ne zaman fiyatlayacak acaba piyasa ? Haftaya biraz daha düşüş olursa şaşımam.

Ytd

• quote:

Orijinalden alıntı: bluraydisk

Bu ülkede bir seyler yapabilmek için;

Ya gelecek 20 seneni borclanir kıyıdan köşeden bir şeyler yaşarsın.

Ya da 15 sene kabuğa çekilip en asgari düzey yaşarsin hayatta kalirsan bir evin ve araban olur.

Ginler sonra alışkanlık haline gelir hep kazanmak ama para harcamaktan nefret eden biri haline gelirsin.

Bu işin kısa yolu parti yalamaliğı o da omurgasızlara yakışır.

O kadar doğru bir yorum ki. Resmen karar vermemiz gerekiyor, günümüzü mü satalım yarınımızı mı diye.

• 7.88 bandında

• dolar olsam sırf şu selçuk geçer'in hatırına develüasyona uğrardım alüminyum 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• 
Sayfa: önceki 49864987498849894990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.