Şimdi Ara

🔥 Dolar 8,19 - Euro 9,87 - Altın 472 | 22 NİSAN 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: gams Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 133 Misafir (32 Mobil) - 101 Masaüstü33 Mobil8 Android
5 sn
119.697
Cevap
873
Favori
5.946.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 12 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6723
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1588
  • Ortalama Mesaj Aralığı 19 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 6
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 812
  • Favoriye Eklediklerim 881
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (3947 mesaj) MRT_ (2945 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2413 mesaj) mitokondrioglukadayi (2338 mesaj) Equris (2262 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (67524 mesaj) Mobil (41364 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (11763 mesaj) Uygulama (5137 mesaj) (407 mesaj)
  • @
968 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 8,19 - Euro 9,87 - Altın 472 | 22 NİSAN 🔥
Giriş
    820 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: çiko miko

bu uygulamada amaç ne olabilir?

• Teğmen
    140 Mesaj
    Soru: ($) Benjo neden yukselmekte...?

Yurdum insanı cevabı: Çokomel reyiz geliyor..!

🤭🤭🤭

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    462 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: OMREG

bu uygulamada amaç ne olabilir?

Alıntıları Göster

maaşı çekenlerin eline 7-8 kağıt parçası geçmesin elleri dolsun ağır gelsin diye :) aklıma başka bir şey gelmiyor. bizim bir tanıdığın çocuğunu anlatırlardı küçükken annesinden para çalıp bir şey almış sonra yakalınca ben ona 1 para verdim ona bana bir sürü para verdi demiş biraz o hesap  

• Yarbay
    8525 Mesaj

çok mantıklı. aslında ATM ler maaşını çekene 1 adet poşet çay da verse etse mutsuz çalışan kalmaz ülkede..

|
    |
    Monsieur Vincent kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    77 Mesaj

MB daha öncelerde bu tarz şeylerle uğraşmış mı ? Kulağa komik ve acizce geliyor.

|
    |
    çiko miko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    97 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Monsieur Vincent

maaşı çekenlerin eline 7-8 kağıt parçası geçmesin elleri dolsun ağır gelsin diye :) aklıma başka bir şey gelmiyor. bizim bir tanıdığın çocuğunu anlatırlardı küçükken annesinden para çalıp bir şey almış sonra yakalınca ben ona 1 para verdim ona bana bir sürü para verdi demiş biraz o hesap  

Alıntıları Göster

Bunun dezavantajı da var.

Alışverişde bir dünya para verip azıcık bir şey almakta var. Kredi kartı veya tek 200lük vermek çok göze çarpmaz ama 20 tane 10luk verip azıcık bir şey almak acıtır. :)

|
    |

• Yüzbaşı
    308 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: scorpion3560

Sen doldur ıraktan kaçan kürtleri,doldur kancık suriyelileri Atatürkün sistemi napsın

Araplaşan her toplum gerilemeye mahkumdur.

Osmanlı halifeliği aldıktan sonra getirdi arap şeyhülislamları.Nerde yobazlık var onu yaptılar.

Fatih sultan zamanında en iyi toplar bizdeydi.Sonra biz bu salak şeyhülislamların yüzünden matbaayı tartışırken adamlar bizde 300 yıl ileri gitti zaten

Alıntıları Göster

Tamam doğru yazdıkların ama yine de benim yazımı karşılamıyor. Burada genetik faktörler bana göre etkili. Düşün aynı sistem Balkanlar'da vardı, Kafkaslar'da vardı ama oradaki halk köleleşmedi. İlk Türk cumhuriyetini Balkanlardaki Türkler kurdu, ikinciyi ise Kafkaslardaki Türkler (Her iki kavimde Avşar kökenliydi). Tabi ikisinin de yıkılma sebebi Osmanlının dini kullanmasından çok o zamanki Türkiye topraklarına kaçan yurttaşları. Yoksa Batı Trakya, Padişah Reşat'tan bile pasaport istemişti. Ordu kurup Hasköy Burgas Varna vilayetleri alınıp Ege ve Karadenize açılan bir cennet Türk toprağı kuracaklardı. Ama Ruslar Slavlar Trakyaya girecek ve oradaki akrabalarımıza zarar vereek diye, Edirne için mesela Batı Trakya Türk cumhuriyeti ahalisi bağımsızlıklarından vazgeçip teslim oldular. Çoğu slavlar tarafından asıldı sonrasında.

|
    |

• Kurmay Yarbay
    759 Mesaj

piyasaya bu haftaki tepki buna bende dahil 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M4M00D -- 25 Şubat 2021; 14:41:42 >
    |
    |
  • Yarbay
    8525 Mesaj

Ne anlamak lazım  

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/b1/b7/c7/b1b7c7e4550e239ea394096fce5ddfe8.jpeg&t=0&width=480&text=1

• Yüzbaşı
    308 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Monsieur Vincent

Alıntıları Göster

Aynı sistem Almanya ve İngiltere'de var.

Meseşa İngiltere'de 50lik kağıt parayı çok zor görürsün bankamatikten çekilince. Almanya'da ise 100lük ve üstü kağıt paraları göremezsin. Ek olarak Almanya 500lüklerin kullanımını kaldırıyor. Bunun amacı kara-para kaçakçılığını önlemek. Korona'dan bu yana almancılar sınırlarda 10 milyon euro kaptırmışlardır. En son 500.000 euro kaptırdı Sırp kapısında bir almancı vatadaş.

• Yüzbaşı
    308 Mesaj

euro 8.82 ... hadi be koçum. şöyle gel 10.5 12 lira aralarına.

|
    |
  • Binbaşı
    1960 Mesaj

epeydir altın almıyordum. bugün biraz altın aldım hadi hayırlısı. al sat yapmıyorum. mecbur olmadıkça bozmuyorum.

yatırım tavsiyesi değildir

|
    |
  • Binbaşı
    1362 Mesaj

"cambaza neden bakmıyorsunuz?"

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    acquiles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1362 Mesaj

200 lük kupürü vatandaşın kullanımından kaldır o zaman. açıklamanız çok naifçe.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Dellialli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    308 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

200 lük kupürü vatandaşın kullanımından kaldır o zaman. açıklamanız çok naifçe.

Niye naifçe? 3500 poundu 20likler halinde cebinde taşımayan ne demek istediğimi anlayamaz. iki cebine sığmıyordu, bende biraderle paylaştım ki hava alanında sorun çıkarmasınlar diye. Düşün 100.000 200.000 pound 20liklerle kaçırmak imkansız gibi birşey. 175 kağıt para çok rahat taşınmıyor cepte. Düşün 500lük poundlar olsaydı sadece 7 adet kağıt para ile çok rahat dolaşabilirdim. Bankamatik her para çekiminde 6 pound kesiyordu ve max 250 pound çekebiliyordum tek seferde. o yüzden böyle bir çözüm düşünmüştük tatil için. 8 9 sene önceydi bu durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dellialli -- 25 Şubat 2021; 15:2:30 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    462 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

çok mantıklı. aslında ATM ler maaşını çekene 1 adet poşet çay da verse etse mutsuz çalışan kalmaz ülkede..

bir de sıcak su verirlerse daha güzel olur hocam hemen içer keyifleniriz :)

|
    |
  • Yüzbaşı
    462 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dellialli

Aynı sistem Almanya ve İngiltere'de var.

Meseşa İngiltere'de 50lik kağıt parayı çok zor görürsün bankamatikten çekilince. Almanya'da ise 100lük ve üstü kağıt paraları göremezsin. Ek olarak Almanya 500lüklerin kullanımını kaldırıyor. Bunun amacı kara-para kaçakçılığını önlemek. Korona'dan bu yana almancılar sınırlarda 10 milyon euro kaptırmışlardır. En son 500.000 euro kaptırdı Sırp kapısında bir almancı vatadaş.

Alıntıları Göster

Kara para için mantıklı olabilir belki ama banknot tedavülden tamamen kalmıyor ki bizde , hem boşuna yeni ayakkabı kutusu masrafı çıkar ahbaplara

|
    |

• Teğmen
    122 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Tanrıkut Mete Han

Günlerdir gıdım gıdım inen döviz 1 günde fırladı. Dolar 25 euro 50 kuruş arttı

• Teğmen
    229 Mesaj
    Aga çok pişmanım ya ben 6.89 altına düşer birazdaha dedim, yanlış demişim full tl de kaldık iyi mi ?

• Binbaşı
    1541 Mesaj

türkiye gerçeğine hoşgeldiniz....

|
    |
    Candaroğulları kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.