Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (6. sayfa)

9 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 85 Misafir - 90 Masaüstü4 Mobil1 Android
5 sn
233.580
Cevap
1.153
Favori
11.695.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
4. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zenginin işine geliyor. Son 1 senedir BMW alan en az 5 arkadaşım var, ciddiyim. Zenginin malı mülkü de satınca dolar ile gittiği için adamlar paradan para kazanıyorlar. En çok zararlı çıkanlar asgari ücretli kesim ve işçiler... Bu insanların bu ülkede yarını diye bir şey yok artık, günlük hayat yaşayıp ertesi günü gören kendini şanslı görecek. Yazık, 2017 alt kesim için cidden sınav yılı olacak... Dolar yükseldi diye sevinen var anlayın işte, olayın iç yüzünde ülke batıyor ama bir kesim bundan da zevk alıyor.

Bu arada seneye konut fiyatları inecek, balondan fiyatlar zamanla sönecek mecbur. 2017-2018 senesinde de İstanbul'da sağlam bir deprem olacak gibi içime bir his doğuyor.
  • Bu euro falan iner mi dersiniz 2,5'lara falan belki bir 5-10 sene sonra yoksa artik hep bu civarlarda mi dolasir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülke iyi gidiyi vol 131 xl combocular olduğu sürece dahada yükselir.

Hayır öyle bir seviyede ki paramızın değeri artık afrika ülkelerinden bile beter duruma doğru gidiyoruz.

Bakalım halk ne kadar daha dayanır bu kurun yükselişine.
  • Ben dolar kullanmiyorum banane dolardan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o degilde gercekten dolarin artmasi herkes icin kotu chplisi icin de akplisi icin de...

hersey daha pahali olacak dusunsenize iphone undan kiyaftine kadar... maaslar ayni tabi asgari 1300 TL

tamamen rezalet... merkez bankasi umarim duruma el atar da dolar duser.. gelecegide bilemiyorsun dolarin azaldigi pek gorulmemis, o yuzden bir an once dolar iner de millet de rahatlar
  • bugun ne zaman tuvalete gitsem dolar çıkıyor lan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hannover 96

Bu euro falan iner mi dersiniz 2,5'lara falan belki bir 5-10 sene sonra yoksa artik hep bu civarlarda mi dolasir?

2008 de olduğu gibi abd ya da avrupa bazlı bi kriz olmazsa düşmez artık bu saatten sonra. Doların düşmesi ya da artması bize bağlı değil malesef.
  • merkez bankasının olaya el atılması bekleniyor
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt
    zaten 250 yıllık kırılma periyodu dolmak üzereymiş,2025 için %80 risk verilmişti.İstanbul'da yaşamasam da bu depremin yaratacağı kaos ve ekonomik yıkımı düşündükçe ürperiyorum.Kesinlikle olacak bu deprem için hiçbir önlem alınmadığı gibi deprem toplanma alanlarını rant alanlarına çevirip avm ve rezidans diktiler.
    Büyük İstanbul depremi gerçeği varken fahiş fiyatlara gayrimenkul alanlara zaten akıl sır ermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realistik yönetmen -- 5 Kasım 2016; 2:53:29 >
  • Merkez bankasının elinde bisey varsa atar,ayrica bunca vergi artışı ve politik durumlar içinde iken bugün el atsa yarın tekrar eder durum,ülkede patlamış mısır bile ithal edilirken kimse güçlüyüz biz demesin.

• Umurda olmaz oylar Erduvana!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PSN_vs_XBOXLive -- 5 Kasım 2016; 3:02:51 >
  • Mr.Mezarci kullanıcısına yanıt
    4 yıl önce beyaz bayrak çeken kuruluş mu?

Merkez bankası tek yapabileceği şey havadan dolar yağmasını ümit etmektir.

• euro 5, dolar 4 olsun da rahatlayalım
  • Bir oyuncu ve teknoloji sever olarak yapacaklarım belli.

Pc'im iyi durumda sistem en kötü 3 yıl gider artık öyle ultra açamadı şu oyun vs. devri bitti benim için. Ps4'ü satıp Pro geçiş artık yapmıyorum boşuna masraf.

Oyunları sanırım 7-8 yıldır aralıksız orijinal aldım, kopya ise nadir kullanmışımdır artık full kopya abi çok nadir online oyunlarda aşırı fiyat indirimlerinde alır oynarım.

Vpn'e kısmen yasak geliyor (artık bundan sonra her bombalı bir olay yada benzerinde demek ki hızda düşüşler ve vpn block time başlayacak) o yüzden daha farklı yollar ile kendi serverımı ( vps server) kurmanın yollarını öğrenmeye başlıyorum. Arada kesinlikle paralı vpn sağlayıcılarına bakın sonuçta tr dikta ülkesi bile vpn komple yasaklayamaz yoksa bankacılık vs. göçer misal tunnelbear şuan sınırsız veri kullanımı verdi tr için yani free versiyonu şuan pre olarak kullanılıyor.

Ayrıca ek harcamalarda artık bulunmayacağım ekonomik boykot çağrısına bende uyuyorum bakalım daha ne kadar dayanacaklar daha bu tarz yapacağım düşüncelerim var ama yavaş yavaş, tabi en sonunda ülkeden göç etmek var kalanlara kolaylıklar.
  • Dolar kısa dönemde 3.5 TL uzun dönemde 4 TL olmadan rahatlamaz artık ipi kaçtı olayınBizede bu artışı izleyip krize girmek düşüyor

• YOK YOK KARAR VERDIM. TASI TARAGI TOPLAYIP ALMANYADAN ULKEME GELIYORUM. YAKINDA YUKSELIR ALMANYADA EURO DOLAR PARITESI. BEN GELIYORUM BEN. DOLAR INER. ISTIKRAR. REIS FALAN.
  • 10 tl olsun 1 sıfır atacaz . sakin olun ... ayarlamalar bizde ... adam smithin görünmez eliyim olum ben .. dengeleri kurarım senin anlayacagın konular deil bunlar ..

panik yok ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scheisse

quote:

Orijinalden alıntı: wardstone

Ben anlamıyorum dolar 3,15 oldu diyorum ülke iyiye gidiyo amarika bilerek yapıyor ama bizi bitiremeyecekler diyenler var. Cidden halkımızın bası kesimleri bu kadar saf ve koyun mu ya?
    Bir döviz kuru bu kadar alt üst olabilir mi,her gün %0.5 civarı in-çık yaşayabilir mi,bu normal mi? Anormal olduğunun farkında değil mi kimse!

Sen yazılımla uğraşmaya devam et ekonomiyle ilgili yorum yapma dövizi düşürmesi zor değil 2000 li yıllardaki gibi faiz oranlarını yıllık %50-60 a çıkarırsak bak bakalım dolar euro ne olcak. Şuanki hükümetin dövizi düşürme gibi bir amacı yok ithalatı azaltıp, ihracatı arttırmak adına dövizin yüksek olmasını istiyorlar.

Abi sizi çözmek zor.

2001 krizine vururken faizler yüksek.

E şimdi döviz yükselince de " faizleri yükseltelim bak ne oluyor? ".

Yükselt faizi bak ne oluyor? Sen bilmiyorsan ben söyleyeyim ne olduğunu, devletin sıfır üretime sahip olduğu için daha fazla borçlanıyor.

Haytında tahvil bono nedir gördün mü haberin var mı bilmiyorum da sıfır ekonomi bilginizle maliye bakancılık oynamayın şurada.

İthalatı azaltmaya çalışan bir hükümet önce kendi üretim kalemlerindeki kotaları kaldırır. Bunun faizle dövizle bir ilgisi yok.

Teknoloji ihracımız neredeyse yok. Yok derken yüksek teknoloji ürün ihracımızı kastediyorum o yani kafan karışmasın.

Senin sanayi dediğin değirmeni çeviren şey yani..

Ama hamdolsun 48. köprüyü yapacağız yakında boğaza onları ihraç ederiz artık yurt dışına..
  • 2000 2001 de asgari maasimizla 11-12 adet ceyrek altin alabiliyorduk.. Bugun bir 12 adet ceyrek altin alabilmek icin asgari maasin en az 2400-2500 tl olmasi gerekiyor. Bu duruma nasil gelebiliriz peki? Uretimle. Uretim ama arpa bugday degil. Elektronik gibi yukte hafif pahada agir urunler urtilmeli. Var mi yatirim? Yok... Anca yol kopru bina yaparsiniz... Ekonominin bu hallere gelecegi belliydi... Bir yerde patlayacakti o da bu gunlerimizmis... O sikayet ettiginimiz vergiler bile kurtaramaz bu ulkeyi artik...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 4 lira olacak. Her şey dahada kötüye gidecek.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.