Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (6120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
18 Misafir (3 Mobil) - 15 Masaüstü3 Mobil
5 sn
235.371
Cevap
1.165
Favori
11.780.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
41. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 61186119612061216122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

piyasaya korku hakim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AdRenaLime kullanıcısına yanıt
    Nasi yani

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elan Morin Tedronai

5 dolardan 1 dolarlara gelen borsa nasıl yabancıyı memnun etmiş? Tam bir ayı piyasasında bu borsa.

Alıntıları Göster

Gir çık yapa yapa ne olacak. Yalnız ben son iki seneyi kast ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 12 Mayıs 2021; 20:4:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

millete iyilik yaramaz hocam, kovun gitsin. şimdi bir şeyi alttan alırsanız ileride daha da tepenize çıkar

Alıntıları Göster

Gruba yazdım maaşına zam yaptım dedim mecazi anlamda allah razı olsun diyor grup kahkaha emojisiyle doldu :)

Yarından itibaren ücretsiz izine çıkarıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sinirli ve Süratli

Gruba yazdım maaşına zam yaptım dedim mecazi anlamda allah razı olsun diyor grup kahkaha emojisiyle doldu :)

Yarından itibaren ücretsiz izine çıkarıyorum.

Alıntıları Göster

puhaha

• Redeemertr kullanıcısına yanıt

Ya çekinmesem çoktan kovmuştumda gelecek sonra 2 3 ay kafamın etini yiyecek ekmeksiz kaldık abi zart zurt muhabbetler edecek. Ama bu son nokta. Gel bana şikayet et asansörü kirletmişler diye sen kimsinde sana ekmek veren adamlara çemkiriyon. Bardağı taşırdı.

Asansörü temizleyin lafınıda delil olarak iyi verdi şu yasaklar bitsin tazminatsız işine son.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 12 Mayıs 2021; 20:9:22 >
  • quote:

Ya çekinmesem çoktan kovmuştumda gelecek sonra 2 3 ay kafamın etini yiyecek ekmeksiz kaldık abi zart zurt muhabbetler edecek. Ama bu son nokta. Gel bana şikayet et asansörü kirletmişler diye sen kimsinde sana ekmek veren adamlara çemkiriyon. Bardağı taşırdı.

Asansörü temizleyin lafınıda delil olarak iyi verdi şu yasaklar bitsin tazminatsız işine son.

o mesaj tertemiz olmuş, kendi ayağına otomatik tüfekle sıkmış  

• macewinduu M kullanıcısına yanıt

vix endeksi şahlandı

• https://www.epey.com/akilli-telefonlar/poco-x3-pro.html

Dün şu telefonu satıcı karı+ fransa vergisi dahil 200 euroya sipariş ettim.

Neden Türkiye de Yüzde 175 fiyatına satılıyor bu telefon? 150 euro vergi kesiliyor demekki.

Türkiye içinden bu ayarda 40 milyon kişi telefon aldıysa ortalama 40m*150 euro = 6 milyar euro sadece vergi kesmiş haşmetli devletimiz. Fransa nasıl döndürüyor arkadaş ekonomisini, bizim sadece telefondan elde ettiğimiz gelir bu. Aklım almıyor ya nereye gidiyor bu kadar para. MB nin rezervlerini nasıl tükettiniz bu hayvani vergi gelirine rağmen.

• büyük yatırımcılar bugünkü şok enflasyon etkisinden dolayı stok ve altından kaçarak daha stabil olan doge coine geçmeye başladılar   

şaka la şaka hemen niye vuruyonuz  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 12 Mayıs 2021; 20:31:17 >
  • quote:

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/poco-x3-pro.html

Dün şu telefonu satıcı karı+ fransa vergisi dahil 200 euroya sipariş ettim.

Neden Türkiye de Yüzde 175 fiyatına satılıyor bu telefon? 150 euro vergi kesiliyor demekki.

Türkiye içinden bu ayarda 40 milyon kişi telefon aldıysa ortalama 40m*150 euro = 6 milyar euro sadece vergi kesmiş haşmetli devletimiz. Fransa nasıl döndürüyor arkadaş ekonomisini, bizim sadece telefondan elde ettiğimiz gelir bu. Aklım almıyor ya nereye gidiyor bu kadar para. MB nin rezervlerini nasıl tükettiniz bu hayvani vergi gelirine rağmen.

ben artik şöyle düşünüyorum. yüksek vergi olan ürünleri almamizi istemiyorlar

• Mecburen alacağız. Yasaklamadıkları sürece alınacak bu ürünler.

Sıkıntı şu, biz bu adamları daha iyi bir hayat için ve daha ulaşılabilir fiyatları sağlasınlar diye seçiyoruz. İşin özü budur. Seçime katılanlar ortaya politik tezlerini koyarlar ve insanlar iyi olacağını düşündükleri kişiyi seçerler, seçilen kişide refahı sağlamak için elinden geleni yapar. Buna en güzel örnek Angela Merkeldir mesela.

Bizimkilerin amacı ne ben çözemedim. Tam tersine gidiyoruz.

Sana en keskin örneği vereyim içinde bulunduğumuz durumdan.

Devlet ve millet menfaati gözetilecekse ülkeyi yönetenler Katar lıların petrolüne gazına nasıl daha ucuza çökeriz diye hesap yapardı. Kişisel menfaat girince işin içine bırak Katar ın petrolüne çökmeyi Kanal İstanbul güzergahında yaşanan olaylar oluyor işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 12 Mayıs 2021; 20:46:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Bu mesaj silindi.

O dediğine cari açık derler. Yani ithalat için bizim ödediğimiz dövize. İthalat ihracat dengesini tutturursan sıkıntı olmaz. Bunu mallara vergi koyarak değil üretimini yükseltip ihracat yaparak dengeleyebilirsin. Vergisi yükseldi diye kimse alacağı maldan vazgeçmez. Nitekim hala yok satıyor araba şirketleri. Vergi yükseltmek patinaj çekmekten başka bişey değildir.

• İşin özü cari açık ve halkımızın gösteriş meraklısı olması. Birde iktidarın teknolojiden hemen hiç anlamaması ve olabildiğince engellemeye çalışması.

Örneğin 10 yıl öncesine kadar bu ülkede iPhone sıraları oluyordu, gidip 36 ay hatta 48 ay taksitle iPhone alıyorlardı. Bu felaket bir cari açığa yol açıyor, yüksek teknoloji ürünler üretmek ve onları teşvik etmek yerine de vergi getirdiler. Sonra otoriterleştikçe genel olarak interneti tehdit olarak görmeye başlayınca ve çevrelerini de doyuramayınca vergilere abandılar da abandılar. Bu çağda telefonu yasaklamak istemedikleri içinde en azından orta ve alt gelir seviyesi alamasın dediler. Diğer taraftanda internete getirilen sansürler ortada. Yani bir kesim bu telefonları alsa da daha kısıtlı ve çemberi giderek daralan bir internet kullanıyorlar.

Sadece telefon değil ki ülkeyi yönetemedikçe her yerde vergiye abandılar da abandılar çamaşır makinesindeki ÖTV bile %50. Birde üreticinin maliyetleri, kur işin içine girince 2 yıl önce 1000 TL'ye aldığım aynı makine şu anda 2200 TL. Üstelik yerli Arçelik marka.

• abd de enflasyon patlamış.
    bilsem öğlen biraz dolar alırdım.
    not: ytd etc.
    hem tl hem usd enflasyonu bitirecek tc yi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MRT_ kullanıcısına yanıt

O ara malını da üretebiliriz Telekomünikasyon sektöründe çalıştım yapabileceğimiz çoğu şeyi dışardan alıyorduk. Birşeyler yapabilen mühendisler de yurtdışına gidiyordu. Şu anda o ithal ettikleri fiber kasetlerini üretebiliyoruz ama artık düzgün iş yapabilecek mühendisimiz kalmadı, birşey üretebilecek insanımız kalmadı. Zaten şu ISS'ler sansüre harcadığı parayla bile ne ARGE'ler yapılabilirdi ve sektörel ithalat bağımızın yarısı kesilebilirdi.

• şahap bey affınızi mı istersiniz biz mi gönderelim" sorusu is loading... 🤭🤭🤭

• Yazacağıniz cevap basit

"sayın Xxx, kusura bakmayın haklısınız, biz size layık bir site olamadık, sonraki görevinizde başarılar dileriz, bu zamana kadar kahrımızi çektiniz size şükranlarımızı sunuyoruz"...

• Yalnız şöyle bir sıkıntı var, hadi dxy bugün sert yükseldi, dolar da yükseldi. Euro ise global olarak sert düştü ama o da bizde yükseliyor. gg oluyoruz az kaldı  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 12 Mayıs 2021; 21:22:28 >
  • Saray, %19 faizi aşağı çekmeye heveslenirken artırmak zorunda kalabilir.... 😆
    ABD, enflasyon karşısında faiz artırınca, TR ve diğer yükselen ülkelerden sermaye kaçar, ya da cayar, bu, dövizi yükseltiyor. 8.45e tırmanan dolarda artış sürerse (ki görünende o şekilde olacağı) mecbur TL faizi 21-23 e çıkarabilirler... 🤔

• 
Sayfa: önceki 61186119612061216122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.