Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4092. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Çenko , Look At Me , Can851 , Can851 Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 64 Misafir (2 Mobil) - 64 Masaüstü4 Mobil1 Android
5 sn
234.891
Cevap
1.164
Favori
11.761.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
5. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 40904091409240934094
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Grama girdim tadımlık böyle gider muhtemelen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar az bir kıpırdasa gram 405 lere atar kendini direk ama dolardan kaynaklı yükselmiyor şuan ons yükseltiyor....

• Hocam sanki filmin sonu geldi gibi ama bunlar şapkadan tavşan çıkartmayı çok iyi biliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: svs

Hocam sanki filmin sonu geldi gibi ama bunlar şapkadan tavşan çıkartmayı çok iyi biliyorlar.
    Yazı şöyle böyle (isten çıkarmayı yasakmama, bol keseden kredi dagıtma vs) bir şekilde atlatırlarda (zaten yarısı bitti) sonbahar ve kışın isin rengi degişecektir...surekli olarak günü kurtaran tedbirlerle geçiştirilip ötelenen sorunlarla kaçınılmaz olarak bir sure sonra yüzleşilecek !

• quote:

Orijinalden alıntı: svs

Hocam sanki filmin sonu geldi gibi ama bunlar şapkadan tavşan çıkartmayı çok iyi biliyorlar.
    Bundan sonra şapkadan tavşan çıkmaz o kesin ama para gelecek yer kalmadı...swap anlaşması yapacağın ülke yok kimse Türkiye'ye para vermez... Şuan satacak kurumda kalmadı gibi... Yapacakları çok basit halkın üzerindeki vergileri de daha da artırmak ve yeni vergiler getirmek... Şuan deli gibi para basılıyor buda hiper enflasyonu tetikleyecek... Yani halkın üzerine daha da binecekler şapkadan tavşan çıkmaz ama halka bu gidişle başka bir şey çıkacak

• Ülkenin durumuna bak bu konudakilerin çoğu bende buna dahilim tlye güvenmiyor tabi uzun vadede herşey yükseliyor yönetenler utansın ne diyeyim paramız pul oldu hakikaten

• şapkadan çıkacak olan...

https://haberler.boun.edu.tr/tr/haber/osmanlinin-en-zor-yuzyili

...
    Osmanlı devleti bir yandan da artan kamu harcamalarını karşılayabilmek için vergi gelirlerini artırmaya yöneliyor. 1840’lardan başlayıp 1910’lara uzanan evrede vergi gelirleri 5 kat artıyor. Bu artış, Rumeli’de, Anadolu’da ve Doğu vilayetlerinde yaşayan Osmanlı köylüsünün sırtına ağır bir yük bindiriyor.

...
    Tanzimat Fermanı herkesten gelir ve servetine göre gücü oranında vergi alınacağına dair bir vaatte bulunuyor. Geniş halk kesimlerinde de bu yönde bir beklenti oluşuyor. Ancak Tanzimat’ın ilanından İmparatorluğun son yıllarına kadar Osmanlı yöneticilerinin hiçbir koşulda vergi dağılımının adil bir şekilde gerçekleştirilmesi, köylü üzerindeki vergi yükünün hafifletilmesi yönünde kayda değer bir adım atmamış olduğunu görüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 8 Temmuz 2020; 13:49:45 >

• svs S kullanıcısına yanıt
    10-15 temmuz arası yeni kabine açıklanacak iddiası var.

10 Temmuz’da Cumhurbaşkanlığı hükümetinin 2. yılı dolacağı için bir değişikliğin 10-15 Temmuz arasında gerçekleşmesi bekleniyor. Bakanlar, milletvekillerinin tabi olduğu özlük haklarına sahip oldukları için 10 Temmuz’da iki yıllarını doldurup emeklilik haklarına sahip olmaları isteniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 8 Temmuz 2020; 13:53:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

10-15 temmuz arası yeni kabine açıklanacak iddiası var.

10 Temmuz’da Cumhurbaşkanlığı hükümetinin 2. yılı dolacağı için bir değişikliğin 10-15 Temmuz arasında gerçekleşmesi bekleniyor. Bakanlar, milletvekillerinin tabi olduğu özlük haklarına sahip oldukları için 10 Temmuz’da iki yıllarını doldurup emeklilik haklarına sahip olmaları isteniyor.
    Berat Albayrak Tayyip Erdoğan'ın veliahtı ekonominin başında devam eder.Tayyip Erdoğan emekli olursa yeni başkan ve AKP genel başkanı Berat Albayrak olacak gibi... Ülkeyi aile şirketi yönetir gibi yönetiyorlar....

• quote:

Orijinalden alıntı: Mvnmt35

Ülkenin durumuna bak bu konudakilerin çoğu bende buna dahilim tlye güvenmiyor tabi uzun vadede herşey yükseliyor yönetenler utansın ne diyeyim paramız pul oldu hakikaten
    “Paramız pul oldu” cevap du’lu geçmiş zamanda. Olan oldu 3 liradan alan aldı bu saatten sonra yılda 1 lira artıp duruyor. Simdi alsan seneye 8,85 olsa %12, mevduat da bir yılda %8,5 veriyor risksiz. Ne gerek var dolar alıp riske girmeye.

• Şahsi fikrim sayın Cb emekli olmaz. Sağlık durumu namusait olmadığı sürece.
    Sayin bakan için de o kadar emin değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stoa

“Paramız pul oldu” cevap du’lu geçmiş zamanda. Olan oldu 3 liradan alan aldı bu saatten sonra yılda 1 lira artıp duruyor. Simdi alsan seneye 8,85 olsa %12, mevduat da bir yılda %8,5 veriyor risksiz. Ne gerek var dolar alıp riske girmeye.

Alıntıları Göster
    %12 mevduat faizi veren banka yok %8 civarı veriyorlar yıllık sözde enflasyon %12 civarında yıllık %12 getirse bile paranın değerini korumuş olmuyorsun ki.... Gerçek enflasyon minimum %25-30 seviyelerinde herkes biliyor...En azından altın döviz gibi mevduatlar da parayı enflasyona karşı ezdirmiyoruz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Berat Albayrak Tayyip Erdoğan'ın veliahtı ekonominin başında devam eder.Tayyip Erdoğan emekli olursa yeni başkan ve AKP genel başkanı Berat Albayrak olacak gibi... Ülkeyi aile şirketi yönetir gibi yönetiyorlar....

Alıntıları Göster
    İmkansız. Berat Albayrak halk tarafından sevilen birisi değil, çocuk olarak görülüyor. Varlığını Erdoğan'ın damadı olma sıfatıyla sürdüren birisi. Bunu kendisi söyledi zaten, en büyük başarım Erdoğan'ın damadı olmak dedi açık açık Aşırı pasif bir karakter, hitabeti zayıf, güçlü bir yapısı yok. Çok parası var tek artısı bu.

Erdoğan'dan sonra düşünülebilecek tek kişi Süleyman Soylu olabilir. Bunu dışında AKP'nin kazanmaya devam etme olasılığı sıfırdır. Soylu, terörle mücadele konusunda muhalefet cephesinden bile onay görmüş bir isim. Söylemleri ve tavırları ile baskın bir karakter. Burjuvai bir görüntüsü yok, eli maşalı bir karakter. Şu anda Erdoğan'dan sonra parti tabanında en çok sevilen isim Soylu.

Pandemi sırasında verdiği istifası ile yer yerinden oynadı. Millet sokağa döküldü resmen, üzüntüsünden kendini çatıdan atmaya kalkanlar oldu. Bunlar basit işler değil. Bu gün Albayrak istifa etse, Soylunun %1'i kadar ses getirmez, kimse karşı çıkmaz.

Ha başarılı olur olmaz onu bilemem, ancak ben Erdoğan sonrası tek bir isim görüyorum, o da Soylu.

• quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

İmkansız. Berat Albayrak halk tarafından sevilen birisi değil, çocuk olarak görülüyor. Varlığını Erdoğan'ın damadı olma sıfatıyla sürdüren birisi. Bunu kendisi söyledi zaten, en büyük başarım Erdoğan'ın damadı olmak dedi açık açık Aşırı pasif bir karakter, hitabeti zayıf, güçlü bir yapısı yok. Çok parası var tek artısı bu.

Erdoğan'dan sonra düşünülebilecek tek kişi Süleyman Soylu olabilir. Bunu dışında AKP'nin kazanmaya devam etme olasılığı sıfırdır. Soylu, terörle mücadele konusunda muhalefet cephesinden bile onay görmüş bir isim. Söylemleri ve tavırları ile baskın bir karakter. Burjuvai bir görüntüsü yok, eli maşalı bir karakter. Şu anda Erdoğan'dan sonra parti tabanında en çok sevilen isim Soylu.

Pandemi sırasında verdiği istifası ile yer yerinden oynadı. Millet sokağa döküldü resmen, üzüntüsünden kendini çatıdan atmaya kalkanlar oldu. Bunlar basit işler değil. Bu gün Albayrak istifa etse, Soylunun %1'i kadar ses getirmez, kimse karşı çıkmaz.

Ha başarılı olur olmaz onu bilemem, ancak ben Erdoğan sonrası tek bir isim görüyorum, o da Soylu.

Alıntıları Göster
    Hani şu bir zamanlar AKP ye söven Süleyman soylu mu başa gelecek Süleyman soylunun hiç bir başarısı yok zamanında Erkan Mumcu ya kazık atmış birisi....Zamanında DYP ve ANAP birleşmişti. Orada Erkan Mumcu ya en büyük kazığı attı.... Süleyman soylu ya oldum olası güvenmem nedense

• Sayın Cb den sonrası 8e bölünür.. Net..Şahsı sürdürüyor Birliği ve başarılı oluyor.
    Şu halde bile 2 parti çıktı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 8 Temmuz 2020; 14:55:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

%12 mevduat faizi veren banka yok %8 civarı veriyorlar yıllık sözde enflasyon %12 civarında yıllık %12 getirse bile paranın değerini korumuş olmuyorsun ki.... Gerçek enflasyon minimum %25-30 seviyelerinde herkes biliyor...En azından altın döviz gibi mevduatlar da parayı enflasyona karşı ezdirmiyoruz...

Alıntıları Göster
    %8,5 mevduat faizi demişim zaten hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Alıntıları Göster
    Akpli tanıdıklarımdan gördügüm kadarıyla dediklerinize katılıyorum. Birkaç yıldır soylu fanılar ve beratı konustuklarına bile denk gelmedim ciddiye alinan biri degil.

• Hocam ben objektif bakış açısıyla yazdım. Çok sevdiğimden değil yani.
    Geçmişinin hiç bir önemi yok. Bu millet balık hafızalı ve anlık gazlara çok çabuk kanan bir kitle. Seçim dönemi bir milliyetçilik pompalarlar, üzerine biraz din ekerler, yanına da bir bardak dış güç mağduriyeti. Meydanlarda işaret parmakları sallanır, tehditler savrulur, ve %40 menüsü hazır, afiyet olsun...
    Ben de biliyorum adamın geçmişini, inan ki hiç bir önemi yok. Bunu defalarca gördük, yaşadık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 8 Temmuz 2020; 15:15:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stoa

%8,5 mevduat faizi demişim zaten hocam.

Alıntıları Göster
    8.5 faiz enflasyonun altında kalıyor hocam bu durumda altın döviz almak risk olmuyor paranın değerini korumuş oluyorsun...Ne zaman faizler artar enflasyonun üzerinde mevduat faizi verirlerse işte o zaman risk olur döviz almak

• banka üzerinden altın ya da dolar bozdurdugumuzda vergı alınıyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 40904091409240934094
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.