Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5427. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
31 Misafir (1 Mobil) - 30 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.425
Cevap
1.165
Favori
11.782.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
15. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 54255426542754285429
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende görüyorum heryerde bu dönem terste kalmış herkes ama kimse de gidip ben satıyorum demiyor satan kişiler çok nadir.

• altının çıkarma maliyeti ne ki onsu 2000 dolar olacak ehehe diyenler bitcoinin 55k olmasına şaşırmıyor bende buna deli oluyorum   emtialara desteğe ve güvene devam. güvenli liman olarak görülmüyor bu dönem çoğu kişi açısından ama benim için hala iyi bir liman :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Sinirli ve Süratli

Aynen kardeş, ar damarı çatlaklarla muhabbet olmuyor. Hoş, herkes kendi hayatını yaşıyor zaten. Burada konuşunca bazı şeyleri değiştireceğini sanıyor galiba. Güzel kafasını güle güle kullansın.

tamam arkadaşım herkersin anası babası çocukken ölüyor hayatta dımdızlak kaliyor, annesinin ve babasının imkanlarından hiç faydalanamıyor 8 milyar = sen

düşünce yapın arızalı resmen abd nin göbeğindede doğsan hatta norveçin göbeğindede doğsan yetim için heryerde hayat 3-0 daha zor ,yaratıcıya şikayet dilekçesi yaz belki düzeni değiştirir. 

abd de yetim olanların çok büyük bölümü fuhuş veya uyuşturucu bataklığında yada homeless hayat zor kolay diyen olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 28 Şubat 2021; 14:39:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: M4M00D

altının çıkarma maliyeti ne ki onsu 2000 dolar olacak ehehe diyenler bitcoinin 55k olmasına şaşırmıyor bende buna deli oluyorum   emtialara desteğe ve güvene devam. güvenli liman olarak görülmüyor bu dönem çoğu kişi açısından ama benim için hala iyi bir liman :)

Hocam burada döviz ve altın konusu vardı. 3-4 yıl önce altının gramı 150-160 TL iken birisi çıkıp sürekli insanlara satın 2 sene sonra gramı 100 TL den alırsınız diye yazıp durdu... Hatta o dönemde çoğu kişi ikilemde kaldı alıp almamak arasında sonra altın bir fırladı o kişide konudan fırladı gitti :)) Diyeceğim o ki her dönem böyle satın düşecek diyenler çıkıyor maalesef... Coin işine gelirsek günlük %10 değişken gösteren bir para yatırım aracı olamaz... Tamam çıkar düşer orası ayrı ama biranda 50 bin doların 30 bin dolara da düşebilir ki çok riskli bir iş bizim insanımız açısından...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• %10 iyimser bir düşünce öyle olsa yine iyi hocam altcoinlerde çok çok daha yüksek oranlar var   ben bu kadar oynak bir piyasadaki strese gelemem insanı çok yorar üzücü olur 2 kuruş kazanacağız diye saçları beyazlatırız :)) piyasa düşünce gelen troller her zaman var nasıl bir işsizler ise :)

• Kulis bilgisidir

Naci bey uzmanlığı gereği tüyo vermiş.

İkinci el Araç satışına binde 5 vergi getirilmesi düşünülüyor.

• acquiles kullanıcısına yanıt

Kulis bilgisidir

• MRT_ kullanıcısına yanıt

Tehlikenin ayak sesleri ..

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Kulis bilgisidir

Hocam böyle dıdısının dıdısı vergiler icat edeceklerine adam gibi bu kadar paraya ihtiyacımız var deyip kişi başı herkes şu kadar para verecek deselerde ödeyip kurtulsak vallahi ya.

• öyle keyfi çıkmaz böyle daha keyifli kulak arkası vergisi talep ediyorum ben en yakın zamanda  

• Şuan gerçek enflasyon %40-50 bandında kimse daha düşük demesin... Ulan ayda bir tane permatik aldım... Aldığım ilk ay 1.50 TL ikinci ay 1.80 TL üçüncü ay 2 TL dördüncü ay 2.75 TL den aldım. Aldığım yer aynıydı adam toptancı zam yapiyor abi bizlik değil diyordu :) Bu sadece basit bir örnek 4 ayda permatik %100 zamlanmış... Bu örnek bile enflasyonu anlatmaya yeter sanırım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Şuan gerçek enflasyon %40-50 bandında kimse daha düşük demesin... Ulan ayda bir tane permatik aldım... Aldığım ilk ay 1.50 TL ikinci ay 1.80 TL üçüncü ay 2 TL dördüncü ay 2.75 TL den aldım. Aldığım yer aynıydı adam toptancı zam yapiyor abi bizlik değil diyordu :) Bu sadece basit bir örnek 4 ayda permatik %100 zamlanmış... Bu örnek bile enflasyonu anlatmaya yeter sanırım...

Enflasyon asgari ücretle doğrudan orantılıdır. Son 2 senedir yüzde 60 zamlandığına göre herşeye en az yüzde 50 zam olarak yansır. Buda en az yüzde 50 enflasyon var demektir.

• ben yıllık alışveriş yapmaya başladım bazı ürünlerde permatik gibi. alıyorum 1 yıl kullanmaya devam alttan toplamak önemli  

• quote:

Enflasyon asgari ücretle doğrudan orantılıdır. Son 2 senedir yüzde 60 zamlandığına göre herşeye en az yüzde 50 zam olarak yansır. Buda en az yüzde 50 enflasyon var demektir.

Alıntıları Göster

Hocam bazı kalem mallara %100 ve üzeri zam geldi maalesef... Biz burada dolar altın düşer mi diyoruz da hersey ateş pahası... Enflasyon yüksek faizler yüksek bakalım bu durum nereye kadar sürecek....

• quote:

Hocam bazı kalem mallara %100 ve üzeri zam geldi maalesef... Biz burada dolar altın düşer mi diyoruz da hersey ateş pahası... Enflasyon yüksek faizler yüksek bakalım bu durum nereye kadar sürecek....

Alıntıları Göster

Hukuk sisteminin yeniden insan haklarına göre dizayn edilmesi gerekiyor. Vergi adaletinin getirilmesi gerekiyor. Arkadaşım yaralamasız maddi hasarlı kaza yaptı, çarptığı araba lüksmüş, sigorta belli bir kısmını karşılamış sadece. Mahkeme arkadaşa bir kitledi 250 bin tazminat adam nereden geldiğini şaşırdı. Aynı ülkenin hukuk sistemi yeğenimi çiğneyip öldüren adama 70 bin lira tazminat çıkardı, onunda hepsini sigorta ödedi. Diyeceğim o ki bir araba kadar kıymet verilmiyor bu ülke insanına. Hukuk sistemimiz sakat kararlar veriyor. Buda haliyle güvensiz ortam yaratıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 28 Şubat 2021; 15:15:2 >

• quote:

Şuan gerçek enflasyon %40-50 bandında kimse daha düşük demesin... Ulan ayda bir tane permatik aldım... Aldığım ilk ay 1.50 TL ikinci ay 1.80 TL üçüncü ay 2 TL dördüncü ay 2.75 TL den aldım. Aldığım yer aynıydı adam toptancı zam yapiyor abi bizlik değil diyordu :) Bu sadece basit bir örnek 4 ayda permatik %100 zamlanmış... Bu örnek bile enflasyonu anlatmaya yeter sanırım...

Permatiği bir askerde veriyorlar sanıyordum bu zamanda alıp kullanıyor musun pes. 

• M4M00D kullanıcısına yanıt

Daha fazla düşerse girin hocam birazcık. Risk almak istemiyorsanız

• quote:

Hukuk sisteminin yeniden insan haklarına göre dizayn edilmesi gerekiyor. Vergi adaletinin getirilmesi gerekiyor. Arkadaşım yaralamasız maddi hasarlı kaza yaptı, çarptığı araba lüksmüş, sigorta belli bir kısmını karşılamış sadece. Mahkeme arkadaşa bir kitledi 250 bin tazminat adam nereden geldiğini şaşırdı. Aynı ülkenin hukuk sistemi yeğenimi çiğneyip öldüren adama 70 bin lira tazminat çıkardı, onunda hepsini sigorta ödedi. Diyeceğim o ki bir araba kadar kıymet verilmiyor bu ülke insanına. Hukuk sistemimiz sakat kararlar veriyor. Buda haliyle güvensiz ortam yaratıyor.

Alıntıları Göster

İnsan çok olunca ve çoğalma potansiyelide fazla olunca değeride emeğide olmuyor ne yazıkki.

İnsanlarında bu konuda birlik halinde girişimci olmaması artniyetlilerin daha çok yararına oluyor.

Yani şunu diyeyim kıssadan hisse şuanki 20 yıllık kafa ile bu ülkeyi 1000 senede idare edersin eze eze halkı,osmanlı 700 yıl itelemiş semirmiş misal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 28 Şubat 2021; 15:38:44 >

• Yanlış yoldasın.. yuma veya benzeri jiletli traş aleti alıyorsun en son 3-5tl bişiydi , sonra gidip yaprak jilet alıyorsun bir kutu kadar onunda fiyatı markasına göre 5-10tl.
    Ne etti? 10-15tl cıvarı harcadık.
    Bunlar seni 1 sene idare eder...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

İnsan çok olunca ve çoğalma potansiyelide fazla olunca değeride emeğide olmuyor ne yazıkki.

İnsanlarında bu konuda birlik halinde girişimci olmaması artniyetlilerin daha çok yararına oluyor.

Yani şunu diyeyim kıssadan hisse şuanki 20 yıllık kafa ile bu ülkeyi 1000 senede idare edersin eze eze halkı,osmanlı 700 yıl itelemiş semirmiş misal.

Alıntıları Göster

Hocam verdiğim örnek normal insanlar için olanıydı. Daha vahimide var. Başka hiç bir ülkede olmayan sebepsiz zenginleşmeme kuralı diye bir kural getirmiş bu ülke yargıtayı. kanunlarda yumuşatılmış şekilde sosyo ekonomik durum diye yazıyor. Nedir bu dersen. Mesela benim yeğenim asgari ücretli bir çalışandı ve annesi ev hanımı idi. Mahkemenin belirlediği tazminat 70 bin TL oldu. Avukata sorduk neden bu kadar az diye, sebepsiz zenginleşmeme kuralı var dedi. Nedir o deyince bana Ali Ağaoğlunu örnek verdi. Bu kazada kurban Ali Ağaoğlunun çocuğu olsaydı muhtemelen milyonlarca lira tazminat çıkardı dedi. Çünkü Ali Ağaoğluna verilecek olan milyonlarca lira tazminat onun zenginleşmesine sebep olmazmış. Ama benim yengemin zenginleşmesine sebep olurmuş. Diyeceğim o ki tazminatların miktarı bile fakire zengine göre değişiyor bu ülkede. Olmaması gerekli ama öyle. Yani zenginin köpeği bile fakirin çocuğundan maalesef kıymetli.

• 
Sayfa: önceki 54255426542754285429
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.