Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (4494. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Sume , freshwind , Look At Me , programmer_onur Daha Az
4 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 19 Misafir (2 Mobil) - 20 Masaüstü3 Mobil
5 sn
233.547
Cevap
1.152
Favori
11.693.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
14. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 44924493449444954496
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

madem dolar çakıldı elektriğe niye zam geldi ki🥴🥴🥴elektiklemi çalışıyoruz yoksa🤔
    Zam değil, güncelleme.

Lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: Football Always

Gizliden faiz artırıp biraz kurda indirim kampanyası yaparlar mı alalım? Alım fırsatı verir mi 1 hafta içinde?
    Müdur, ekenomideki vaziyet (kırılganlık) degismedikce kurda trend hep.yukarı..
    olaya bikac hafta gibi cok kisa vade bakmıyosan eger; trend yukarı.. bu arada siyasi bir vaziyet patlarsa buda bonusun olur..!
    200 puan faiz arttirimiyla, stopajda 5-10 puan indirimle trend degismez..
    zira reel faiz hala cok acık farkla negatif,
    dahada önemlisi; TL ye ve iktidara olan guven kaybolmus durumda....
    diyeceklerim bu kadar.!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi first_officer -- 1 Ekim 2020; 10:55:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar hayatında bugünki gibi çakılmamıştır

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Zamcık desek? Daha sevimli duruyor!
  • dolar 10 tl olurda eğer 10.50 11.00 giderse sen o zaman izle yaygarayı. direk 25.00 50.00 bandlarına 1-2 gün içerisinde gelebilir psikolojik nokta bence 10 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: İAmSterdam06

Ben olaya öyle bakmıyorum ama. Dün ve bugüne bakıyorum. Ve döviz sert çakıldı.

Alıntıları Göster
    Burda kimse bunu tartışmıyor dostum, kimse bir günde yeni cep telefonu, yeni ev, yeni araba, $ üzerinden masraflarını 1 günde karşılamıyor. Herkes burda geçinmenin ne kadar zor olduğunun derdinde.

20 kuruş yükselir, 7 kuruş düşer, tekrar 10 kuruş daha yükselir. sende burdaki 7 kuruş düşmeye mutluluk mu duyorsun?

Buna "correction" denir, eğer finans sektörüne ufaktan olsaydı yada teknik analizlere bir gram ilgin, bilirdin. hiçbirşey dim dik yükselmzez yada dim dik yere çakılmaz çünkü bir yerden sonra satış isteği alım isteğini yener yada düşüşlerde artık o kadar ucuz bir fiyata gelir ki alım isteği satış isteğini bastırır ve düzelir.

Olay bundan ibaret, bu çakılma değil sadece düzelme. 7.60'dan 7.45'e düştüğünde nasıl fiyat dengelenip hızını tekrar alıp yükselmeye devam ettiği gibi, yine burdada devam edecek.

7.70'den 7.00 yada 6.5'e düşerse, ona çakılma denir. O zaman haber ver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLIFE -- 1 Ekim 2020; 11:13:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: first_officer

Müdur, ekenomideki vaziyet (kırılganlık) degismedikce kurda trend hep.yukarı..
    olaya bikac hafta gibi cok kisa vade bakmıyosan eger; trend yukarı.. bu arada siyasi bir vaziyet patlarsa buda bonusun olur..!
    200 puan faiz arttirimiyla, stopajda 5-10 puan indirimle trend degismez..
    zira reel faiz hala cok acık farkla negatif,
    dahada önemlisi; TL ye ve iktidara olan guven kaybolmus durumda....
    diyeceklerim bu kadar.!

Alıntıları Göster
    O zaman durum oldukça alcaz

• Paketli ürünlerin büyük çoğunluğunda gramaj düştü fiyat aynı.
    Uyanık (!) milletimiz zam gelmediğini düşünüyor.

Benzer bir model uygulanabilir. Dogalgaza hava karıştıralım mesela, ya da işte uygun ve ucuz başka birşey. Biraz verimsiz yansın daha çok doğalgaz tüketelim ama BİRİM FİYAT AYNI GÖRÜNSÜN FATURA DA..

Nasıl fikir güzel dimi?

• Doların yükseldiği/indiği birkaç kuruş için ömrümüz gidiyor... Zamanında benzer laklakı benzin/mazot için yapıyorduk, şimdi oradan ümidi kestik. "Hani nerede benzin 4 lira, ben görmedim!" diyen İngiliz Memedi fena eleştiriyorduk, önceleri "Bebecan" da bu insafsız eleştirilerden kurtulamıyordu...

Kör talih, şimdilerde "Enişte"yi bırakın eleştirmeyi, en akıllı adamlarımız bile takdir ve teşvik etmek durumunda kalıyor! İroni deyip avunuyoruz, neylersin.
  • bir şey olmuş 7.65 e inmiş, ama hemen 7.70 olmuş.
    müdahale mi ettiler?

• 7.70 altı kalıcı olamadı görünüyor. Günlük kapanış da 7.70 üzerinde olursa geri çekilme (düzeltme) tamamlandi demek çok yanlış olmaz kanaatindeyim..

• quote:

Orijinalden alıntı: ScRyedd

Alalim mi dolar ne yapalim 2 aya ne olur bu ? 19 kasimda 600 dolar odemem var bekleyeyim mi alayim mi simdiden
    PS5 ödemesi mi hocam?

Benimde 600 dolar alıp köşeye atasım var PS5 için, halen sallıyorum bakalım patlamasak iyidir.
  • Dolar düşüş trendine girdi . Doları olan bozsun 3 TL ye düşebilir

• elektrik ve doğalgaza ağır zam yapmışlar kış öncesi. yine boku yedik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kesinizmirliksk2

Dolar düşüş trendine girdi . Doları olan bozsun 3 TL ye düşebilir
    Bozunca ne yapalim onuda yaz bari, bi ise yarasin... 🤭🤭🤭 yukselise geçen trend ne...¿ 🙄

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi first_officer -- 1 Ekim 2020; 12:10:23 >
  • Elektriğe zam geldi(%5.75) ise doğalgazada gelecek dolaylı yoldan.

Şu bir yıl içinde elektriğe %32.3 doğalgaza %34.7 zam gelmiş sorarlarsa enflasyon %8 dersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 1 Ekim 2020; 12:14:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScRyedd

Alalim mi dolar ne yapalim 2 aya ne olur bu ? 19 kasimda 600 dolar odemem var bekleyeyim mi alayim mi simdiden
    Seçimlerin sonucu diyeceğimde yahu dolar zaten globalde düşük yani sana bir etkisi olmaz bu işin.Ha Biden'ın da pek iyi niyetli bir karakter olmadığını düşünürsek(ekstra ambargo filan).Bence şuan alım fırsatı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 1 Ekim 2020; 12:13:46 >
  • Elektriğe zam geldi diyenler , zam gelmedi otomatik güncellendi fiyatlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

PS5 ödemesi mi hocam?

Benimde 600 dolar alıp köşeye atasım var PS5 için, halen sallıyorum bakalım patlamasak iyidir.

Alıntıları Göster
    Aynen oyle hocam nakit hazir nakitte tutmak kaybettirecek gibi duruyor bilemedim bende

• 
Sayfa: önceki 44924493449444954496
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.