Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5940. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Annalise , programmer_onur , ssmm Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 20 Misafir (3 Mobil) - 19 Masaüstü4 Mobil1 iOS
5 sn
235.494
Cevap
1.165
Favori
11.785.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
15. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 59385939594059415942
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akşam Altaylı program yaptı, Kriptolar yükseldi, reklamı yapıldıkça yükseliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://disk.org.tr/2021/04/genis-tanimli-issiz-sayisi-3-milyon-artarak-10-milyonu-asti/

2015 ocak ayında işsiz 5 milyon.
    2020 ocak ayında işsiz 7.5 milyon.
    2021 ocak ayında işsiz 10.5 milyon.

1 senede 3 milyon yeni işsiz. Görün bakın bunlara gençler. Türkiye 2018 de sürünmesi bitti, tam battı. Ne kadar gizleselerde gerçek bu.

O kadar çok veride oynuyorlarki inanamazsınız. 6 yıldır istihdam oranı düşüyor, nüfus yıllık 1.5 milyon artıyor ama işsizlik tüik güdümlü yalancılarına göre aynı kalıyor, hatta düşüyor.

TÜRKİYEDE GERÇEK İŞSİZLİK %30.

Gerçek bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dolar düşüyor🤔

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkiye inim inim inlerken ana muhalefet partisinin liderinin tam 11 yıldır başta olduğunu unutmayın..!!!

Buna izin veren parti ne demokratiktir ne çağdaştır..! 🤔

Tarih sizleri affetmeyecektir. 😬

Görünmek şimdi mi aklına geldi? 🙄

• Aşılamada büyük sorunlarımız oluşmaya başladı.
    Başlangıçta hızlı giden aşılamalar son günlerde çok yavaşladı.

Muhtemel nedenleri;
    —Aşı karşıtlığı
    —Ramazan ayı oluşu
    —Mevcut aşıların azalması nedeniyle yaş grubunun aşağı çekilememesi

• first_officer F kullanıcısına yanıt

Yerli aşı faz 2 basladi. Çok yakında çözüyoruz işi yekten. Ve hatta tüm dünyaya biz aşı yollayacagiz

Sıkınti yok no panik 

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Yerli aşı faz 2 basladi. Çok yakında çözüyoruz işi yekten. Ve hatta tüm dünyaya biz aşı yollayacagiz

Sıkınti yok no panik 

Bi an sanki Fahrettin abii tv.de haberlerde konusiyoda bana sesi geliyomuş gibi hissettim..!!! 🙄

• quote:

Orijinalden alıntı: tornavida

Kripto paranın kendisi değil ama teknolojisi olan kripto chain baki kalacaktır ancak kağıt paranın hayatımızdan çıkacağını tahmin ediyorum. Çünkü basılmaya devam ettikçe değerini kaybediyor. Bir süre sonra hammaddesi olan kağıt ve mürekkepten daha değersiz olacaktır. Gerçek para olan altın ve gümüş vb emtialar değerini artıracaktır diye düşünüyorum.

artık çoğu gelişmiş devlet plastik para basıyor,kağıda para basma devri de kapanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sinirli ve Süratli

Yok millet gerçek borsayla kıyas yapıyorda, gerçek borsada işler böyle değil, yüksekten alsan bile sonradan düşse şirket bilanço açıkladığında kar varsa herkesin elindeki hisseye oranla hissenin değeri artar, yani alım satıma gerek olmadan bile artar. Kriptoda öyle değil işte. 

Borsada bildiğin şirketin ortağı oluyorsun. Kriptoda neye ortak oluyorsun?  

Birde dinime söven müslüman olmasa, elon musk gelecek kriptoda diyor şirketini gerçek borsaya açıyor, hayırdır? hani gelecek kriptodaydı 

Alıntıları Göster

gerçek borsada şirket kar etmişse ve temettü dağıtan şirketse hisse satmadan da gelir elde edebiliyorsun bunu da söylemeyi unutmuşsun. kripto paralarda böyle bir şey yok. gerçek borsada şirket verilerine ekonomik tablolara bakıp bir çıkarımda bulunabiliyorsun yani temel analiz yapabiliyorsun. ama kripto parada tamamen zar atıyorsun %50 şansın var. kripto paralarda teknik analiz bile işlemiyor,spekülatif haberler kripto varlıklarının yönünü tayin ediyor.

• first_officer F kullanıcısına yanıt

Yatırım sayfasında çok siyasete girmek istemiyorum ama bu ülkenin siyasitçileri koltuk üzerinde ölecekler. Buna en başta 2 ana muhalefet lideride dahil koltuk tatlı, karlı herhalde oturan 20 seçim kaybetsede kalkmıyor bir daha...

• bitcoin kendini toparlamaya çalışa dursun, bnb ve kcs eski seviyesine geri döndü.

• quote:

Orijinalden alıntı: AlbatrosD.IIIFazılBey

bitcoin kendini toparlamaya çalışa dursun, bnb ve kcs eski seviyesine geri döndü.

Sen nasıl reiscisin yaw arkadaş. Dolarla coinle ne işin olur. Davanın ruhuna tükürüyon ha.  

• quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

Yatırım sayfasında çok siyasete girmek istemiyorum ama bu ülkenin siyasitçileri koltuk üzerinde ölecekler. Buna en başta 2 ana muhalefet lideride dahil koltuk tatlı, karlı herhalde oturan 20 seçim kaybetsede kalkmıyor bir daha...

Kemal beye haksızlık yapmayın,çünkü adam her seferinde kongrede karşısında bir genel başkan adayı oldu. ama o genel başkan adayları seçimi kazanamıyorsa o ne yapsın. Asıl 20 yıldır karşısında tek bir rakip genel başkan adayı bile olmadan kongrede genel başkan seçilenler bakın. örnek Siz hiç Bahçelinin karşısında bir genel başkan adayı gördünüz mü? bir kaç kez bunu deneyenler, teşebbüs edenler oldu onları da partiden kovdu. akp de de öyle her seferinde tek bir aday ile kongre yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 19 Nisan 2021; 10:7:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

Kemal beye haksızlık yapmayın,çünkü adam her seferinde kongrede karşısında bir genel başkan adayı oldu. ama o genel başkan adayları seçimi kazanamıyorsa o ne yapsın. Asıl 20 yıldır karşısında tek bir rakip genel başkan adayı bile olmadan kongrede genel başkan seçilenler bakın. örnek Siz hiç Bahçelinin karşısında bir genel başkan adayı gördünüz mü? bir kaç kez bunu deneyenler, teşebbüs edenler oldu onları da partiden kovdu. akp de de öyle her seferinde tek bir aday ile kongre yapıyorlar.

Alıntıları Göster

Kimse kusura bakmasın ama CHP içinde dinciliğin değişik rengi olan mezhepçilik hakim. Kemal Kılıçdaroğlunun karşısına mezheptaşı çıkmazsa Kemal kesin kazanır kurutuluşu yok.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 19 Nisan 2021; 10:8:47 >

• quote:

Kimse kusura bakmasın ama CHP içinde dinciliğin değişik rengi olan mezhepçilik hakim. Kemal Kılıçdaroğlunun karşısına mezheptaşı çıkmazsa Kemal kesin kazanır kurutuluşu yok.  

Alıntıları Göster

şimdi CHP de Alevilik hakimse o kadar alevi içinde 1 kişi bile çıkıp Kemal beyin karşısına rakip olarak çıkamıyor mu?

CHP de mezhepçilik olsa mezhepçilik üzerinden kamplaşma ve çatışma olurdu.CHP de mezhebin bir önemi yok, dinin de bir önemi yok.

şimdi CHP nin başında ateist veya Hristiyan biri de olsa ben yine oy veririm çünkü benim için dinin, mezhebin bir önemi yok.

• quote:

şimdi CHP de Alevilik hakimse o kadar alevi içinde 1 kişi bile çıkıp Kemal beyin karşısına rakip olarak çıkamıyor mu?

CHP de mezhepçilik olsa mezhepçilik üzerinden kamplaşma ve çatışma olurdu.CHP de mezhebin bir önemi yok, dinin de bir önemi yok.

şimdi CHP nin başında ateist veya Hristiyan biri de olsa ben yine oy veririm çünkü benim için dinin, mezhebin bir önemi yok.

Alıntıları Göster

Atatürk çıksa karşısına o bile kazanamaz. O kadar yani. Herkes sen değil.

• Emekli - Çalışan oranı 1.85 altına inmiş.

Erken emeklilerin %75 le bağlanmış maaşlarını ödemek için milletten haraç gibi vergiler topluyor devlet. Üstüne devasa israf-yolsuzluk-torpil. Hepsinin finansörü vergi veren masum mükellefler. Böyle ülkede ne bütçe ne sgk dayanır. Ne de milletin cebine zar zor giren üç kuruşluk paranın vergisi.

40 yaşında emeklilik. Çalışmadan 50-60 yıl en yüksekten emekli maaşı. Bir sürü ev, arsa. Hayat 20-40 yıl öncekilere güzelmiş. Her şeyi en ucuza sahip olmuşlar. Emeklerinin karşılığını bol bol bol, çok bol almışlar, gelecekten bile almışlar.

Yeni emeklilere %25 bağlanma oranı ile büyük haksızlık yaptılar. İstekle çıkma seçeneği olsun bari.

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt

suriyeli, kanal istanbul, tcmb rezervlerinin kaybolması ve kapıda bekleyen savaş belasını unutmuşsun eklemeyi

• quote:

Atatürk çıksa karşısına o bile kazanamaz. O kadar yani. Herkes sen değil.

Alıntıları Göster

Türk demek=abartı demek.

hadi CHP de mezhepçilik var bu yüzden rakipleri genel başkan seçilemiyor. peki CHP den ayrılıp ayrı parti kuran isimlerde oldu geçmişte de bugünlerde de onlar bir cucul çıkartabiliyor mu? CHP yi beğenmeyen gider o isimlere oy verip meclise taşırdı.

anketlerde %1 bile oy alamıyor o ayrılan isimler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 19 Nisan 2021; 10:31:45 >

• quote:

Türk demek=abartı demek.

hadi CHP de mezhepçilik var bu yüzden rakipleri genel başkan seçilemiyor. peki CHP den ayrılıp ayrı parti kuran isimlerde oldu geçmişte de bugünlerde de onlar bir cucul çıkartabiliyor mu? CHP yi beğenmeyen gider o isimlere oy verip meclise taşırdı.

anketlerde %1 bile oy alamıyor o ayrılan isimler.

Alıntıları Göster

Ben chp içi seçimden bahsettim. Genel seçimde millet akpli işte. akpyi seçiyorlar.

Ayrıca chp içindeki mezhepçilik akp nin ekmeğine öyle bir yağ sürüyorkiiii, sırf bu yüzden akpye oy verenler var.

Bunu dile getirmeye herkes korkuyor ama ben korkmam. Kabak gibi belli işte, partilerin oy oranı bile mezheplere endeksli bu ülkede. Bunu kimse inkar edemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 19 Nisan 2021; 10:35:52 >

• 
Sayfa: önceki 59385939594059415942
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.