Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5985. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Dallamos Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 24 Misafir (1 Mobil) - 24 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.427
Cevap
1.165
Favori
11.783.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 59835984598559865987
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

tüm dünyadaki altın hacmini anlık takip edebileceğimiz veya ülkelerin ne kadar altına sahip olduğunu görebileceğim genel bir grafik var mı? adam akıllı bir kaynak bulamadım bu konuda 

• acquiles kullanıcısına yanıt
    bende dövizden çıkayım diyordum fikrim değişti dolarda kalayım ,bu adamlardan bakala çırak bile olmaz.o kadar genç işsiz varken bunlara maaş ödüyoruz asgari ücretli birini koysak daha iyi yönetir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Bu mesaj silindi.

Abicim allah aşkına biz 192 milyar dolarlık ne yaptık ta bu borç olmuş yaw. Ne yapılmış bu paraya. Hastaneyi köprüyü yolu yaptık desek yok, özel sektör yap işlet devret modeliyle yapıldı onlar. Beynim yanıyor valla.

• Hadi dolar 10 lira olsunda bir sıfır atalım paramızdan 2023te yaklaşıyor, bir dolar yine bir lira diye algı lazım.

• dolmaz 8 42

• dolar 9.40-10 arası gelecek dedik geliyor gelmekte olan   YTD

• ejder meyveleri de bi yerden ödenmeli değil mi reis  

• MRT_ kullanıcısına yanıt

19.04.2021 verisi

39 855 milyon ABD doları değerinde altın

49 685 milyon ABD Doları değerinde brüt döviz

yeni hesap doğru sayılır

yani bu durumda , yüksek faizle borçlanıp borç ödemeye ve piyasaya müdahale etmeye devam edip ülkeyi komple satma yolunda ilerliyoruz.

https://evds2.tcmb.gov.tr/index.php?/evds/dashboard/4687

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 23 Nisan 2021; 23:59:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

instagram'da oyuncu odası diye bir sayfa takip ediyorum orta halli iş görür bir kasa 10-15 binden başlıyor şaka gibi. Biraz daha güçlü sağlam olanları 20 bin ve üstüne topluyorlar. Ülkenin haline gülermisin ağlarmısın bu nedir ya araba parasına bilgisayar....

Alıntıları Göster

Olacak o kadar kaç tane dış mihrak ile savaşıyoruz sonuçta.

• 3 haftadır ne idüğü belirsiz bir piyasa coin piyasası dün zararımı zorda olsa kapattım biraz şansla.

• quote:

Orijinalden alıntı: M4M00D

bizim ekip o kadar sağlamki parayı vuran bavulu toplayıp kaçmayı planlıyor  

Valla bazen ben de kendimi tosun gibi düşünüyorum arkadaşlardan otplayıp toplayıp yatırıyorum ahahah.

Neyse ben bu yıl btcde roundların bititğini düşünmüyorum. Ath gelecektir yine. Ytd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DBF37AF64 -- 24 Nisan 2021; 0:10:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

Valla bazen ben de kendimi tosun gibi düşünüyorum arkadaşlardan otplayıp toplayıp yatırıyorum ahahah.

Neyse ben bu yıl btcde roundların bititğini düşünmüyorum. Ath gelecektir yine. Ytd

Alıntıları Göster

Borç olarak istesen vermezler ha  

• Yok hocam sağlam arkadaşlarım ya. Param olmasa verirler. Her adamdan almam, yeri gelir öz kardeşin bile kaybettiğinde lafını yapar. Bunlar sormuyor bile bizim para noldu niye. Hedeflere ulaşınca kendin çıkacağın zaman bizi de çıkar dediler

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

Yok hocam sağlam arkadaşlarım ya. Param olmasa verirler. Her adamdan almam, yeri gelir öz kardeşin bile kaybettiğinde lafını yapar. Bunlar sormuyor bile bizim para noldu niye. Hedeflere ulaşınca kendin çıkacağın zaman bizi de çıkar dediler

Denemesi bedava borç iste.

Hayatımda ki ilk borç isteme teşebbüsüm 3 abime de küsmemle sonuçlandı, hala konuşmuyoruz  

Yemin ettim daha da kimseden borç istememe ye.

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Bu mesaj silindi.

720ton altını nereden almışlar?

aklımda birkaç soru var

1-maduro dan araklananlar mı?

2- libya merkez bankasına çökmüşlerdi. 4 milyarı geçik para getirildi deniyordu. acaba altınıda mı arakladılar libya'nın

3- bu altınlar yoksa kanadalı şirketin toprağımızdan çıkardığı altın miktarının 1/8 i mi? çünkü ne çıkarırsa 1/8 i devlete gerisi kanadaya gidiyordu. sağlam vurmuşa kanada o vakit.

3 ihtimalde de ileride başımızı çok ağrıtıcak ihtimaller var.

4- altın rezerv miktarı yalan

bu son olan ise bence en ihtimali. yoksa rusya bile 520 ton altın stoklayarak en çok altın stoklayan ülkeydi.

• Daha önce istemişliğim var. O yüzden paranın lafını yapmaya meyilli gördüklerimle asla bu tip ilişkilere girmem. Sizin tecrübeniz benden çoktur tabi ki ama ben de akraba kisvelerinin tutumlarıınn, param yok diye benden alıp sağda solda harcayıp bana geri vermeyen tipleri gördüğüm için eskiden beri temkinliyim

• hadi hayırlısı beklemeye devam 

• MRT_ kullanıcısına yanıt

bakayım teşekkür ederim  

• evet. ilerisi pek parlak değil.

dinazorlar 3-5 yıla ölüp cennete gidip 70 huri kovalıycam diye ülkeyi akpye emanet ediyor. akpye oy atmak cennete gitmek demek bizim dinazorlar için.

• Ömrüm hayatım boyunca ilk defa istemiştim. Adamlar dünya görüşümün dibine dinamit koyup patlattı, depresyona girdim... Bütün değer yargılarım yıkıldı, kendime özsaygım bitti. 1 sene falan toparlayamadım kendimi. Ev aldığım dönem 2 taksidi ödeyememiştim çocuğun tedavisi için. Onun için istemiştim ha değilse ben borç morç istemem. Gittim 10 tane kredi kartı çıkarttırdım ayrı ayrı bankalardan 2 sene birinden birine aktarıp borcu 2 ye katladım öyle nefes alabildim artık. Banka faiz maiz koyuyor ama babana bile muhtaç etmiyor.

• 
Sayfa: önceki 59835984598559865987
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.