Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5941. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Dallamos , leftercan1907 Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 29 Misafir (1 Mobil) - 30 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.428
Cevap
1.165
Favori
11.783.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
55. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 59395940594159425943
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mezhep takıntısı dini partilerde olur, sence chp dini bir partimi ki mezhep takıntısı olsun. . valla benim çevremde tek bir kişi bile chp genel başkanı alevi diye ona oy vermez.chp ye oy verenlerin çoğu idelojik nedenlerden oy veriyor . mezhepçilik takıntısı dini siyasete alet eden sağcı çevrelerde olur. sen hala dinin etkisinde olduğun için böyle bir takıntı içindesin.

benim için mezhep ve din farketmez çünkü ben ateistlik ile deistlik arasında bir yerdeyim.

• Merkez Bankası bundan sonra faizleri açıklanan enflasyon verilerine paralel düşürmeye başlayacağını söyledi. Tam olarak bu kelimelerle ifade etmese de anlayan anladı tercihlerini… 🙄

İyi de açıklanan enflasyona inanan yok ki! Bu saatten sonra iyice şüpheli hale gelecek. “Faiz düşürmek için enflasyonu sipariş ettiler” denilecek. Nitekim şüphe gereksiz… Tam da bu sebeple oynanacak enflasyon sepetiyle… Teslim edilecek tam adresine… 🤔

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: first_officer

Merkez Bankası bundan sonra faizleri açıklanan enflasyon verilerine paralel düşürmeye başlayacağını söyledi. Tam olarak bu kelimelerle ifade etmese de anlayan anladı tercihlerini… 🙄

İyi de açıklanan enflasyona inanan yok ki! Bu saatten sonra iyice şüpheli hale gelecek. “Faiz düşürmek için enflasyonu sipariş ettiler” denilecek. Nitekim şüphe gereksiz… Tam da bu sebeple oynanacak enflasyon sepetiyle… Teslim edilecek tam adresine… 🤔

Şuan nakit para olsa basacaksın dolara faizi düşürdükleri an 9 TL olur... Kripto para işi kumar gibi bir günde zengin de eder adamın ocağına incir ağacı da diker... Bu ay sonuna doğru elde olan nakitle dolara girerim... Merkez bankası bu açıklama ile doları çift haneli rakamlara getirir... Euroyu söylemiyorum daha :))

• quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

Yatırım sayfasında çok siyasete girmek istemiyorum ama bu ülkenin siyasitçileri koltuk üzerinde ölecekler. Buna en başta 2 ana muhalefet lideride dahil koltuk tatlı, karlı herhalde oturan 20 seçim kaybetsede kalkmıyor bir daha...

AK Parti'nin kukla karakterlerini geçtik eski Deniz Baykal gibi sahte muhalifler, tatlı su solcuları da unutulmasın, hatta Ekrem İmamoğlu da 21. yüzyılda Anadolu ve yakın coğrafyada Osmanlı gericiliği ile korkunç bir sömürge devleti yarattılar, eskisinden daha beter bir halde karanlık çağları geri getirmeye çalışıyorlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler yeğenim binance hesap açti. harçlik olarak para yerine coin atmak istiyorum kerataya böyle bi fonksiyon varmi binance'da ?

• Merhaba,

Eğer uzun vadede yatırım düşünüyor iseniz

1. BNB
    2. Eth
    3. ADA
    4. BCD
    5. Rıpple
    6. Altın
    7. Gümüş

Orta vade ve projesine güvendiğim

1. CHZ
    2. SXP

Tabi hiç biri şöyle olur böyle olur bilemeyiz o yüzdendir ki yatırım tavsiyesi değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

mezhep takıntısı dini partilerde olur, sence chp dini bir partimi ki mezhep takıntısı olsun. . valla benim çevremde tek bir kişi bile chp genel başkanı alevi diye ona oy vermez.chp ye oy verenlerin çoğu idelojik nedenlerden oy veriyor . mezhepçilik takıntısı dini siyasete alet eden sağcı çevrelerde olur. sen hala dinin etkisinde olduğun için böyle bir takıntı içindesin.

benim için mezhep ve din farketmez çünkü ben ateistlik ile deistlik arasında bir yerdeyim.

Ben deistim dostum, etrafım ak partili ve chp yi alevi odağı olarak görüyorlar, allah korusun diyorlar başımıza gelmesin diyorlar. Zor bir şey söylemiyorum yahu, dine allaha kitaba oy veren adamlar bunlar, söylediğim şaşılacak bir şey değil.

• first_officer F kullanıcısına yanıt

Once inanın yoksa hiç başarılı olamazsıniz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Sinirli ve Süratli

Ben deistim dostum, etrafım ak partili ve chp yi alevi odağı olarak görüyorlar, allah korusun diyorlar başımıza gelmesin diyorlar. Zor bir şey söylemiyorum yahu, dine allaha kitaba oy veren adamlar bunlar, söylediğim şaşılacak bir şey değil.

Alıntıları Göster

akp liler chp lideri alevi diye chp ye oy vermeyiz diyorlarsa o halde neden gidipte iyi partiye,deva partisine ,saadet partisine oy vermiyorlar. ? içi boş bahaneler bunlar vermek istemeyen adam buna bir kıyıf uydurur elbet.

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Once inanın yoksa hiç başarılı olamazsıniz :)

buyrun önden siz inanın ilk önce o zaman..!

• Hocam diğer arkadaşın söylediği hiçbir şeyi sakın almayın. İlla birşeyler alacaksanız, Bitcoin - Etherium ve Polkadot alın. Arkadaşın söylediği coinlerin çoğu spekülasyon projeleri bugün var yarın yok.

Elbette daha gelecek vadeden bir sürü harika proje var fakat siz bu işle uğraşmayacaksınız sadece alıp atacaksınız. o nedenle güvenilir ve büyük coinlere yatırım yapın. Ayrıca ayı piyasası git gide yaklaşıyor. Kripto piyasasında 2-3 yıl sürecek uzun düşüş periyotları olacağını unutmayın. Yani aldığın coinleri 4-5 yıl boyunca alıp unutacak sabrınız varsa yatırım yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 19 Nisan 2021; 12:30:18 >
  • https://t24.com.tr/haber/belediye-eliyle-almanya-ya-giden-kacak-niye-pisman-olayim-ki-burada-her-sey-var-orada-is-yoktu-guc-yoktu-actim-yav,946876

Bu haberi okuyun, Türkiye nin halini görün. Şimdi Mercedesle geri dönüp, bir kaç yıl içinde de 4-5 mülk sahibi olur bu kişi. Türkiyede iş bulamıyorsun, iş.

Salgında bile işsizlik maaşı vermeyen Türkiye den kaçıyor millet.

• yabancı hisse senedi fonu aldım dolar almak yerine bakalım nereye gidecek🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• hepsini yabancı almadım aslında biraz türk biraz yabancı aldım. TL ne kadar değer kaybediyor vs desekte sağlam yönetilen fonlar bir şekilde TL ile kazanmayı başarmış uzun vadede.

dikkatimi çeken ve portföyüme eklediğim fonlar :

IPJ

YAY

AFT

TKF

TCD

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

• yap bi krallık 1800 üstü kapa artık 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥
  • paramı 3 e böldüm dolar, altın, kripto para. biri düşse diğeri çıkıyo diğeri düşse öbürü çıkıyo en azından kafa rahat sepet dedikleri döyle bişey olsa gerek 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• ttfvol kullanıcısına yanıt

sepetin amacı bu zaten hocam. biri inerken biri çıksın stresi azaltsın diye. insanlar tam tersini yapıyor birine gömüyor kazanırken tam kazanıyor kaybederken tam kaybediyor🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥  bende altın / kripto / yabancı, türk hisse ağırlıklı yatırım fonu olarak parayı 3 e böldüm tabiki ağırlık her zaman altında gerisine daha alışamamış biriyim🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥  kriptodan da mayısın sonundan sonra kaçmayı planlıyorum 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• Mahfi Eğilmez:

"(1) Rezervlerin kullanılması döviz kurlarının sabit kalmasını sağlayamadı. USD/TL kuru 6,80’den 8,50’ye kadar yükseldi (bu aralarda kur 8,07 dolayında seyrediyor.)

(2) Faizi artırmamak için başvurulan rezerv kullanımı faizlerin düşük tutulmasını da sağlayamadı. Tam tersine TCMB, politika faizini yüzde 8,25’den yüzde 19’a kadar yükseltmek zorunda kaldı.

(3) Rezervlerin kullanılması piyasada büyük sıkıntılar içinde olan esnafın ve onların yanında ücretle çalışan insanların işlerini ve ücretlerini kaybetmesine de engel olamadı.

(4) Türkiye’ye borç veren yabancılar TCMB’nin rezervlerini kaybettiğini görünce borç faizlerini arttırdılar, bunun sonucu olarak dış borçlanmanın maliyeti yükseldi."

tamamı:

https://t24.com.tr/haber/mahfi-egilmez-yazdi-merkez-bankasi-rezervlerinde-ortaya-cikan-azalmanin-miktari-ve-nedeni,946867

• nasıl uçuyoruz sorusuna cevap olabilir:

"Türkiye Bankalar Birliği: Bireysel kredi borcu olan kişi sayısı 34,4 milyona ulaştı."

detaylar:

https://t24.com.tr/haber/turkiye-bankalar-birligi-bireysel-kredi-borcu-olan-kisi-sayisi-34-4-milyona-ulasti,946888

• quote:

Orijinalden alıntı: M4M00D

yabancı hisse senedi fonu aldım dolar almak yerine bakalım nereye gidecek 

iş portföy blokchain teknolojileri fonu ve

iş portföy oyun sektörü fonunu heyecanla bekliyorum.

ama şu oyun sektörü fonu beni biraz düşündürüyor çünkü oyun sektörü hisselerinin çoğu japonya kökenli ve japon borsası sürekli düşüyor. japonya ekonomisi de öyle sürekli güç kaybediyor.

• 
Sayfa: önceki 59395940594159425943
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.