Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4392. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: programmer_onur Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 11 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.365
Cevap
1.165
Favori
11.779.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
13. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 43904391439243934394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Victoriou_S

Adam hiç de öyle birine benzemiyor. Zamanında Amerikalarda okumuş etmiş. Nasıl olur da siyasal islamcılığı seçer kafam almıyor..
    Bağlantıyı kurabilirsin bence :)
  • Kaan Berk K kullanıcısına yanıt
    Arkadaş baskan olsa yanlışlıkla bir gün, sayın Cb yi mumla ararız demekki

Tevekkeli değil zamanında bir büyüğümuz, bu yazılım mazilim işleri sizi bozar fazla kafayı yormayın demişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 18 Eylül 2020; 8:55:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kızgınjapon K kullanıcısına yanıt
    2010 yılı olduğu gözüküyor aşağıdaki linke göre.
    http://www.gazetevatan.com/indirim-dizustu--347465-ekonomi/

2010 yılında asgari ücret 599TL imiş. Gazete küpüründe de bir asgari ücretle notebook u alabiliyorsun.

Bugüne gelecek olursak asgari ücret 2324tl, hepsiburada da en ucuz casper notebook 2799TL bo notebooklarda da işletim sistemi yer almıyor free-dos.İşletim sistemi olanlarda 2999tl ile başlıyor.

Tahminimce 2.999tl olan notebook vatanda 3.100-3.200 arasındadır. Yani asgari ücretli bugün ortlaama 700-800tl daha para eklemesi lazımki notebook alabiilsin.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merkur -- 18 Eylül 2020; 9:4:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Arkadaş baskan olsa yanlışlıkla bir gün, sayın Cb yi mumla ararız demekki

Tevekkeli değil zamanında bir büyüğümuz, bu yazılım mazilim işleri sizi bozar fazla kafayı yormayın demişti
    Burada asıl sorun ne biliyor musun? Bizim ülkemizin genelinde kalite ayrımını yapmak diye bir şey yok. Biz fakir de olsak hala ekonominin parçasıyız ve hala ir gelir kapısıyız, peki nasıl? Çünkü çok rahat borçlandırılma şansı veriyor bu ülke bize. Her şeyde taksit, kredi imkanı sunuyor ki paran yoksa bile bir şeyleri al tüket. Ama insanlar şunu bilmiyor, evet o kafeler dolu belki ancak parasının karşılığı kalitede bir şey tüketmiyor. Aksine 1 sene 1.5 sene biriktirip ya da 12 ay taksite girip 3-5 günün parasını ödüyor. Ve bunu yaparken 2. sınıf et, 2. sınıf tatlı, yani akla gelebilecek her şetin düşük seviyesiyle yapıyor ancak bu ona batmıyor ve verimli bir alış veriş yaptığını sanıyor. Çünkü adam gerçek kaliteyi, gerçek bir zengine sunulan şeyleri görmemiş. Gerçek lezzeti tatmamış. E bunları görüp bilmediği için kendi tükettiğinin iyi bir ürün olduğunu sanıyor ancak haberi yok ki o gittiği mekanlar, ya da gördüğü alt düzey mekanlar sadece fakir silkelemek için o ekonomiye yönelik açılmış yerler.

• Kaan Berk K kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 18 Eylül 2020; 9:23:56 >
  • şakkadanak yastık altındaki doları, avroyu bozarsak ne yapabilirler ki ?
  • 2019 a göre araç satışında büyüyen tek ülke.
    TÜRKİYE..

Demekki kriz falan yok, dağılın (böyle değil tabi ama böyleymiş gibi yapıyorum daha eğlenceli oluyor)

• 7.54 bandında
  • quote:

2019 a göre araç satışında büyüyen tek ülke.
    TÜRKİYE..

Demekki kriz falan yok, dağılın (böyle değil tabi ama böyleymiş gibi yapıyorum daha eğlenceli oluyor)

0 araç satışımı acaba.
    İnsanlar 2000 öncesi gibi aracı yatırım aracı olarakta almaya başladı.

0 değilse çok normal aynı arabanın 6 ayda 3 kere el değiştirdiğine şahit oldum. Fiyatı 92.000 TL den 145.000 e çıktı arada

• real_agabey R kullanıcısına yanıt
    Tabi ki sıfır.

• quote:

2019 a göre araç satışında büyüyen tek ülke.
    TÜRKİYE..

2019 TR nin en kotu yiliydi. O seneden dusuk olmasinin pek imkani yok ama olursa da bazi kesimlerin istedigi gibi olacsk. Hic kimse araba alamayacak hani diyorlar ya hep 83 milyon da fakir kalsin tam o durum. Belki o zaman kriz var derler

• Alım gücü her geçen gün düşüyor. Nereye gidiyor bu iş merak ediyorum.
  • Dolarda yeni normal seviyemiz 7,55 hayirli olsun. Bu arada her dolar bu şekilde arttığında maaşlı trollerin "kriz varsa nasıl bu kadar konut satılıyo, insanlar nasıl tatile gidiyo avmler dolu, pandemi var bu kadar yükselmesi normal" ağlamalarıyla konuya damlamasının tesadüf olduğunu sanmıyorum. Forum yönetimi bu maaşlı trollerin tüm bilgilerini bilmelerine rağmen neden doğrudan banlamıyor hala anlayabilmiş değilim işlerine geliyor galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 18 Eylül 2020; 10:14:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

2019 TR nin en kotu yiliydi. O seneden dusuk olmasinin pek imkani yok ama olursa da bazi kesimlerin istedigi gibi olacsk. Hic kimse araba alamayacak hani diyorlar ya hep 83 milyon da fakir kalsin tam o durum. Belki o zaman kriz var derler

Alıntıları Göster
    Öyle ya da böyle birileri her türlü araba satın alır. Facebook'da bu forumdan sıkılanların takıldığı bir grupta sürekli paylaşımlar yapılıyor. Şu kriz ortamında bile yüksek ÖTV oranlarına rağmen araba alanlar var.

Ne yazık ki son güncelleme sonrası kolay kolay sıfır araba satın alacak insanı zor görürsün. Gerçi sitedeki kadın komşuma şirket arabası G20 3 serisi vermiş, enteresan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaan Berk

Allah sen sabır ver yarabbi...

Alıntıları Göster
    o kişinin yazılımdan vs anladığını sanmıyorum. boşuna burada malum yandaş fanatikliği yapmıyor. devletten iyi geçiniyor belli ki. sonuçta balıkesir belediyesi Bilgi İşlem başındaki herif daha formatın nolduğunu bilmeyen bir tip. herif daha rj45 kablolama yapamıyor yani bilmiyor ama işte.

görevi de bilgisayar bozulduğunda bir bilgi işlem şirketinden eleman çağırmak. he işe alacağı kankilerinin de facebook ve insta hesaplarını isteyip akpye karşıtı küfür etmiş mi etmemiş mi onu izlemek. bu kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Öyle ya da böyle birileri her türlü araba satın alır. Facebook'da bu forumdan sıkılanların takıldığı bir grupta sürekli paylaşımlar yapılıyor. Şu kriz ortamında bile yüksek ÖTV oranlarına rağmen araba alanlar var.

Ne yazık ki son güncelleme sonrası kolay kolay sıfır araba satın alacak insanı zor görürsün. Gerçi sitedeki kadın komşuma şirket arabası G20 3 serisi vermiş, enteresan.

Alıntıları Göster
    Bro 83 milyon + 4 milyon yabanci oyuncunun oldugu ulkede 500-600 bin arac satisina cok diyorsan. Rica ederim blokla beni.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Bro 83 milyon + 4 milyon yabanci oyuncunun oldugu ulkede 500-600 bin arac satisina cok diyorsan. Rica ederim blokla beni.

Alıntıları Göster
    Yok babacım çok demiyorum haklısın. Nüfusa oranla araba satışı az. Hatta konut satışı da çok az. Bakma sen çok satıyor konutlar falan diyorlar ya, alanların yarısından fazlasının zaten 3-4 dairesi var, kiraları toplayıp 5. dairenin taksitini çıkarıyorlar. Yani sistem kiracıyı ev sahibi yapmıyor, 4 dairesi olana 5. daireyi kolaylık sağlıyor.

Ben sadece seni sinir etmeyi seviyorum.

• Hayata yeni başlayan ve babadan yardım almayan, para kalmayan bir genç içinr araç almak artık imkansız. Hadi diyelim çekti krediyi maaşının yarısı 50 bin lira çekti yaklaşık 2000 lira aylık ödemesi var... Bu para 15-20 yaşında taklacı güvercin alabilir ancak. Akıl mantık işi degil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kızgınjapon

Türkiye'de ekonomi hep aynı. O zamanda asgari ücret 500-600 TL civarıydı pek bir şey değişmemiş yani. Dolar bazında aldığın maaş değişmiyor pek.

Alıntıları Göster
    fazla atmışsın. o zamanlar

1 tl = 2.20 leva idi. yani 1 leva = 0,44 lira fakat bugün ise
    1 tl = 0.23 leva iken yani 1 leva = 4.44 ...

o zamanları iyi bilirim. sofyada öğrenci idim. babam 400 euro yanında asgari ücretini yanında gönderirdi. 350lira asgari ücrete direkt 800 leva civarı para çekerdim.

amma iyidi hayat o zaman. hem genç idim hem para vardı bolluk vardı. et de çok ucuzdu sofyada

• 
Sayfa: önceki 43904391439243934394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.